Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Azta, milyen szöveget tolnak a honlapon, szerintem ezek úgy utálják már a Sony-t, mint a szart. :D És/vagy publicity stunt.

Viszont az oldallap nekem jobban is tetszik az eredetinél.

[ Szerkesztve ]

(#2) sutyerák007 válasza #72042496 (#1) üzenetére


sutyerák007
senior tag

tényleg kemény a bemutató szöveg :DDD

(#3) ImpersonatoR

08.31-en rendeltem egyet. (meg a V1 ami mondjuk jobban néz ki mint ez a V2)

Disk verzió $49.00 volt akciósan
DHL Parcel Priority $7.00

Total $56.00

Majd ült rajta sokáig a posta bekért számlát valami nyilatkozatot meg fényképet a termékről és megvámolta további 4700 Ft. -ra

Aztán felszámolt az MLP meg 5300 Ft -ot amikor kihozta ma. (ezt nem tudom mire fel megreklamáltam telefonon kíváncsi leszek milyen címszóval de nem akartam mar veszni hagyni, szóval kifizettem.)

Tehát 26.800 Ft ba volt csak :U

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

a PlayStation 5 teljesítményskálázása a terheléshez és nem a hőmérséklethez kötött

Ezt értsük úgy, hogy akár meg is főzi magát, csak meglegyen a teljesítmény? Bocs, ez így számomra kicsit értelmetlen. :F

#tarcsad

(#5) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A Dbrand-nek mindig is zseniális promo szövegei voltak az egyes termékek mellé, ez sem kivétel. :C

(#6) #72042496 válasza ImpersonatoR (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A harmadik (EU-n kívüli) országból érkező csomagot 150 euróig egyszerűsített nyilatkozattal automatikusan vámkezelik, de ennek 50 euróig 599 forint a díja. 150 euró fölött egy teljes vám-árunyilatkozatot nyújt be a posta, ez 4000 forint. Lehet, azt gondolták, hogy PS5-öt rendeltél és jól levámolták aszerint?

A másik tétel a temék árára + szállításra terhelt áfa lesz. Reális, hogy az 5000 forint körül mozog, viszont fura, ha egy második körben fizettették. Amikor nekem érkezett csomag, akkor kiállítottak egy számlát, ezen az egyik tétel a 499 forintos vámkekezés volt, a másik pedig az áfa. Ezt egyben befizettem online, majd jött a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza ImpersonatoR (#3) üzenetére


dabadab
titán

Most, hogy ilyen nyilvánosság mellett nincs már, az eBayen simán elviszik a duplájáért :)

DRM is theft

(#8) Kansas válasza Yutani (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Nem. Ez a teljesítményskálázásra vonatkozó állítás volt, magyarul extra hűtéssel nem lehet feljebb nyomatni az órajeleket.
A hűtés viszont alighanem a hőmérséklettel skálázódik, tehát ha nekiáll fűteni, akkor felpörög a hűtés(bár a gyakorlatban nem tapasztaltam, hogy valaha is olyan hangos lenne, mint egy PS4Pro).
Kérdés, hogy ezek az oldallap-kivágások nem vágják-e tönkre a gyári hűtést - a PS5 nem véletlenül ott szívja be a levegőt, ahol, nem csak a SoC-t kell hűteni, hanem pl az m.2(és az alaplapi) SSD-t is, ami ezzel a megoldással aligha kap annyi levegőt, mint az eredetivel...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) Yutani válasza dabadab (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt a lehetőség más cégeknek is beszállni a bizniszbe! ;)

#tarcsad

(#10) #72042496 válasza Kansas (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"bár a gyakorlatban nem tapasztaltam, hogy valaha is olyan hangos lenne, mint egy PS4Pro"

Az be is cseszne! A PS5-öt se mondom halknak, de a PS4 Pro egy külön kategória volt. Még egy palack jó bort is kinyitottam, amikor elvitték. :))

#11 Kansas
PS4 Slimet nem ismerem, nekem a PS4 Pro volt az első konzolom. (Ha a gyerekkori, ki tudja honnét származó NES és Game&Watch klónokat nem számítjuk.)

