Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Kis mérete miatt tényleg jól fel lehet használni olcsó, hordozható adattárolónak. Persze azért érdekelne, hogy az az olcsósága mennyit jelent? Másrészt az adatbiztonsága is fontos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) Ispy


Ispy
veterán

Nem értem már megint a koncepciót...

Ha csinálnának ilyen vastagságú belső HDD, akkor az a mini pc-k építésekor biztosan hasznos lenne, de egy külső ketyerénél mos komolyan az a fontos, hogy 15 mm vagy csak 5? Már megint megy a parasztvakítás, mint a tévéknél, hogy a semmi értelme vékonyítás megy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3) Oliverda válasza Ispy (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Régóta létezik 5 mm-es belső HDD. A szóban forgó cuccban is az van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Ispy válasza Oliverda (#3) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor meg tényleg a marketing szülte ezt is, nem a szükség...
;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5) Kékes525 válasza Ispy (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem gondolod komolyan? A cikk is említi: "könnyedén csúszott be a zakónk zsebébe" Hát ezért nem mindegy egy hordozható eszköznél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) DeFranco


DeFranco
nagyúr

azért ezt elég meredek nóvumnak eladni...

simán fogtak egy tök közönséges 2,5"-os notebook hdd-t (ellenőriztem, egy tukkó hita travelstar is tudja ezeket a méreteket), a vezérlés sata helyett usb lett, és rátettek egy hártyavékony tokozást.

ez így ebben a formában nem sok, sőt, kevés, mert a vékonysága miatt különösen ki van téve a fizikai hatásoknak, ami komoly kárt okozhat az adatvesztés miatt. nincs csillapítás, nincs ütközőzóna, semmi.

ha lenne benne valami nagyon fejlett g szenzor legalább, ami azonnal kivágja a fejet parkolni, és leállítja a motort, ahogy a legkisebb döccenést megkapja, akkor legalább valami lenne, de az is kevés.

ugyanezek a problémák egy ssd esetén fel sem merülnek, és árban úgy gondolom versenyképes lehetne a 100/130/200 dolláros sevennel.

(#7) TESCO-Zsömle válasza Ispy (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Telefonnál is ez a fontos, pedig gondolj bele mennyi ideig bírná egy 2cm vastag szifon, ha a plusz helyre akkumulátor kerülne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) Ispy válasza Kékes525 (#5) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem a normál 2,5''-os HDD is könnyedén becsúszik a zsebembe, most le is mértem, kereken 1 cm vastag egy Silver River 5G házban.

Oké, azt beismerem, hogy nagyon trendin néz ki, egy tárgyaláson egy ilyen lerakni az asztalra egy MacBook Air és egy iPhone mellé, de ez akkor is csak csicsa, semmi forradalmi, ha csinálnának belőle még rózsaszín és bugyikék változatot is, akkor az lenne maga a mennyország. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9) Kékes525 válasza Ispy (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Forradalminak én sem mondanám, de azért nem mindegy, hogy mennyire tömi ki a zsebet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) King Unique


King Unique
titán

Nemrég már volt erről Seven külső vinyóról hír és egy topik, ott is hiányoltam kicsit a konkrétumokat, tesztet, ahogy itt is....korábban szoktátok itt PH! tesztelgetni őket, újabban nem divat?

Amúgy pont a másik topikban említettem, hogy már az 500-as is k***szott drága és vsz a 750-es is az lesz. Ennyi pénzért már akad nagyobb és különb.

[ Szerkesztve ]

(#11) Oliverda válasza DeFranco (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Az 5 milliméteres HDD-ket én azért nem tenném a "tök közönséges 2,5"-os" kategóriába.

Ugyebár acélházas, és direkt rákérdeztem a strapabírásra. A Seagate embere azt mondta, hogy épp annyira strapabíró mint a többi hordozható cuccok. Btw azokban sincs semmiféle különleges csillapítás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) DeFranco válasza Oliverda (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

7mm, ehhez képest a megénekelt hita 9mm

az "acélház" egy tök közönséges tokozás, ugyanannyit ér, mint a sima hdd sima burka (fizikális hatások ellen semmit), csak körbeöleli az eszközt, nem rácsavarozva van a műanyag keretre.

azért fém, mert valahol le kell adni a hőt ha már ennyire be van szorítva, ez szükségszerűség, nem védelem

a seagate embere azt mondja, amit kommunikálni szeretne, nyilván nem fogja azt mondani, hogy ez annyit ér mintha egy meztelen belső eszközt hurcibálnál magaddal mert másnap nem lenne a seagate embere

amit én szétszedtem külső hdd-t ott bizony volt egy csillapító szivacs réteg a ház fala meg a hdd között. egyébként az is sima notihdd volt csak usb volt rajta sata csatoló helyett, ugyanekkora mint ezek (jó, 2mm-el vastagabb such wow) csak nagyobb házban.

maga az eszköz fizikai valójában rendben van, még a maga módján csinos is, de ezzel pozicionálni, hogy világ legkisebb külső merevlemeze, meg ilyen extra jelzőket használni hogy szakavatott szem hogy meglepődik szerintem felesleges.

a személyes véleményem meg az, hogy abból a szempontból haszontalan, hogy pont a kompaktsága miatt, a beszorítottsága miatt nem igazán hordozásbarát, ha meg nem hurcibálom gyakran, akkor meg fölösleges az ilyen szintű zsugorítás. az ára pedig abból a szempontból relatív magas, hogy a meghirdetett árnál nem sokkal drágábban, de a várható itthoni árazásnál (áfa, vám) várhatóan olcsóbban, vagy azonos áron kijön egy SSD külső usb3-as tokkal, ami nem 7 hanem 8mm-es, de totális rázkódás és ütődésvédelmet kapsz, nincs fogyasztás, nincs melegedés, könnyebb és nem mellesleg sokkal gyorsabb.

(a korrektség kedvéért hozzáteszem, hogy a terásra nem találtam árat)

na ezért gondolom úgy, hogy tán kicsit marketing-szagú a történet valós tartalom helyett.

[ Szerkesztve ]

(#13) King Unique válasza DeFranco (#12) üzenetére


King Unique
titán

"a seagate embere azt mondja, amit kommunikálni szeretne"
Nyilván neki az a dolga, hogy dicsérje és eladja a terméket. :D

"beszorítottsága miatt nem igazán hordozásbarát"
Mármint arra gondolsz, hogy erőhatásra netán deformálódik? Annyit azért csak kibír. Illetve 2,5" külső vinyó hordozásához eleve minden normális user vesz vmi tokot és nem a farzsebben.

Amúgy, ha láttad a fenti linkemet, már az 500 GB-os is irreálisan túl van árazva...
Az acélház meg főleg esztétika, bár jobb hővezető az igaz és koppanásnál ellenállóbb, mint a műanyag. De pl egy (nagyobb) esés után már mehet a Seven is a kukába, mert ilyen téren semmit nem jelent az acél burkolat. Az extrém hatásokat csak az ütés és ütés-vízálló modellek bírják ki, mint pl. az Adata, Silicon Power, Transcend.

(#11) Oliverda: egyet kérhettetek volna tesztelésre. :))

(#15) King Unique válasza twollah1976 (#14) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb linkeltem, hogy már az 500 GB-osnál is elég vastag...[link] :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.