Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Drazn válasza Fred23 (#6) üzenetére


Drazn
kezdő

21:9esre nem csinaltam volna meg ilyen akksival.. :o

(#52) k850 válasza Drazn (#51) üzenetére


k850
addikt

Biztos jobb lett volna, ha 4000 mAh aksit kapott volna. De mi köze van ehhez 21:9 kijelző aránynak? Még ha a 4K képernyő felbontást hoznád fel, de nincs.
Mellesleg halkan megjegyzem, hogy a Sony nagyon takarékos. Az Xperia 1-em 6-7 óra kijelző időt tud, 3330 mAh akkuval, Wi-Fi, GPS, Bluetooth mellett.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#53) nji


nji
aktív tag

Nekem Sony Xperia xz2 compact van megjelenés óta. Eddig csak a Sony compact telefonjait használtam z1 compact óta, de ez már nekem nem fér bele a compact kategóriába. Kénytelen leszek s10e-t venni, mert a pixelek túl drágák. Esetleg veszek majd ismét egy xz2c - t, ha a jelenlegi elromlik. Az Xperia 5 nem fér el a zsebemben.

(#54) benczeb


benczeb
aktív tag

Magyarországon mikortól lehet majd kapni?

(#55) k850 válasza benczeb (#54) üzenetére


k850
addikt

Ha úgy lesz, mint a nagy tesónál X1, akkor jövőre. 😓
Bízzunk benne, hogy jóval ólcsóbban, mint az X1, és karácsony előtt! 😊

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#56) Pete55555 válasza k850 (#42) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem álló, és fekvő módban böngészéshez is jobb a 16:9 mint a 18 vagy 19:9.
Nem tudom elképzelni, hogy a 21:9 jobb lenne...

Persze ez egyén függő, neked az a jó, nekem ez.

...Szeretem leracsniztatni...

(#57) k850 válasza Pete55555 (#56) üzenetére


k850
addikt

Próbáltad már?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#58) k850 válasza Pete55555 (#56) üzenetére


k850
addikt

Készítettem egy összehasonlító képet, az egyik kép 21:9 Xperia 1, a másik pedig 16:9 Xperia XZP.


Itt láthatod, hogy mire gondoltam! 😊
Mind a két kép Opera böngésző, ugyanaz a beállítások.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#59) Thom!


Thom!
veterán

Mint látom a Sonynak sikerült alulmúlnia magát megint.😠

(#60) Fred23 válasza k850 (#58) üzenetére


Fred23
nagyúr

Fektetett nézetről raknál be képet? Nálam ilyen 16:9-en. Samsung böngésző.

Fórum:

Kábé telefonáláskor használok csak álló nézetet, és ezen a szokásomon nem akarok változtatni. Szóval a Sony rám nem gondolt, nem vagyok a célközönség sajnos.

(#61) Fred23


Fred23
nagyúr

Ja, itt egy billentyűzetes kép is, már Mobilarénáról. Nálad ez milyen?

(#62) k850 válasza Fred23 (#61) üzenetére


k850
addikt

Rossz! 😣 Sohasem szoktam így használni, csak videó nézésére.
Ezért tetszik a 21:9 forma állítva, mert nem takarja ki a lényeget a billentyűzet.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#63) Fred23 válasza k850 (#62) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk mintha direkt még rontanál is a helyzeten ezzel a billentyűzettel és beállítással. Gboard használatával, meg ott egy jó beállítással Nálad is jobb lehetne valamivel.
Persze ha állított módban szereted, és böngészőben mobilos nézettel... De szerinted tényleg nem gusztább, amit nálam látsz? :D

Remélem, lesz majd egy olyan sorozat is a Sonytól, ahol gondolnak végre a fektetett nézetet használókra is, mert nekem amúgy nagyon tetszik az Xperia 5; csak nem veszek 21:9-es kijelzővel mobilt, mert tartalomfogyasztásra, sok infó egyszerre látására az álló nézet nem való, én pedig úgy szeretek mobilról olvasgatni, fórumozni, mintha az otthoni pécém előtt ülnék.

[ Szerkesztve ]

(#64) k850 válasza Fred23 (#63) üzenetére


k850
addikt

Gyárilag rajta van Gboard, ismerem. Ettől függetlenül a SwiftKey használom évek óta, amivel meg vagyok elégedve. Egyébként azzal is ugyanúgy kitakarja fektetett módban. Az Opera böngésző miatt lehet ez a fektetett módban az ilyen megjelenítés. De állítva használom ott nincs ilyen gond. Operát már nagyon régóta használom, azért szeretem mert nagyon jól tördeli az oldalakat, Chrome nem tud ilyet. Állítva nagyon-nagyon jó a 21:9 arány. Fektetett módban, csak hüvelykujjal lehet írni, na az nekem nem megy. Nem is akarom megtanulni! Izlésekbe nem akarok belemenni, nekem nem tetszik. 😊
Én így szeretem használni, közben megy a média lejátszó, vagy a YouTube.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#65) axioma válasza k850 (#58) üzenetére


axioma
veterán

semmi, nem lapoztam

[ Szerkesztve ]

(#66) Pete55555 válasza k850 (#58) üzenetére


Pete55555
addikt

Értem mire gondolsz, de én pl nem használom a swiftkey-en sem a nyilakat, sem a számbillentyűket, így nem takar ki annyit. Meg nem is telefonról fórumozok - csak ritkán.
Ilyen szempontból meg normál böngészés mellett - gépelés nélkül - nekem sokkal praktikusabb a 16:9 mert nem csak egy keskeny csíkot látok a honlapból.
Illetve fektetett használat mellett meg tök halál a 21:9

...Szeretem leracsniztatni...