[ Szerkesztve ]

(#11) Kansas válasza #72042496 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Én nem hallom több hangját, mint előtte a PS4Slim-emnek, szerencsére.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) moleculez válasza PR0JECTNR56 (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Imádom a marketingjüket, szét trollkodnak mindent, beleértve saját vevőiket. :DD Mondjuk nem csak nagy arc van, ebben a skines bizniszben a legjobbak, ez vitathatatlan, pedig próbáltam jópárat. Érdemes a reklám emailjeiket is elolvasni az apróbetűs részeket is.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kedves cikkíró látott már ps5-öt nem csak a cikkben szereplő képen?
Csak mert az említett kiegészítő/cserealkatrész semmilyen sugallt formában sem befolyásolja az eszközből távozó légáramot. Sőt, még a ventillátortól távozó légáramot sem módosítja.

;]

#12 moleculez A Minnesota Mining and Manufacturing mindenhol ott van ám...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A Darkplates 2.0 érdekessége, hogy nagyobb kivágásokat alkalmaz ott, ahol a Sony konzoljába épített ventilátor kifújja a levegőt.

Tényleg nagyon érdekes, de kétoldalt épp, hogy szívja befele a levegőt, és hátul fújja ki. Viszont ezzel elrontották az M.2 foglalat hűtését, mert így a beszerelt SSD-ről nem távolítja el semmi sem a termelt meleget...

<-ƘƘ->

(#15) moleculez válasza ledgeri (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Azt megvan, hogy 3M, mint a legtöbb, csak a precizitás... az nem mindegy. Legutóbb az Easyskinzt próbáltam macBookhoz. Teljes wrap, szép meg jó 45£-ért. Csak mindenhol túllógott. Épp csak annyit, hogy zavarjon (kb negyed mm) ez a dbrandnél nincs.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) ledgeri válasza moleculez (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) Samott


Samott
addikt

Hulyek ezek a sonynal, hat arulhatnak ok is a fekete boritast hozza. Aruljak a ronda feherrel es le lehet huzni a rajongokat akik feketet (rozsaszint, hupililat) akarnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18) HELLAFLUSH válasza ImpersonatoR (#3) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Aliexpress-en van EU raktárból kb 13e Ft-ért. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) ImpersonatoR válasza HELLAFLUSH (#18) üzenetére

Onnan nem mertem meg rendelni semmit.
Bar most rákeresve nem dobja ki nekem.

(#20) HELLAFLUSH válasza ImpersonatoR (#19) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Itt elérhető EU raktárból. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Cs1csó válasza Yutani (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt én sem értem.

Már olvastam a választ is Kansas-től :R

[ Szerkesztve ]

(#22) arn


arn
félisten

Allitva szvsz ok a ps5, bar rohadt nagy, de fektetve ugy nez ki, mintha felborult volna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Solten válasza Samott (#17) üzenetére


Solten
addikt

Ja designbol elegtelen. Ahelyett hogy a Sony egyuttmukodott volna ezzel a ceggel inkabb perelte oket... Sebaj legalabb nem kapnak egy petakot sem (licenc) toluk... :D

Saor Alba

(#24) Cs1csó válasza Solten (#23) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Túlságosan "lassú" a Sony, ormótlan a stílusuk is. Mondhattak volna erre valami poénosat, pl. a jövőből is hoztak tervezőket de úgy látszik az eredmény nem tetszik mindenkinek stb. Plusz megkeresik ezt a céget és okosan kitalálnak valamit.
Azt felejti el a Sony, hogy nem olajfúró torony gépalkatrészeket gyárt hanem játékkonzolt és a vevőinek nagy része döntően fiatal tehát ergo biztos értik a viccet. Ilyen görcsösség butaság.

(#25) Kendek válasza Cs1csó (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért valószínűleg meglepődnél az átlag életkoron. Nem olyan olcsó hobbi ez, hogy annyira fiatalok legyenek azok a vásárlók. Átlag inkább 30+. Az itteni topikokban sem éppen iskolások gyűltek össze, hanem inkább családos, dolgozó felnőttek.

