Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Ez valami csodaszép. Mennyi lesz vajon az ára?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Pont ezt akartam én is írni, eszméletlen szép letisztult minimál design! :R Az ára biztosan meglesz, de valószínű jobb ár/érték aránnyal rendelkezikmajd mint egyes audiofil márkák.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3) kolopele


kolopele
nagyúr

Valóban nagyon letisztult forma, biztosan szépen is fog szólni, kíváncsi leszek fog e annyiba kerülni mint amennyiért én vettem a Marantz - ot:
[link]

(#4) iguana válasza kolopele (#3) üzenetére


iguana
őstag

feltétlen hozzá kellett tenni, hogy mint amennyiért én vettem
:F

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#5) kolopele válasza iguana (#4) üzenetére


kolopele
nagyúr

Másikhoz jelen pillanatban nem tudnám hasonlítani, lényegében hasonlóan letisztult és minőségi mindkettő véleményem szerint, bár még a cikk tárgyát ugye nem hallhattam szólni, de mint nagy bakelt rajongó biztosan fogok rá sort keríteni.

(#6) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez mar valami amire szivesen beruhaznek.

(#7) b. válasza M@trixfan (#2) üzenetére


b.
félisten

1700$ saccolnak rá másik oldalon. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Csupingo válasza kolopele (#5) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem értek hozzá, csak kérdezném a szakiktól, hogy komolyabb minőséget szem előtt tartva, a szíj, vagy a közvetlen hajtás a jobb?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#9) Horbal válasza kolopele (#5) üzenetére


Horbal
őstag

Bakelit az...

Mint nagy rajongó legalább azt tudhatnád miért rajongsz... LOL

Segítek:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hanglemez

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#10) KO.zmahov válasza Horbal (#9) üzenetére


KO.zmahov
tag

ATOMSZÉP!

(#11) b. válasza Csupingo (#8) üzenetére


b.
félisten

ÉN nem vagyok hozzáértő ugyan de úgy tudom Technics már a felső kategóriát közvetlen hajtással oldja meg,rotoros, megmunkált felületű, mag nélküli közvetlen hajtású motorral amelynél kiküszöbölték fordulatszámbeli szabálytalanságokból fakadó anomáliákat,
Én személy szerint ebben a márkában gondolkodnék, ha vásárolnék ennyiért lemezjátszót, ( esetleg Rega planar vagy RP 8, ők szíjhajtást alkalmaznak) nem pl a kolléga által belinkelt Marantz-ban, azt hiba lenne annyiért megvásárolni :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) xboxfreak válasza kolopele (#3) üzenetére


xboxfreak
tag

Ez a marantz egy fos. Viszont tényleg. Ezt egy alap Rega megeszi reggelire.

(#13) KO.zmahov válasza b. (#11) üzenetére


KO.zmahov
tag

Vannak gyártók akik még jelenleg is leginkább szíjhajtást használnak, és NEM abban a ligában játszanak mint a Technics! Hogy mondjak néhány példát: Micro Seiki (asszem ők is japánok), Rega Planar. Ezek nem túl ismert márkák, ellenben igen komoly holmik! A legkomolyabbak! A Technics a DJ téma miatt vált oly népszerűvé - egyébként a direkt hajtás leginkább a lemezlovászoknál előny!

Amúgy nagyon prémiumul néz ki ez a Technics is! Formavilágból adódóan Dj Kentaro nem ezzel a típussal fog majd DMC világbajnokságot nyerni! :D

Áhh! már látom te is írtál Rega Planar-t!...

[ Szerkesztve ]

(#14) jeni


jeni
félisten

Boccsi,hogy amiről írok nem ide tartozik de mégis....

Várható valami fellángolás ,életre keltés a compact kazetta és a szalagos magnók esetén?
Esetleg azért nem mert ezeknek biztosítani kell az analóg forrásokat?
Legtöbb ma kapható házimozi erősítőkben már nincs analóg kimenet. Szinte már tiltják is le hardveresen. A hifi sztereó cuccokban is ha van 1 akkor az csoda is. Lásd videó fokozat esetén ott is csak bemenet/IN van de nincs kimenet/OUT.

