Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Ekkora telefonba egy ~3000mAh-ás akksi...
Valamit nagyon nem értenek ezek a japánok egyelőre.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) axioma


axioma
veterán

Ujjlenyomat-olvaso vegre elol van ha hatul nem latom, vagy meg mindig az oldalso gombbal szorakoznak? Anno kb. ezert nem a kov. kompaktot vettem...

(#3) Wapmester


Wapmester
senior tag

jól nézne ez ki , ha nem lenne ennyire magas, de ennyire spórolni az aksival, pont mint a Pixel-ek, továbbra sem értem ez mire jó nekik

(#4) Bog válasza axioma (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oldalt van, gyorsan bele is írtam az anyagba

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) mjani1172 válasza axioma (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

A legjobb helyen van ott.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

16:9 vagy 18:9-es képarány mellett a gyengécske akku ellenére is igencsak bejönne. Így viszont a 21:9 miatt számomra ez egy élőhalott.

(#7) e-newsee


e-newsee
addikt

Szerintem Xperia 2 akart az lenni, csak valaki elgépelte. Elvégre az 5-ös pont a 2-es fölött van a numerikus billentyűzeten. Gyanús, gyanús... :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#8) atis78


atis78
tag

A 158mm-es magassagat leszamitva nekem nem lenne gondom semmilyen paramaterevel.
Igy viszont kiesik nalam pedig regota Sonyka nyuzok.

Azert kivancsi vagyok hogy fotos teren mennyire lesz osszehasonlithato az AF teljesitmeny a Sony fenykepezogepekevel.
Mert ha hasonloan jo lenne az azert nagyon komoly erv lenne mellette.

(#9) axioma válasza mjani1172 (#5) üzenetére


axioma
veterán

El nem cserelnem a P10 elolapi megoldasat. Peldaul vezetes kozben. Vagy ha le van fektetve az asztalra. Marmint ilyen esetekben elol sokkal jobb. Ez volt az egyik pont, a masik az ejszakai minimum fenyero, amiert ket compact utan nem sony-m lett.

(#10) e-newsee válasza atis78 (#8) üzenetére


e-newsee
addikt

Melyik Sony fényképezőgépekkel? Egy olcsó gagyi compacttal? Azokkal talán, de még mindig kicsi lesz hozzá a szenzor, és nem lesz zoom. Egy Alfával meg inkább ne is hasonlítsuk össze. Mint egy Hayabusa vs Simson.:D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#11) gPéter


gPéter
tag

én ezt venném,ha a Xperia1 és az 5 között kellene választanom. 799euróért jobban megéri mint az x1 949ért

(#12) bali


bali
tag

Újabb Sony, amit a lelkes sony rajongókon kívül (ha még vannak ilyenek) senki sem fog megvenni... Évek óta evickélnek a piacon, nulla eladással... Sajnálom őket nagyon, pedig régen úgy tűnt, hogy elkapták a fonalat a Z szériával, de sajnos végül mégsem lett egy nagy siker.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#13) hitchins válasza e-newsee (#7) üzenetére


hitchins
őstag

Szerintem meg xperia 1.1

(#14) Enci1983


Enci1983
senior tag

A cím félrevezető. Ez nem az új zászlóshajó, még mindig az Xperia 1 az. Ez csupán a kompakt verzió.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#15) prolad


prolad
őstag

Egész korrekt lett a kompakt verzió, már a sima 1 is bőven elég keskeny volt 1 kezes használathoz, itt még könnyebb lesz. Már csak egy ultra kéne 7 hüvelykes kijelzővel, kijelző alá tett olvasóval és nagy akksival és elég jó lenne az idei csúcsszéria.

(#16) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kicsi az akksi, cserében drága is lesz.

Sonny.... Irdatlan suta logalléc kijelzővel.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) WaG_Gaming válasza jacis (#1) üzenetére


WaG_Gaming
tag

Akkor szerintem te nem használtál/nagyon intenzíven hajtottál egy Sony telefont. Nekem egy Z1 Compact-om volt a Honor 8 előtt és 1.5 napig simán bírta, pedig már akkor is kicsi volt a 2300 mAh.

[ Szerkesztve ]

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#18) ollie válasza gPéter (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nocsak, olcsóbb lett, mint az előd?

***

(#19) #16514048


#16514048
törölt tag

Én az akku miatt nem aggódnék annyira, tudtommal a Sony telefonok üzemidejével nem szokott nagy baj lenni így sem.

Nekem méretben is tökéletes lenne, a kamera is megfelelő már, dizájnban meg mindig is a Sony-k tetszettek a legjobban.

De az ára miatt ilyenem sem lesz, az a 800 euró még mindig 260k forint...

(#20) gPéter válasza ollie (#18) üzenetére


gPéter
tag

Ahogy Enci írta, ez nem az Xperia 1 utóda, nem “zászlóshajó”. Az persze kérdés hogy Magyarországon mennyibe fog kerülni.

