Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Semplar


Semplar
őstag

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#2) goodboy007


goodboy007
senior tag

A kijelző közepén látszik a hatalmas foltosodás, de azért "prémium"...
Persze ívelt, de ezerszer inkább egy 350k-s 55"-os OLED-et használnék monitornak, mint hogy háromszoros áron ezt a "minőséget" kapjam.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#3) sfefe


sfefe
őstag

Ezt a hajlítást dobhatnák már a píbe....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4) Duree


Duree
veterán

Hajlítás 1milláért, kösz nem.

duree54

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha "1 milliárd színárnyalat" tud, akkor 10 bites a panel ugye? Vagy lehet csak 8+FRC?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Ajándékok válasza sfefe (#3) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Te sem használtál még nagy monitort.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#7) MasterMind válasza tibaimp (#5) üzenetére


MasterMind
tag

Ha csak 8+FRC az is 1 milliárd szín. Nyilván az csak optikai csalódás, de a lényeg ugyanaz...

(#8) Piftuka válasza sfefe (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon is hasznos tud lenni egy bizonyos képátló felett.

Maximum a hajlítás (mindenki számára más) "ideális" mértékén lehetne vitatkozni.

A termék ára viszont bestiális, ez tény. (Persze ez is relatív, mert aki havi netto 3 milliót keres, annak ez "aprópénz". :) )

"Aquila non captat muscas."

(#9) moleculez


moleculez
veterán

Hiába az ívelt kialakítás, szerintem így is kéne forgatni a fejem rendesen. Így ránézésre, kép alapján, aztán lehet élőben más.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) tibaimp válasza MasterMind (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, de ennyi pénzért az ember elvárná a "valódi" 10 bitet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) #72042496 válasza tibaimp (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A G3 kivételével az összes Odyssey 10 bites, szerintem ez is annyi lesz. A DisplaySpecifications is 10 bitet ír.

***

Elvileg 1056 zónás és matt a panel, 1500 nit a maximum fényerő. Nekem nem tűnik nagy dobásnak, de valakinek biztos ez passzol a leginkább, YT celebeknek is jó lesz flexelni vele a háttérben. :)

Honlap.

#9 moleculez

Nekem az 55"-os képernyő kb. 80 centiről túl nagy volt, főleg a föl-le nézegetés miatt. Azután vettem egy 43"-os hajlítottat, na azt a hajlítás miatt vissza is vittem a 14. napon. Utána jött egy 49" sík, az egy élhető mindenesnek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#12) tibaimp válasza #72042496 (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) mad823


mad823
őstag

Valójában ekkora méretben már gömbszelet formát illene kihozni, ezek a sima íveltek már elég cikik. :D

(#14) Találtgyerek válasza Duree (#4) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ebben az árban benne van a 60 wattos, mélysugárzókkal megtámogatott integrált hangrendszert is. :D

06-3o/9759I39

(#15) angyalpc2 válasza goodboy007 (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

hol látszik folt?
Egyébként orbitális...fölösleges...kell hozzá egy új asztal meg hely.. nappali
40" 4K is már nagy

(#16) Találtgyerek válasza angyalpc2 (#15) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Messziről meg felesleges az ekkora mértékű hajlítás.

06-3o/9759I39

(#17) kazsmerlaca válasza angyalpc2 (#15) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Szerintem rossz monitoron nézi :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#18) Varázslóó válasza goodboy007 (#2) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Szerinted ha a monitoron sötét képen be világít felül a panel az garis hiba ? Ilyen KÉK-es a fekete helyett 2 részen is :U

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#19) RandomName válasza Piftuka (#8) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ma láttam twitteren motorosan ki-be hajlítható nagyméretű kijelzőt.
Valami ..."oled Flex" feliratot láttam rajta.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#20) icp1970


icp1970
senior tag

Jó,jó.De minek erőltetik már ezt a hajlítást nem értem.

(#21) kazsmerlaca válasza icp1970 (#20) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

NE csak magadra gondolj. Van olyan terület ahol jó lehet. Én is hajlított monitort használok és nagyon tetszik :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#22) Varázslóó válasza icp1970 (#20) üzenetére


Varázslóó
senior tag

A fény ha ugy van a monitor nem süt rà…. Eleg jo dolog

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sci-Fi filmből ez, miért? Ívelt monitort, nagyobb TV-ket is láttunk már ezret...

