Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi az írást! AnandTech már tippelgeti is az erejét.

Nagyon szimpatikus SoC, kár hogy vélhetően nem teszik majd olyan mobilba, ami engem is érdekelni fog!

Ha a Mate 20 már októberben elérhető lesz, az viszont durva csapás a konkureniának! 3-4 hónapig biztosan a trónon ülhetne a Huawei a saját csúcstelójával.

[ Szerkesztve ]

(#2) kicsako


kicsako
őstag

Ez a Qualcomm szerint jobban működik, mint a konkurens Qualcomm megoldása, amit képpel is próbáltak bizonyítani, erre majd érdemes visszatérni a független teszteknél. :F

[ Szerkesztve ]

(#3) Cefet


Cefet
aktív tag

6,9 milliárd tranyó. Nemrég ennyi volt egy csúcs GPU-ban. Csak ennek a fogyasztása... :)

(#4) atike


atike
nagyúr

Várjuk a Mate20-at... :) Na meg, hogy mit lép a konkurencia.

(#5) Fred23 válasza atike (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha az Almáékat nem számoljuk, szerintem senki se lép már semmit idén, vagyis 2018-ban a Mate 20 fogja elvinni az androidos mobilok koronáját. Pletykálták, hogy a Lenovo és a OnePlus is szeretne kijönni még az év végéig egy SD855-ös telóval, de szerintem nem lesz belőle semmi. Ha szerencsések, talán egy hónappal meg tudják majd előzni a Samsungot jövőre, de arra sem mernék fogadni!

(#6) janeszgol válasza Fred23 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Max annyit tudnak még, hogy 5G-s modemmel hozzák ki a telót. Bár ez még csak érdekesség inkább. Szerintem is a Mate 20 lesz idén a befutó ezzel az SoC-val.
Végre valami izgalom van már!

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Na ez igen! Ilyen spechez illene valami DeX-szerű asztali megoldás, lenne érteleme, mondjuk 8gb RAM társaságában.
Még meglátjuk mit guritanak almáék, de ugye ők nem igazán versengenek senkivel, legyenek jobbak a számok, mint előző évben, a teló jobban fusson, azt kész. (Ez nem feltétlenül negatív kritika). De most épp úgy tűnik idén ez vitt mindent.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) ollie válasza janeszgol (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki sem fog idén 5G modemes telefonnal megjelenni, annyira nem kiforrott még, hogy még az S10-be sem teszi bele a Samsung.

***

(#9) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez az a lapka, ami mobilba feleslegesen erős, laptopba meg még túl gyenge. Meg úgyis csak Huawei telefonban lesz, amire úgyis zárt bootloader kerül, és csak a vacak saját rendszeriterációjuk fut. Meh.

(#10) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Kíváncsi vagyok mit fog gurítani cpu-ban az Exynos 9810-hez képest. Arról meg tökre nem találok semmit, hogy a Samsung végül javította-e scheduler-es problémákat, amiről az Anandtech írt egy cikket még pár hónapja.

(#11) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Én azért hiányolok egy olyan beállítást ahol a user maga dönti el a proci sebességét az akku rovására. Esetleg a klaszterek külön ki-be lennének kapcsolhatóak.
A jó hűtés remélem itt is meglesz majd és nem fog sütni a telo.
A másik proci gyártónak ideje lenne a gatyát felkötnie.
Az Apple erre már nem tud semmit se lépni, nekik kész van már. Érdekes lesz, hogy elég lesz-e a kirin ellen.
Remélem fényképezésben és videóban tovább javul a mate sorozat.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12) xedamen


xedamen
senior tag

Igen, a cikk nekem elég vérszegénynek tűnik. pl nem emelte ki a 7nm miatti energiatakarékosságát az új SoC-nak:
"when you compare the new Kirin 980 against its predecessor, the Kirin 970, we're talking about 75% performance boost and a 58% power efficiency improvement."
Mate 20-on már volt AnTuTu futtatva: 356 ezret hozott
Tehát nem hazudott a huawei a 75% sebesség növekedésről, valószínűleg az 58% energia takarékosság is valós lehet Kirin 970-nel szemben.

Az sem semmi, hogy a GPU 32%-kal kevesebbet eszik egy játékban, mint a Snapi 845: "In Huawei's tests with a real game (they used NBA 2K18), real game performance improves by 22% and power consumption is 32% less compared to the Snapdragon 845."

Valamint azt leírták, hogy 4500 képet dolgoz fel percenként az új dual ISP, de plusz egy kis érdekesség: "The Kirin 980 is probably the fastest in this aspect, recognizing some 4500 images per minute, while the Snapdragon 845 does 2371, and the Apple A11 settles on 1458."

