Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

..és ahogy elnézem feltalálták a tekerhető időgépet is :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) Ijk


Ijk
nagyúr

Kíváncsi vagyok WOLED-nél mennyi lehet a fényerőcsökkenés. Nyilván nem ilyen mértékű mint ezen a marketingstandon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) R9DEON


R9DEON
senior tag

A Samsung szegénységi bizonyítványa ez a marketing húzás, valaki szóljon nekik hogy az LG fele WOLED nem tartalmaz kék LED -et.

(#4) gerii válasza R9DEON (#3) üzenetére


gerii
addikt

Pssszt!, még meghallják a vásárlók. :)

(#5) #06658560 válasza R9DEON (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol utal bárhol az LG megoldására?

(#6) KisDre


KisDre
senior tag

Fura, a gyártók nem pont azt szeretik ha valami minél hamarabb elavul és gyárthatnak és adhatnak el újat? Jaj hangosan gondolkodtam megint! Ilyen persze nincs! ;]

KisDre.artstation.com

(#7) paperboy


paperboy
senior tag

Na most ezzel megmagyarázták a tutit, de ezzel az a baj, hogy kb azt akarják ezzel sugallni, hogy ez az OLED technológia alapból halott, holott csak Ők szenvednek az RGB-vel, míg az LG vígan elvan...

[ Szerkesztve ]

(#8) index31


index31
tag

Fényerőben , színskálában , HDR-ben már a Kvantum jobb az OLED-nél . A Fekete és a betekintési szöge jobb az OLED-nek de hát az csak szerves organikus és akárhogy van magyarázva de kopik idővel.

Most akkor használtan is venni egy OLED-et érdekes kérdés, mert ki tudja, hogy mennyit ment. ?!

(#9) #06658560 válasza index31 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel jelenleg csak WRGB OLED kapható, így nincs ilyen probléma, inkább a mennyit ment a kérdés.

(#10) prolad válasza index31 (#8) üzenetére


prolad
őstag

Lg oled tv már van pár éve (talán 3?) a piacon, ha lennének komolyabb problémák az idő múlásával, annak lassan elő kéne jönnie.

(#11) Mercel válasza index31 (#8) üzenetére


Mercel
senior tag

Akárhogy tekergeti a Samsung a dolgot az LCD tévék mozgóképes megjelenítése egy kalap....
Növelhetik a fényerőt és a dinamikus kontrasztot az egekbe is ez akkor is így marad kb. Halott technológia.

Ez sokkal inkább annak szól, hogy nekik gondjaik voltak az OLED előállítással az LG pedig megoldotta.

Marcel

(#12) Ijk válasza Mercel (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezzel a halott technologia kifejezessel ovatosan kell banni. Az halott amiben nincs fejlesztesi lehetoseg es van jobb, versenykepesebb alternativa. Ennyi erovel a belso egesu motoros jarmuvek is halottak lennenek aztan megis eleg sok szaladgal az utakon.
Oleddel meg nem sok a tapasztalat, az lg elso modellje talan 3 eves, az semmi. Majd megnezzuk egy 10 eves panel mit mutat. Persze gondolom a gyarto eleg alaposan letesztelte az elavulast, de nem tennem tuzbe a kezem ertuk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Térjünk vissza ugyanerre a kérdésre 5 év múlva! Gyanítom, hogy az itt általatok felvetett dolgokra, mint választ fogunk kapni addigra. Most csak maximum tippelgetünk és ezzel az erővel mindegyik tipp ugyanannyira lehet valós. Akár mind egyszerre is. :)

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#14) MerLinh


MerLinh
senior tag

Akkor most arról van szó, hogy a samsung szar minőséget használ a telefonokban, meg a tabletjeiben? tudom hogy a tv és a mobil között azért nem ugyanaz a képernyő idő, de azért mégis....vagy már nem használnak kéket? Vagy mind1 lehet régóta nem, azt nem tudom, de mégis csak OLEDet használnak jó pár modellnél

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#15) Joshi


Joshi
titán

Érdemes leszögezni, hogy ez a promo anyag szigorúan az RGB OLED-ről szól, az LG WOLED-et használ amit le is védtek ezért gyárthatják kizárólag ők. A szomorú az, hogy a Samsung meg se próbálja továbbfejleszteni az RGB OLED-et, gondolom azért mert túl sokba kerülne.

ui.: más neves gyártók is úgy gondolják, hogy a WOLED nem hozza azt a szintet amit egyébként az RGB OLED. Ezért szállt ki mindenki az OLED gyártásából.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezzel a bemutatóval inkább csak saját magukat ellen dolgoznak. Nekik vannak tableteik, telefonjaik ilyen technológiával nem?