(#67) k850 válasza Pete55555 (#66) üzenetére


k850
addikt

Nem érted, de nem gond. SwiftKey nem használod a nyilakat az is a te gondod.
Egyébként pont azért jobb a magasabb kijelző, hogy ne takarjon annyit, de mindegy. Ha PC-ről fórumozol akkor valóban ott a legkényelmesebb, de itt most a mobiltelefonokról nyilatkozunk.
16:9 🤔, azt próbálom másoknak is elmondani, hogy a hiedelmekkel ellentétbe van létjogultsága a 21:9 kijelző aránynak is. Itt egy pár kép az állítólagos halál kijelzőről.
Ugyan az a böngésző, ugyan az a beállítás, nem manipuláltam. Először a 16:9 képek, utána 21:9. Sokkal jobban áttekinthető, többet jelenít meg. A becsatol képek nem adják vissza a teljes látványt, mert nem arányos a kép nagyság. Az X1-nek nagyobb a kijelzője, sokkal más az élmény a valóságba. Ki kell próbálni és úgy kell véleményezni. Nekem bejött! Nem állítom, hogy forradalmasítani fogja a piacot, de legalább van alternatíva a mobil piacon. 😊

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#68) Pete55555 válasza k850 (#67) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem érted, de nem gond.

Ezt kikérem magamnak. De, értem, csak max te nem érted Én mint mondok írok.

A swiftkey nem használom a nyilakat nem az én gondom, hanem az én felhasználási módom. Ennyi erővel mondhatnám, hogy a te gondod, hogy neked jobban tetszik a 21:9.

Attól, hogy több tartalmat raksz a képernyőre, és úgy osztod meg a screenshotot, nekem még nem lesz használhatóbb/kényelmesebb. Ráadásul itt nem látszanak a valós méretek sem, szóval tök összehasonlíthatatlan. Ahogy te is írtad amúgy...
Ha a 16:9-től nekem rosszabb a 18:9 akkor a 21:9 is rosszabb lesz. Ezt nem nagyon lehet máshogy logikázni.
Értem, hogy neked jobb a nyújtott, de fogadd el, hogy nekem meg nem. Meg sok másnak sem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#69) benczeb


benczeb
aktív tag

Esetleg valakinek van információja arról, hogy a telefon támogatja vezeték nélküli töltést? Nem találok sehol információt.

(#70) Riccio91 válasza benczeb (#69) üzenetére


Riccio91
csendes tag

kijelzőn és aksin kívül a specifikáció egy az egyben xperia 1 szóval valószínűleg nem

(#71) TTommi


TTommi
aktív tag

Nekem elsore tetszik. Remelhetoleg nem 100 ev kell a Sonynak, hogy kezbe is tudjak vemni egyet!

SXZ2 és SXZ5c

(#72) Riccio91 válasza TTommi (#71) üzenetére


Riccio91
csendes tag

biztos nem ugyanis én már két napja kézben tartok egyet :)

(#73) benczeb


benczeb
aktív tag

Úgy látom, az országban csak a fekete kapható. Vajon a Telekom behozza-e, illetve kék vagy fehér színekben lesz-e nekünk?

(#74) Riccio91 válasza benczeb (#73) üzenetére


Riccio91
csendes tag

bár ha jól tudom technikailag nem magyar, de alza.hu-n van minden színben

(#75) Fred23


Fred23
nagyúr

Xperia 5 II hír.
5.6-5.8"-os kijelző. A képarányról pedig -szerencsére- még nem mondták, hogy 21:9. Talán ez valami mást kap.

(#76) k850 válasza Fred23 (#75) üzenetére


k850
addikt

Nagyon meglepődnék! Látszik, hogy el kezdték mások is nyújtani a kijelző méretét.
Nagyon megosztó volt anno ez Sony ötlet, úgy látszik, hogy más márkák is látnak benne fantáziát.
Xiaomi Redmi Note 20:9
Apple iPhone 11 Pro Max 19.5:9
Samsung Galaxy A71 5G 20:9
Samsung Galaxy S20+ 5G 20:9
Honor Play 4T Pro 20:9
Huawei P40 19.5:9

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#77) Fred23 válasza k850 (#76) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon kis házban, kis kijelzővel azért elég fura lenne a 21:9. Én ezeket a kisebb telókat keresgélem mindig.
Nokia 8 Sirocco (jelenlegi telóm), XZ1 Compact - még 16:9
XZ2 Compact, Pixel 3 - 18:9
S10e, Pixel 4 - 19:9

Kábé idáig oké, 19:9 fölött már nem igazán kényelmes számomra. Ettől függetlenül az S20 -és a hamarosan érkező A41 is- 20:9-es, és ha kissé már zavaró is a keskenysége, még azt tudom mondani, hogy használható. Csak nem ideális. Ettől már csak egy lépés (számomra rossz irányba) a 21:9. Lehet, tudnék élni azzal is, de fórumozni vagy híreket olvasni fektetett nézetben, ahogy én azt szeretem, biztosan nagyon zavaró lenne.

Mondjuk most nézem, ekkora betűméret mellett talán még az is oké lehetne, kiférne egy közepes méretű hozzászólás:

Kábé a felére csökkenne a helyem függőlegesen, viszont vízszintesen kapnék 1-2 extra szónak helyet. Hümm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.