Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Sajnos ez a hir szamomra azt jelenti, hogy ha akarok egy valamirevalo 4k TV-t, akkor azt ~3-5 even belul kell megvenni, mert utana ugyanaz lesz a sorsa, mint most a FullHD-nak, hogy vegulis van, csak eppen jo minosegu nem igazan. Meg a 4k-t se igazan tudom kihasznalni, egy jo minosegu FullHD TV-vel szerintem meg evekig ellennek, de a 8k mar aztan tenyleg a lo tuloldala, felesleges onszivatasnak erzem a dolgot, ugyhogy szerintem reszemrol tenyleg az lesz, hogy amikor az elso adando alkalommal megtortenik, hogy felsokategoriabol mar csak 8k jon a piacra, akkor gyorsan lecsapok az elozo evi csucs 4k-ra, aztan azt nyuzom, amig birja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Partz


Partz
senior tag

Egész nyáron kapni lehetett itthon ezt a típust 55"-os méretben, nem értem miért kezeli ezt ekkora újdonságként minden házimozi portál.
A cikkel ellentétben nálunk 1 misi az alap ár, 875-ért szokták "akciózni".

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

IFA kiállítás. :D

(#4) [CS]Blade2 válasza opr (#1) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nincs túl nagy tapasztalatom vele, de mennyit ront egy 1080p anyagon egy 4K panel? Felbontásban annyira nem lehet elcseszni a pixelenként fele szélességgel és magassággal.
Vagy attól tartasz, hogy a 8K panel feláras lesz az ugyanolyan képet adó 4K panelhez képest? Úgy emlékszem, hogy a 1080p és a 4K között nem volt nagy eltérés, csak kb. 5-10%-ban lehetett belefutni, hogy azonos áron volt 4K-s, ami a felbontáson kívül egy gyengébb panellel volt szerelve.
Igazából nincs jelentősége, ha csak 8K-s lesz, akkor abból kell keresni jó tulajdonságokkal rendelkezőt jó áron.

(#5) salapp


salapp
addikt

Róka: "-Lalikám, hoznék én ide a napokban egy körhintát."
Lali: "-Az még nagyon kéne ide!"
Ennyit jut eszembe az 55-ös 8K tévékről.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6) opr válasza [CS]Blade2 (#4) üzenetére


opr
veterán

Nem, annyi, hogy az amugy a celnak teljesen megfelelo eszkozparkomat dobhattam ki, mert nem voltak kepesek 4k-s jelet kikuldeni 60hz-en, nem nativ felbontason meg egyszeruen nem volt szep kepe a 4k TV-knek.
Namost, konkretan tudom, hogy a mostani eszkozparkom sem fog tudni 8k@60hz-es jelet kuldeni, plusz meg 4k tartalom is alig van normalis minosegben, nemhogy 8k. Tippre azt mondanam, hogy a 4k akkor lesz tenyleg elterjedt, mikor mar nem lehet, csak 8k kijelzovel normalis TV-t kapni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Raymond válasza opr (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ilyen felbontasoknal gyakorlatilag mindegy hogy nem 8K jelet kuldesz ra, foleg a 65" es alatta meretben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Végre !!! Mehetek ki Ausztriába, 80" oled vagy vele ekvivalens kijelző, rajta egy büdös nagy 50% leértékelés cédula és béke míg ki nem ég a picsába az elkövetkező 10 évben.

Köszönöm, 8K :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9) nexplo


nexplo
őstag

Szinte ingyen lesz... ja nem :W
Úgy látom még pár évet várnom kell az új tv vásárlással. De az irány jó. Lesz majd 32 colon 8K :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) Raymond válasza Dißnäëß (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Na jo, a 80" meg odebb van de ahogy nezem lesz egy kis nyomas az eve vegere igy hogy mar mindenki kinal OLED TV-t. Egyelore az Amazon akcioja a legdurvabb:

Grundig Vision 7 - Fire TV Edition (65 VLX 7010)