Gondolom a DAT,a MiniDisc és a DCC esetében kevésbé. Anno se nagyon mentek ezek.
Most is csak a SACD (felső kategóriás cuccokba beépítik a kompatibilitását) pislákol valahogy és a DVD-Audió az meg kihalt rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hieronymus válasza Csupingo (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a szíj, vagy a közvetlen hajtás a jobb"

Elméletileg lényegtelen. Mind a kettőnek meg van a maga előnye és hátránya. A szíj csillapítja a rezgéseket, az egyenletes szögsebességet kevésbé biztosítja.

A lemez egyenletes sebességű forgatásának alapja a tányér tömege. Elnyeli a rezgések energiáját.
A tányér sebességének aktív kontrollja felel az elméleti forgási sebesség legjobb megtartásáért.

A bemutatott eszköz kiváló, bár egyetlen árva hangot sem tud önállóan megszólaltatni. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) KO.zmahov válasza Hieronymus (#15) üzenetére


KO.zmahov
tag

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"a szíj, vagy a közvetlen hajtás a jobb"
Elméletileg lényegtelen. Mind a kettőnek meg van a maga előnye és hátránya. A szíj csillapítja a rezgéseket, az egyenletes szögsebességet kevésbé biztosítja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A komolyabb cuccoknál Planck-hossznyi eltérés sincs a szögsebességben! Nem ez az oka hogy a DJ körben kedveltebb a direkt hajtás!

[ Szerkesztve ]

(#17) b. válasza KO.zmahov (#13) üzenetére


b.
félisten

REGA azért ismert márka eléggé,de Technicsnek szerintem ugyanolyan minőségi cuccai is vannak már,mint nekik,minőségileg is prémium,nem csak a DJ vonalban.
Szerintem 1500-2500$ kategóriában már egyéni preferencia kérdése a dolog a két gyártónál,a minőséggel nem lehet gond audiofil füllel sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) kolopele válasza Horbal (#9) üzenetére


kolopele
nagyúr

Te most tényleg abba kötöttél bele hogy nem vettem észre azt a kimaradt "i" betűt? Szánalom............

[ Szerkesztve ]

(#19) kolopele válasza xboxfreak (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Értem. Szóval egy fos. Neked milyen van?

(#20) kolopele válasza Csupingo (#8) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szíj.

(#21) KO.zmahov válasza b. (#17) üzenetére


KO.zmahov
tag

Ezzel egyet is értek! :R

Lehet, hogy ismert márka a Rega - úgy gondoltam, hogy kevésbé elterjedt, pl technics-et talán a Média Marktban is lehet venni, Rega-t nem hiszem. Bár fenti Technics lemezjátszóra sem sok esélyt látok, hogy ott kerül majd forgalomba.

(#22) scdlsc válasza kolopele (#3) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Mégis mit gondolsz? Ha a 1210gr (vagy a 1200gr) 1300 angol fontba kerül, ami 400 ezer forint, akkor ez szerinted olcsóbb lesz a 499 990 forintba kerülő Marantzodnál? Segítek neked. Nem. Drágább lesz. De ezt neked, mint nagy bakelit rajongó tudnod kellene. Na, most vagy kamuzol és nem vagy nagy vinyl rajongó, hiszen akkor tisztában lennél az árakkal, vagy tényleg mocskosul gazdag vagy, viszont akkor pont letojod, hogy mi mennyibe kerül. Nézzük meg azt a lehetőséget, hogy te bakelit (!) rajongó vagy, tehát téged csak a lemezek érdekelnek, ezért nem vagy tisztában az árakkal és nem is érdekelnek. Akkor meg leszarod a technikát, mert neked mindegy, hogy milyen vas van a lemezek alatt. Ülj le a 100000000 négyzetméteres nappalidba a 128K-s QUADROLED TV-d elé, miközben a gyerekeid nyomják a Half-Life 3-at a laptopjukon, amit 2 forintért vettél, és örülj magadnak. De kérlek, ne fárassz minket, mert van elég bajunk nélküled is.

