Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Már csak az a kérdés, hogy előrendeljem, vagy ne. :P
Az árán kívül most nem tudom mit lehet fikázni...

720p-t lerágtuk, meg drága, és úgy ennyi azt hiszem. Ja meg igen szar a kamara, de még mindig jobb mint a Nokia 8. ;]

Kaphatott volna a Compact is 64BG-t és kb. ennyi minden hiányérzetem.

[ Szerkesztve ]

(#2) holozis_HUN válasza vicze (#1) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Az orbitális alsó és felső kávát lehagytad :DDD

Viccen kívül, egyre jobban nőnek ezek a kávák: Z3-on még egész elviselhető volt, de ezen nagyon nagynak tűnik :( Z3 Compacton meg tökéletes volt szinte a káva mennyisége...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

A compact mar varos volt nagyon, DE:
Varok fel evet a megjelenese utan -> megnezem a forumot, hogy milyen szeriahibai lesznek :)) -> merlegelek, hogy egyutt tudok-e elni veluk
(Z3C van most a letezo osszes szeriahibaval)

(#4) Fred23 válasza vicze (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez legalább már eljutott odáig, hogy méltó legyen egy kis fikázásra! :D

"Mindkét ketyere IP65/68-as por- és vízálló minőséggel rendelkezik, bár direkt alámeríteni a sajtóközlemény szerint egyiket sem szabad."
:W

Egyébként azt leszámítva, hogy Sony, egész érdekesnek ígérkezik. Biztosan fognak majd vele búvárkodni YouTuberek, kíváncsian várom, mit bírnak a tengerben!

(#5) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Na ez végre egy sikeres Sony lehet. Ebben a méretben nem nagyon van ellenfele. A design sem rossz, ekkora HD kijelzőhöz az akksi is bőven elég.
Egyedül talán abba lehet belekötni hogy legalább ennél faraghatták volna kisebbre a kávákat, ha már Compact, és még kisebb készüléket kapnánk.
Na meg a 2,3-as kamera az ami nem túl biztató.

(#6) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem tetszik. Legalább tényleg kompakt, és a forma sem rossz, a káva pedig egy 4,6"-os telefonhoz nem vészes, bár tény, hogy kíváncsi lennék milyen egy 4,6"-os telefon minimális kávával.

(#7) atis78


atis78
tag

:C :C
Vegre a tavalyi X Compact-os kisiklas utan ujra egy igazi "Compact".
Ezzel meg is van a kovetkezo telefonom... persze majd csak karacsony utan amikor kicsit leesik az ara....

(#8) gyantaszuz válasza Fred23 (#4) üzenetére


gyantaszuz
tag

Nem vallaljak be a hivatalos vizallosagot. Lasd Z3C kijelzoelvalas. Szerintem minden 3. keszuleknel elojott (es lehet keveset mondok) es beazott, amit javitani/cserlni kellett.

Valamilyen szinten ertheto amugy.

(#9) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Szerintem még mindig a Sony dobja ki a legszebb telefonokat.

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Lehet, hogy átsiklottam az infó felett, de a hátlap miből van? :F

Finn the human

(#11) Bone123 válasza Matada2.3 (#10) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Fémburkolat hátul és a két hosszanti szélen, Gorilla Glass 5 az előlapon.

(#12) vicze válasza holozis_HUN (#2) üzenetére


vicze
félisten

1,7mm lett nagyobb, pontosan ennyivel lett nagyobb a káva, cserébe valósan vízálló.

Mondjuk ha a Z3c után sírsz a káva mérete miatt, akkor a szemész felkeresése ajánlott. :U

(#13) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

2700-as aksi mindkettőben???
A kicsiben még oké de a nagyban...

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#14) sefan67 válasza Bone123 (#11) üzenetére


sefan67
aktív tag

a compact plasztik hátul, csak felül és alul fém.
+ a selfie cam csak 5 megapixel nagylátszög, interpoláltan 8.
Legalábbis ezt olvastam több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16514048


#16514048
törölt tag

Minden évben kitalálnak valami új kamera fícsört, amivel lehet hülyíteni a népet és az első 10 percben még érdekes is lehet velük bohóckodni, de az olyan hasznosabb dolgok, mint a full manuális beállítások, vagy raw mentés még mindig hiányoznak. A képfeldolgozó algoritmust gondolom szintén nem sikerült normálisra megcsinálni idén sem.