Emellett akinek van egy kicsi esze az tudja, hogy ez egy szokásos eltúlzott demo. Lehet hogy még arra se vették a fáradtságot, hogy ténylegesen OLED kijelző legyen bal oldalt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Tigerclaw válasza Joshi (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amellett hogy totál nem láttam még WOLED kijelzőt...pláne nem OLED mellett, de mivel az utóbbit már nem gyártják, így az LG megoldásának csak a "nem OLED technológiákkal" szemben kell bizonyítania.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) SunMount3r válasza Mercel (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt a mozgóképes panaszt az LCD kapcsán már olvastam pár helyen, de a mai TV-knél ez mit is jelent pontosan? Után húzás (kondenzcsíkosodás)?! Csak, hogy tudjam, hogy mit kellene észrevennem, amit eddig nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#19) p87 válasza R9DEON (#3) üzenetére


p87
senior tag

Ez hülyeség. Akkor szerinted, hogy tudnak fehér színt előállítani ha nem tartalmaz kék fényt kibocsájtó diódát?
Minden a három alapszínből tevődik össze.
Kétféle LED technológia van fehér fény előállítására és mindkettő használ kék forrást.
Egyik, hogy a három alapszínből piros, zöld és kék különálló LED-ekből, de egy tokozás alatt keverik össze a fehér fényt, a másik alapja szintén UV/ kék LED ami foszforeszkaló réteg hozzáadásával lesz fehér.
Szóval az LG LED-je is hasonlóan öregednek.

(#20) Lacok


Lacok
őstag

A Samsung pedig feltalálta az örök életű kvantumpontos technológiát. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) krx21


krx21
nagyúr

Amúgy az, hogy az lg WRGB oledet használ, pontosan ez az oka... A jelenség természetesen itt is megvan, csak lassabb...

(#22) dabadab válasza p87 (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor szerinted, hogy tudnak fehér színt előállítani ha nem tartalmaz kék fényt kibocsájtó diódát?"

Úgy, hogy fehér LED-et használnak, annak meg lényegesen jobb élettartama van, mint a kéknek.

DRM is theft

(#23) Partz válasza Ijk (#12) üzenetére


Partz
senior tag

Igazából, ha megnézzük X év múlva az első generációs Lg oled paneljeit az se sokat mutat, mivel az idei panelek már háromszor addig bírják és ez évről évre kitolódik. Idén állításuk szerint már beelőzték az lcd tévéket.

index31

A jelenlegi quantum-dotok még nem tartanak ott élettartamban, mint egy idei Lg féle woled panel. 5 év lemaradásban vannak az oled technológiához képest, ezt a Nanosys közölte. A kék quantum-dotok ugyan olyan problémásak mint a kék oled, ha nem jobban.

dabadab

Olyan, hogy "fehér LED" nincs, természetesen keveri az Lg is a fehér színt. Ott tudnak trükközni, hogy nem használnak tiszta kéket.


Tavalyi panelekben ezt így oldották meg

Részben ezért se olyan tökéletes egy ilyen panelnek a színtisztasága. A jelenlegi Rec.709, DCI-P3 színtér lefedése megoldható, de egy Rec.2020-as színtérre ez a technológia már alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#24) p87 válasza dabadab (#22) üzenetére


p87
senior tag

Igen, amilelyik ugyan úgy tartalmaz kék LED-et, mert mint írtam a fehér LED-ek alapja is a kék fényt emittáló dióda.
Ergó ugyan úgy öregedik benne a kék.
De mivel egy tokon belül keverik ki a fehéret, kevésbé feltűnő a kék dióda öregedése, amivel a színhőmérséklet elmászik.