(#24) #72042496 válasza SunMount3r (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hétvégén hallgattam egy 2016-os Checkpointot a régi jó E3-akról, de nem csak E3-akról szólt. Ott hozták fel, hogy ívelt tévékkel meg ilyen lófaszokkal van tele valamelyik expó (valószínű a CES, és azért nem így fogalmaztak), szóval ez tényleg nem új dolog, sőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) SunMount3r válasza #72042496 (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ívelt TV-kkel már le is álltak a gyártók, mert rájöttek a vevők is (a gyártók ezt persze eleve tudták), hogy mekkora marhaság. Az itteni TV-s Topic-ok is tele voltak az erről folyó vitákkal. Persze még akad egy pár, de korán sem akkora a dömping és marketing kondenzcsík, mint pár évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#26) #72042496 válasza SunMount3r (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen-igen, a nosztalgia miatt jegyeztem meg, hogy régen volt (elektronikai léptékkel, meg nekem is régmúltnak tűnik már az a ~6 év), de tényleg volt ilyen is. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) bteebi válasza goodboy007 (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Az ára prémium, az is valami... :U

Komolyan hihetetlen, hogy valakinek még mindig van (?) igénye ezekre a hajlított szarokra. A hajlítható az megint egy más kategória lenne, csak ugye olyan meg pont nem igazán van. De akkor is sima ~ hajlítható >> hajlított.

#4: Tudod mennyi panel törik el a hajlítás miatt?? Ez az ár még tulajdonképp olcsó is.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Piftuka válasza bteebi (#27) üzenetére


Piftuka
veterán

Igazán leírhatnátok, hogy mi a konkrét probléma a hajlítással...!?

"Aquila non captat muscas."

(#29) bteebi válasza Piftuka (#28) üzenetére


bteebi
veterán

Pl. az, hogy 1. szarul néz ki (nem szubjektív :DDD ), 2. egy adott nézési távolsághoz jó. Ha nem olyan távolságból nézed - és ez teknikailag lehetséges -, akkor még rosszabb is, mintha sík lenne. Ráadásul jó eséllyel sokkal inhomogénebbnek fog tűnni a képe, ha megvilágítás éri (világítás/napfény), urambocsá' a görbület miatt még árnyék is vetülhet a kijelző egy részére.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Varázslóó válasza bteebi (#29) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Előnye, minden ugya olyan távolságra van a szemedtől nem erőlteti meg ha sokat ülsz ott.
Árnyék nem tudom te hol láttál ilyet. Éppen hogy nem süt oda a nap, mert oldalát éri. :DDD

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#31) Találtgyerek válasza Piftuka (#28) üzenetére


Találtgyerek
addikt

34-es monitornál az enyhe hajlítás szerintem pont jó.
TV-nél messziről sok értelmét nem látom, de ebben nincs tapasztalatom.

06-3o/9759I39

(#32) bteebi válasza Varázslóó (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Be lehet látni, hogy ez (névlegesen) csak egyetlen pontból működik. Ami a hajlítás/körív sugara. És onnan se tökéletes, mivelhogy a szemeid (remélem) nem egy pontból indulnak ki, hanem kettőből, amik között van pár centi távolság. Persze még ezzel együtt is jobb a helyzet, mintha sík lenne a kép.

Viszont ha az ideálistól eltérő távolságra ülsz a monitortól, akkor az íveltség pont nem sokat számít. Látványosnak persze látványos, de nagyrészt - nem brutál méretek esetén - leginkább csak parasztvakítás, aminek a segítségével a szar, gagyi, inhomogén paneleket is el lehet adni, ráadásul drágábban...

Ha egy monitor/TV hajlítható, az már más kérdés. De eddig talán csak egy ilyenről hallottam. És én jó annál is leginkább "off" állásban hagynám.

#31: 34"-nál már lehet, hogy van némi értelme. Ha megfelelő távolságból nézed.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) Piftuka válasza Találtgyerek (#31) üzenetére


Piftuka
veterán

A SAMSUNG kínálatában volt hatalmas méretű, 21:9 képarányú hajlított televízió.

Például: Samsung UN105S9

És emlékeim szerint egy ennél nagyobb is, ami gyárilag egy hatalmas fa "dobogó" talapzatot kapott (talán abban volt a mélynyomó is :F ), még a Media Markt kínálatában is elérhető volt, de egyszerűen nem jut eszembe a típusjelzése.

Mindenesetre érdekes házimozi élmény lehetett közelről nézve, ráadásul úgy, hogy a filmtartalom a teljes képterületet kitöltötte.

Ami pedig a hajlítást illeti... az itteni beszélgetés is azt mutatja, hogy erősen megoszlanak a vélemények. :)

Most körülnéztem a Media Markt kínálatában, több hajlított monitort megvizsgáltam, és nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy "hej, de jó!"...

Sőt, inkább nem tetszett, amit láttam. Eltérő íveltségű, képarányú és képátlójú készülékek voltak kitéve, de egyes esetben az erőteljes hajlítás kifejezetten torz képet adott még középen is abból a perpektívából, ahonnan én néztem.

És fontos megjegyezni, hogy olyan távolságról néztem meg mindegyiket, mint amilyenben most (ebben a pillanatban is) a jelenlegi monitoromat bámulom.

Szóval azt hiszem, maradok mégis a sík képernyős modelleknél.

"Aquila non captat muscas."

(#34) Találtgyerek válasza Piftuka (#33) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én egy LG 34GN850-B -vel megpróbálkozom. Annyira nincs túlhajlítva.

06-3o/9759I39

(#35) nexplo


nexplo
őstag

Egy icipicit drága lett..... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.