Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Azt a moncsit ide, most.

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Őszintén szólva ez nekem kevés. Az XB270HU után 2 évvel még mindig ott tartunk, hogy nincs amire lecserélném, mert önmagában a 4K nekem nem okoz lábremegést, de legalább kiszolgálni sincs mivel, hogy mondjuk stabil 100-120fps-t alá lehessen pakolni maxon.
Majd ha egyszer elérhető áron lesz ugyanez HDR-el így 27-28"-on, majd talán akkor.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) PSti


PSti
tag

27"-re miért kell 4K? Vagy 200%-on használja aki ilyet vesz? Vagy sima szöveget már nem olvas rajta? Nem kötekedés, csak tényleg érdekelne.

(#4) #72042496 válasza PSti (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Desktopon skálázva szokták használni, igen. A magas PPI miatt élesebb a szöveg ami kellemesebb a szemnek, könnyebben olvasható. Terjedjen csak az ilyen, sőt, én a 4K fölötti felbontásokat is támogatnám.

A hírhez: Érdekes látni, hogy a 384 zónás FALD háttérvilágítás elhagyásával az XB273K rögtön "csak" 1500 euró. Ezt az X27 2500 eurós árához képest értem.

[ Szerkesztve ]

(#5) PSti válasza #72042496 (#4) üzenetére


PSti
tag

Értem, és köszönöm!

(#6) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

az a freesynces 4k moncsi elég jól hangzik. Még az ára is belefér kayegória ilyen szinten. Érdekelne hogy valyon lehet-e növelni a képfrissítés ha mondjuk fullHD be rakom átt?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7) atenza válasza PSti (#3) üzenetére


atenza
senior tag

Nem tudom milyen felbontású monitorod van, de próbáld ki, hogy a monitorodon megnyitsz egy lapot, pl prohardver fórum, majd a telefonodon is ugyanazt az oldalt kikeresed, itt telón átváltasz asztali nézetbe és felnagyítod a képet ugyanakkorára, hogy egyezzen a monitorodon lévő szöveg méretével.

Eztuán nincs más dolgod mint összehasonlítani a kettőt. Elég jó valószínűséggel a telefonod felbontása jóval nagyobb mint a monitorodé, és látni fogod a különbséget. :)

Egy normál 24"-os fullhd monitor felbontása 92ppi (pixel per inch) körül van, még egy pl 4 éves samsung a5 1280×720-as felbontása 5"-on 294ppi, vagyis kb 3X-os.
Egy újabb Samsung S9 pl 570ppi.
Ez a 4k-s monitor 27"-on kb 163ppi.

(#8) PSti válasza atenza (#7) üzenetére


PSti
tag

Köszi, de sajnos ez nem jó, monitorom 2560x1440 míg telefonom 1280x720. :)

(#9) #72042496 válasza PSti (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem jó. A telefonodon így is sokkal több pixel esik ugyanakkora területre, magasabb a PPI. Az oldalnak csak egy kis része fér rá a telefon kijelzőjére ha belenagyítasz, de az látszódni fog, hogy mennyivel élesebbek a vektoros elemek (betűk, és úgy a web általában).

Az is látszik, hogy a raszteres elemek (PH!-n például a smiley-k) minősége romlik így, elkezdenek pixelesedni.

[ Szerkesztve ]

(#10) PSti válasza #72042496 (#9) üzenetére


PSti
tag

Ja, félreértettem. Igazatok van amúgy, tényleg jobb a mobilon nézve a szöveg, meg is lepődtem. :R

(#11) Mamuska


Mamuska
őstag

Jó kis monitorok lesznek ezek. 1500 euró, szóval nálunk fél millió lesz. Nem hiszem, hogy sokan vesznek ilyet, mert kell hozzá egy RTX2080TI is, hogy meghajtsa valamivel az ember, és akkor már közelebb vagyunk az 1 millióhoz.

Nagyon a prémium szegmensbe kezd elmenni a G-Sync dolog, míg Freesync már minden 40 ezernél drágább monitorba szinte bekerül, igaz azok gyenge minőségű monitorok. Nem szeretem Abu jóslatait, de lehet egyszer ez a G-Sync dolog be fog fuccsolni, mivel gátolja az elterjedését, hogy baromi drága cuccok jönnek ki vele.

(#12) atenza válasza PSti (#10) üzenetére


atenza
senior tag

Pedig a 2560x1440 is jó már monitoron, így is látni a különbséget a mobilodhoz képest? 27"-os a monitorod amúgy?

(#13) PSti válasza atenza (#12) üzenetére


PSti
tag

Igen, látni, mobilon tényleg szebb. Dell U2515H amúgy, szóval 25"-es.

(#14) rottenbull válasza Mamuska (#11) üzenetére


rottenbull
senior tag

Tehat ez a G-Sync miatt 1500? Ne vicceljunk mar.
1440p mellett a 144Hz G-Sync az 500-600 euro korul mozog.

(#15) Mamuska válasza rottenbull (#14) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem írtam azt, hogy a G-Sync miatt 1500 euró. :DDD

(#16) #72042496 válasza rottenbull (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 2160p@144 panel viszont új és drága, még csak az AUO gyárt ilyet. Ezzel a panellal a FreeSync monitor is 1049 euróba kerül, írja a cikk.

Ez pedig a G-Sync HDR modul. A jelek szerint egész pontos becslés, hogy ez önmagában 500 euró plusz. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Mamuska válasza #72042496 (#16) üzenetére


Mamuska
őstag

Eddig 200 euró volt a G-Sync modul. Ez az 500 euró már komoly különbség.

(#18) #72042496 válasza Mamuska (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nagyon durva ár, igen. Bízom benne, hogy ez rövid úton a G-Sync végét is jelenti. (Pedig nVidia kártyám van G-Sync monitorral.)

(#19) Mamuska válasza #72042496 (#18) üzenetére


Mamuska
őstag

Én is jobban kedvelem az Nvidiát, mert az AMD évek óta folyamatosan lebőg a Fury, Vega meg a többi kártyával, de amilyen útra lépett az Nvidia ezzel a G-Sync-el, meg az új RTX kártyákkal az nekem sem tetszik. Kell nekik egy pofon. :)

(#20) csuvikj


csuvikj
újonc

Sziasztok!

Előre is elnézést ha nem találtam el a topicot és/vagy totálisan noob amit kérdezek. Jövő hét folyamán érkezik egy acer predator xb271hu és arra szeretnék pc-t összeállítani. Láttam hogy kizárólag displayport segítségével csatlakozik a monitor. A kérdésem az lenne, hogy a pc-nél melyik komponenseknek kell vele kompatibilisnek lennie? Az alaplap kell hogy displayportos legyen?

(#21) #55809408


#55809408
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.