<-ƘƘ->

(#26) arn válasza Kendek (#25) üzenetére


arn
félisten

Ez szvsz inkabb a ph olvasokozonsegevel fugg ossze, mint a ps5 vasarloekkal. A fiatalokat nem erdekli a hw.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) #16939776 válasza Cs1csó (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Onnan is lehet nézni a dolgot, hogy ha nem lehet első pillantásra felismerni azt, hogy az egy PS5, pl.: a nappaliban, a tv mellett, akkor hót feleslegesen költöttek el annyi munkaórát/pénzt erre az erős dizájnra. Nem reklámozza saját magát a termék, ha nem tudod a kinézet alapján összekapcsolni egy névvel.

Ha meg ők árulnák a termékhez mindenféle színben oldallapot, akkor meg gondolhatom azt, hogy az alap terméket - fancy kiegészítők nélkül - nem ítélik "elég jónak", így nem lehetne őket, amit csinálnak túlságosan komolyan venni.

Tanuld meg, hogy idővel nem fogsz jelenteni senkinek semmit, ha Te is csak mész a vásárlói igények után. Mert azt bárki meg tudja csinálni, kicsi érzékkel, de ott sok hasonló sorsú versenytárs vár és egyik másik szívesen megesz reggelire, ha mégiscsak ki akarnál tűnni abból a tömegből.

Majd 20 év múlva, amikor a sony még mindig piacvezető lesz ebben, majd beszélgessünk róla, hogy görcsös butaság-e kimaradni a felhígulásból. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) Kendek válasza arn (#26) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az itteni PlayStation topikokban a 99%-ot nem érdekli a hardveres része, és még csak nem is informatikai beállítottságú a többség. Éppen ellenkezőleg, a játékkonzolokhoz nem kell semmi ilyesmi, hanem bekapcsolod, letöltöd a játékokat, és már indíthatod is. A legtöbb téma is a játékokkal kapcsolatos.

<-ƘƘ->

(#29) Puma K


Puma K
veterán

"...üzentek a Sony-nak, és a japánon mostanra engedtek is a kérésnek."

Mármint a japánok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) moleculez válasza Kendek (#28) üzenetére


moleculez
veterán

Ez pedig így van jól :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

A Darkplates 2.0 érdekessége, hogy nagyobb kivágásokat alkalmaz ott, ahol a Sony konzoljába épített ventilátor kifújja a levegőt. Ez jól hangzik, de valójában nem fog érdemi változást eredményezni, mivel a PlayStation 5 teljesítményskálázása a terheléshez és nem a hőmérséklethez kötött.

Egyreszt ott pont beszivja a levegot, nem kifujja, masresz elegge erdemi valtozast okoz, hogy felboritja a gondosan megtervezett legaramlast. Probaljuk elfogadni, barmennyire is hihetetlen, hogy a Sonynal sem komplett idiotak terveztek a gepet, akiknek nem jutott eszebe ez a kezenfekvo megoldas. :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) Yeffy


Yeffy
veterán

raneztem az oldalukra, halaliak a szovegek. :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33) persil


persil
nagyúr

Konkretan otszor szebb, mint az eredeti burkolat. 🤷
Mondjuk meg most is kegyetlen ronda. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#34) #72042496 válasza persil (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ráadásul az egész nagyon magas, nem egy praktikus valami. Én kénytelen voltam áttervezni miatta a médiaszekrényt, az eredeti elgondolás szerintiben épp nem fért volna el.

