Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem bejön, mostanság már alig használom a 15,4"-es laptopom, és gondolkoztam valami kisebb eszközön.

De inkább még nem temetem a gépem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szerintem a 13,3 a jó kompromisszum a használhatóság és a méret között.
10,1 colon csak megvakulni lehet.

Amúgy elég baba a gép. Ha nem Lenovo lenne...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

Az Apple feltalálta a ZX Spectrum billentyűzetet, majd a Lenovo a ZX-81-esét!
:))

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) Dominó85 válasza Graphics (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Hehe nálam pont fordult a helyzet. Meguntam a 15,4-em és 17,3-ra váltottam laptopban. Majd pedig lassan lebontom itthon a gépet és a 24"-os Dell-em is új tulajra fog lelni.

De a cikkben szereplő cucc munkahelyre/munkához tökéletes lenne.

* Péter - 06302461862 *

(#5) Graphics válasza Dominó85 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh , én már nem akarok ekkora gépet cipelni.

Jövőre megint variálok, de most céges 12,5"-es gépet akarok beszerezni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Dominó85 válasza Graphics (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Játék/film/munka. Összekombináltam mindent 4kg-ba. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#7) Lacok válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem egy 11,2"-os Sony subnotebook-om van de már szokszor érzem én is úgy, hogy kevés ez a méret.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) blueMerle


blueMerle
veterán

Hát, nem tudom. Én általában kisérletező kedvű emberke vagyok, igy vettem anno kétkijelzős Toshibát, projektoros tabletet és társait, de összességében mindegyik inkább egy jópofa techdemó, mintsem komolyan munkára használható eszköz. Ez a billentyűzet egy vicc, ezen gépelni felér egy kinzással, egyébként pedig ez egy tablet, és jónapot. Én inkább cipelem magammal mindenhova a batárka 6560b-met, ami azért jó, mert jó (és mert teljesértékű munkaeszköz) :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Hieronymus válasza blueMerle (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezek az eszközök nem is komoly munkára valók.

Útközben egy email, keresni valamit, megnézni a kedvenc oldalakat, tökéletes eszköz.
Ehhez persze 3G vagy LTE szükséges.

Az érintésérzékeny "billentyűzet" része a táblagépnek vagy jó vagy nem. Én inkább hagyományosabb kialakítást tartom hasznosnak. A kijelző is érintés érzékeny tollal is lehet kezelni.

Szívesebben látnék a táblagép tetején egy szolárpanelt, ami töltene, ha elegendő fényt kap. Ezzel kitolva az akkumulátor használhatóságának hosszát.
Picit vastagabbra készítve a gépet az USB port(ok) teljes méretűre tágulhatnának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Jano_023


Jano_023
őstag

Tényleg nem való a 10 col munkára, bár iskolában vagy egyetemen szerintem teljesen jó. Nagyon jópofa ötlet. Arról nem is beszélve hogy ha nem elég az aksi akkor egy 16.000 mha powerbank és már duplázotad az időt. Kíváncsi leszek milyen rajta igazából gépelni. És esetleg jó lenne valami módszer amivel kivehető lenne egy monitorra a képe.

Vajon itthon mibe fog kerülni?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Jó kiss cucc, PS-projekt vagy tervrajzok felvázolásához tökéletes lehet az a digitalizáló pad. Én legalábbis erre használnám.
Méret: A laptopomat egy héten egyszer látom kinyitva, mert rá van kötve egy 27"-es monitorra, ha nagyon kell lehúzom róla.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) Kilobeat


Kilobeat
tag

100 fokban döntött toll?
Tehát az aljára is lehet firkálni? :D
(Aki megbukott matekból az elmegy marketingesnek/újságírónak.)
Szánalmas piár cikk!

A "billentyűzet" egy fostalicska lehet.
Olyat csináljon valaki laptopra, mint ami a BlackBerry Passportnak van; rendes billenytűzet, de érintésérzékeny!

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#13) Hieronymus válasza Jano_023 (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"És esetleg jó lenne valami módszer amivel kivehető lenne egy monitorra a képe."
Nekem van egy ehhez hasonló táblagépem.
Azon van micro HDMI illetve vezeték nélküli kapcsolatra is képes. megfelelő kijelző esetén.

