Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gausz


Gausz
aktív tag

"létrehoztak egy olyan különálló, félhomályos-sötét szekciót, amelyben a hangsúly nem is magukon a konkrét típusokon vagy a technológián, hanem kizárólag a képminőségen volt. "
Csak sötétben jó a kép minősége, világosban nincs elegendő fényereje? :F

(#2) joey04


joey04
titán

Helyes. Lényeg, hogy mire bedöglik a G30-am, legyen 300k alatt egy mezei 50-es fhd oled, minden hajlítás, meg egyéb faszságok nélkül. És ha lehet akkor pana legyen, még ha a panel lg is lesz abban is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

A gyakorlatban is tényleg jobb, szebb képet ad az LG OLED-je, mint a most forgalomban levő csúcs TV-ék?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Mercel válasza Kékes525 (#3) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem sok fórumozó tudhatja erre a megoldást.:)
Tesztekből annyi tudható, az OLED eléri bizonyos esetekben pedig meg is haladja a csúcs plazmatévék képminőségét.
Nem véletlen, hogy a legjobban az egész világon a plazma hívők várják a legjobban az elterjedését.

Marcel

(#5) elefant válasza Kékes525 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát nekem úgy tűnt, hogy igen, de persze azért árnyal a képen, hogy ilyenkor mindig speciális demonstrációs anyagokat futtatnak. mindenesetre az oled mellett az LCD eléggé vérszegénynek tűnt

(#6) osztraksajt válasza Gausz (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Van elég fényereje, nyugodt lehetsz, nem ez az oka.

Viszont a LED háttérvilágítású LCD TV-knek a feketéje sötétben nem fekete, hanem inkább világító szürke, a local dimming meg durván belekavar a képminőségbe ha ezt mégis el szeretnék érni. Ott ütközik ki igazán az OLED előnye amikor egyszerre világos és sötét tartalom is van a képernyőn, ráadásul úgy, hogy éles határvonal választja el a kettőt.

(#7) elefant válasza Gausz (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nincs gond a fényerővel, inkább szerintem azt akarták bemutatni, hogy a sötét részletek, vagy épp a fekete megjelenítésekor is igen jól teljesít.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Inkább a relatíve alacsony árakkal demonstrálnának, az sokkal jobban hozzájárulna az OLED gyors elterjedéséhez, mint egy ilyen óriási fal :U. Amúgy impozáns :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Kékes525 válasza elefant (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#4) Mercel:

Ez jó hír, különösen annak fényében, hogy még valószínű fejlődni fog. Másrészt a különböző gyártók (panelt felhasználók) az egyedi képjavító technikájukkal tovább javíthatják a képminőséget.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) DithenS válasza bteebi (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Még új ez az egész,ne várd hogy árakkal hódítanak majd! LG rengeteg milliárdott költött a gyárakra,fejlesztésekre amiből akar valamit látni,illetve talán nem is olyan olcsó gyártani még,majd ha beindul akkor olcsó lesz.

(#11) haxiboy


haxiboy
veterán

Oled monitor jó válaszidővel. 144hz frissítéssel. :K nyamm, imádnám

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#12) DithenS válasza Gausz (#1) üzenetére


DithenS
senior tag

Dehogy nem,de a moziba is sötét van és nem hiába,ilyenkor csak a képet látod,csak arra figyelsz.Otthon sok ember ha filmet néz besötétít mert több az élmény.LG gondolom gondolt arra hogy nappalikba nem sötétítenek be nappal így nyílván van fényereje.

(#13) DithenS válasza joey04 (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Mért baj ha panába lg panel kerül? Láthatod hogy nincs vele baj,pana meg még fejleszti is így tökéletes lesz.De a panába a kijelzőket eddig se ő gyártotta én úgy tudom.

(#14) Unlimited válasza Kékes525 (#3) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Hidd el, gyakorlatban is jobb! Sokkal jobb! Az én véleményem már régvtartja magát, hogy az LCD, mint technológi, alakalmatlan mozgókép megjelenítésére. Ahogy más írta, hogy ilyen-olyan képjavító, meg mindenféle elektronikával rakják tele, hogy javítsanak valamit rajta. Csak amit egyik oldalon jávít, a másik oldalon annyit ront valami más paraméteren. Egy tv-nél egy fontos dolog van, amit látsz, a többi az maszlag!
Én az LCD tévéken sok jót nem látok. Sokszor terveztem, hogy megyek és veszek, de mikor oda értem és a kiválasztott tv-t nézegettem, mindig el is ment tőle a kedvem. Viszont az OLED nagyon, nagyon meggyőző, nagyon jó az, amit látsz. A többi az csak marketing maszlag, az ilyen olyan műszerrel mért paraméter.
De ez csak egy vélemény a sok közül!

