Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Az msr7 nem volt rossz cucc, egyáltalán. Mondjuk pont a súlya a fenét se érdekli, nem vokt nehéz. A merevebb driver jó dolog; persze majd egy teszt megmutatja, mennyire.
A madzag nélküli kékfog nekem sehogyse jön be. Nagy bumszli vackot hordjak a fülemen, jó sok pénzért? Itt a beépített dac-ra vagyok kíváncsi, bár egy telefonban nekem az erősítés milyensége érdekesebb kérdés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) #16820480 válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig jó dolog az ilyen méretű BT, ha jól csinálják. Van nálam most kölcsönben egy Sony (WI900 vagy micsoda), majdnem 30 órát megy egy töltéssel, zajszűrős, egész kényelmes, stb. Ha gyakran repülnék, akkor sokkal szívesebben vinnék ilyet, mint fülhallgatót.

(#3) ollie válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem nagy azok a madzag nélküli fülhallgatók manapság. Nekem egy Jabra Elite 65t van, és nem sokkal nagyobb, mint egy madzagos, és még úgy is 4 óra zenehallgatást teszt lehetővé.

***

(#4) korpicschess válasza #16820480 (#2) üzenetére


korpicschess
veterán

Még nem próbáltam, de olyan batárnak néznek ki ezek a fülesek, ráadásul az áruk is elég brutál. Gondolom mondjuk, hogy az "átlag emberhez" fejlesztik, szóval annyira nem lehet rossz az ergonómia, de elég hülyén néznek ki. :P

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5) #16820480 válasza korpicschess (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Közben rájöttem, hogy rosszul értelmeztem az első hsz-t, mert külön írt az MSR7 utódról és a teljesen vezeték nélküli cuccokról. Én meg azt hittem, hogy vezeték nélküli MSR7-ről van szó.

Az ilyen bogyók is jók tudnak lenni amúgy, van ami egészen kicsi azért, és tényleg nincs semmi vezeték, az nagy előny. De hát meg kell fizetni a kényelmet :)

(#6) RetepNyaraB válasza #16820480 (#5) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kissé egybeírtam a két témát valóban, elnézést kérek.
A bogyók végül is kezemben nem voltak, csak képekről ítélek (előre 👹).
Minőséghez: egy aptxHD modell akkor jóval 100k ft felett van, gondolom..?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) #16820480 válasza RetepNyaraB (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem gond, én nem olvastam elég figyelmesen :)

Most nem is vagyok benne biztos, hogy létezik aptX-HD modell egyáltalán ebből. Mondjuk az a baj, hogy ugye a magasabb bitráta az többet is fogyaszt, és az átvitel hatékonysága is romlik. Amikor (a két oldalt összekötő) vezetékben van a vevő antennája, akkor ez nem akkora probléma, de így nem lenne egyszerű szerintem akadozás nélkül megoldani. Plusz az így sem acélos lejátszási idő még csökkenne kicsit.

(#8) RetepNyaraB válasza #16820480 (#7) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jah. Végül is csak nagyzolok; én a 320kbit mp3 versus flac különbséget sem hallom, az összes vaktetsztet megszívtam már a témában :DDD kár belém a HD :))
Valószínűleg alapból a dac+amp minőség sokkal fontosabb lenne ezeknél a mobil eszközöknél, mint az elvi sávszélesség. Főleg, mióta az összes online streamer a hulladék "digitálisan újrakevert" verziókat tolja, melyek viszont igen jól hallhatóan ótvaros zeneipari szennyezőanyagok. :(

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9) Sword


Sword
őstag

Sajnos a sport változat messze nem 11 mm-es meghajtót kapott, hanem:

"To deliver clear, powerful audio, the ATH-SPORT7TW employs newly designed 5.8mm dynamic drivers"

Kár.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#10) korpicschess válasza Sword (#9) üzenetére


korpicschess
veterán

Ez azért eléggé kevéssé számít, mármint a méret önmagában kb. nem mond el semmit a hangról.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11) Sword válasza korpicschess (#10) üzenetére


Sword
őstag

A cikk ettől még tárgyi tévedést tartalmaz, ezért is írtam be, esetleg érdemes javítania a szerzőnek.

A két eszköz között a review-k jelentős hangminőségkülönbséget jeleznek. Ennél részletesebb technikai részletet még nem olvastam, de sanszos, hogy ha a driver méret eltér, akkor a többi is tök más bennük. Muszáj, ha az egyiknek kifejezetten ki van emelve, hogy szép a hangja, a másiknál meg inkább elhallgatják a hangminőséget és kb. a legjobb tulajdonsága, hogy lemosható a csap alatt. Szóval ez a kár.

Én a jó hangminőséget szeretném a sport funkciók mellett :)

Szerk: Én nem vagyok nagy szakmai guru, csak hallgatni szeretem a jó minőséget, de egy kérdés motoszkál bennem. Ha a driver mérete irreleváns, akkor miért ez az egyetlen paraméter a hangközléssel kapcsolatban, amit megemlítenek az első review-k? :)

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#12) #16820480 válasza Sword (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert ez könnyen mérhető: milliméterben. A hangképzés sokkal bonyolultabb dolog annál, hogy 2-3 mérőszámmal le lehessen írni (mind mondjuk egy GPU esetében a magok száma és órajel). Mivel muszáj valamit írni a dobozra, így általában oda kerül a driver mérete, a frekvencia tartomány, impedancia, stb. Ezekből a számokból viszont sokra nem lehet következtetni igazából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.