Persze ettől függetlenül úgy reklámozzák ezt is, mintha ez lenne a legjobb fotós telefon.

[ Szerkesztve ]

(#16) Lami66


Lami66
őstag

Nem hinném, hogy a Z1C után ezt venném, de nagyon örülök, hogy a Sony ismét csinált egy tisztességes és szép compactot.

(#17) sfefe


sfefe
őstag

A kicsi sajna 1 simes....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#18) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Lehet hogy erre hajlandó lesz lecserélni a párom a Z1 C-t.

valami

(#19) holozis_HUN válasza vicze (#12) üzenetére


holozis_HUN
veterán

nekem sima Z3-om volt. És pont azt mondom, hogy Z3C-n egész elfogadható volt a keret mérete. Bár most hogy így nézem a képet kcisit ksisbbre emlékeztem..

Nem vagyok én káva huszár, legyen, de akkor legalább kihasználnák: navigációs sor simán elférne, ha úgy lenne a hangszóró ahogy a Z5 estén vol, alul kicsi sávban... És már is nem lenne panasz rá. Persze lehessen szoftveres gombokat is beállítani.

Redmi Note 4-em van, ezen a kávák szinte tökéletesek, 1-1 mm-rel lehetnének kisebbek, de sem nagyon sem kisebb nem kellene... Nem tetszik ez a nagy káva mentesítés dolog.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#20) aelod


aelod
veterán

Az első sony telefon a z1 compact óta amire azt mondom, hogy kellene.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) Samott


Samott
addikt

Hat ez igen ocsmany lett, mondom ugy, hogy Z5C-t hasznalok. Visszatert az elcseszet hangszoro kivagas (Z3C is ilyen volt, Z5C-n sokkal szebben oldottak meg), es a kepek alapjan a kavak is mintha nagyobbak lennenek (pedig max 2 milimetert nott). Kamera is kiall hatul... ahh, kar erte.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szép kis cucc lett, és mennyivel kisebb is lehetne még

Kíváncsi leszek hogy szoftveresen hogy állja meg a helyét

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) Lami66 válasza aelod (#20) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem is kellene, de nyitóára 200 alatt nem lesz, és ennyit nem adok telefonért.
Anno a Z1C 175 ezerrel kezdett. Épp egy évvel később vettem egy sos-ben hirdetett egyhetes példányt 50 ezerért (60-65 körül mentek akkor az alig használtak). Szóval, ha ennek is harmadára csökken a használt ára egy év alatt, akkor sem veszem meg, mert nem várok a telefoncserével egy évet. Lesz helyette valami péklapát Snapi 821 vagy 835 procival (pl. oneplus5, lg g6,).

(#24) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Feketében szép, ahogy a videókat néztem.
Világos színben viszont nem tetszik.

Egyébként tényleg nagyon korrekt készüléknek tűnik, nagyjából hozza a kötelezőt.
Kíváncsi vagyok a kamerára, de még jobban az üzemidőre.
A sima XZ1 pedig egy felesleges extra, ahogy az XZs volt az MWC-n.
2700mAh kevés egy FHD 5,2" telefonba, hiába a Sony-féle optimalizáció.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#25) vicze válasza holozis_HUN (#19) üzenetére


vicze
félisten

Az megvan, hogy egy 5,5"-t hasonlítasz 4,6"-hoz? :U
A Note 4-en konkrétan nagyobb a káva, csak az arányok miatt ez nem tűnik fel. Nem megérzéseket meg emlékezet kell nézni, hanem konkrét számokat.

(#26) Xaels


Xaels
félisten

Majd jövőre ha 2 éves lesz az XZ és a többi gyártó nem mutat valami számomra tetszetőset akkor a nagyobbik lesz az utód, hacsak nem kerül be a KeyOne szolgáltatóhoz...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) Dr. 444Hertz válasza vicze (#25) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Hamár káva: a tégla dizájn is rátesz egy lapáttal a látványom, mert a sarok lekerekítésének a hiánya is plusz anyag.. :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#28) janeszgol válasza gyantaszuz (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos már LG-t is így kell venni.

