Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

Kedvem támadt kimérni a szobám falán mekkora is a 88 inch... Már tudom mi az a "nagyképernyős színes tévé", amiről szóltak a TV reklámok amikor tini voltam :) Csak ez nem Videoton :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

"A termék különlegessége, hogy a többi OLED televízióval ellentétben nem pakolható fel a falra, hiszen kötelező a képen látható állványon tartani."

Ezt már korábban is kérdeztem itt, mert csak sejteni lehetett. De már megvan akkor a válasz, köszi!

Az exkluzív képfeldolgozó processzor mit tud, amitől exkluzív? 8K-t nyilván. De azon kívül?

[ Szerkesztve ]

(#3) oettinger01


oettinger01
őstag

Ez brutális lehet :Y újra fogja értelmezni kicsit a házimozi fogalmát az biztos.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#4) #72042496 válasza oettinger01 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez még biztos nem, mert ez egyelőre csak egy erődemonstráció, semmi más. :)

Meg hát mondhatják rá hogy házimozinak ez is kicsi. Engem spec. nem érdekel, Hollow Knight megjelenítőnek is el tudnám képzelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Akula


Akula
őstag

pont tegnap hallottam, hogy nem dübörög a szabad felhasználású hitel, csak a jelzálog portfolió a kereskedelmi bankoknál. na, ez majd fellendíti az üzletet. ;] én otthon nem is tudnám elhelyezni. :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) Hieronymus válasza #72042496 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az exkluzív képfeldolgozó processzor mit tud, amitől exkluzív? 8K-t nyilván. De azon kívül?"

Mit azonkívül?
Mutass nekem még egy tévét, ami képes 8K.ra skálázni?
Nyilván lehet ragozni, az elektronika intelligens és az elérhető legjobb élményt biztosítja. (A konkurencia megjelenéséig. :DDD )

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) #72042496 válasza Hieronymus (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az összes 8K tévé tud 8K-ra skálázni, az lenne a röhej, ha ez nem működne velük.
(Ehhez biztos nem a szokványos Alpha9 Gen2 került bele, csak ha már kiemelik, akkor kíváncsi vagyok, hogy mire képes.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Hieronymus válasza #72042496 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

...hamarosan a boltokban a világ első 8K OLED tévéje

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Márton válasza #72042496 (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Naja.
Ekkora méretre, mint amik a fotókon vannak, bőven elég még a 4k..
1 méterről nem szívesen nézném hosszútávon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) #72042496 válasza Hieronymus (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy tévében paneltől függetlenül magától értetődő, hogy tud natív felbontásra skálázni a processzor.

(#9) Márton: Ekkorában nekem már nem kéne 4K, ha létezik 8K is. Előbbi kevesebb PPI-t tudna, mint a 40"-os FHD LCD-m, az eddigi OLED tapasztalatok szerint markánsabb pixelráccsal.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Adnak hozzá 20 TB-nyi 8k-s demot is kezdésnek, hogy hetente be nézni lehessen rajta pár percig 8k-s tartalmat is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Hieronymus válasza #72042496 (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván az OLED megjelenítési tulajdonságaihoz állították be a skálázáshoz kapcsolható színmanipulációkat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Noukoum


Noukoum
veterán

Biztos olcsó lesz:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Márton válasza #72042496 (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez 88" ha minden igaz.
Te biztos 1.7 méterről vagy közelebbről akarod sokáig nézni? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15) Banano válasza oettinger01 (#3) üzenetére


Banano
tag

Nem fogja,mert rendes hazimozihoz kepest meg mindig kicsi.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#16) #72042496 válasza Hieronymus (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem senkiben sem merült fel, hogy egy OLED tévé rendszerét nem OLED tévéhez tervezték/szoftverezték. Szerinted rá kéne csodálkozni, hogy kijött egy 8K OLED, és képes skálázni meg színkezelni a processzora? Vagy mit akarsz kihozni ebből?

Engem az érdekel, hogy ezen túl mutat-e bármi érdekeset: milyen képódokat tud, mekkora az input lag, a VRR range, eARC működik-e 2+ csatornás PCM jellel, ha van BFI fejlesztettek-e rajta, ilyesmik.

Csak érdeklődésből, mert az ezután érkező 88"-osak után ez a tévét mindenki el is felejti majd.

(#13) Noukoum: Előrendelve ~30 000 USD, amúgy ~42 000 USD, ezek wonból átszámolt árak.

(#14) Márton: Azt kéne indokolnom, hogy egy talicskányi pénzért miért nem elég az 50 PPI-s kijelző? Az olyan pixeles mint a fene, bármit is mondanak ezek a grafikonok. Nem mintha számítana, mert pár év múlva szerintem az összes 65" fölötti OLED 8K felbontású lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tigerclaw válasza #72042496 (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A PPI esetén fontos szempont, hogy milyen távolról nézed. Nem vagyok a híve azoknak a posztoknak, ahol rögtön elmondják hogy nem ér semmit az FHD, 4K, 8K mert túl messziről nézed, de van benne igazság. A Telefon, tablet esetén kell a magas PPI, de egy bazi nagy TV esetén sokkal kevesebb is hasonló élményt nyújt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) scdlsc


scdlsc
aktív tag

"A termék különlegessége, hogy a többi OLED televízióval ellentétben nem pakolható fel a falra, hiszen kötelező a képen látható állványon tartani."

Csak én gondolom úgy, hogy ez nem különlegesség, hanem hátrány? Amúgy miért? Az állványban van a vezérlése?

ui.: nekem még mindig a feltekerhető tévéjükre porcosodik a gyík

(#19) kromatika


kromatika
veterán

8K OLED :Y

Légy jó mind halálig.