A vezeték nélküli kapcsolat esetében a képminőség meg sem közelíti a vezetékes kapcsolatét. Bár ez nem egyedi probléma. A cikkhez mellékelt videón felhasználtak külső megjelenítőt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) wolfman


wolfman
veterán

Fú, csak engem zavar ez a batár vastag káva? Tableteknél gondolom a jobb meg"markolhatóság" érdekében tervezik vastagra a széleket, de ezek már viccesen nagyok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) #56573440


#56573440
törölt tag

Az a billentyűzet... Értem én, hogy a vakon 10 ujjal gépelés így a pc-k megjelenését követően kb 40 évvel is valamiért a misztikus kategória a userek 99%-ánál (mit várok amikor 100 éve jött ki a T-modell és a vezetés még mindig problémás), de a kezét törném annak aki ilyet kitalál.

Értem én, hogy nem ezen kell esszét írni, de ne vicceljünk már. Valami extra lapos mechanikát csak bele lehetett volna tenni, mert ez így gyakorlatilag értékelhetetlen kategória olvasatomban...

(#16) Hieronymus válasza #56573440 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pedig ez roppant egyszerű.
A PR részleg visszadobta az eredeti koncepciót, egy hatalmas eladhatatlan a termék pecséttel a dokumentációk tetején. Dupla áron, semmivel sem tud többet a konkurenciánál. Egyben javasolták, hogy az unalmas, hagyományos billentyűzetrészt, át kell alakítani valami izgalmas murifunkciós dologra.
A tervezőcsapat visszaírt, a koncepció használhatatlan terméket eredményez.
A PR válasza.
Lényegtelen, mert jelenleg nincs piaca a terméknek. Talán néhányan ráharapnak és kitalálnak majd valamit, amire fel tudják használni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) wolfman válasza Hieronymus (#16) üzenetére


wolfman
veterán

Teremts igényeket, utána jöhet a termék.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) balaaazs válasza #56573440 (#15) üzenetére


balaaazs
senior tag

Jó az a billentyűzet, pontosan azért, amit írsz. Nem ezen kell megírnod életed mesterművét. Én már így is "aránytalan terhelésnek" érzem a 14-es noti cipelését nap mint nap (más kérdés, hogy nekem pont kell a rendes bill.)

Annak viszont, aki elmegy egy-két megbeszélésre, pár óra és megy haza/irodába, ott tudja szépen folytatni a munkát rendes billentyűzeten, úgyis kapcsol hozzá normális méretű monitort.

Itt szerintem a mobilitás a fő szempont, azt kell értékelni. Ez, ahogy én látom, összejött :)

¯\_(ツ)_/¯

(#19) axioma


axioma
veterán

Akkor me'g ertenem ezt a billt, ha egyuttal cserelheto lenne a (megjeleno) kiosztas. De ugyanugy egy hw, egy kiosztas, ha jol veszem ki. [Igen, en is atvaltom es nem nezem, mi van rairva, de nem is atlaguser vagyok.] Azert kivancsi lennek, hogy mitol jobb a normal tablet virtbill-jenel. Azon nem lehet 10 ujjal gepelni (na jo, en nem tudok).
A masik: nem ugy volt, hogy a win ingyenes 10 inchen me'g? Mitol van arkulonbseg?
A kivetitett bill meg fokozott tisztasagu kornyezet miatt keletkezett, nem a hordozhatosag vagy tech-faktor miatt. A tok sik, megfelelo anyagbol keszult asztalt le lehet torolni bacimentesre, egy billt eleg maceras lenne. Azt nem tudom, hogy a gyakorlatban vegul mennyire hasznaljak.

(#20) NGA válasza Dominó85 (#4) üzenetére


NGA
addikt

Én 55"-on netezek :-) Igaz az asszony néha morog, hogy tv-t akar nézni :-) Na ekkor jó az ipad air.

(#21) #56573440 válasza balaaazs (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem én. Egyetlen okot tudnál mondani, ami miatt ez előnyösebb, mint egy -eddig is használt- bill?

-Nem hordozhatóbb így
-Nem bírja tovább az aksi
-Nem kényelmesebb menet közben használni

Két dolgot látok, az egyik hogy "kuriózum" mert másnak pont ilyen nincs, illetve hogy nem folyik be reggeli kifli majszolás közben a résekbe. Ez azért elég vékony...

(#22) balaaazs válasza #56573440 (#21) üzenetére


balaaazs
senior tag

A kiflis indok nekem már önmagában elég :)

Azt mondjuk nem tudom, hogy könnyebb-e mint egy hagyományos billentyűzet, de úgy látom vékonyabb. Ha mindennap hurcolni kell (akár csak rövid találkozókra) szerintem már akkor is számíthat.

