Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lexter00


lexter00
őstag

Jöhetnek,csak az a baj ha lesznek is itthon nem fognak nagyon labdába rúgni,még a Sony tévékre is vadászni kell a boltokban(legalábbis Szabolcsban) mert csak 1-1 db van mutatóban szemben a Samsugal vagy az Lg-vel.

[ Szerkesztve ]

(#2) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Miféle panel van ezekben?
Valami chinese?

(#3) vlevi válasza lexter00 (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos jól mondod.
Lehet, hogy tévedek, de mintha a múltkor már a nyíregyi mediamarktban el is bontották azt a sarkot, ahol korábban sony tv-k voltak.

[ Szerkesztve ]

(#4) Cs1csó válasza vlevi (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tévépiac jelenleg: Samsung-LG a többire kár is időt vesztegetni, a Sony is azért van bajban mert hiába csinál esetleg jobbat, vagy ugyanolyat de azt drágábban.

(#5) Graphics válasza szabi__memo (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit éppen a Vestel beszerez.

Óriási a választék panel szempontjából

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) pusszycat válasza Cs1csó (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Így igaz. A ritka tv-hez alkatrész is nehezebben beszerezhető, javításuk körülményesebb.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) csabi63


csabi63
senior tag

Még mindig működik a 2007-es Toshiba Regza tévém. Fater telkén van, heti néhány alkalommal be is kapcsolja. Emlékem róla, hogy nagyon drága volt, és mindenki le akart beszélni az LCD-ről. Bedöglik, nincs még kiforrva a technológia, bla-bla. Mondom éljünk veszélyesen. Azóta már kinyúlt egy Samu nálam, az a matuzsálem meg köszöni jól van.

De az echte japán. A Koreaiak még gyerekcipőben jártak, a törökök meg akörül cserélték le az olajlámpást villanykörtére. Jól kikupálódtak, de én ebből kösz nem kérnék.

[ Szerkesztve ]

(#8) NomadND1 válasza Cs1csó (#4) üzenetére


NomadND1
senior tag

:DD :DD
Persze az átlag felhasználóknak. Kicsit erős kijelentés volt barátom :U

Aki egy kicsit is a minőségre és a képminőségre megy, messze kerüli a Samsungot. De mivel rengeteget költ reklámra és tömegével tolja a sok ipari hulladékot a piacra, így az átlagfelhasználó szemében tényleg ez a kép jön le.

(#9) mindig.ujreg


mindig.ujreg
csendes tag

juhuuuuu, én örülök

(#10) Cs1csó válasza NomadND1 (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen árkategóriájú tévékre gondolsz, simán elég az árukeresőt megnézni kb. ez a díszítősor: samu-lg-samu-lg értem én, hogy vannak a tévék között is ferrarik de több opelt látok az utakon.

(#12) vlevi válasza Cs1csó (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnna. Igazam volt. A nyíregyi MM-ban, a korábbi Sony sarok (egy fedett, nem agyonvilágított helyiség) mostanra LG OLED-el van tele.

(#13) pusszycat válasza vlevi (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most komolyan elmentél megnézni... :U :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) vlevi válasza pusszycat (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem. Egyébként is be akartam nézni oda.

(#15) pusszycat válasza vlevi (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én amúgy is rendelni szoktam a tv-ket, laptopot,(webáruházból) nagyobb a választék és van Sony is ha az kell.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) lexter00 válasza pusszycat (#15) üzenetére


lexter00
őstag

Tévét biztos nem rendelnék webáruházból,ha valami gáz van reklamálni bizonygatni az igazamat nehézkes lenne.Volt már negatív tapasztalatom ebből és nem kérek belőle többször.

(#17) Graphics válasza lexter00 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire van a garancia?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Cs1csó válasza lexter00 (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet online vásárolni olyan boltból aminek van fizikai boltja is - ezáltal könnyebb a garancia vagy panasz intézése akár személyesen, sőt online vásárlásnál él a 14 napos elállás, és sokszor a házhoz szállítás is ingyenes.