(#25) Remus389


Remus389
veterán

Így néz ki egy 6 éves első generációs Super amoled panelen a kék szín, ennyire elöregszik, i9000-res, 2010-es model

Lehet rettegni

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#26) Remus389


Remus389
veterán

Az előző fotó homályos volt, ez jobb

Tessék, ezt produkálja a 6 éves oldtimer okostelefon, semmi baja:

NAGYBAN

Nem is értem hol a probléma.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#27) elefant válasza Remus389 (#26) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Mondjuk a telón nincs annyit bekapcsolva a képernyő, mint egy tévénél, ahol akár több órán át is mehet folyamatosan bekapcsolva.

(#28) Remus389 válasza elefant (#27) üzenetére


Remus389
veterán

Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem ez marketing bullshit.

Jó elvileg elöregszik a kék szubpixel, ezt elfogadom, DE a gyakorlatban nincs jeletősége telefon esetén (se)

1. Hamarabb lecseréled, de ha mégse, akkor se vészes a dolog

2. Léteznek ilyen programok telefonra, ahol több kéket nyomhatsz rá, ezzel kompenzálhatod, tévé esetén is vagy nem?

Ha akarnák megoldhatnák úgy, hogy ahogy öregszik, mondjuk minden 1000 üzemóra után nyom rá egy kis plusz kéket (gondolom azt jelenti hogy a kék szubpixelek jobban világítanak)

De nem akarják megoldani, te vegyél újat azt kész :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#29) Remus389 válasza elefant (#27) üzenetére


Remus389
veterán

A fényerőcsökkenésről meg annyit, hogy ha 100%-ra tolom kiégeti a retinámat, lehet hogy újkorában 100%-on a könnyem is kicsordult volna annyira világított.

Tehát még mindig bőven jó, sosem használom 100%-on.

Ennek sincs jelentősége, hiába csökkenhetett a fényereje, még mindig bőven erős maxon.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#30) Ijk válasza Remus389 (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Máshogy kell számolni a tv-vel mint telefonnal. Tv-nél érdemes kb napi 8-12 óra üzemidőre számolni, telefonnál a képernyő ennél jóval kevesebb ideig aktív, ráadásul egy telefont jó eséllyel 3-4 év után cserélnek az emberek, általában nem a kijelző a szűk keresztmetszet élettartamot illetően.
TV-s használatnál általában 2-3 évet mondtak mire jelentősen romlik a kék ledek minősége, ez borzasztó kevés. Ráadásul ha újrakalibrálod, és akkor vagy a többi színek fényerejét kell csökkenteni ami jelentős fényerőveszteséget jelent, vagy a kék pixelek fényerejét növelni, amivel viszont hónapok alatt teljesen kinyírod őket.

AZ RGB OLED jelenleg életképtelen és valószínűleg az is marad, úgy tűnik mindenki kiszáll a fejlesztéséből. WOLED-nél csak a fényerő csökkenés lesz kérdés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) Remus389 válasza Ijk (#30) üzenetére


Remus389
veterán

Annak érdekében, hogy neked legyen igazad, erősen túlbecsülöd a tévé üzemidejét és jelentősen alulbecsülöd a telefonét.

Napi 8-12 óra? Hol? Max a tévéfüggő nyuggereknél. Egy átlagos ember 5-re ér haza a munkából és megnézi a híradót, esetleg 1-2 filmet a discovery-n. Érdemesebb 3-6 órával számolni.

A telefon pedig korántsem pár perc/nap, sokan ezen netezgetnek, Pokémonoznak :D , simán összejön itt is a napi 3 óra vagy több.

ásul egy telefont jó eséllyel 3-4 év után cserélnek az emberek Ez mondjuk igaz, de ha működik akkor eladják használtba, tehát esély van rá, hogy továbbszolgál másnál (aki kevésbé igényes mondjuk)

TV-s használatnál általában 2-3 évet mondtak mire jelentősen romlik a kék ledek minősége, ez borzasztó kevés. Erős túlzás

vagy a kék pixelek fényerejét növelni, amivel viszont hónapok alatt teljesen kinyírod őket. Hülyeség, semmi bizonyítékod nincs erre. Láttad az én telefonom képét? Na ott pont a kék szubpixelek fényerejét növeltem. Nettó hülyeség amit írsz.