A teljes cikk itt olvasható.

(#13) #06658560 válasza moleculez (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van, és teljesen jól működik.

#11 7Heads Drago: szoftverben van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#14) Depression


Depression
veterán

Ezt a részt nem értem: "A Balong 5000 modem ugyan nincs integrálva, viszont igény esetén kérhető, így pedig 5G-s telefont is lehet építeni az új fejlesztésre." Ki kérheti? Ez nem csak huawei only proci?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) schawo válasza xedamen (#12) üzenetére


schawo
titán

we're talking about 75% performance boost and a 58% power efficiency improvement.
Tehát 10-15%-kal többet fogyaszt...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért azt lássuk be, ilyen szintű sebbesség változás nem jött volna létre ha az arm nem fejleszti ki a cortex a76 és a55 magokat. :)

(#17) atikó válasza Depression (#14) üzenetére


atikó
őstag

Szerintem a szolgaltatokra gondolhatnak, valahol nyugaton mar tesztelik mondjuk itthon is tesztelik a Vodafone kér mondjuk 2000db mate 20 prot 5G modemmel es lehet reklamozni, uj halozat, hozza uj telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#18) antim


antim
tag

De hova tűnt az augusztus 31-én az IFA-n Európában is megjelenő Honor Note 10?

(#19) a.sebi válasza antim (#18) üzenetére


a.sebi
őstag

Ez enhem is érdekelne ! Tetszik az a tella !

(#20) atok666


atok666
őstag

Mit jelent a 10x gps pontossag?

Atok

(#21) milkabrams válasza #16820480 (#9) üzenetére


milkabrams
őstag

Ezt mondták a tegta 3 idejében is, minek a 4 mag, nincs szükség ilyen teljesítményre.
Igazából meg majd fejlesztenek olyan appokat, amik röhögve megeszik.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#22) Centurio9


Centurio9
csendes tag

A 4k 60 fps hiánya érthetetlen a számomra, a K970 nél még megvolt a kifogás, mert a SD835 sem tudta, de a 845 már tudja. A saját kameráik minősége is adná magát, a tárhely/ram kombó is elég nagy már, egyszerűen nem értem :W Valami licensz akadály lehet a video dekódolóval vagy mi?! Igazából nem egy létszükséglet, de már 7nm nél járunk bakker és ha a konkurenciának van, akkor neked is kell ¯\_(ツ)_/¯

(#23) Fred23 válasza Centurio9 (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

"A videók kódolását és dekódolását lehetővé tevő hardver az előző generációhoz képest nem igazán változott, gyakorlatilag ugyanúgy rendre 60 és 30 fps melletti 4K-s dekódolást, illetve kódolást kínál."

(#24) Centurio9 válasza Fred23 (#23) üzenetére


Centurio9
csendes tag

Tehát nem tudsz 4k 60 fps-sel videot rögzíteni, szóval nem értem hogy ezt most miért idézted be :F , elolvastam a cikket.
*közben feltűnt hogy dekódolót írtam a hsz-emben, igaz, encode-ra gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Fred23 válasza Centurio9 (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tudsz 4K@60-nal rögzíteni is, ha a mobil szoftvere támogatja! Például az LG G7 sem tudott kezdetben, csak 4K30-at, de ugye a hardver képes lett volna rá. Aztán jött a sírás, kiadtak egy új fw-t, és lett 4K@60-as felvételi lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#26) Centurio9 válasza Fred23 (#25) üzenetére


Centurio9
csendes tag

Ja az LG-t azt vágom, csak nekem pont az jött le az anandtech-es cikkből, hogy itt hardveres probléma van, de legyen igazad és küldjék az update-et majd valamikor :D

(#27) Fred23 válasza Centurio9 (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most nézem a táblázatot, az tényleg hardveres problémára utal, de szerintem Abu85 jobban tudja, illetve nagy ökörség lenne tőlük a 4K@30 felvétel, mikor a SD845 4K@60-at tud. Rákeresek azért most én is, de nem hinném, hogy az AnandTech ezt jól tudja, pedig ők is ritkán mondanak hülyeségeket.

Banyek, és tényleg: már 4 egész jó helyen olvasom a 4K@30-as felvételt! Ha így van, akkor ez nagyon gáz!