(#21) roli543 válasza #16514048 (#19) üzenetére


roli543
őstag

Sajnos az összeg flagship ilyen árban van vagy még magasabb...

szerintem eleve az X1nek ennek kellett volna lennie. Továbbra is respect a Sonynak hogy mer egyedi maradni. Ha Andridot használnék, biztos ez lenne a telefonom ☺️☺️

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#22) rdt89


rdt89
addikt

A Sony egyre lentebb csúszik. A tavalyi csúcskészülékekkel se tud ringbe szállni ezzel a valamivel, pláne nem az idei flagship-ekkel. :(

(#23) Noukoum


Noukoum
veterán

Ez kompakt? :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) hitchins válasza Enci1983 (#14) üzenetére


hitchins
őstag

Igy viszont mindjart mas igy azt kell mondjam hogy OK!

(#25) Wolfy33 válasza WaG_Gaming (#17) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Megerősítem, majd utána volt egy xz1c és az még tovább bírta 2 napig. Két év után is ment simán az egy nap. Pedig úszott az tengertől kezdve mindenhol. Esett kelt. Most tartalék.

(#26) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Mondjuk ha ez a kompakt (6,1-el)akkor baj van. Nem hiszem el, hogy nem gondolkodik senki kisebb kijelzoben.

(#27) Pete55555


Pete55555
addikt

Kompakt a francokat...
Bár nem tudom pontosan mekkora, nem találtam sehol adatot. De az Xperia 1 72x167mm (százhatvanhét!!!) és 6,5" ez meg 6,1" szóval sokkal kisebb nem lehet...
Szélességre kb 70mm, az már aránylag rendben lenne, de ez is van 155-160mm magas... :W

(És nem, nem fogok tepsit venni, amíg lehet, és gyártanak kisebb telefont, addig azt fogom megvásárolni, vagy használom a régit. Dugják fel a tepsiket. Szerencsére A40-et kaptam céges telónak, ill. 2 hónapja vettem egy használt A3 2017-et. NEm bírtam tovább elvilselni a Mi A1-et.)

A Sony meg gyártson már inkább 32:6 arányú telefont, azzal biztos nagyon egyedi lesz.
Meg praktikus.

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) Fred23 válasza Pete55555 (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

158 x 68 x 8.2 mm.

Ha a 158 helyett 140 lenne, simán lehet, hogy jövőre adnék neki egy esélyt.

(#29) Enci1983 válasza Pete55555 (#27) üzenetére


Enci1983
senior tag

158 x 68 x 8.2 mm. Az Xperia 1-hez viszonyítva kompakt. De írhatnám úgy is hogy a csúcsmodell kicsinyített verziója. Azt hogy a többi gyártó hasonló képátlóval szerelt telefonjaihoz mérve magas, nem vitatom.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#30) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez kifejezetten pofás lett.

(#31) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Csak képen tűnik nagynak az a káva?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) Wolfy33 válasza kbyte1024 (#31) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igen.
Méretre mint xz premium, csak keskenyebb 1 cm-el. Plusz alig van káva ahhoz képest.

(#33) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Jól néz ki, de az akksi elég gyengécske. Egy üzemidőre kíváncsi lennék. De azért szerintem a klasszik 1 nap is itt meg lesz.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#34) Wapmester válasza Fred23 (#28) üzenetére


Wapmester
senior tag

az S10 6.1 inch-el 149.9 mm szóval sehogy se lehet 140 mm a sony amin még nagyobb is a káva :D jó pici kijelző kellene bele

(#35) joey04


joey04
titán

Még az a szerencse, hogy az elnevezéssel tudtak meglepetést okozni, mert mással nem nagyon...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Polarstar válasza joey04 (#35) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaja... Most mindenkit jól átvertek ezzel a rafinált és bonyolult átnevezéssel. :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) Ádám16


Ádám16
addikt

A Sony szoftvere elég energiatakarékos, én nem írnám le ezt a kb 3000-es akkut.

No flame, de az iPhone cikkekhez miért nincs odaírva a kapacitás, és mellé az ejnye-bejnye, ha más cégnél odafér?

(#38) e-newsee válasza Enci1983 (#29) üzenetére


e-newsee
addikt

Tényleg magas. Az S9 pl kb ugyanilyen széles, csak egy centivel rövidebb. (147.7 x 68.7 x 8.5)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#39) shifty!


shifty!
senior tag

Egész jól néz ki, kár a nagy alsó káváért - a felső annyira nem is zavarna, alul hülyén néz ki.

Az aksi kicsinysége nem biztos hogy akkora baj lesz, a Z széria sem volt óriási teleppel ellátva soha, de optimalizálásban jó volt -akkor- a Sony, meglepően jó SoT-kat prdukáltak.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#40) Fred23 válasza Wapmester (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az S10 képaránya 19:9, szóval meg lehetne csinálni 140 mm hosszúra még 6.1"-os kijelzővel is, ha mondjuk 18:9-re vennék a képarányt. Úgy 139 mm hosszúra és 69,3 mm szélesre jön ki csak a kijelző, vagyis 140 mm-re még éppen meg lehetne csinálni a telót, ha nagyon akarnák. 16:9 mellett meg tök egyszerű lenne, de ott már a szélesség lenne számomra túl nagy.