A cikkhez: végre egy csúcs kompakt. Attól tartottam, hogy a Sony törölni fogja ezt a kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Enci1983


Enci1983
senior tag

Azért hogy egy kis plusz is legyen ne csak negatívum, ez és a nagytesó legalább a legfrisebb android verzióval mutatkozott be. Note8, V30 is jöhetett volna azzal.....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#30) Soybex


Soybex
őstag

Ezzel kéne nyomulnia a sonynak. Nem ezerfajta másik készülékével. Egyedüli kompakt telefon droid téren és csak egy készülékkel használja ezt ki.
Na de a kávák.. még mindig NAGYOK :C

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#31) moleculez


moleculez
veterán

Hiánypótló, az egyetlen termék ami a Sony palettáról életképesnek tűnik.
Azt még mindig nem értem, mit lehet 4.7"-n csinálni amihez kell a S835, de van rá igény valamiért, most már ki is van szolgálva.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) Mark_o


Mark_o
tag

Nagyon tetszetős a compact,
Az előlap tetején a szenzor miért van függőlegesen kialakítva??
Rontja a látképét :(

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#33) Ricardo


Ricardo
félisten

Kávák ide vagy oda, a XZ1Compact nagyon tetszik az első képen. Élőben is megnézném.

A vízálló telefon amit nem szabad vízbe tenni elég viccesen hat, főleg egy bemutatón, ahol ennek azért nem kellene előfordulnia.
A kamera teljesítményére vagyok nagyon kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#34) vicze válasza Ricardo (#33) üzenetére


vicze
félisten

Mivel ugyan az a kamera van benne, mint az XZp és XZs-ben, így pontosan ugyan azt fogja tudni, így ezen se kell sokat gondolkodni. :)

Sony eléggé megégette magát a vízállósággal, így hm "konzervatívak" ezzel szemben. Apple se ad garit beázásra, szóval a vízállóság továbbra is cseppálló.

Mivel a Sony nagyon nagyon rosszul reklámozta a Z sorozatnál a vízállóságot, és gyak búvárkodásra buzdított vele, amit a telefon nyilván nem bírt, így ennek ez az eredménye most. Azt is elég megmagyarázni, hogy csak édesvízben vízálló, klóros vagy sós víz már kikezdheti és így tovább. Cseppálló és jó napot.

(#35) Crafter32


Crafter32
őstag

Ha lesz egyszer teszt az előszóban írjátok már le mit jelentenek ezek a betűk, mert ember legyen a talpán aki érti a Sony jelzéseit.

Továbbra is kis méretben az A3 és a Compakt van csak. Bizom benne nem cseszte el a Sony.

(#36) Katorga12 válasza Szabcsizz (#9) üzenetére


Katorga12
csendes tag

Egyetértek.
Sokkal szebb mint a ronda ívelt formák amik egyébként is mind egy tucat....
Sony teló nálam még soha nem romlott el...
Most egy Huawei P9-et használok.Jó meg minden,de nem kell tőle hasra esni.
Hiányzik a dedikált kamera gomb meg a sztereo hangszóró,nem lehet rá feltenni
az Xperia billenytűzetet /felső sorban ékezetes betűk vannak rajta/ ,szóval ezután
vissza fogok térni a Sonyhoz asszem.Kíváncsi leszek élőben milyen lesz.
Ilyen fehérben szerintem k...va gyönyörű...

(#37) Dr. 444Hertz válasza Crafter32 (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

X-sorozat gyenge tagjait "A" jelzéssel látták el -> XA
A csúcsragadozókat pedig "Z" jelzéssel -> XZ
A számok pedig egyértelműek, majd jövőre jönnek a 2-esek...
Szerintem nem bonyolult.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#38) Uuser válasza Samott (#21) üzenetére


Uuser
tag

"Kamera is kiall hatul..." - Az emberek 95 százaléka tokban hordja a telefonját. Akkor meg nem mindegy ?

