Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Nagyon jó ez a fajta TV forma,megjelenés!
Több helyeken-kiállításokon,kulturális programok rendezvényeiken,otthonokban elsőrangúak lehetnek. Egyetlen hátrányként róható fel velük szemben,hogy vékonyságuk miatt sérülékenyebbek,tehát csakis a falra "felragasztásuk a biztos rögzítési pont" ! Egy erős tábla is megteszi fal helyett!
A külső dobozokban levő elektronikát tekintve meg mehetnek a minőségi hangszórók beépítése,és egyéb csatlakozási pontok.
A sarkalatos pont lehet még az áruk is.

(#2) Peter13


Peter13
senior tag

Általában nem szokott érdekelni ez a "pengetévé" mozgalom, de ez most valamiért nagyon tetszik. Nem tudom mennyire sérülékeny, milyen a kép, mennyire k****drága, stb, de valahogy bejön. Várom a teszteket :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tapéta tv... Vagyis még kevesebb hely fog jutni valami normális hangszóró beépítésére, hogy legalább elérjük egy Sokol rádió szintjét hangzásban.

Persze rakjunk mellé legalább egy soundbart ami mondjuk 10x10x100cm, de akkor meg minek a tapéta tv?

Ez megint egy szükségtelen fejlesztési irány, csak hogy valami eltérőt tudjanak felmutatni a versenytársakhoz képest. Ennek a tapéta vonalnak max valamilyen kijelzőbe épített "felület rezgetéssel" működő hangkeltés mellett van értelme, de akkor se számomra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Lacok


Lacok
őstag

Szívesen látnám ezt a koncepciót monitoroknál is.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) cinemazealot válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...kijelzőbe épített "felület rezgetéssel" működő hangkeltés..."

Megvolt. :K

Egyébként szerintem sem rossz ez az irány. Aki minőségi tévézésre (vagy inkább filmezésre) vágyik, az úgyis csak a kép miatt vesz tévét, a hangot pedig lecsavarja és valamilyen egyéb (pl. házimozi) hangrendszerből fogja hallgatni, ami nemcsak kilohertzes tartományban cincog. És itt nyilván nem a soundbar-ra gondolok, hanem valami értelmesebb többcsatornás cuccra, normális méllyel.

[ Szerkesztve ]

(#6) Joshi


Joshi
titán

Engem az zavar a legjobban ebben a "terjedés" megfogalmazásban, hogy ezek a megoldások szinte ugyan azok mint az LG W szériája. Ráadásul ez főleg árban van így. Számomra ezek LG tévék minden tekintetben.
Én egyszer olyan hírt akarok olvasni, ahol a Kínaiak vagy a Japcsik előállnak egy saját OLED ellenféllel.

[ Szerkesztve ]

(#7) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A Samsung miért nem foglakozik ezzel? Pont ők akik aztán tolják az OLED-et.

valami

(#8) Samott válasza Joshi (#6) üzenetére


Samott
addikt

Jajdehat az elektronika meg amit mogeraknak. Legalabbis ez szokott a magyarazat arra, ha LG/Samsung technikat mas markaval cimkeznek felul. Nyilvan egy 3rd party gyarto jobbat csinal mint a panel gyartoja. :-) De hat aki mar nem gyart csak cimket annak ennyi jutott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) Nemir Ombe válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

:F

Hmm ....

(#10) Joshi válasza Samott (#8) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mit akartál mondani, de az tény hogy az alap minden OLED-ben LG gyártmány. Na most az elektronika se mindegy ez tény, viszont a különbség se számottevő. Egyedül az ár szinte azonos. Na nekem ettől nem lesz "több gyártós" kérdés az OLED.

(#7) Quasi_modo A Samu csak LCD paneleket gyárt, egyedül az LG-nek van OLED fejlesztése amit minden más OLED tévét "gyártó" cég használ (vesz az LG-től). Szerintem te a Samu saját QLED-re gondoltál, de az is LCD technológia.