WOLED-nél csak a fényerő csökkenés lesz kérdés. Akkor úgy kell megcsinálni, hogy újkorában iszonyat fényes legyen, így amikor 5 éves lesz, maximális fényerőn bőven erős lesz még mindig, sőt zavaróan erős. Majd tíz éves korában lesz gyenge.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#32) Ijk válasza Remus389 (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

Még szerencse hogy a gyártók általában órában adnak panel élettartam becslést, így kiküszöbölhető hogy ki hány órát néz tv-t naponta féle vita.
Kék ledekre pedig régebben mondtak 2-3 évet hogy jelentősen csökken a minőség, volt pár cikk erről nem az ujjamból szoptam ki. Egyébként pedig ha megfelelne a kritériumoknak már rég piacon lenének az RGB OLED kijelzők.

A samsung ezzel két dolgot akart bizonyítani. Egyrészt hogy miért nem dobtak piacra OLED-et, másrészt erőlködés az LG-vel szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) Remus389 válasza Ijk (#32) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, de az marketing bullshit.

Akkor még egyszer: Ez egy hatéves telefon

Sem a fényerejével nincs gond, sem a színeivel nincs gond. Saját telefon. A krómkeret kopása jobban zavar mint az állítólagos kijelző elöregedés.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34) Ijk válasza Remus389 (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem 3 éves Z30-am van, és az AMOLED kijelzőjének fényereje nem valami acélos. 5 éves galaxy S3-at is láttam, az sem sütötte ki a szemeimet.
Persze ki kellene mérni rendesen és megnézni a speckót, illt. hogy az új készülé mennyit tudott.
Meg biztos vannak erről cikkek, ha lesz időm majd keresgélek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) #06658560 válasza Remus389 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hat év alatt mennyi a SoT?

(#36) Remus389 válasza Remus389 (#33) üzenetére


Remus389
veterán

Jó, használtan vettem, 1 éve, nem tudom pontosan, lehet hogy nem 6 éves, csak 5 éves, vagy 5 és fél, 2010-11-ben gyártották ezeket.

De még akkor is teljesen jó a képernyője. Akkoriban azt hazudták, hogy egy-másfél év után kidobhatod őket, vagy legalábbis csúnyább lesz a képe, mert kiég a kék szubpixel stb.

Az igaz hogy én egy átlagembertől picit jobban értek hozzá és kalibráltam (nem nagy dolog, a neten találtam egy leírást, valószínűleg több kék van abba a beállításba), és teljesen jó. Ezért mondtam hogy baromság hogy ha rányomsz több kéket tönkremennek, lófaxt, 1 éve ugyanilyen! Illetve persze, semmi sem tart örökké, csak azt mondom, hogy ha manuálisan bekalibrálod akkor teljesen jó lesz, akkor kompenzálható ez a probléma.

Megjegyzem ha gyárira visszalövöm a színeket, úgy sem olyan vészes. persze rosszabb

Semmibe se tartana a gyártóknak ezt automatikussá tenni, és meghatározott üzemóránként, apránként növelni a kék szubpixelek fényerejét(akár exponenciálisan), így nem 3 év alatt fakul ki, hanem 10 év alatt. De ez ugye nem biznisz. És amikor már semmi sem segít, akkor csere.

Ezért pure bullshit az egész, jókat nevetnek a népen hogy ezt beveszik, miközben a megoldás tök egyszerű lenne: egy automata kalibrálórendszer, üzemóra alapján.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#37) Ijk válasza Remus389 (#36) üzenetére


Ijk
nagyúr

De értsd meg hogy ha adott fényerőn 3 év alatt mondjuk 40%-ot fakul, akkor ha te a fényerőt megnöveled 40%-al, akkor azt követően már nem ugyanannyi lesz a fényerőveszteség, hanem hatványozott, mert a nagyobb terhelés miatt sokkal gyorsabban degradálódik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) Remus389 válasza Ijk (#37) üzenetére


Remus389
veterán

Én ezt elsőre megértettem, csak érdekes mód nem tapasztalom. 1 éve ugyanilyen színei vannak a telómnak és kábé 4-5 órát nyomatom naponta. Jó lehet valami minimális eltérés, amit nem érzékeltem, mert ugye folyamatos, de lényegében most is szép színei vannak, ahogy a képen is látszik remélem.

