Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Kinek érhet meg ez ennyit? :U

(#2) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Ha kibír egy munkanapot egy áldás lenne, mert könnyű, és nem kell cipekedni meetingről meetingre. Nagy részét a munkának meg lehet ezzel is oldani....

Szóval +1

Release the Beast....

(#3) beteg


beteg
őstag

250-300-ért ilyen gyenge procival drága. Akkor már inkább 5-ért egy erős Surface pro.

Csak futni kell!

(#4) Robert07


Robert07
aktív tag

Csak ne CoreM-et kapott volna, volt már szerencsém hozzá, de fele olyan gyors, mint a 15W-os 4300U. Tudom Surface Pro-ban az is throttlingol, de 10-12w-os fogyasztásnál beáll hőmérséklettől függően. Úgy pedig meg még MW3-hoz is jó. :D Tudom, ez munkagép, de akkor is. Az egyedüli gond, hogy az túl gyorsan meríti.

(#5) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

És ezen már az új logó van.

Egyébként elkérik a cucc árát rendesen. Kb. Fele ennyiért lenne számomra realitása.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) troviko


troviko
senior tag

Éppen csak 100 rugóval drágább, mint amennyit adnék érte. De legalább már ennyiért Core M, és nem Atom X7, mint a Surface 3.
Ettől függetlenül tényleg nagyon drága. Jah és pofátlan dizájn nyúlás, úgyhogy már csak azért sem kéne.

https://www.oldtech.hu/

(#7) Kasya válasza sz.balazs.95 (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mindenhol ez a "smiling E".

Szep, szep, de a Surface vonzobb szamomra.

(#8) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Olcsó surface alternatívának elmehetne, de azért mégis csak lenovo :s

[ Szerkesztve ]

(#9) darealkilla válasza TaS1kaaa (#8) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Azért egy új atom se rossz, átlagban szalad mind a 4 szál 2-2,2 gigán, igaz kisebb keresztmetszetű mint egy Core mag, de hétköznapi dolgokra elég.

én vagyok az ördög

(#10) Squirrel


Squirrel
őstag

Tudom nem ide tartozik, de ha az ember autoba szeretne egy 12 colos tabletet hosszu utakon (14-15 ora) lekotni a gyerek figyelmet, milyen alternativak kozul lehet valasztani? A cel tenyleg fokepp film/mesenezes, szoval nem kellene extrem bivaly hardver annal is extremebb aron. Amit eddig talaltam az a samsung tabpro 12 colos verzioja volt (a notepro mar sokkal dragabb), ezen kivul csak surface pro 3 meg hasonlo arkategoriaju tableteket talaltam. Tenyleg nincsen mas relative kedvezobb aru (max. olyan 120-130k korul) tablet?

(#11) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A 8 giga RAM dícséretes, de az egy vicc, hogy mennyi pénzt elkérnek ezekért a CoreM-es gépekért. Mintha valami földöntúli teljesítményűek lennének...

Minden szavam magánvélemény!

(#12) csabiks válasza Squirrel (#10) üzenetére


csabiks
senior tag

Az Apple tabjai hosszú üzemidőre képesek.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#13) Alchemist válasza Tankblock (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Nekem ezekkel az aksiról hosszú üzemidős ajánlatokkal az a problémám, hogy egy munkanap alatt gyakran előfordul a gép kihajtása 1-2 órán keresztül (műszaki feladatok), amire a 7-8 órás akkuidő gyorsan lemegy 1-2 órára. Tehát alap irodai munkákra jó töltő nélkül, de másra már kevésbé.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) Silenzio válasza Fred23 (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

Aki a Yoga\Helix verziókért nem volt hajlandó megadni 380 ezret? :)

(#8) TaS1kaaa: az IBM örököse, a legmegbízhatóbb üzleti laptopok gyártója. Mi bajod velük? :\

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) Squirrel válasza csabiks (#12) üzenetére


Squirrel
őstag

Nem az uzemido hossza a legfontosabb, mert azt autostoltorol meg lehet oldani, hanem a meret. Ul a gyerkoc a gyerekulesben, az elso ules hatlapjara lenne rogzitve a tablet, megneztem, erre a tavolsagra a 10 inchesek kicsik. 12-esekbol viszont az osszes olyan, mint ez a Lenovo vagy Surface pro, hogy eros hardver van bennuk es iszonyat dragak, igy a celra, amire hasznalnam, tul sokat tudnak es ennyit nem akarok raaldozni. "Olcsobb" kategoriban talaltam az androidos Samsung TabPro 12-est, ez most jelenleg olyan 130k korul van (volt mar 120 is), ez azert csak feleannyi, mint ezek a csucs tabletek. Ha karacsonyig nem jon ki mas 12 colos alternativa, akkor megvesszuk a samsungot, hiaba lassan 2 eves model.