Abba durva belegondolni, hogy az Xperia 5 hosszabb -ha hajszállal is-, mint az S10+. Kompakt, mi?! :((

Én tettem volna bele egy 5.5-5.8"-os kijelzőt 16:9 vagy 18:9 képaránnyal, lett volna egy sokakat érdeklő kompakt mobil. Most ez a design eltántorít mindenkit a telótól, akinek számít a fektetett nézetben való böngészés. Én meg kizárólag úgy használom neten a mobiljaim.

[ Szerkesztve ]

(#41) Noukoum válasza Polarstar (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Már akit ez érdekel:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) k850


k850
addikt

Sony Xperia 1: 6,5”-es 4K HDR OLED (1644x3840)
167 × 72 × 8,2 mm, 178 g
3330 mAh

Sony Xperia 5: 6,1"-os FHD+ HDR OLED (1080 x 2520)
158 × 68 × 8,2 mm, 164 g
3140 mAh

Ezekben tér el a két készülék, a többi paraméret majdnem ugyanaz.
Nem sok új dologgal rukkolt elő a Sony!
Állítólag kedvező árral szeretne majd hódítani.
Majd meglátjuk!

A 21:9 kijelző arány, álló módon való böngészéshez sokkal jobb, mit a 19:9 arány.
Tapasztalatból mondom, ez volt a legkellemesebb meglepetés az Sony Xperia 1-ben.
Azok fikázzák, akik nem próbálták még.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#43) Noukoum válasza k850 (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Mennyi lesz forintban itthon?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) jacis válasza k850 (#42) üzenetére


jacis
nagyúr

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#45) k850 válasza Noukoum (#43) üzenetére


k850
addikt

"Sikerült elkapnunk egy illetékes termékmenedzsert, aki ugyan még nem hivatalosan, de "megsúgta", hogy Magyarországon várhatóan októberben lesz elérhető a telefon, és az előrendelők egy kifejezetten előnyös csomagot kapnak (ez egyébként valószínűleg szintén a fent említett WF-1000XM3-mal felturbózott pakkot jelenti majd)."
Forrás: pcworld.hu

jacis: szerintem kellemes a mérete.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#46) Wapmester válasza Fred23 (#40) üzenetére


Wapmester
senior tag

ez a képarány nem egészséges amit a sony erőltet ettől lesz nagyon magas, az S10e 142.2 mm az már tényleg kompaktnak nevezhető 5.8 inch-el , a sony is megléphetné, persze biztos jó egyeseknek ez a cinemawide, de szerintem a legtöbb embert pontosan ez tántorítja el, mondjuk engem is :D

(#47) e-newsee válasza k850 (#45) üzenetére


e-newsee
addikt

Vajon mennyi olyan illetékes termékmenedzser lehet, aki tudhatja a magyarországi megjelenés körülményeit? Kb 1? :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#48) k850 válasza e-newsee (#47) üzenetére


k850
addikt

Tőlük kérdezd! 😁
[https://pcworld.hu/pcwlite/sony-xperia5-ifa2019-bejelentes-267990.html]
Más lehetőségük nem nagyon lesz. 😊

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#49) k850 válasza Wapmester (#46) üzenetére


k850
addikt

CinemaWide 21:9, hát film nézésre nem nagyon használtam, szerintem ez a Sony reklám forgása, de ettől függetlenül sokkal jobb használni a készüléket. Könnyebb a szövegszerkesztés, nem takarja ki a billentyűzet a fél kijelzőt, sokkal áttekinthetőbb a kijelző tartalom, többet látsz egyszerre a weblapokból stb. Én is tartottam ettől az aránytól, de ez a legjobb eddig amit használtam eddig. Inkább azt furcsállom, hogy eddig mért nem használtuk. Jobb a fogása, mint a tepsi formának, és kimondottan szép az arány, de ez ízlés kérdése.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#50) Wapmester válasza k850 (#49) üzenetére


Wapmester
senior tag

meg lehetne szokni, sokmindent meg lehet, de a magassága azért nem semmi, számomra a telefon mérete nagyon fontos, a közepeseket keresem mindig, aminek a képernyője ki van maxolva, notch nélküli vagy elviselhető kamera lyukas, egy kézzel tudom használni, illetve elfér rendesen a zsebben, jelenleg 2 ilyen van ami megfelelő és nem egérmozi kategória, az a kisebbik note 10 meg az S10, tehát kb 144 és 151 mm között legyen, ha megérkezik a Pixel 4 lehet azt is be tudom rakni a repertoárba :D persze jó dolog hogy többet látsz több minden fér el a 21:9-es képarányon, egy kézzel a tetejét már nehéz lenne elérjem bár megvan rá a szoftveres megoldás az tény, maga a telefon tetszik de a mérete nem az én repertoáromba tartozik, azt meg sehogy nem tudom szó nélkül hagyni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.