(#19) .:SzvData:. válasza Cs1csó (#18) üzenetére


.:SzvData:.
tag

Garancia intézése soha nem az eladó bolttól függ igazán. Az fontos milyen support van az országban.
Személyes tapasztalat ON:
Euronics--->vettem Sony KDL-50W828B-t, néhány hét után a képernyőn függőlegesen egy teljes pixel oszlop "kihunyt" :) --->bementem vinnyogni a Juró-ba de csak annyit böfögtek hogy kell hívni a sonyi hivatalos szervizelőt---> hívtam az egyiket Fehérváron de nem voltak túl aktívak, visszamentem Júróba újra vinnyogni, hogy negyed millióért nem akarok rossz tv-t vakulni otthon és csináljanak valamit most mert véletlenül leborul a felső polc a tv-s részlegen, hogy megnyugtassam magam :)---> Ekkor lettek itt is készségesebbek és megadták egy olyan szerelő számát aki megbízható és aktívan helyt áll---> Hívtam a bácsit, mondta fotózzam le a hibát és küldjem el e-mail-ben, kérdezte mindene meg van e (csomagolás stb.). Másnap hív a ember, hogy megrendelte a cseredarabot---> pár nap múlva este 7-kor csenget a bácsi a hóna alatt egy franciából érkezett komplett tv-vel.---> beengedtem, a régit kicserélte a újra, kapott egy marék csontot és elment.....
Azóta is a szeretett Sony-t vakulom ha tudom :D (a menüje felb@sz mert kib@szott lassú, de egyéb gondom nincs vele)

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#20) csabi63 válasza pusszycat (#15) üzenetére


csabi63
senior tag

+1. Üzletben zsákbamacskát vesz az ember nem tévét. Hozzák csak ki szépen, néhány napig tesztelem, ha minden oké, marad. Kisebb vagyon sorsáról nem fogok dönteni fél óra taperolás után, trükkös fényviszonyok között. Még akkor is maradnak nyitott kérdések, ha a netről már egy enciklopédia van a fejemben, és elvileg mindent tudok. Mindig kiderül, hogy mégse. Szükségem van a fotel perspektívára, hogy működik a perifériákkal, egyéb eszközökkel. A kedvenc alkalmazásaim mennek-e rajta, és egyebek. Vannak olyan dolgok amit üzletben lehetetlen kipróbálni, így a kiszemeltet kihozatom és punktum. Nem azt mondom, hogy hű de nagy igényeim vannak, de nem akarok évekig olyat bámulni amivel hiányérzetem van.

[ Szerkesztve ]

(#21) bteebi válasza lexter00 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Az szerintem majdhogynem részletkérdés, hogy itthon ténylegesen labdába tudnak-e majd rúgni. Tény, hogy a Samu és az LG mellett esélyük se lesz. Nem csak nálunk, máshol se. A Sony és a Panasonic se tud mit kezdeni velük. Viszont legyenek a készülékeik elérhetőek, és termeljenek némi nyereséget.

Mindenesetre azt jó lenne tudni, hogy ezek mennyire Toshiba, és mennyire Vestel TV-k... Az utóbbi "fejlesztései" például engem egyáltalán nem érdekelnének. Az OLED panelek amúgy nyilván LG-k - vagy van már olyan kínai gyártó, amelyik saját maga gyárt nagyméretű OLED paneleket, akár LG-s licensz alapján? Még kínosabb kérdések, hogy az LCD paneleket vajon ki gyártja (és vajon IPS? vagy VA? vagy vegyesen?), és az elektronikát ki fejleszti. A dizány szerintem rendben van, bár nem ez a fő szempont egy televíziókészüléknél :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Graphics válasza bteebi (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eddig jellemzően Mediatek alapú megoldásai voltak a Vestel-nek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Tsebacsi válasza szabi__memo (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Anno mi (is) javítottuk Toshiba TV panelokat, majdnem a teljes itthon (is) kapható sorozatot (már amíg még volt itthon). Német központból jöttek az alap és táplapok. Döntően Vestel gyártmány volt mind. Európa szerte mindenhonnan volt, még magyar darabokat is találtunk a tesztek alatt :)
A bennük lévő panel Samsung vagy LG volt, a jobb sorozatoknak egész szép képe is volt, és a vége felé (2014-2015) azt hiszem a 7xxx-es sorozat egész tűrhető menüsebességet és bootidőt tudott produkálni :P

Tény, közelében nem voltak a nagy gyártóknak, de tudtommal olcsóbban is adták őket, viszont a képminőségük esetenként hasonló volt a nagyokéhoz.