[ Szerkesztve ]

(#11) CPT.Pirk válasza cinemazealot (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt szerencsém hallgatni olyan Yamaha soundbart évekkel ezelőtt, ami hozta egy jobb 5.1-es rendszer térbeli hangzását nyílt térben is. Igaz került 300e forintba és volt benne valami 45 hangszóró, de az odavert, nem kicsit. ;]

A rendes 5.1-es rendszerrel az a gond, hogy sosem férnek el a hangfalak a lakásban... Nem annyira egyszerű méter magas 40*40 centis alapú hangfalakat csak úgy elpakolni a szobában. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Quasi_modo válasza Joshi (#10) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy a Samsung a mobilokban nagy erőkkel tolja az OLED-et, akkor a TV-knél miért zárkóznak el?

valami

(#13) Joshi válasza Quasi_modo (#12) üzenetére


Joshi
titán

Az AMOLED ami teljesen más, nem is jutottak tovább a ~10"-os méretnél.

[ Szerkesztve ]

(#14) Quasi_modo válasza Joshi (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na azért nem teljesen más...

valami

(#15) Nemir Ombe válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Végülis "tökugyanaz" csak eléírták, hogy "AM" .... ;] :D

Hmm ....

(#16) Joshi válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


Joshi
titán

Persze mert mindegyik OLED technológián alapul, de ettől függetlenül különbözik a két gyártástechnológia. A lényeg hogy OLED-nél az LG is a kompromisszumos levédett WOLED technológiát használja, a Samu pedig feladta a tévés OLED üzletágat. Szerintem már nagyon bánják.

[ Szerkesztve ]

(#17) tecsu válasza Peter13 (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Akkor mi jön be rajta? :F

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) tecsu válasza cinemazealot (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Aki minőségi tévézésre vágyik, annak a vékonyság nem szempont.
A méretkorlát mindig minőségi kompromisszummal jár.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Joshi válasza tecsu (#18) üzenetére


Joshi
titán

"A méretkorlát mindig minőségi kompromisszummal jár."
Ezt fejtsd ki kérlek, mert nem tudom mire gondolsz. :F

[ Szerkesztve ]

(#20) tecsu válasza Joshi (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Ha nem muszáj papírvékonyságú tévét készíteni milliméteres kávával, akkor van hely a komolyabb elektronikának, csatlakozóknak stb. és egy erős váz fogja közre, stabil állvánnyal, ami miatt nem kell hímes tojásként bánni vele. Talán még a panel is gyatrább ebben a vékony kivitelben, mint a többiben.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) Joshi válasza tecsu (#20) üzenetére


Joshi
titán

Te nagyon nem ismered az OLED gyártástechnológiáját. Minden OLED tévében ugyan az a milliméter vékony OLED panel van. Sőt, az LG 2018-tól már nyomtatni fogja az OLED paneleket, tényleg nyomtatják ahogy egy papírra is nyomtatnak. :K :Y Azt javasolnám, hogy mihamarabb olvass utána a témának. ;) :B

A W OLED-nek meg pont az a lényege ami a neve is (W azaz Wall). Vagyis Picture-on-Wall. Itt az elektronika egy speciális kábelen csatlakozik a kijelzőhöz. De nézz videókat a youtubon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) tecsu válasza Joshi (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Amit leírtál, azzal tisztában vagyok. Viszont neked egy újdonság: egy televízió nem csak panelből áll.
Már a stabil, sík felület is kihívás ilyen vastagságnál.

Szerk.: Jah, ha külön dobozban van a tévé fele, akkor a doboz méretei is hozzátartoznak a tévéhez, nem? Tehát nem x milliméter vastag, hanem legalább xx.

Mindazonáltal a méretmegkötés mindenképpen kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) Nemir Ombe válasza Joshi (#21) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ne erölködj.... amit a nép nem tud megfizeti az "sz@r".... ezért fikázni kell .... ;] ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24) Joshi válasza tecsu (#22) üzenetére


Joshi
titán

Most aztán tényleg nem tudom mit akarsz ezzel mondani. A Wall egyértelműen a falra szerelhetőségre utal, és abból is a lehető leginkább falra simulósabb verziót. Ha ez nem jött át akkor nem tudom miről beszélsz. :F

ui.: ha neked nem kell a Wall verzió, akkor ott vannak a "batár" különböző kávájú megoldások. Persze a batár szó OLED-nél elég vicces. :D

(#23) Nemir Ombe ne mossuk össze a dolgokat, drága cuccokból is van sz@r. Az hogy az OLED nem sz@r az tuti, de hogy drága és nem tökéletes az is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) Nemir Ombe válasza Joshi (#24) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ilyen TV-t nem is azért kell venni, mert "tökéletes", hanem azé' mer' drága, meg mer' ilyen még nincs a szomszédnak.... ;] :D

Hmm ....