(#35) ricsip válasza Yeffy (#32) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt az amerikai erőltetett jópofizást nem bírom. Voltam Floridaban pár éve. A legutolsó sarki kajáldára is az van kiírva a bejárat előtt, hogy a világ legjobb reggelijét csak ott adják. Ez van kiírva szószerint MINDEN utcasarkon. Egy élelmiszert sem tudsz megvennu úgy, h. ne legyen telenyomva ezzel a jópofizós nagyotmondós 100%-ban csak üres marketing dumával a csomagolása. Ez csak nekünk európaiaknak újdonság. Ott mindenkinek ezt kell nyomnia. A legutolsó kontár szakembernek v. a legutolsó selejt szar gyártójának is, különben esélytelen h. megvegyék a szarját. Ha már mindenki más azt állítja magáról h. az ő cucca a világ legjobb kenyere, teje, narancsleve, akkor neki sincs más választása. Az átlag hülye amerikait pedig 0-24ben ezzel a sunyi tudatalatti manipulációval agymossák onnantól kezdve, h. a világra jött. Szar világban élnek ott a bullshit marketing == színtiszta hazugság országában. Kanada detto.

[ Szerkesztve ]

-

(#36) #16939776 válasza ricsip (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fasza. adalék: Párom barátnője és a férje kiküldetésben voltak Amerikában 3 évet és ezalatt a csajnak tönkre ment a gyomra a mindennel is telenyomott kajától. Azóta eltelt még három négy év és azóta is csak a Thai kaját képes megenni puffadás/görcsök nélkül.

(#37) Yeffy válasza ricsip (#35) üzenetére


Yeffy
veterán

tisztaban vagyok ezzel, pusztan megjegyeztem, h jopofa volt a szoveg. nem soktam marketing rizsaknak bedolni, nem kesztetett vasarlasra az oldaluk, vagy barmi. :)

mondjuk Kanadat nem ismerem annyira, amennyire en hallottam, ott azert sok minden "europaibb" USA-hoz kepest. de persze tevedhetek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#38) Yeffy válasza #16939776 (#36) üzenetére


Yeffy
veterán

az remek. hallottam ilyen sztorikat is, mindig elborzaszt. az ilyenek "vigasztalnak", h talan nem is volt gond, h nem mentem addig, csak angol foldig.
bar, ami itt megy mostansag, az is elkeserito... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) #55525888


#55525888
törölt tag

De szar hely az az Amerika, jobb nekünk itt. Ja, nem, nem jobb!

(#40) Puma K válasza #55525888 (#39) üzenetére


Puma K
veterán

Ha kimész élni, akkor kapásból választhatsz aközött, hogy vagy kevesebbet keresel mert fizetsz valamilyen az alaptól magasabb egészségügyi biztosítást... vagy csak valami alap szolgáltatásra fizetsz elő és te magad rakod félre az esetlegesen felmerülő komolyabb egészségügyi gondok miatt kifizetendő költségekre az adott havi összeget... lehet mérlegelni.

Múltkor találtam rá valamilyen netes felületen egy duci, szőke és amúgy arcra helyes USA-ban élő nőnek a rövid videóblogjára.

Az volt benne, hogy ott hagyta a barátja több év együttélés után és úgy döntött hogy most jól esne neki egy kis utazás. Elutazott a barátaival Rómába pár hétre. A Trevi-kútra nézett a szállásának az ablaka.

Szóval minden tök jó volt egy ideig.

Elmentek fagyizni és kis kelyheket eszegettek különféle ízű fagyikból. Megkérdezte, hogy van-e bennük mogyoró vagy hasonló. Mivel adott életkörülményből adódóan Olaszországban sem mindenki beszél angolul vagy valamilyen külföldi nyelvet... így mindenre igenlő választ adott az olasz fagyis.

Sajnos persze, hogy volt mogyoró származék az egyik fagyiban. A duci amcsi nőnek meg pont mogyoró allergiája volt és egy idő után úgy feldagadt az egyik szeme, hogy azzal már alig látott. Ha tovább vár és ha Olaszországban nem ingyenes az egészségügy, akkor simán meghalt volna. Mert olyan szinten volt a mogyoróallergiája.

Ez a USA-ból jött nő külön kiemelte a videójában, hogy ha nem ingyenes Olaszországban az egészségügy, akkor meghal.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) #72042496


#72042496
törölt tag

Blame Canada! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.