[ Szerkesztve ]

(#28) Fred23 válasza Centurio9 (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez a mondat így félreérthető (kétértelmű), nekem elsőre ebből az jött le -talán mert ezt feltételeztem alapból-, hogy kínálja a 60 és a 30 fps-es kódolást is. :DDD Egyértelműbb lett volna 60 fps dekódolást és 30 fps-es kódolást írni a 4K-ra szerintem. Nem feltételeztem volna, hogy a lassan utódot kapó SD845 ebben a tekinteten többet kínálhat, ezért azt a jelentést választottam alapból, ami a kis világom számára logikusabbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#29) g@bo válasza #16820480 (#9) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy tablet-ben szívesen látnám. 8-10" között, 4gb rammal, egy combos akkuval, minimum full hd+ ips kijelző, alu ház.

hja, és 50k, max. ;]

(#30) Ati1979 válasza g@bo (#29) üzenetére


Ati1979
veterán

Majd 2020 körül, de nem 50k ért. :D

(#31) ollie válasza Depression (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megveheti más is a SoC-ot.

***

(#32) Sanchez638 válasza g@bo (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bocs de ide illik :DD:

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#33) Centurio9 válasza Fred23 (#27) üzenetére


Centurio9
csendes tag

Eléggé, de ha valami rendes stabilizációval kompenzálják, akkor elnézem nekik. Röhej, hogy a Mate 10 Pro jobb minőségű videót csinál 4k-ban, mint a P20 Pro :N (Sima FHD-ban már más a helyzet). Ennyit számít már egy sima szoftver stabi is.

(#34) aprokaroka87 válasza Fred23 (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miféle hardveres gond?

(#35) Fred23 válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy értem, gyenge. :DDD

(#36) aprokaroka87 válasza Fred23 (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nincs benne mali v76 feldolgozó?

(#37) Fred23 válasza aprokaroka87 (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Benne van, de ezek szerint a lehető leggyengébb, két magot tartalmazó változatot kapta. Ha a 4 magos verzió lenne, nem okozna neki gondot a 4K@60-as kódolás. Szerintem ez így ciki.

(#38) aprokaroka87 válasza Fred23 (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk ezt nem lehet tudni.
lehet valami szotfveres gond.

(#39) Komplikato válasza ollie (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

"Senki sem fog idén 5G modemes telefonnal megjelenni, annyira nem kiforrott még, hogy még az S10-be sem teszi bele a Samsung."

Én emlékszem rosszul, hogy a TCom 5G sajtó bemutatón egy már létező Huawei telefonon demóztak? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40) Ati1979 válasza Komplikato (#39) üzenetére


Ati1979
veterán

De jó pedig már alig várom hogy szétsüsse az agyam, [link]
Aki tudja olvassa el.

(#41) ollie válasza Ati1979 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kár ilyen kamu cikkekkel feszültséget szítani.

(#39) Komplikato: és már lehet kapni azt a telefont? Mondom, nem véletlen, hogy a Samsung a saját 5G modemét nem teszi az S10-be. Persze kijönnek jövőre egy másik, 5G-s modellel, de az csak azért, mert ciki lenne, ha nem tennék.

[ Szerkesztve ]

***

(#42) gusthy válasza #16820480 (#9) üzenetére


gusthy
veterán

Akkor ne vegyél ilyet.

(#43) gusthy válasza Ati1979 (#40) üzenetére


gusthy
veterán

Ez majdnem annyira hiteles forrás, mint a szabadonebredok.hu.

(#44) t72killer válasza g@bo (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, de sajnos a piac nem fogja fel, hogy 10"-on tényleg érdemes multitaskolni, dolgozni, stb az egérmozi 5-6" helyett. Telefonáláshoz egy 5éves cortex a9 is elég...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Ati1979 válasza gusthy (#43) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem fogok valószínűleg. :) Igen az oldal politikailag szélsőséges, abba ne menjünk bele, hogy hiteles-e vagy nem. Viszont én nem is politikai témájú cikket linkeltem. :)

(#46) schawo válasza Ati1979 (#40) üzenetére


schawo
titán

naturalnews.com :)) :)) Hahaha, prohardveren valaki naturalnews.com-ot linkelt. :DD :DDD :)) :C Kész, ez itt a nap vicce. Nekem instant kisütötte a cikk az agyam. Nem az 5G :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Ati1979 válasza schawo (#46) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké, de nem politikai cikket linkeltem. : :) Nem csak itt olvastam egyébként. Mindegy akit érdekel elolvassa, akit nem nem. Off ba tettem. :D

(#48) pomorski


pomorski
őstag

kösz a cikket!

(#49) tixem


tixem
addikt

Hip hip hurrá. Akkor most már jöhetne valami normális UI meg értelmetlen megapixelek helyett rendes kameraszoftver :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#50) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

És a GPU-ról mit lehet tudni?
A Kirineknél mindig az volt a gyenge pont!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.