(#26) Joshi válasza Nemir Ombe (#25) üzenetére


Joshi
titán

Azért az OLED kontrasztban tényleg ott van a szeren, nem nagyon van ellenfele. Persze az 1milla fölötti árcédula már-már beteges. Ez utóbbira igaz lehet amit mondasz. ;]

(#27) zseko válasza Samott (#8) üzenetére


zseko
veterán

Nyilvan egy 3rd party gyarto jobbat csinal mint a panel gyartoja. :-)

Igaz kicsit más, de pl. Sony Exmor cmos. Hiába teszik a saját mobiljaikba is ugyanazt, mégis szarabbak a képeik :)

HR24.hu

(#28) dan1 válasza Joshi (#24) üzenetére


dan1
tag

A W a white vagyis fehéret jelöli.Mert abban különbözik az oledtől hogy nem rgb oledeket használ hanem fehéreket színszűrő segítségével.
"egyértelműen a falra szerelhetőségre utal"

(#29) -=RelakS=- válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Tapéta tv... Vagyis még kevesebb hely fog jutni valami normális hangszóró beépítésére,"

Ezt nem értem.
Már az első képen is ott van, hogy a tv-ből lejön egy nagy szalagkábel abba az egységbe, amiből a jelet kapja. Abban simán elfér a hangszóró... Jó nagy is akár

Ebben a videóban igen szépen látható, gyakorlatilag olyan, mintha a soundbarban lenne minden, ami a tv-hez kell.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) -=RelakS=- válasza dan1 (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak egy kicsit kellett volna gugliznia :D

Első képtalálat.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) ziku


ziku
csendes tag

Ha ez elterjed, kiváncsi vagyok, mi lesz erre a Samsung válasza. Mert ha ebből trend lesz, akkor nincs mese, lépnie kell valamit.

(#32) #94529552 válasza dan1 (#28) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így van, ahogy Joshi írta, ne találj ki mást: A W OLED-nek meg pont az a lényege ami a neve is (W azaz Wall).
A cikk címében is ott van hogy terjed a tapétatévé, és az egyik képre is ezt írták: Wallpaper OLED TV, hátha valaki nem értené magyarul.
Nem különbözik az oledtől, hanem OLED.

[ Szerkesztve ]

(#33) -=RelakS=- válasza #94529552 (#32) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor ez mi?

Vagy vegyem észre a W OLED-ben a szóközt? :)
Ha meg a fenti technikával csinálja meg az LG a tapéta tévéjét, akkor meg már W WOLED?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34) Joshi válasza dan1 (#28) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy előttem írták a W OLED a cikk esetén a Wall tehát a falat jelentené, a másik megjegyzésem azaz a WOLED a WhiteOLED-et tehát az OLED gyártástechnológiát jelentené. És igen, valakinek sikerült kideríteni a szóköz jelentőségét is. ;] Egyébként se kell nekünk harcúni a miértekért, minden ott van a gúgliban. :DDD

(#33) -=RelakS=- annyiban van igazad, hogy a Wall-ként jelölt W-t azt hiszem minden esetben az OLED után írják. Habár erre nem vennék mérget. Viszont a gyártástechnológiát soha nem írják oda hogy WOLED azaz White OLED, ha a kereskedelmi forgalmi névben szerepel a W OLED vagy OLED W, akkor az csakis a Wall szóra asszociálhat.