(#23) #95462144 válasza kolopele (#20) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ezt így óriási hiba kijelenteni. Legalább érvelnél mellette miért is lehet jobb azon kívül, hogy te szíjasat használsz...
Elárulom nem jobb, sokkal több a hibafaktor, kevésbé megbízható. A szíj az bizony eléggé kényes a hőingadozásokra is, nem hogy, ha a gyerek odamegy egy kicsit scratchelni a szíjas egységhez, sanszos egy szíjcsere utána...

(#24) b. válasza kolopele (#18) üzenetére


b.
félisten

Nem az " I " betű volt a problémája szerintem,, inkább az, hogy nem bakelit a hanglemezek anyaga, nem is így hívják már őket éppen ezért, főleg a hozzáértők nem.( feltételezte , hogy hozzáértő vagy , ha fél milláért veszel lemezjátszót. )Vinyl az anyaga és hanglemeznek hívják :)

( Min szólaltatod meg ?)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) VIC20 válasza kolopele (#3) üzenetére


VIC20
őstag

Derék gyerek vagy... :U

(#26) VIC20 válasza kolopele (#19) üzenetére


VIC20
őstag

Jáháháj! Ezt meg csak most vettem észre. ,,Neked milyen van?" Ez derék. Alatti.
Még, még, kérünk ilyeneket!

(#27) #77646080


#77646080
törölt tag

Nagyon szép lett.

(#28) x_o_n válasza jeni (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem van,nem is kicsi.múlt hónapban is jelent meg több kazetta kiadvány...de mivel ezek nem számottetvőek és Magyarországon eleve halott a zeneipar fizikális része....igy a hir sem jut el oda természetesen,sajnos az sacd,dvda de még a bda is halott ügy,kár értük,azért elég sok kiadványt sikerült megszerezni,én mellesleg pont tavaly vettem olyan erősitőt ami analog és még új modell is mellé egy sacd-t.
A Vinyl töl csak a hatalmas tárolási helyigény tart vissza hogy ujra el kezdjek vele foglalkozni,inkább a korltátozott példányszámú és extra kiadványu cdk gyüjtése vonzó számomra.
Én az MD mesterséges direkt manipulált halálát tartom amugy gusztustalannakl,mert az egy nagyon jó dolog volt csak az átlag embernek a kezelése bonyolult volt...bár nem tudom miért....

(#29) ROBOTER válasza #95462144 (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sok éve láttam szíjhajtású CD lejátszót is, és amikor eme gigabullshit miatt eldobtam az agyam, akadt aki megvédte, mert szerinte jobban szól, mint a direkt hajtású. :)

(#30) xboxfreak válasza kolopele (#19) üzenetére


xboxfreak
tag

pro-ject RPM 9 Carbon.

(#31) Cogwheel71


Cogwheel71
tag

Nekem volt szerencsém hallani a régi sp-10 mkll verziót, és bizony high end a javából! Minden ízében az elpusztíthatatlanság süt róla. A szíj kontra dd vitához csak annyit, hogy manapság jóval több az audiofil szíjhajtású modell, de szerintem csak azért, mert nagyobb szabadságot ad a dizájnereknek az elfajzott ötleteik megvalósításához. Egy jól mégépített dd hajtás semmilyen rezgést sem visz át a lemezre, mert csak a tányértengely hegye van összeköttetésben a csapággyal, még szíj sincs, csak mágneses erő a motor álló és forgórésze között.

(#32) kolopele válasza scdlsc (#22) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem hogy másnak mi a baja arról nem én tehetek. A másik meg hogy nagyon szeretem a vinyl (nevezzük innentől nevén, nehogy megint ebbe kössön bele valaki) hangzását, nyersességét, az általam favorizált keményebb műfajhoz jobban illik mint a CD, de az is van persze bőven, nem találni meg már minden számomra fontos anyagot vinylen. A technikát meg nem szarom le, mert érdekelnek az újdonságok, de a jelenlegi lejátszómnál tényleg megálltam mert nincs annyi időm mostanság ezzel foglalkozni, de szakítani fogok rá majd a közeljövőben.