Az a 700EUR amit kernek erte a fele a legolcsobb 65" OLED TV-knek, van olyan erzesem hogy a megjelenes utan eleg hamar elfogynak a keszletek. Azert kivancsi leszek a tesztekre meg ha TV-n nemigen kivanom meg a szerencsetlen Fire eszkozok UI-et.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) Dißnäëß válasza Raymond (#10) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát meg ha ki is jön, nálunk eléggé csak Philips játszik, mióta kilóra meg lettünk véve az Ambilight-al és az Android tv-vel. Utóbbi hibátlan (tudom, nem mindenhol, nálunk a mi modellünk nagyon szuper), az ambi meg külön élmény. Remélem, eszükbe jut vmikor falnyi méretben frankó panelt venni az LG-től, vagy a másik nagytól..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) Akula válasza opr (#1) üzenetére


Akula
őstag

ez van. rohadt kapitalista fogyasztói társadalom. :DDD
amúgy igen, karácsonyra én is nézek valami jobb 4k-t.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) BiP válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha már berlini kiállítás:

(#14) Tetsuo válasza opr (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

De végül is teljesen mindegy, nem? Ha majd csak 8K-t kapsz, akkor az is olyan élményt nyújt (legalább) neked, mint az előző 4K.
Én is a régebbi filmeket kedvelem; oly mindegy, hogy 4K vagy 8K a megjelenítő egy Alain Delon vagy Latinovits Zoltán filmhez, (nagyon közel) ugyanaz a minőség lesz.

Aki pedig szereti az újabb filmeket, számára mindig ott a remény, hogy a legújabb technikákat kihasználják a tartalomgyártók is.

Szerk.: Az "eszközparkodat" amúgy is frissítenéd, mert mindig van valami...

[ Szerkesztve ]

(#15) Raymond válasza BiP (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Javitva:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) siposz válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


siposz
aktív tag

Azt nem értem, hogy más gyártó miért nem csinál hasonlót. Oké, az "ambilight" elnevezést levédették, de nem hiszem, hogy az akuális képtől függő bias lightingra csak nekik lenne joguk. Vagy ha igen, akkor miért nem gyárt több ilyen monitort a philips.

Semmi kedvem utólagos megoldásokkal barkácsolni.

(#17) Fecogame


Fecogame
veterán

4K-ra is sokan azt mondták, hogy felesleges, aztán milyen szép képe van :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18) BiP válasza Raymond (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

haha, jogos :)

(#16) siposz : Simán lehet, hogy nem csak a nevet, hanem magát a technológiát ill. a módszert is levédették.
Meg az már úgyis csak egy koppintás lenne, (annyira összeforrt a dolog a Philipsszel) amit arcvesztés nélkül nehéz lenne.
Csak akkor, ha hirtelen mindenki tenne bele hasonlót, kvázi általánossá válna.

[ Szerkesztve ]

(#19) Márton válasza Raymond (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

mi változott a képen?
ez a 700 euros oled?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) opr válasza Márton (#19) üzenetére


opr
veterán

Sporin FIFA -> IFA, nekem tetszik, szerintem telitalalat. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Raymond válasza Márton (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Sajnos nem :( Hulyen volt linkelve es ugy nezett ki tegnap hogy a 700EUR-os az OLED, de nem. Az OLED 1200EUR-nal kezdodik [link] mint ahogy a tobbi olcso OLED is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) mepet válasza Fecogame (#17) üzenetére


mepet
addikt

Én is nagyon várom már a 8K-t. Addig is, amíg 4K-n szűkölködünk, mindent, ami elérhető igazi 4K-ban, abban nézek.

(#23) Márton válasza Raymond (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor mégsem olyan jó ár..

opr: ahh :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) nexplo válasza Raymond (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Mondom én hogy ingyen van :W
Ráadásul a mostani forint árfolyam miatt mire vételi szándékom lesz még drágább lesz. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) bot1978 válasza Raymond (#10) üzenetére


bot1978
senior tag

A napokban lőttünk össze egy Legamaster 75"-os kijelzőt, air serverrel nyomtunk fel rá 4 tabletet fullhd-ban tehát natív 4k tartalom ment rajta és azt vettem észre, hogy fényes nappal, sötétítés nélkül zavart a fényereje. Oké, közel álltam hozzá, mert érintős és buzeráltam, de ugye betűk mérete stb. egyébként is közel kellene menni a 4K élvezetéhez és bakker lebarnulsz tőle.

Itthon a HD projektorom képe kétszer akkorára van állítva és nem zavar a felbontás (4 méterre ülök tőle), de azért a FullHD elférne, azért néha már látványfilmeknél kéne.