(#39) vicze válasza Dr. 444Hertz (#37) üzenetére


vicze
félisten

Hát azért valljuk be, nem épp a leggyönyörűbb elnevezés. :)
Néha már én is belekavarodok. Szám és számnélküliség mindig zavaró, most megint mehet 3évig ez a jelölés, aztán elfogyott az ABC. :P

Még annyi, hogy a X a design váltást jelöli, tehát ami nem X ott lekerekített sarok van, ami X ott a ""Lumia like"" kinézet lekerekített oldalakkal.

(#40) vicze válasza Samott (#21) üzenetére


vicze
félisten

Compacton nem áll ki a kamera. :)

Compact hands-on.

(#41) Ricardo válasza vicze (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

A kamera modullal eddig sem volt gond. Más gyártók elég jó képeket lövöldöznek velük :D
A többi szoftver kérdése. én bízom benne, hogy egyszer összekapják magukat.

(#42) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Egy normalis screen to body arannyal es egy tiszta droiddal ez a vilag legjobb keszuleke lehetne. Egyebkent itt egy kozonsegkerdes :

Ha belulrol a compact ugyan azt a SoCot, memoriat , mindent hasznalja mint a nagy, plusz mindennek tetejeben az akku is pont ugyan akkora, akkor azert diploma nelkul is eleg konnyem belathato, hogy ugyan annyi helyet foglal a belseje, mivel exact ugyan az. Mivel a nagy keszuleknek is sikerult egy mar-mar bicskanyitogatoan szanalmas screen to body aranyt felvonultatni, itt szeretnem megkerdezni a vilag elott : a nagyban mi van BELUL ? Tehat a plusz sok-sok kobcentit ami amiatt van, hogy mennyivel nagyobb, mivel van kitoltve ? Mert ugye nem akkuval azt tudjuk.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) vicze válasza -Skylake- (#42) üzenetére


vicze
félisten

"diploma nelkul is eleg konnyem belathato, hogy ugyan annyi helyet foglal a belseje"

Hát valóban a térfogat számításhoz, nem kell diploma, esetleg próbálkozz meg vele. ;)

(#44) nordo


nordo
tag

Végre megvan a z5 compact-om utódja.

(#45) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem lenne rossz, ha nem 2700-es lenne az akku.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) Csari93


Csari93
aktív tag

Én vártam, most Z3C-m van Z1C után, de nem érzek nagy haladást egy Z5C-hez képest... kicsit iPhone 5S - SE érzés nekem. Új hardware, új kamera (fixfókuszos előlapi?), nagyjából minden más változatlan.

Más: tudom, kicsi a kijelző, de egy fullhd-t elbírt volna a szemem már, évek óta 720p-t nézegetek és azért egy új telefon kijelzőjére ránézni egész más tészta. Persze, felbontástól függetlenül lehet ennek már szintekkel szebb lesz a megjelenítője, kíváncsi vagyok.

(Ja, és remélem ez a telefon sem lesz soha kirakva egyetlen Telekomban sem, ahol járok, akárcsak az XZ amit szanaszét reklámoztak, mégsem fogtam még soha a kezemben.)

www.flickr.com/csari

(#47) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Biztos hogy QuickCharge 3.0? A snapi 835 már a 4.0-át tudja ha nem tévedek.

(#48) prolad válasza atis78 (#7) üzenetére


prolad
őstag

Egész jó lett a compact. Ára kérdéses, mintha a phonearenan 599 dollárt írtak volna, azért az nem kevés.

(#49) Dr. 444Hertz válasza vicze (#43) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:D
És tényleg milyen tömzsi a kicsike.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50) Fred23 válasza Dr. 444Hertz (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez számomra hatalmas pozitívum! 1 centi alatt legyen lehetőleg egy mobil, de ne sokkal; ez 9,8mm, és kábé a tökéletes vastagság. Akár még nagy akkut is lehetne ilyenbe tenni, ha úgy akarnák. A 7mm vastag telóktól viszont kiráz a hideg, a fogásuk se esik jól!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.