(#33) kolopele válasza xboxfreak (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gratulálok, az is a kiszemeltek között volt meg egy Music Hall MMF 7.1, de ennek fogott meg jobban a hangzása. Az ember egyébként is mindent az adott zenei világához választ ki, mert hallottam én olyan hangfalakat is már ami egy ház ára volt és gyönyörűen szólt belőle Mozart de egy Deep Purple - nél vagy Metallica - nál elhalálozott.
Rocket6: Normális ember zenét hallgat egy lemezjátszón és az én két gyerekem is belenőtt a rock műfajába, szóval nem fogják azt csinálni amit te írsz :)

[ Szerkesztve ]

(#34) kolopele válasza b. (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább nem írom le mire kötöm rá nehogy az is csak a kötekedést szülje a végén. Egyébként meg tisztában vagyok azzal hogy a lemezek anno keménygumiból készültek majd később felváltotta a sellak, ma meg ugye már vinyl, de maga a bakelit szó beleivódott az emberbe a hosszú évek során, így nem hiszem hogy ebbe annyira lényeges szempont volt belekötni.

(#35) bteebi válasza b. (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Hülye kérdés, de "csak"? Nehezen tudnám elképzelni, de nem bánnám. Annyit még tényleg meg is érhetne. Én simán (több)milliós árra tippelnék, de ne legyen igazam.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) #95462144 válasza bteebi (#35) üzenetére


#95462144
törölt tag

Tavaly az sl 1200est kiadták újra egy limitált példányban annak az ára 4000 dollár volt, szóval sanszos, hogy ez "csak" ennyi.

(#37) bteebi válasza #95462144 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Nem bánnám :). Tegyük hozzá, az se kevés pénz, de legalább nem millió(k).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) #95462144 válasza bteebi (#37) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ennyit bőven megér, ez szó szerint egy életre szól, szinte elnyűhetetlen.

(#39) blagolf válasza kolopele (#3) üzenetére


blagolf
senior tag

Az biztos hogy jobb lesz, mert a Technics mindig is jobb volt lemezjátszóban mint a Marantz, de szerintem drágább is lesz.

Üdv, Zoli

(#40) b. válasza bteebi (#35) üzenetére


b.
félisten

Én is ezt a kérdést tettem fel magamnak, de igazából ők is csak tippelgetnek. Valami bennfentes fickó Twitterét linkelgették, de nem világos a megfogalmazás, hogy ez a típus kerül e annyiba ( szerintem nem egyébként, egyetértek veled) vagy ez a széria kezdődik ettől az árkategóriától. Meg látjuk :)
Én tuti beleszeretettem, rég nem dobogtatta meg ennyire a szívem ennyire termék a kinézetével.
2018 nyarára kint lesz, szerintem előtte már előrendelésből lehet látni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Cogwheel71


Cogwheel71
tag

Többszörös árat tippelnék az 1200-hoz képest! No meg ez csak a futómű, meg tápegység, ehhez jön még doboz, kardeszka, és kar is. Úgy, mint régen!

(#42) b. válasza Cogwheel71 (#41) üzenetére


b.
félisten

Lesz komplett csomagban is :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) TomMusic


TomMusic
őstag

Nem akarok trollkodni, de az ilyen retró dolgokról mindig ez jut eszembe:
;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44) kolopele válasza blagolf (#39) üzenetére


kolopele
nagyúr

Marantz meg Denon párti vagyok, ezek hangzása áll hozzám a legközelebb, ezért lőjem főbe magam? Nem kevés márkát volt eddig szerencsém hallani, de az adott stílushoz választ az ember mindent.