(#15) Kékes525 válasza Unlimited (#14) üzenetére


Kékes525
félisten

Én ennek csak örülök. Azonban még nagyon drága. Remélem rövid időn belül 1-3 év és elfogadható áron lehet majd kapni. Nekem 40-50" -es kellene, 400 ezer forint alatt. A megbízhatósága vajon milyen? Az is legalább olyan fontos, mint a képminősége. Persze ez inkább a gyakorlatban fog kiderülni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Mi a helyzet az oled monitorokkal?

(#17) Peter13


Peter13
senior tag

Tetszik: Jöjjenek csak, jöjjenek :K

Egyébként pár évvel ezelőtt biztos hogy fel sem merül bennem, hogy majd az LG vezeti az innovációt OLED téren (OK, tudom hogy az LG régóta ott van panelgyártásban és rengeteg más gyártó monitoraiban ezer éve LG panelek csücsülnek, de akkor is...)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#18) #94529552


#94529552
törölt tag

Helyes, nagyon helyes, egyre népszerűbb lesz az OLED, és valószínűleg egyre elérhetőbb áron kínálják majd.
Unlimited Egy vélemény, de nagyon is egyet lehet veled érteni. Azt viszont nem értem, hogy milyen képjavítókra ácsingóznak mások állandóan az OLEd-del kapcsolatban.

(#19) bteebi válasza Peter13 (#17) üzenetére


bteebi
veterán

"Egyébként pár évvel ezelőtt biztos hogy fel sem merül bennem, hogy majd az LG vezeti az innovációt OLED téren"

Szerintem még sokan voltunk így ezzel. Én szinte megesküdtem volna rá, hogy a Samu lesz a(z első) befutó, mert OLED kijelzőket már évek óta gyártott, de nagy méretben sajnos egyelőre nem jött össze. A Sony-Pana párostól is sokat vártam, de sajnos az már tényleg nem fog összejönni :(. Nagy szerencse, hogy legalább van WRGB kialakítású OLED panel, mert különben már tényleg csak LCD lenne... Bár ez annyira nem is egyértelmű - vajon ha a Panasonic tudta volna, hogy nem fog neki összejönni az OLED, akkor is dobja a plazmát? Úgy tudom, hogy a vége felé már sajnos veszteséges volt a plazma üzletág, de jó marketinggel szerintem még fel lehetett volna támasztani.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Ixion77 válasza BazsiBazsi (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem az a helyzet velük, hogy bár újonnan elképesztő képminőséget tudnának produkálni, a helyenként statikus tartalom miatt rövid úton jelentkezne a fáradás. Azaz pl. a start menü, meg a scroll barok igen hamar beleégnének.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21) Duree


Duree
veterán

Piacvezetö és egyeduralkodó ezen a téren,és mindaddig ez így is marad amíg a Samsung nem tud felmutatni valami használhatót.Ahogy hallom erre még éveket kell várni, mert nemigazán tudják megoldani a problémákat.

duree54

(#22) BloodRay válasza Gausz (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Hallgattál volna, nincs maradtál volna...

(#3) Kékes525 -> Ég és föld a kettő. Az oled mellett a legjobb suhd/triluminos/anyámtyúkja parasztvakító led-es lcd is egy retek. Gyakorlatból mondom. Nekem is "led" tv-m van, de erre a technológiára én már egy fillért ki nem adok ha egy mód van rá.
Lejjebb ugye írod hogy drága még az oled, ami tény, viszont az a vicc hogy van vele egy árban ledes lcd tv is... Amit ráadásul egyesek meg is vesznek... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) Interceptor válasza Ixion77 (#20) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha ez igaz akkor számomra sz@rt nem ér az egész, én is gépre kötöm a tv-t nem csak filmet nézek rajta. Pedig tetszene egy kiforrott oled tv majd a nem túl távoli jövőben.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#24) Duree válasza BloodRay (#22) üzenetére