[ Szerkesztve ]

(#16) MiklosSaS válasza Fred23 (#1) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem peldaul igen, mivel hasznalom a lapost napi szinten es jo volna egy kisebb, konyebb. A jelenlegi az egy Asus TP300L (i5-4210U/6 gb ddr3/ 500 gb HDD).
Ez is 220K HUF korul volt amikor vettem, de a fentebb emlitet jobb volna. Jobb kijelzo, egyenlo CPU, SSD, tobb ram...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17) Silenzio válasza MiklosSaS (#16) üzenetére


Silenzio
addikt

Jó az, az legalább laptop, nem ilyen úttalan gombokkal megspékelt, lapos kis izé. Én eléggé elégedett vagyok a HP 2170P-mmel, azaz csak akkor, ha nem szabad ég alatt kell használni, mert a kijelzője pocsék. Játékra se rossz, Tomb Raider Anniversary-t tolok rajta meg Bioshockot, előbbi maxon 140 fps-t fut, Bioshock is 40-70 közt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) MiklosSaS válasza Silenzio (#17) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezen meg nem jatszottam rajta...de a kijelzoje az nalam is ocsmany. A kovetkezo az FHD es IPS lesz.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19) Robert07 válasza MiklosSaS (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem egyenlő CPU, lehet hogy az órajelek ugyanazok, de egyrészt alacsony a TDP limit, másrészt a passzív hűtés miatt ha meg is emeli a limitet, a hőmérséklet miatt fogja levenni. Kombinált terhelés mellett (CPU+GPU) fele olyan gyors a CoreM mint a 4210U. 3Dmark-kal mértem anno, amikor volt nálam egy CoreM-es gép, És Skydiver-ben olyan 2500 vs 1300 pontot kaptak, az i5 javára. Úgy, hogy az i5 is egy tabletben volt.

(#20) Silenzio válasza MiklosSaS (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

Ja, sima HD-re a HD4000 már elég erős, Crysis 2 is simán játszható volt. Még Géforsz se kell. Ami LOL. Mivel már egy 3 éves tablet is marha gyorsan viszi pl. a Resident Evil 5-öt vagy a Call of Duty-kat (Nevezetesen a borzalmasan lesajnált Acer P3-on futtattam a RE5-öt max grafikán 30-40 fps-sel), simán el tudom képzelni, hogy a Broadwellel vagy Skylake-kel olyan ultrakönnyű masinát gyártsanak végre, ami casual játékkonzolnak is ideális, régebbi ill. kevésbé igényes címeket simán vinne. Nem véletlenül van a surfacegamer csapat a yt-on.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) Fred23 válasza MiklosSaS (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is jártam melóba a Pavilon g6-tal, aminél kényelmesebb lett volna egy másik, viszont rájöttem, hogy egy Cherry Trail x7-es tabi simán elég lenne nekem billentyûzettel. 1-2 hónap, és EU-s raktárból 80-ért meg is vehetném. 100-ért 10"-os fHD-s kijelzôvel is. Akkor? A core M pedig egyébként is egy problémás eresztés, legalábbis sok rosszat olvastam már róluk.

Persze kinek a pap...

(#22) Duree


Duree
veterán

A jelenlegi brutálisan sz@r szervíz háttér miatt senkinek sem jó vétel egyetlen Lenovo cucc se.(Telemax)

duree54

(#23) Laci.M válasza Squirrel (#15) üzenetére


Laci.M
senior tag

[link] -> Ezzel mi a baj? Szép kijelző, használható hardver. Extra költségekkel 65k összesen. 181$=50.600

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#24) Laci.M válasza Laci.M (#23) üzenetére


Laci.M
senior tag

Elnézést, becsapós a név, ez valójában csak 10" :W :W

Aláírás

(#25) Squirrel válasza Laci.M (#24) üzenetére


Squirrel
őstag

Pont ez :)

Keresgeltem en is az AliExpress-en, de nem jartam sikerrel, vagy elkerulte a figyelmem egy peldany, vagy tenyleg nincs sok valasztasa az embernek, ha 12 colos tabletet szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#26) BBorg válasza Squirrel (#15) üzenetére


BBorg
tag

Ha a pénz is szempont, és van érzéked és türelmed az informatikai bosszúságok kezelésére (mese reenkódolás, youtube grabbelés), akkor szerintem sokkal kevesebből is megoldható egy mesenézésre alkalmas tablet. Már több éve használok egy gagyi Overmax TB-08III típusú tabletet, amit annak idején 17000 forintért vettem valami Spar-ban. Direkt filmnézésre illetve olvasáshoz vettem, mondván, hogy ha egy évig elmegy, akkor már megérte. Ez csak 7"-os, de ebből 7-et összetörhet a gyerek, mire 120k-t kell rákölteni. Van tapasztalatom még egy másik "gagyi" tablettel, ami még alkalmasabb mesenézésre: 24000-be került 9,4 collos IPS kijelzővel valami Alcor, ha jól emlékszem. Még az is eszembe jutott, hogy lehet jobban járnál vele, ha nem egy tabletet szerelnél az ülés hátlapjára - mert mint írtad túl sokat tudnak - hanem keresnél egy megfelelő monitort, és azt kötnéd össze egy tablettel/telefonnal, ha az megoldható (pl 10.1 inch IPS Raspberry Pi Monitor 1920X1200 FHD Digital LCD Display Screen HDMI 69.9$ 19000 Ft vagy 12.5 inch laptop lcd screen display screen LP125WH2 SLB1 T1 IPS 65$ ).

(#27) Squirrel válasza BBorg (#26) üzenetére


Squirrel
őstag

Tényleg, ez sem rossz ötlet, erre nem is gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Gusztáv válasza Squirrel (#15) üzenetére


Gusztáv
addikt

Személyes tapasztalat, erre tökéletes egy bármilyen 9.7"-os táblagép. Nagyon sok ismerősöm használt ilyet, soha egy gyerek sem panaszkodott a méretre. Ha meg kicsit nagyobb lesz a gyerek, akkor meg úgyis az ölében fogja tartani tabletet.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#29) Kilobeat válasza Duree (#22) üzenetére


Kilobeat
tag

Adom.
A Telemaxnál gagyibb, ótvarabb és szemetebb céget még nem láttam.
Amúgy a Samsungokat is ők javítvák.

Magyarország nem piac, itt leszarják a világcégek, hogy milyen a vásárlói elégedettség.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.