Aztán befuccsolt a buli a Laptop-üzletág Satellite sorozatával együtt, és azt mondták a TV-st eladták. Nem tudtam, hogy a Vestel-é lett, sem azt, hogy az török :P

Nem tudom, vennék-e ilyen tévét, de szerintem inkább nem :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Nevében az ítélet. Soha többé semmit tőlük.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#25) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jah hogy eddig nem is voltak? oké :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) #94529552 válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem valószínű, hogy új összeszerelő üzemet is indítanak, tehát marad a Vestel technika, csak a feliratot és a címkét cserélik Toshibára.

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a baj, hogy pár nagyobb márka kivételével már nem igazán lehet tudni, hogy mit is kap az ember. Régen simán vettem volna egy Thomson, Philips, Toshiba és jópár más hasonlóan neves gyártótól bármit, de ma már vagy felvásárolta egy kínai cég, vagy csak a névhasználatot vette meg egy kínai cég és nem tudni mit kap az ember. Mondjuk már azt is hallani, hogy a Samsung-LG-Sony-Panasonic négyesből is van amelyik már csak címkézi az alsóbb kategóriás tévéit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) bteebi válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


bteebi
veterán

"Mondjuk már azt is hallani, hogy a Samsung-LG-Sony-Panasonic négyesből is van amelyik már csak címkézi az alsóbb kategóriás tévéit."

Ez a trend szerintem majdnem minden területen létezik. Semmiképp sem kedvező a fogyasztónak (bár ez se olyan egyértelmű, ha emiatt a termék olcsóbb lenne - vaaaagy a gyártónak/névtulajdonosnak lenne nagyobb a profitja, ami minket nyilván nem érdekelne), de nemnegatív még lehet, mert ha ugyanazok a követelmények a minőségre és a minőségbiztosításra, csak Hans helyett Ho Xiaopeng vagy éppenséggel Abdullah szereli össze jóval olcsóbban, de ugyanolyan jóra, az már nekünk teljesen mindegy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) pusszycat válasza bteebi (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Abdullah csak nekem ne szereljen semmit... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) #94529552 válasza bteebi (#28) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom, hogy a Pana árult az alsó kategóriákban Vestel tévéket átcímkézve. Volt nekik 200-as és 300-as széria. Talán a 400-as már lengyel összeszerelés.

(#31) Piftuka válasza Tsebacsi (#23) üzenetére


Piftuka
veterán

"A bennük lévő panel Samsung vagy LG volt, a jobb sorozatoknak egész szép képe is volt, és a vége felé (2014-2015) azt hiszem a 7xxx-es sorozat egész tűrhető menüsebességet és bootidőt tudott produkálni "

Nem csak hogy "egész szép képe" volt, hanem a még japán gyártású TOSHIBA készülékek közül, a 2013-as L7335DG a mai napig az egyik legjobb képminőségű Full HD televízió volt; széles betekintésű szögű PVA panellal, brilliáns színvilággal, remek mozgásmegjelenítéssel.

A mai napig sajnálom, hogy nem sikerült vennem egyet!

Utána sajnos érezhetően romlott a minőség, de az eddig hallható hírek szerint a SHARP-hoz hasonlóan saját maga "bábáskodna" az új tévék felett, persze az a különbség, hogy a TOSHIBA rosszabb helyzetben van, mert nem csak liszenszként adta a nevet, hanem el is adta a "know how"-t és mindent, ami azzal jár.

Ennek ellenére a Vestel képes felső kategóriás terméket is gyártani, és a hírek szerint az OLED tévé kapcsán nem lesz ok panaszra.

Márpedig ha lesz még pár szereplő ezen a piacon, az várhatóan az áraknak (és a fejlesztések ütemének is) jót fog tenni.

Nem tehetek róla, de nagyon bizakodó vagyok, és örülök a TOSHIBA visszatérésének! :K

"Aquila non captat muscas."

(#32) Graphics válasza Piftuka (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Sharpnál más a szituáció, ott a Foxconn adja a hátteret, mivel ők vették meg .

A Toshiba viszont Vestel lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Piftuka válasza Graphics (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, én is éppen ezt írtam. :K

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.