Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

Szerintem otletes. Vagy a tevet nezed rajta, vagy a mogotte levo falat :D

Ablakuveg helyett mar tobb ertelme lenne.

(#2) scarabaeus válasza Tin (#1) üzenetére


scarabaeus
őstag

Úgy a járókelők is ingyen nézhetik a műsort. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3) adamssss válasza scarabaeus (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Magamban továbbgondoltam... ;]

BTW számomra hihetetlen, hogy ezt, hogyan lehet ilyen minőségben megoldani. hova rakják az áramköröket, áttetsző pixelek? Hogyan? Nekem nagyon futurisztikus...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) jbush válasza adamssss (#3) üzenetére


jbush
tag

Az áramkörök bárhova elhelyezhetők, akár a keretbe vagy a talpba is. A kijelző közvetlen meghajtásáért felelős TCon modul sok újabb kijelzőn (de néhány régebbin is) a kijelzőpanel felett, a keretben foglal helyet, onnan pedig egy (vagy kettő) nem túl vastag kábel vezet az alaplapra, ami már kis túlzással bárhova eldugható. A kijelzőpanelre "felgőzölt" alkatrészeket pedig most sem látod, pedig van belőle rengeteg,bármilyen elvű megjelenítőről van is szó (kivéve persze a katódsugárcsövest), csak olyan vékony, hogy átlátszó.
Valamilyen szinten az LCD-k is átlátszóak; főleg, ha az adott pixel ki van kapcsolva (így engedi át a háttérből érkező fehér fényt). Az OLED persze egészen más, mivel a pixelek maguk adják a fényt, ott valószínűleg ez sokkal nehezebben megoldható, mint egy LCD-nél.

A második képen a függőleges kék sávot látva csak nekem jutott eszembe, hogy "Mááár COF-hibás??" :DDD

(#5) kromatika


kromatika
veterán

Jó ötlet.Tetszik.

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

Semmi értelme ilyen böszme kerettel. Akkor már inkább teszek egy üveglapot a monitorom elé, az sokkal olcsóbb is, és ugyanúgy vagy átlátok rajta, vagy a képet nézem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) Aprósólyom válasza Predatorr (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tényleg átlátsz a monitorodon keresztül, ha elé teszel egy üveglapot? Akkor neked valami varázs üveglapod van, ha átlátszóvá teszi a monitorod.
Ez most poén volt, vagy tényleg nem értetted meg a transzparens kijelző lényegét?
Ebben hatalmas biznisz lehet. Kirakatokat nagyon fel lehetne dobni vele, ha elég nagy felületekben is kapható lesz...

Jevons paradox

(#8) bot1978


bot1978
senior tag

Sok sci-fi-ben láttam már kijelzőt beépítve az ablakba. Választható panoráma teljes méretben benne kép a képben megy a TV adás és egyebek.
De hogy ez már ennyire realtime, hogy jövőre? Eléggé lefagytam rajta. :Y

Aztán eszembe jut hány éve van mágnes vasút és itt meg a 40 éves fecske ajtaját rugdossuk, aztán csak legyintek.

(#9) #72042496 válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, az üvegen átlátni, a monitor meg adja a képet. Szóval ha összerakja, olyan lesz, mint ez. :DDD

(#10) Predatorr válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

A te szövegértési képességeiddel mindegy. :)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) Márton


Márton
nagyúr

- Főnök, reggelre ellopták az új tv-t!
- Icuka, a távirányítót látja?
- Igen, azt itthagyták az asztalon.
- Akkor nyomja meg rajta az 1-es gombot!
- :Y :W :W :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Karolac válasza kromatika (#5) üzenetére


Karolac
csendes tag

Nem COF hiba, hanem vitrinüveg imitáció, mögötte a csecsebecsékkel.... :U

(#13) #95904256 válasza Karolac (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem az a gyári védőfólia... ;-)

Egyébként tetszik az ötlet. Ablak-tévé megoldásnak nem lenne rossz.
Legalább a tévé nem foglalná a helyet a falon...
Csak kicsit fura a formátuma. :-)

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Felteszem a TV módot úgy oldják meg, hogy van egy fekete LC réteg az OLED mögött. De mint tudjuk annak a fényáteresztő képessége nem 0, szóval ablak/tv mód kizárva. Vagy valami plusz árnyékoló is kell még mögé.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Tetsuo válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, kirakatokat diszkógömbbel is fel lehet dobni, mégsem használják nagyszámban.

(#16) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nem igazán látom értelmét ennek a dolognak, főleg otthonra. Az általában kevés egy termék sikeréhez, hogy "jópofa". (Persze vannak kivételek. :) )
"Head-up display"-nek, ahol eddig is effélét használtak, jó lehet, de kétlem, hogy azon túl elterjedne.

[ Szerkesztve ]

(#17) MMSZoli válasza Tetsuo (#16) üzenetére


MMSZoli
tag

és autóba, hátsó ablakra? :-) persze nem FIAT-ra gondoltam :-D

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Egy átlátszó kijelző, amit akár átláthatatlanná is lehet tenni. Zseniális.

(#19) Zoló1981 válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


Zoló1981
tag

+1

Egyetértek!

Szerintem amióta kifejlesztették a televíziót, azóta vágynak rá az emberek, hogy kikapcsolt állapotban "láthatatlanná" tegyék. Más kérdés, hogy ma már annyi a vizuális tartalom, hogy vannak, akik szinte sose kapcsolják ki.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#20) Aprósólyom válasza Predatorr (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem tanuld meg leírni a gondolataid helyesen. Ne menjünk bele.

Jevons paradox

(#21) Tetsuo válasza MMSZoli (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ja, a diszkógömb? A bólogató kutya mellé, persze. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.