(#45) b. válasza kolopele (#44) üzenetére


b.
félisten

Egy high end lemezjátszó mindent lejátszik tisztán,rezgésmentesen. Az általad beállított dolgok főbb része a hangszedőn és a megszólaltatásra használt erősítőn és hangrendszeren múlik. Sokan a hangszedőre ráköltik a felső kategóriás lemezjátszó árát.
Szerintem Te erősítőkről beszélsz, lemezjátszókban ezek a márkák nem számítanak igazi audiofil cuccoknak..
ne haragudj, de szerintem nem sokat értesz hozzá, ( mint ahogy én sem)ha egyáltalán valóban van közöd ehhez a formátumhoz bármilyen szinten...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) kolopele válasza b. (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miből gondolod hogy nem tudom mi kell ahhoz hogy normálisan szólaljon meg egy lemezjátszó? Sokszor egy hangszedő többe kerül mint maga a lemezjátszó, a többiről már nem is beszélve. Mindegy, én nem tudom miről beszélek, maradjunk abban hogy hülye vagyok, mindenki más meg okos, még azok is akik eddig max. képen láttak ilyeneket de nagyon meg vannak elégedve a csúcs 50 ezer forintos Sony nevű vackokkal. Befejeztem.

(#47) b. válasza kolopele (#46) üzenetére


b.
félisten

Nem megsérteni akartalak, csak nekem régi álmom egy ilyen szett és volt szerencsém hallani is audio magazin kiállításon őket, pont akkor voltunk Berlinben , ahol hobbi fanatikusok is vihettek összeállított lejátszókat, ahol olyan rendszerekkel szólaltak meg, amiből itthon kisebb lakást lehetne vásárolni.
Most mit mondjak neked, mikor egy Denon-t vagy egy Marantz márkát előrébb helyezel, mint egy Rega-t vagy egy Technics-lejátszót, mert neked jobban bejön a hangzása. Biztos vagyok benne, hogy nem hallottál akkor még egy jó Rega-t vagy egy nagyon szuper Technics összeszerelést. ( amit egyébként 500 K ból ebayról , remek karral és hangszedővel , alátámasztással meg tudsz vásárolni fél áron is akár). mert nincs olyan zenei stílus szerintem, amiben ezek alulmaradnának az általad említett márkákkal szemben.
Ha esetleg még is így gondolod, és hallottál az említett összeállítást és nem mellettük döntöttél,, akkor valami nem volt ott kóser, hidd el nekem. A szíved joga azt venni a pénzeden amit akarsz és neked tetszik, ebben teljesen igazad van,de ez nem szubjektív dolog , a hangzás és a minőség.
Mindkét márka remek házimozi-rendszereket gyárt , de ez nem az ő terepük magasabb kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) kolopele válasza b. (#47) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, kicsit én is túlreagáltam az egészet, de fentebb írtam még két márkát amelyek ellenében mégis a Marantz lett a befutó. Hallottam több milliós cuccokat is szólni, Rega is volt közte, de nem éreztem szükségét megvenni, nem találtam annyival jobbnak hogy megérje. A metal zene egy más világ egyébként is, ott a dinamika a legfontosabb, csak hallgass meg egy Soilwork (nagy kedvenc) albumot. Ha az lett volna a célom hogy nagyzoljak akkor biztos nem egy potom 500 ezres lemezjátszót linkelek be mint sajátot. Mindenestől így is több mint 2 millióba van a berendezésem ha a CD lejátszót nem számolom bele. Nem érzem hogy fejlesztenem kellene rajta jelen pillanatban, de azért nem kizárt hogy egyszer veszek egy Pro - Ject Signature 12 - őt, bár ehhez a stílushoz sok értelme nem lenne.

(#49) scarabeus86


scarabeus86
tag

Én elvagyok a Tesla NC 430 lemezjátszómmal, fizetnem se kellett érte mert örököltem, az is szépen szól, nem nyávog a lemez. Főként régi Hungaroton lemezeket hallgatok amiknek amúgy is rosszabb a hangminőségük, mint a nyugati lemezeké.

(#50) xboxfreak válasza kolopele (#33) üzenetére


xboxfreak
tag

Bocs a hangnemért ... a suicidal angels pl gyönyörűen :) szól a pro-ject lemezjátszón u-vola hangfalakkal :D :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.