Duree
veterán

Teljesen igazad van.Saját szememmel láttam egy üzletben (.....ronics) ahol az eladó egy Triluminos Samsungot ajánlot egy embernek egy Oled helyett.Hellyel közel egy árban voltak,de az eladó azt mondta az Oled kiforratlan még nem szabad megvenni,hamar elöregszik. A Triluminos képe az sokkal jobb és bevált konstrukció.Az Oled még csak kísérlet. Nevetséges.

duree54

(#25) BloodRay válasza Duree (#24) üzenetére


BloodRay
veterán

A Triluminos Sony modell, a Samu a S(zutyok)UHD. Viszont a szituációt elhiszem, találkoztam már vele. De tudod az eladó azt ad el amire motiválva van, nem pedig azt ami ténylegesen jó termék. A vásárló pedig azt veszi amire a reklámban félóránként azt mondják, hogy jó...
Mellesleg vicces, mert vannak boltok ahol van olyan oled modell ami közel egy éve folyamatosan megy és érdekes módon tökéletes még mindig a képe. Pedig ugye ez nem normál használat...
Ahol van pénz a jóra és tudatosabban is vásárolnak a népek, ott ilyen egy tv-s raklapsor ma már:

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#26) bteebi válasza BloodRay (#25) üzenetére


bteebi
veterán

"De tudod az eladó azt ad el amire motiválva van, nem pedig azt ami ténylegesen jó termék. A vásárló pedig azt veszi amire a reklámban félóránként azt mondják, hogy jó..."

Na ez az. Amelyik terméken több hasznuk van, azt kínálják nagyon lelkesen, a többi meg mehet a levesbe, senkit se érdekel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Duree válasza BloodRay (#25) üzenetére


Duree
veterán

Ilyen fotót nálunk vajon mikor fognak készíteni?.Remélem 2-3 éven belül az Oled fog dominálni,és az Lcd-röl mint múltról fogunk beszélni.

duree54

(#28) bteebi válasza Duree (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Azért erre ne tegyél sok pénzt. A magyar piac baromira árérzékeny, szóval amíg nem 100k lesz egy 40"-os OLED TV, addig ne várd ezt. Legfeljebb akkor, ha már majd egyáltalán nem gyártanak LCD-t, ami 15 éven belül nem túl valószínű, hogy megtörténne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Duree válasza bteebi (#28) üzenetére


Duree
veterán

Lehet ,hogy neked lesz igazad,de én remélem, hogy 3 év alatt azért harmadára fog az Oledek ára csökkenni,és azért az már megfizethető kategória egy magyarnak is.

duree54

(#30) bteebi válasza Duree (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Legyen igazad :). Mindenesetre ha egy magyar ember választhatna egy 40"-os, 200k-ba kerülő OLED és egy 47"-os, 150k-ba fájó LCD TV között, akkor az utóbbit választaná - mert még mindig érezhetően olcsóbb lenne, nagyobb is, és még mindig kellően jó képminőségű átlagos használatra. Egy átlag ember nem fog a feketeszinttel meg a kontraszttal foglalkozni, és bár ez így most nagyon hülyén fog hangzani, de a maguk módján talán még igazuk is van. Jobb az OLED? Jobb. Nagyobb a képátlója? Nem. Olcsóbb? Nem.

A HC plazma faneknek meg időnként szívesen adnék egy sallert, mert keverik a szezont a fazonnal, és egyszerűen nem bírják megérteni, hogy a legtöbb esetben egy LCD TV is lehet elég jó (kíváncsi lennék, milyen technológiájú monitoruk van :U, milyen autót vezzetnek, vagy hogy milyen hangrendszert hallgatnak). Attól még, hogy a plazma sok tekintetben jóval jobb volt az LCD-nél, még nem következik az, hogy az LCD szar.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) Interceptor válasza bteebi (#30) üzenetére


Interceptor
addikt

Naja mindig ezek túlzások, hogy az lcd csak sz@r lehet, mintha az életük múlna rajta vagy valaki fizetné őket ezért:) Ha megfizethető áron lesz oled és monitorként is használható lesz(nincs beégés, alacsony inputlag), akkor részemről jöhet, de addig nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#32) Unlimited válasza bteebi (#30) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Szarnak nem szar, csak a jótól nagyon messze van!

(#33) Duree válasza bteebi (#30) üzenetére


Duree
veterán

Ebben megint neked van igazad.

duree54

(#34) Unlimited válasza bteebi (#30) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Attól, hogy nincs más, nincs alternatíva, attól még nem lesz jó az LCD. Nem vagyok plazma van, soha nem is volt plazma tvm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.