A 4K szerintem szélesebb látószögű projektorokba lehet majd praktikus ami kis vetítési távolságból tud jó nagy képet, kvázi alacsony fényerővel, de a 8k még oda is sok, nem hogy panelre.

Egyszerűen a panel az fény szemből, ha nagy panel akkor sok fény, túl sok. Buzerálja a szemem, nem olyan kellemes nézni, mint a projektort.

(#26) PrinceHerceg válasza Fecogame (#17) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Fura mód nagyobb arányban csak azok köpködtek akik nem engedhették meg maguknak a 4K-t, pedig difi igen is bőven van FHD-hoz képest! ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) Márton válasza PrinceHerceg (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze hogy van, minden a látószögtől függ.
A 8K is látszik, csak én nem akarok 1m-ről tv-zni, 5m-es kép meg nem fér el a falon..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Monitornak jó lesz ez, csak nem ezen az áron.

(#29) nexplo válasza PrinceHerceg (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt senki nem vitatja. A kérdés hogy mekkora TV-re van szüksége az embernek és hogy mekkora a pénztárca. Ha mindkettő nagy a válasz akkor mindenhol 8K-s OLED lógna a falon otthon hidd el ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) bot1978 válasza Márton (#27) üzenetére


bot1978
senior tag

én nem akarok 1m-ről tv-zni

Meg itt már nem is igazán tudsz. Egy 55"-os TV-t még lehet közelről nézni, de már le kell venni a háttérvilágítást, meg a fényerőt rendesen. Tehát be kell sötétíteni a szobában, mert ha besüt a nap az ablakon, akkor a minden háttérfénytől megfosztott panelt nem látod rendesen

Egy 75"-os panel viszont már akkora, hogy ha közelről nézed tartósan akkor már hunyorogsz fél óra után akkor is ha sötét van, mert hiába veszed le a fényerőt akkora felületen túl sok a fény szemből ha nagyon közel ülsz, meg a nyakad is elkészül, mert nem fér bele a látószögedbe és kapkodod a fejed.

Ha viszont messzebb mész tőle a szemed felbontóképessége miatt semmi értelme nem marad a panelen a nagyon magas felbontásnak, csak az, hogy nem tartalomfogyaztásra használod, hanem mondjuk ülnek előtted nyolcan és mind a nyolcan kiteszik a kezükben lévő tablet fullHD képét natívban kicsempézve vele a nagy panelt,
Te meg touch kinagyítod akihez, vagy amiről beszélni akarsz a többieknek. Ez cégeknek állati menő, most jönnek ki ezek a 4K "táblák" amik olyan okostévék, hogy van benne PC van benne android és ingyenes program is jár hozzá, amivel meg tudod osztani a tablet képét a TV-vel, de otthon filmet nézni nincs értelme a nagy felbontásnak. Legyen 80" a panel, de bőven elég rá a FullHD is, max 4K, de a 8K-hoz a fentiek miatt az ember szeme szervi szinten kevés.
Csak annak lesz értelme ha ultra pici panelt nézel majd nagyítóval, ezt hívják úgy, hogy VR szemüveg. Abba király lesz a 4K is meg a 8K is.

[ Szerkesztve ]

(#31) opr válasza bot1978 (#30) üzenetére


opr
veterán

Huha, mit fogsz ezert kapni. Mindjart jon a sok telepi hubble es elmagyarazza neked, hogy ez mekkora baromsag, mert O siman megmondja 2"-on 3 meterrol a FullHD meg a 4k kozotti kulonbseget is... :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) bot1978 válasza opr (#31) üzenetére


bot1978
senior tag

Én azt szoktam mindig mondani, hogy először képméretet kell növelni és aztán felbontást, különben csak nézel, de nem látsz.

Egykori TV fan kollégával egy filmet szedtünk le egyszer a netről. Mindketten megnéztük otthon. Valami középszar vígjáték, kérdezem másnap röhögve „láttad milyen fejet vágott a srác mögött az a néger amikor…” jaja látta, de csak néz rám zavartan művigyorral, látom rajta, hogy igazából nem nagyon érti, miről beszélek. Átjött hozzám pár napra rá eszembe jutott, megmutattam neki projektorral a filmből a részletet 5 percig röhögött rajta, hát ő ezt észre sem vette.