(#20) #72042496 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

A grafikon alapján a mostani tévémen se szabadna látnom, hogy a kép FHD + integer scaling mellett (ez szimulálja a FHD-t), vagy natív 4K felbontásban jelenik meg. PC mellett, pixelpontos grafikával a leglátványosabb szerintem a nagy és éles, részletgazdag kép, a jelenlegi 65" UHD-ról pedig mindegyik tekintetben el tudom képzelni a feljebblépést. Emellett van, amikor egész közelről nézzük, pl. ha képekből megy slideshow.

Annyit mondok, hogy ekkora méretben én személy szerint már 8K-t választanék. Sőt, a felbontást félretéve, a más tekintetben is jobb panel, erősebb vezérlés miatt nem kizárt, hogy már a 77"-osom is 8K lesz. Semmi nem történik, ha esetleg nem, vagy csak PC-ről ritkán használom ki a felbontását. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) ncc1701 válasza scdlsc (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert olyan nehéz, h leszakadna a műanyag hátlap. :)

(#22) QwErTy42


QwErTy42
addikt

10 év múlva veszek egyet 500-600 ezerért.
Addigra lesz is rá tartalom.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23) arty válasza #72042496 (#20) üzenetére


arty
veterán

csak minden nemnativ tartalmad (tehát a többség) szarabbul néz ki a skálázás miatt :D

ha ez "semmi", akkor tök igazad van!

(amugy respekt a szemedért, ami a pixelrácsot kanapéról látja a 4k@65"-ön, de a felskálázásra egyáltalán nem (lesz) érzékeny :DDD )

---

a falraszerelhetetlensége egyébként ATOMGÁZ :( lg :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

16K alatt szóba sem állok senkivel. Nem lehet felszögelni a falra? Ingyen se kéne :)

(#25) #72042496 válasza arty (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

A skálázással nincs gondom, az alacsony információtartalmú anyagokkal van. De azok natív felbontáson és skálázva is gyengék, csak máshogy. Olyat pedig nem írtam, hogy a kanapéról látom a rácsot.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

arra jutottunk akkor, hogy a kép minősége nagyon-nagyon meggyőző
hát, végül is...10millióért az akkor nem is rossz

(#27) Cassi válasza #72042496 (#2) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem hiszem, hogy ez az "exkluzív" jelző itt több lenne marketing bullshitnél. Az eddigi anyagok szerint ugyanaz az Alpha 9 Gen 2 csip van benne, mint az 1500 eurós 55C9-ben.

(#28) #72042496 válasza Cassi (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hardveresen is reszeltek rajta a 8K miatt, amúgy tényleg Alpha 9 Gen 2, közben a honlapra is feltöltötték az adatlapot:
α9 Gen 2 Intelligent Processor 8K

[ Szerkesztve ]

(#29) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Ha nyerek a lottón, nem kérdés hogy behúznám :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#30) Noukoum válasza DjFlanker (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mind1 menyit nyersz ám :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mért kötelező az a csúnya talp?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) Segal válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


Segal
veterán

Nem kotelezo leszedheted;]:P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#33) Chaser


Chaser
titán

A kulonlegesseg leginkabb pozitiv tulajdonsagra utal
Az, h egy tv-t nem lehet ugy hasznalni mint a tobbit, nem pozitivum, hanem negativum
CsaXolok
Ezeoccaz' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) enginev3.0 válasza Segal (#32) üzenetére


enginev3.0
félisten

"A termék különlegessége, hogy a többi OLED televízióval ellentétben nem pakolható fel a falra, hiszen kötelező a képen látható állványon tartani."

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) Segal válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


Segal
veterán

Azt hittem levágod az iróniát. Én a kalapácsra gondoltam :DDD :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#36) Hieronymus válasza Segal (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem jött át az irónia, ha érted mire gondolok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Raymond válasza Ixion77 (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kicsi az biztos. Ezt a kepet mondjuk a konkurencia csarnokaban lottem, de azert erdekes volt latni hogy az otthoni 55" meretu TV-m (a kepen ez a meret jobbra fent van) hogy viszonyul a nagyobbakhoz kepest:

Az 55" itt inkabb ugy nez ki mint egy PC monitor :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Máris 16x boldogabb lesz a nép, ha a foltos, fakó, avitos 8k tévét kidobják és építenek a stadionba való 16k tévé köré egy új konyha-wcs-alvó kabinos garzont. :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39) Cassi válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


Cassi
senior tag

Talán csak óvatosak, és később/jövőre lesz falra szerelhető változat ekkora méretben.

Garantáltan elrontaná a napomat, ha a 10 misiért megvett übertévé felszerelés közben kettérepedne 88" hosszan.

(#40) Segal válasza Cassi (#39) üzenetére


Segal
veterán

A következő változat már nem lesz 10 millió a tv-ből. Ez csak mint az első változat kerül ennyibe. Aki nem tud várni alapon az fizesse az extra sarcot.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#41) Cassi válasza Segal (#40) üzenetére


Cassi
senior tag

Lehet, de úgy általában nem csökkennek az OLED TV-k árai. Például az LG 55C9 és 65C9 pontosan annyiba kerül, mint egy évvel ezelőtt az 55C8 és 65C8 (kb. 1500 ill. 2330 euró). Ezek prémium termékek, a gyártó nem fog árat csökkenteni, ha versenyhelyzet vagy csökkenő értékesítés azt nem kényszeríti ki.

(#42) #72042496 válasza Cassi (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már hogyne csökkennének: [link]
(Főleg a legnagyobbak.)

[ Szerkesztve ]

(#43) Tigerclaw válasza Cassi (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A legkisebb OLED TV elég sűrű mezőnyben van. Max. akkor engednek rajta ha nem jönnek az eladások sehogy.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Akkor azzal a ronda talppal együtt fogom felszögelni a falra, csessze meg az LG. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.