Nem azt mondom, nekem sem jó ez, nem is fogok vágyni ilyenre, de meg tudom érteni ha valakinek ez előny.

axioma: na, végre, a Monkok is tudnak már gépelni a bacimentes felületen ;]

¯\_(ツ)_/¯

(#23) #56573440 válasza axioma (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A tok sik, megfelelo anyagbol keszult asztalt le lehet torolni bacimentesre, egy billt eleg maceras lenne."

Hát alapvetően ha rákeresel antibakteriális billentyűzetre akkor meg fogsz lepődni. Van egy pár darab, egérből dettó. Lehet hogy azért készült, de elég hamar kijöttek gombokért a normális megoldások is. ;)

(#24) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tetszik és méretben is elég kompakt.

(#25) Hadrian


Hadrian
tag

10"-os 2in1 gép. A fogalmazás nem jó, mert ez nem egy furcsa billentyűzet, hanem egy több célú beviteli eszköz, ami több féle módon használható.
"a digital multi-purpose slate that can act as a keyboard or as a sketchpad"

(#26) balaaazs válasza Hadrian (#25) üzenetére


balaaazs
senior tag

Mondjuk erre meg lehet azt mondani, hogy máshol lehet szkeccselni profin magára a képernyőre is, és akkor csak egy toll kell hozzá, nem egy egész lap :)

¯\_(ツ)_/¯

(#27) Hadrian válasza balaaazs (#26) üzenetére


Hadrian
tag

Azok egyenlőre még magasabb ligában játszanak. :) Az utóbbi időben a Microsoft nagyon ráfeküdt erre a tollas témára, itt az új windows ink, one notéban is egyre több mindenre lehet használni. Nekem tetszik, tudnám használni. :)

(#28) secretgarden válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Nekem a 11.6" az éppen jó (1366x768-cal pont jók a szöveg- és ikonméretek is).

(#29) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Nekem simán bejön. Meg is venném. Csak mire ideér, biztos bazi drága lesz...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#30) .mf


.mf
veterán

"Full HD felbontású (1920x1080 pixel), a panel IPS, a képminőség az első benyomás alapján kellemes, [...] a RAM mérete fixen 4 GB"

YAY!

"Teljesértékű USB-csatlakozó sajnos nem található az eszközön, külső perifériákat csak adapter segítségével lehet csatlakoztatni."

NAY.

"lévén van billentyűzet is; igaz, teljesen más, mint amit eddig megszokhattunk. A kijelzőt nem tartalmazó rész ugyanis érintésérzékeny"

KILL IT WITH FIRE!

Ezek totál hülyék?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Hamar meg fog halni ez a koncepció, ha rajtam múlik. Tapipadon gépelni sokat? Dolgozni vele? Azért ezt remélem senki nem gondolja komolyan.

Finn the human

(#32) #56573440 válasza Matada2.3 (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

Keveset se jó akárhogy csavarjuk :(

(#33) xedos


xedos
addikt

Látott már valaki élőben ilyet? Néhány helyen árlistában Androidosat találtam, de Win10-est még sehol...

(#34) hito válasza xedos (#33) üzenetére


hito
nagyúr

Az a félelmetes, hogy specifikációját tekintve teljesen megegyezik az androidos és a windowsos verzió. Az elvi lehetősége tehát megvan annak, hogy a droidosra windows hegesszen a user. Aztán a gyakorlat mindig belepiszkít a dolgokba.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Szamomra ez a tokeletes uti gep. Kb. ezt vartam jo ideje. Miert is? :)

Eddig egy Asus Transformert hasznaltam, billentyuzettel. Teljesen jo volt, amig kb 1.5-2 ev utan a csatlakozo es a tamasz pontok eloszor nem lettek kontakthibasak, majd elfaradva, torottek.

Este youtubeozni, repulon, uton, stb tokeletes volt. Nekem a 10" a tablet, olvasasra (kepregeny), filmre is jo. Billentyuzet meg tamasztja a kijelzot, ebed, asztalon, este, fekve...

Billentyuzet, hogy kenyelmesebb legyen begepelni egy levelet, vagy akarmit.. es nem pedig a kepernyot tapogatva. Azt ruhelem.

Ez meg kb ugyanazt fogja hozni, ami a Transformerbe szerettem, csak kompaktabb meretben, robosztusabb kiszerelesben. = Hetfore hozza az Amazon :p

Kisse off, de valahol sajnalom, hogy az androidos transformer vonalat hanyagolja az Asus. Ott mar kiepultek az alkalmazasok amiket hasznalok, es a Windows ezert felejtos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.