Van benne ráció, de mint mondtam erősen eltúlzott dolog ez az egész.

Te meg azt értsd meg, én nem azt mondom hogy egy Samoled kijelző az örökkévalóságig szép marad, hanem azt, hogy folyamatos kalibrálással, jelentősen kitolható LENNE az élettartama, többszörösére is szerintem.

Kopi: Mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#39) index31 válasza Remus389 (#33) üzenetére


index31
tag

" A jelenlegi quantum-dotok még nem tartanak ott élettartamban, mint egy idei Lg féle woled panel. 5 év lemaradásban vannak az oled technológiához képest, ezt a Nanosys közölte "

Pont az ellenkezőjét olvasom és vélem felfedezni mindenhol.

" Mindezek mellett QD képernyők az élettartam tekintetében is pozitív változást hoznak, miután a QD-LED-ek magját nem szerves anyag alkotja, így az OLED eszközöknél használt organikus elektrolumineszcens részecskéknél jóval időtállóbbak, például a magas páratartalom is sokkal kevésbé károsítja azokat. "

[link]

A Samsung is ezzel promotálja a SUHD Kvantum termékét :

" Hosszú élettartam

Mi történik akkor, ha a tévé színei megfakulnak három év után? Az SUHD TV-nél ettől nem kell tartanod! Élvezd a lenyűgöző színvilágot még nagyon-nagyon sokáig. "

[link]

" Az OLED-ek hátrányai :

Rövid élettartam

Kezdetben a legnagyobb probléma a szerves anyagok rövid élettartalma volt. Különösen a kék OLED-ek élettartalmával volt gond, mely nagyságrendre 14.000 óra volt (ennyi idő alatt csökkent fényerejük az eredeti felére), ami napi nyolc órás használat mellett öt évet jelent.

Ezzel szemben az LCD és LED technológiák 25.000-40.000 órát ígérnek. Azonban jelentős törekvések vannak az élettartam növelésére a fény kicsatolásának javításával, mellyel azonos fényerő kisebb meghajtóáram mellett érhető el. 2007-ben már sikerült olyan kísérleti OLED-eket kifejleszteni, melyek 400cd/m2 fényerőt 198.000 órán át (zöld szín) illetve 62.000 órán át (kék szín) képesek leadni.

Problémák a színegyensúllyal :

Épp az előző pontból következik, hogy ha az egyik színkomponenst kibocsátó OLED gyorsabban veszít a fényéből, mint a többi, akkor a szín is megváltozik hosszú távon. Ezt korrigálni lehet elektronikusan, de bonyolult vezérlőáramkörök beépítését követeli meg. "

[link]

(#40) #06658560 válasza Remus389 (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyit ment a panel? Egy tv esetén a napi potenciálisan (reggeli, délutáni háttértévézés, esti filmnézés) 8-12 óra általában nagyobb fényerőn kissé más terhelés, mint a telefon esetén a maximum 4 óra SoT naponta, változó fényerőn. Valamint a telefonokban a Samu duplázza a kéket, régen Pen Tile, manapság gyémánt elrendezésben. Egyik sem ideális tv-hez.

(#41) Ijk válasza Remus389 (#38) üzenetére


Ijk
nagyúr

De te a telefon AMOLED kijelzőjét veszed alapul, ahol az élettartam feltételek már rég kielégítik a piaci elvárásokat, míg TV-k esetében közel sem. Tehát te újrakalibrálhatod 5-6 év után a kijelzőt a telefonon, míg egy TV-n intenzív használat után 3-4 év múlva már esélytelen, kuka az egész.

Remélem egy percig sem gondolod azt hogy ha nem lehetne eletkronikával kompenzálni a problémát és megfelelne az elvárásoknak nem lenne már rég piacon legalább csúcskategóriában az RGB OLED?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) Remus389 válasza #06658560 (#40) üzenetére


Remus389
veterán

Hagyjuk már ezt a 8-12 órát tévézünk/nap. Nettó baromság, hacsak nem vagy tévémániás nyugger.