[ Szerkesztve ]

(#35) #94529552 válasza -=RelakS=- (#33) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gondolod elefant találta ki a tapéta tévét önszorgalomból?
Szerintem ne keverjük a technológia elnevezését a kialakításra utaló névhasználattal.[link] A cikkíró se a technológiáról beszélt: a Panasonicnál pedig azt árulták el, hogy jelenleg nem foglalkoztatja őket a tapétatévé projekt

(#36) bteebi válasza -=RelakS=- (#33) üzenetére


bteebi
veterán

"Ha meg a fenti technikával csinálja meg az LG a tapéta tévéjét, akkor meg már W WOLED?"

Valószínűleg igen :)). Elég zavaró egyébként a WOLED elnevezés, a korábban elterjedtebben használt WRGB szerintem jobb. Alapból ugye a WRGB/WOLED-nél csak fehér OLED van, három színszűrővel (R, G, B), viszont ezek mellett van még van egy fehér szubpixel is.

Amúgy szerintem hülyeség ez a wallpaper OLED megnevezés; bármelyik mai OLED, vagy akár LCD TV-ből lehetne tapétát csinálni. Oké, az LCD minimálisan vastagabb lenne, de nem lenne jelentős (zavaró) különbség.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Joshi válasza Joshi (#34) üzenetére


Joshi
titán

"ha a kereskedelmi forgalmi névben szerepel a W OLED vagy OLED W, akkor az csakis a Wall szóra asszociálhat."
Már csak azért se lenne értelme a gyártástechnológiát kiírni, mert jelenleg csakis az LG által gyártott WhiteOLED létezik. :D A Samu AMOLED-et ne keverjük ide.

(#38) Joshi válasza bteebi (#36) üzenetére


Joshi
titán

"Amúgy szerintem hülyeség ez a wallpaper OLED megnevezés; bármelyik mai OLED, vagy akár LCD TV-ből lehetne tapétát csinálni. Oké, az LCD minimálisan vastagabb lenne, de nem lenne jelentős (zavaró) különbség."
Az LCD-nek van háttérvilágítása, szóval az OLED-et elég nehéz lenne ebből a szempontból überelni. ;) A nyomtatható OLED-ről nem is beszélve, na és a hajlíthatóságát. De itt egy video hogy tudd miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#39) Mike88 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Mike88
senior tag

Információt féltve nem reagáltam a mondandódra, de a francba, hogy nem tudok megelőzni gondolatban senkit... :D Mit szólnál mondjuk falba süllyesztett hangfalakhoz? Amik így a TV síkjában lennének... Gondoltam nincs még ilyen, ezért sem vetettem fel ezt a dolgot, de hát, hogy a bánatba ne lenne, van sajnos: [link]

Mindenesetre én a helyükben ezen ötlet mentén gyártanék vmi beépíthető soundbar-t, és ugyan nem tudom mekkora helyet foglal a TV "vezérlése" de azt is tutira falba süllyeszthetőre gyártanám, megoldva azt, hogy a földi/kábel/műholdas és net csatlakozási lehetőségek, kártyafogadó/modulfogadó a süllyesztett dobozban történjen meg, kívül csak HDMI csatlakozási lehetőség legyen, esetleg optikai hangkimenet. Na így letisztult lenne a történet (szerintem). Persze mindehhez az kell, hogy szoftveresen valóban rendben legyen az a sz.r TV, mert jellemzően nincs. Egy normális rendszer kerüljön rá, hogy ne kelljen mégis boxot csatlakoztatni rá, mert a TV-n lévő szoftver hót hülye összehasonlítva mondjuk egy E2 op.rendszerrel vagy esetleg TV-headend-el.

OK, nyilván akkor rombolással járna egy ilyen új TV üzembe helyezése és már ahhoz is villanyszerelőt kellene hívjál, de pl. ez nem jelentene gondot annak, aki épp építi a házát, sőt megkockáztatom, annak sem, aki már kész házba vesz egy ilyet, hisz ha ezt felnyalod a falra, akkor én úgy gondolom előtte azért frissen kifestesz. No meg aki ennyit költ TV-re, annak nem hinném, hogy probléma, ennek költsége (véstem már készre festett falon 10 centivel arrébb hangszóró kábelt, mert úgy gondolták "lehetne egy picit feljebb"). S ha már itt tartunk, előre sajnálom azokat a festőket, akiknek ki kell majd maszkolni festés előtt ezt a TV-t, ha ez tényleg "ragasztható". :D

(#40) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

"vírusként terjed a tapétatévé" - akkó lehet emailben kapok majd egyet??? Majd figyelem...