Persze mert ült 3 méterre egy 40”-os TV előtt (átlag magyar otthon), tehát a srác feje a háttérben volt a TV-jén kb. 8cm, ő meg a srácot nézte, akit vett a kamera és elsiklott felette. Szóval ha pici a kép, ilyen 40-50” az már nem is az igazi és akkor még a felbontásnál egyáltalán nem is tartunk.

A nagy 4K panel ilyen horror áron nem győzött meg és jön a 8K… hiába lehet már filmet nézni rajta messzebbről, a projektor azért praktikusabb és olcsóbb, pláne ha helikopterrel kell beemelni a kibontott háztetőn már a 75”-os TV-t is. Kaliforniába a luxuspecóba értem hogy ezt kell tenni, mert ott akkora a teraszajtó, hogy autóval beállsz a nappaliba és nincs kifogás. Az egy másik sportág.

De tegyük fel befér, azért sok családi házba befér nálunk is, akkor is ott van még az is, hogy vettél egy problémát, mert egyedül még kvázi kibontani se tudod, még levenni sem tudod a falról. Festetnél, aztán szólsz a festékes gatyás Hodornak, hogy akasszátok már le? Már csak azért is odaveri, mert irigy ... Á, nem való ide.

(#33) mepet válasza bot1978 (#32) üzenetére


mepet
addikt

Azt hittem a példádból azt hozod ki, hogy az alacsony felbontás miatt nem látszott az a részlet a képen. :C

(#34) bot1978 válasza mepet (#33) üzenetére


bot1978
senior tag

Jobb a 4K, nem vitázom. Nézzem meg milyen szép a képe, de ha elkezdem nézni abban a pillanatban rám szól valaki a szobában, hogy tűnjek már onnan, mert nem lát a fejemtől. Utána meg már többen nézzük, de egyikőnk sem látja és akkor a tudat miatt nézzem a többiekkel, hogy jó lenne, ha látnám, csak nem látom?
Értem én, hogy jó, csak nem jó. :DDD

A projektor a nyugalom szigete. Senki nem akar elkapcsolni, mert nincs hova. Nincs reklám. Látom normálisan, tökmindegy hányan nézzük. Venni kell mellé egy kis vackot a hálóba, aztán ha az asszony lázad, akkor menjen nézze azon a reklámot. Élni tudni kell és ez nem a pénzről szól. Ha adsz 40k-t már abból is inkább egy használt HD projektort veszek, mint TV-t, aztán kinyomom a falra a Hérára. Persze, hogy nem olyan, mint egy panel, de kit érdekel? Legalább látom. Gondolkodás nélkül azt vennék.

Sokszor nézem a neten is a képeket, amikor egy 40”-os TV körül vagy fél millányi HTPC, hangfal meg erősítő, a kanapé meg vagy 3 méterre a TV-től és így elakadok egy pillanatra rajta. Csak tűnődöm felgyűrt homlokkal, mint egy millás metálfestés egy Wartburgon. Csak nézed, hogy végül is szép, csak ezt erre vajon minek tették rá? Érzed, hogy nem illik, szóval nem kérdezed. …és ez amúgy nem is ritka.

Akkora hangot csinálnak vackoknak… és képet nem, nagyobb kép nem kell neki. Megmagyarázza magának, hogy a magas felbontás jó, de mi köze ehhez a felbontásnak? Meg akkor ennyi erővel telefont is nézhetne. Nem, mert azt nem látja a barátnője. Oké.
Itt azt hiszed érted, de aztán a TV-t lecseréli 3 évesen, tehát költ a képre nem keveset, csak nagyobb nem kell neki.

Megkérdezed „jobb a 4K, mint a FullHD”? Jobb, de közben ilyen 6GB-os ripeket néz, amibe mi fér bele? Kb. a sima HD, vagy valami agyontömörített 1080p, de jobb a 4K, mert egyszer (érted egyszer) megnézett valamit újra (amit már persze látott, mert 100 éves film), de megnézte újra, mert le tudta tölteni 4K-ban és 4K-ban jobb volt. Szóval jobb. Ki merne vitázni? Megnézte és jobb. Kész.

(#35) MeszesKPT válasza bot1978 (#34) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Különböző emberek eltérő preferenciákkal, nem olyan nehéz ezt felfogni. A projektor sem mindenkinek a vágyak netovábbja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.