Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nesze semmi, fogd meg jól. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) elefant válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez egy kis erődemonstráció volt, a Samsung is megmutatta, hogy továbbra is ott vannak az "innovátorok" között.

(#3) vlevi


vlevi
nagyúr

Sharp IGZO panelre lennek kivancsi. Ev elejen olyan nagy szenzacio volt, most meg semmi. Pedig erdekes lenne

(#4) djsunny


djsunny
aktív tag

Nem ismerem magát a kiállítást, itt csak csúcs elérhetetlen cuccokat mutatnak be a gyártók vagy átlag termékek új változatait is? Mert szépek ezek a 4K OLED televíziók de belátható időn belül átlag ember ilyet nem fog venni és csak ilyen TV-kről szóló cikkeket olvasok egymás után. :O

Pedig szerintem sokakat jobban érdekelne például a mostani 5-6-7-8 szériás LED TV-k 2014-es változatai. Milyen változások lesznek designban és tudásban? Azokat a termékeket is jó volna látni melyek nem milliós árcédulával rendelkeznek. :K

[ Szerkesztve ]

(#5) elefant válasza djsunny (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a 2014-es termékeket nem mutatták be még be itt.

(#6) elefant válasza vlevi (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Sharp nagyon kicsi standdal volt kinn, mindössze hat, teljesen átlagos, korábban már általunk bemutatott tévét állítottak ki. IGZO-nak se híre, se hamva.

(#7) djsunny válasza elefant (#5) üzenetére


djsunny
aktív tag

Óh értem, valahogy éreztem, hogy ez van a háttérben. :(

(#8) tomab04a válasza elefant (#2) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Hol az innovacio? :P

Nincs ekezet.

(#9) elefant válasza djsunny (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az újakat mindig a CES-en mutatják be januárban vegasban.

(#10) ielektros


ielektros
senior tag

En is megneztem ma, hogy mi a felhozatal. UHD domping minden szinten. Nem mondom, hogy nem erdekes mert nagyon szep kijelzoket lattunk, de sajnos ez meg nem feher embernek valo kategoria.

(#11) elefant válasza ielektros (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kinn voltál? mi volt ami tetszett?

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt azért nem hiszem, hogy a Samsung bosszankodott volna a lemaradás miatt, hiszen kijelenthetjük, hogy ennek a terméknek még nincs is piaca. Még az UHD piac se létezik igazán japánon kívül, mert nincs rá semmi tartalom, miközben rohadt drága, akkor milyen piaca lehetne az OLED paneles UHD TV-nek főleg ekkora méretben? Mennyibe lenne ma egy ilyen TV? 50 millió Ft?

Azért kíváncsi vagyok, hogy mivel tudják majd rávenni az embereket, hogy cseréljék le a tavaly vett 3D-s tévéjüket amin nem volt mit nézni, egy olyan TV-re amire még annyi néznivaló sincs a korábbira.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) vlevi válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


vlevi
nagyúr

"cseréljék le a tavaly vett 3D-s tévéjüket"
Sehogy.
Főleg, hogy még HD tartalom sincs. Tévéadások csak elvétve nagyfelbontásúak, Bluray filmek drágák, a többihez meg bőven elég az 5-6 éve vett TV is.

(#14) pincehely válasza vlevi (#13) üzenetére


pincehely
addikt

5 éve tv-t használok monitornak. Nekem nagyon lenne igényem már az UHD-re. Hozzáteszem, hogy a tévéadások képminőségét meg épp leszarom. :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15) ricshard444 válasza pincehely (#14) üzenetére


ricshard444
veterán

;] :K

Vannak dolgok...

(#16) lotTóni


lotTóni
tag

Pár éve lázban voltam,hogy mekkora oltás lesz Szellő Pistát 3Dben,vagy fújhádéban hesszelni a retekklubon...Nem lett az..

.Leszokóban vagyok az innovációról.. :B

....two beer or not to be....

(#17) Segal válasza lotTóni (#16) üzenetére


Segal
veterán

FullHD-ba még nem is láthattad...