(#41) Crytek


Crytek
veterán

A rosseb egye meg ezt az oledet :( Mindig bokánfosom magam TV-ben milyen vékony milyen szép stb ,de monitorokba meg gyenge lenne pedig de jó volna egy ilyen gamingre...

Next PC Upgrade: 2022

(#42) Halkow.


Halkow.
senior tag

Brutál lehetett élőben amolyan ablak a falon érzés lehet. De azért durva 3milkó/m^2 ár. Hátrány viszont valaki nekiesik és szalag könnyen kiszakad a panelból akkor meg kukka az egész.

(#43) Nemir Ombe válasza Halkow. (#42) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"viszont valaki nekiesik és szalag könnyen kiszakad a panelból akkor meg kukka az egész"

Milyen "bulik" szoktak nálad lenni, hogy ez is (elsődleges) szempont .... ;] :D

Hmm ....

(#44) CPT.Pirk válasza Mike88 (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hátőőőő, ez így kemény. Lehet falba süllyeszteni hangfalakat, de akkor azt a ház építésénél kell megtervezni, mert egy rendes mély hangszóró megfelelő működéséhez a TS paraméterek alapján számolt légtérnek kell meglennie. Mindez hangszórónként eltérő érték és ezek alapján sem lehet 100%-ra tervezni a végeredményt... Egyébként amúgy a beton vagy tégla a falban ideális anyag lenne a nagy sűrűségük miatt hangfal testnek.

Az egyéb dolgok falba süllyesztésével meg az a gond, hogy ma még jó, 10 év múlva talán, 20 év múlva meg már egyáltalán nem jó a kábelezésed az akkori új cuccoknak. Aztán utólag átkábelezni, vagy bevésni új csatornákat a falba elég macerás.

-=RelakS=- : hmm igen, úgy már van valami értelme. De akkor még mindig ott vagyunk, hogy a TV nincs 5mm vastag, de tegyél mellé egy batár soundbart. Na most akkor minek a lapos TV? :D
Meg mondjuk az a fehér szalagkábel kissé belerondít az összképbe szerintem. Én jobban szeretem ha van egy TV állvány / asztal, ahol a tartó láb mögött el lehet hozni a kábeleket és akkor szemből nem látszik belőlük semmi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) dan1 válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


dan1
tag

Szerintem lehet választani színben
falhoz illő szalagkábelt. Esetleg a falat festik szalagkábel mintásra, így beolvad mint egy kaméleon.

[ Szerkesztve ]

(#46) Nemir Ombe válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már vagy 15 éve lehet kapni falra akasztható "képhangszórókat" [link] .... de ha egyszerűbb házat épiteni a hsz-köré, akkor hajrá .... jaés az a "szerencsétlen" szalagkábelt meg simán lehet festeni a fal színére, de persze a falat is lehet a szalagkábel színére .... ha az az egyszerübb .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#47) DithenS válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


DithenS
senior tag

A samsung az amoledet tolja,nem gyárt oledet.

(#48) -=RelakS=- válasza Mike88 (#39) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nem tudsz megelőzni senkit? Akkor a #29-ben mi van? :D

CPT.Pirk

Ennek a vékonyítgatós baromkodásnak megvan az a hátulütője, hogy a 2mm vastag tévébe nemigen fogsz semmit bedugni, lásd áram, hdmi, optika, stb. Meg hangot is nehezen csihol, legalábbis értelmeset :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) #94529552 válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én jobban szeretem ha van egy TV állvány / asztal, ahol a tartó láb mögött el lehet hozni a kábeleket és akkor szemből nem látszik belőlük semmi.

Roppant egyszerű a megoldás, neked nem a W(Wallpaper), hanem a talpas tévé való, amiből van kínálat rendesen. Hol itt a probléma? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.