:C

Az a szitu, hogy egyikünk sem Super Amoled fejlesztő mérnök, de én azt gyanítom hogy a tervezett elavulással állunk szemben, elég csak bekapcsolnom az 5-6 éves i9000-res és ránézni a képére. Teljesen jó. Szinte mintha új lenne.

Megoldható lenne, de direkt nem oldják meg, hanem nyomatják a Bullshit-et amit bekajál a nép (nagy része). ennyikeh.

Még én is megoldottam egy kis barkácsolással, akkor nehogymár a nagy fejlesztőmérnököknek ne menjen.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#43) #06658560 válasza Remus389 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Leírtam, hogy adódik az a mennyiség. Reggel megy egy órát, utána lehet, hogy délután háromtól tizenegyig úgy, hogy senki nem nézi, csak szól. miért hülyeség ez? Vagy ehhez miért kell nyuggernek lenni? Te láttál már több személyes, iskolás gyerekes családot?

A SoT-ot pedig szintén leírtuk többször, miért számít. Bár a jelek szerint vagy gondolkodni vagy lusta/képtelen, vagy read only vagy.

(#44) Remus389 válasza #06658560 (#43) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor munkanélküli vagy, az is jó :)) pikk-pakk összejön a napi 12 óra tévézés :D

A SoT-ot pedig szintén leírtuk többször, miért számít. Bár a jelek szerint vagy gondolkodni vagy lusta/képtelen, vagy read only vagy. Gondolom az üzemidőt érted ez alatt, én említettem az üzemidőt, úgyhogy inkább nézz tükörbe.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45) Duree


Duree
veterán

Elfordultak az OLED technológiától mert nem voltak képesek saját panelt fejleszteni az LG-töl meg nem akartak licencelni.Most meg ezt a QD eljárást favorizálják ami szerintem meg sem közelíti feketében az OLED-et, de lehet másban sem.

duree54

(#46) Ijk válasza Duree (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az LCD csak válaszidőben, kontrasztban, betekintési szögekben, panelhomogenitásban rosszabb.
Viszont olcsóbb gyártani. Még. :P

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) Remus389 válasza Ijk (#37) üzenetére


Remus389
veterán

De értsd meg hogy ha adott fényerőn 3 év alatt mondjuk 40%-ot fakul, akkor ha te a fényerőt megnöveled 40%-al, akkor azt követően már nem ugyanannyi lesz a fényerőveszteség, hanem hatványozott, mert a nagyobb terhelés miatt sokkal gyorsabban degradálódik.

Na ezt eredményezi a hype és a sok bullshit, hogy az emberek ezt hiszik.

Honnan veszed ezt a 40%-ot? Ez nagyon magas érték. Teljesen légből kapott, vagy kisujjból szopott. Van erre bizonyítékod?

Ha igaz lenne, akkor az általam készített fotó teljes képtelenség lenne. Semennyi kék nem lenne 6 év után, pedig még a királykék is szép királykék, azon a kijelzőn.

Reálisabb hogy fakul ennyi idő alatt 3-5-8%-ot és annak megfelelően kéne az elektronikának állítódnia. Már kisebb mértéknél is elváltoznak a színek.

Senki sem Super Amoled fejlesztőmérnök itt, sok mindentől függ, de abban biztos vagyok hogy nagyon irreálisan látják ezt sokan, köszönhetően a sok bullshit cikknek.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#48) Ijk válasza Remus389 (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

De itt OLED tv-ről van szó és nem AMOLED telefonról.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) Remus389 válasza Ijk (#48) üzenetére


Remus389
veterán

A technologia viszont hasonlo, sot 6 ev alatt elvileg meg jobbat tudnanak csinalni, tartosabbat.

Na mindegy, leirtam amit akartam, nem eszik olyan forron a kasat, linkeltem élö bizonyitekot, ennyike

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#50) #06658560 válasza Remus389 (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Na ezt eredményezi a hype és a sok bullshit, hogy az emberek ezt hiszik."

Esetleg van fogalmuk arról, milyen egy tönkremenetel, károsodások halmozódása, egymásra hatása.

#44: Látom rohadtul lusta vagy gondolkodni. valamit hol beszéltem a saját szokásaimról?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.