Én is monitornak használom a tv-t szóval én is értékelném az UHD felbontást de esélyt sem látok rá hogy OLAD-ből várjam ki jó lesz jövőre a LED is. Addigra ugyis kijönnek a lejjebb pozicionált tv-ék (Samsung G sorozat) és a HDMI 2.0-ás videókártyák is.
Ja és nem mindenki a 3D tv-jét szeretné cserélni az enyém speciel még nem tudja. Mondjuk ez a része pont nem is izgat a tv-nek nem véletlen nem cseréltem eddig a nagyobb felbontás viszont már sokkal érdekesebben hangzik.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) rollerphreak válasza pincehely (#14) üzenetére


rollerphreak
csendes tag

Ajánlom ezt figyelmedbe Seiki Digital SE39UY04 39-Inch 4K Ultra HD

Lehet, hogy nem egy Sony, de USA-ben már használják páran...

[ Szerkesztve ]

where am I?

(#19) dezz válasza rollerphreak (#18) üzenetére


dezz
nagyúr

Monitornak nem lesz az igazi a 4K-nál max. 30Hz-es frissítésével... (Elég gyorsan golyózni kezd a szem az ugráló egértől, stb.)

(#20) ielektros válasza elefant (#11) üzenetére


ielektros
senior tag

Eppen Berlinbol megyunk haza erfurtba. Kesobb elmondom mik a tapasztalataim meg belinkelem a fotokat. Bar a kepektol sokat nem szabad varni mert kicsit rohanosra vettuk a figurat.

Azert en nagyon elvoltam hulve a Samsung UHD tevektol.

(#21) dezz válasza ielektros (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

"elvoltam hulve" -> el voltam hülve (az "el" a "hülve"-hez tartozik, nem a "voltam"-hoz).
Bocs, csak egyre gyakrabban látom, hogy hibásan használják ezt a fajta szórendet.

[ Szerkesztve ]

(#22) Jim Tonic válasza elefant (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocs', de pont az a bajom, hogy az OLED-ről karattyol mindenki évek óta, most a Samsung is mutatott egyet, ami valószínűleg továbbra is használhatatlan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) ielektros válasza dezz (#21) üzenetére


ielektros
senior tag

Jogos nagyon sokszor igy irom le pedig tisztaban vagyok vele, hogyan kell helyesen. Csak amikor telefonrol vagyok online akkor semmi kedvem nincs javitgatni.

Nagyon lassan masznak fel a kepek a dropbox-ba. Remelem meg emberi idon belul befejezodik a feltoltes.

[ Szerkesztve ]

(#24) ielektros


ielektros
senior tag

Ime par kep. Meg mindig nem toltodott fel minden, jelenlegi allas szeint meg 29 nem online. Sajnos mindegyik kep eroteljes kutyafuttaban keszult. Csak a szombat allt rendelkezesemre es ebben volt jo par elore tervezett talalkozo is. Igy gyorsan mindent vegigneztem de arra, hogy jo kepet csinaljak mar kevesbe jutott ido.

(#25) pincehely válasza dezz (#19) üzenetére


pincehely
addikt

Majd jönnek 60 hz-el, és akkor ideálisak lesznek.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26) dezz válasza pincehely (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak minél hamarabb! :)

(#27) Tigerclaw válasza dezz (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen és akkor már csak a lottó ötöst kell elvinni, hogy legyen egy 4k-s 60Hz-es OLED monitorunk. :K

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Aki először megoldja az OLED technológia egyenlőtlen öregedési gondját az nagyot fog lépni előre... kíváncsi vagyok melyik gyártó lesz az első.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#29) dezz válasza FollowTheORI (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Most azonnal meg tudnák oldani, ha akarnák: pixelenként követve az öregedést és ennek megfelelően ellenkompenzálva a megjelenített képet. Ehhez csak egy képkockányi tárhelyet kellene fenntartani, igaz, szubpixelenként kellően nagy precizitással. 72 bit/szubpixel elég lenne 10 bites értékek 10 évnyi összeadogatásához. Ehhez mindössze ~256MB NVRAM kellene a tévékbe.

(#30) dezz válasza dezz (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Akarom mondani 100 évnyi. :D

(#31) tomab04a válasza dezz (#30) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Azert latszik a kommentbol, hogy nem veletlen kaptad a rangod :) en is azt latom egyebkent, hogy ez nem veletlen. A folyamatos munka szempontjabol mindenkepp jo. Kivancsi leszek mikor jon a "tervezett elevulesen kivuli" bileta par termekre. :)

Nincs ekezet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.