Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragscorp


Dragscorp
csendes tag

A régi szép idők. :C
Az Atari-t, és az Enterprise-t se hagyd ki a folytatásban. :)

A Dragunov az elismerés a részedről, hisezn úgy szórtad a távcsövessel a hedshátokat mint az S3 VGA kártya a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#2) FerroChrom


FerroChrom
tag

Nagyon jó kis cikk lett, várom a folytatást! :)

Ugyan csak 24 éves vagyok, de ennek ellenére nagyon sokáig egy C64-esem volt 1541 II-es lemezes meghajtóval, Junoszty kistévével és persze rengeteg játékkal. Hogy örültem, mikor annó alig 6 évesen egyedül töltöttem be egy játékot Datassette egységről! :D

Erről jut eszembe: PRESS PLAY ON TAPE

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#3) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Plus4, C64, Amiga ...
Szerintem sokunknak volt régen :)
Jó volt olvasni a régebbi időről, várom a folytatást :R

Dave666

(#4) Dragscorp válasza FerroChrom (#2) üzenetére


Dragscorp
csendes tag

1. Készíts elő egy műszerész csavarhúzót....
2. "PRESS PLAY ON TAPE"
3. Innen meg szabadon választott.... :)

A Dragunov az elismerés a részedről, hisezn úgy szórtad a távcsövessel a hedshátokat mint az S3 VGA kártya a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hihi, anyámék ott dolgoztak, ahol a TVC-t gyártották :) Amúgy az OS-e VT-BASIC volt hivatalosan. A felbontása meg 2 színnel elég kemény volt, egy időben a PC sem tudott jobbat :)

Az Amigák meg nagyon durvák lehettek (sajnos nem volt hozzájuk szerencsém), de alblakos OS a 90-es évek elején, több Mb RAM, az akkor ütött.

Jó kis áttekintés :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) gabe_


gabe_
őstag

Jó cikk, gratulálok!

A végéhez csak annyit fűznék hozzá, a PC-s átmenet elég nagy volt. A 386DX előtt van egy űr: 386SX, AT 286-ok, és az XT-k...
De várjuk a folytatást. Üdv!
Gabe

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7) csigabig válasza Dragscorp (#1) üzenetére


csigabig
tag

Giga Mega Big UP az írásnak !!!

Szia !!

Igy igaz Én pl egy Enterprise 128 cal kezdtem annak idején.
PC pályafutásomat pedig egy Commodore 286 - al.Ami még EGA integrált videokarit tartalmazott de akkor már jelen volt a DOS 6.1 és Win 3.1 !! Régi szép idök !!
Nagyon nagy UP neked hogy ez eszedbe jutott leírni sok nosztalgiázo fog majd ide jönni
és leírni személyes találkozását a számitógéppel.

[ Szerkesztve ]

(#8) pechman8


pechman8
aktív tag

Jó cikk, nyerő téma!
Köszönjük! A most 12 évesek nem is gondolják milyen volt a hőskor! (Ami persze nem baj)
Én ZX Spectrum-mal kezdtem. Később Emlékszem el kellett adom a villanyvonatomat, hogy kibuszozzunk Bécsbe Commodore64-ért!...

Most közel 40 évesen lett újra villanyvonatom! :))

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Nosztalgia magas fokon! :R

(#10) KillHates


KillHates
nagyúr

Bocsi, de ezt a képet elcserélhetted egy másikkal. Ilyen grafikája sohasem volt a Spectrum-nak. Ez valami Amigás játék lehet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) netpeti98


netpeti98
addikt

Ugyan én már a PCs korszakban csöppentem bele a számítás technikába, így én élőben nem láttam ilyen gépeket, csak olvastam róluk.
Érdekes cikk, grat. :K

Üdv netpeti98

(#12) leonejoci2


leonejoci2
tag

Az írás nagyon jó!Várom a folytatást!Van itthon egy komplett C64-em!Sajnos az AMIGA-t eladtam!:(

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Amiga vs. Pc jatekokhoz, hogy mi volt a kulonbseg a ketto kozott

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) Angel1981 válasza janos1988 (#13) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez nagyon jó, és tanulságos videó, köszi! :R

(#15) Wazza


Wazza
csendes tag

Zsír az írás. Volt ZX spectrum ,Plus 4 ,c16 ,c64 ,junoszt tv ,Amiga ebben cseréltem saját kezűleg flopi meghajtót meg be forrasztottam plusz memoriát pálkával és sikerült meg volt a helye valami újságban is volt leírás aszem 576 kb v commodore világ. Hu de régvolt .

[ Szerkesztve ]

(#16) Syl válasza KillHates (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Spectrumon így néztek ki:

Head Over Heels:

Jet Set Willy:

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) frescho válasza gabe_ (#6) üzenetére


frescho
addikt

Pont ezt akartam en is megjegyezni. A 386 elott voltak boven XT-k es 286-os gepek is.

https://frescho.hu

(#18) leonejoci2


leonejoci2
tag


Milyen lenne egy Wizard of War (C64) mondjuk egy HD6990-en? :D

[ Szerkesztve ]

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#19) Luzso


Luzso
tag

Én azt szeretem a mai korunkban hogy ezeket a gépeket, amire gyerekként vágytam fillérekért meg tudjuk venni. Már van Spectrumom, Enterprise-om, C64-em, Plus/4-em, Amiga 500-om. :)
Néha annyira jó előszedni és 72 cm-es tv-n játszani. :)

XBox: TannishComa036, LG G3

(#20) sz_gabor


sz_gabor
tag

Nekem ZX81 volt az első 16MB bővítővel és egy MK27 magnóval.

Majd jött a Videoton TVC utána a Commodore Plus/4 majd a PC egy XP képében.

Jó lett a cikk sok munka lehetett benne.

A cikkben van egy két tévedés:
Sinclair első számítógépe az 1980-ban megjelent ZX80 [link]
A HT-1080Z nem magyar tervezés [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem Atari 800XL van ,az alap kazettákkal, de sajnos a audiokazettás játékokhoz nincs hozzávaló "magnóm"...

De egy élmény, ma is működik, PAC-MAN, Grand Prix, rajzolóprogram, és Donkey Kong Junior :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) sztank


sztank
csendes tag

A Titán szirénjei idézet magában megérte a posztot, zseniális könyv. Régi idők, ZX81 (Rexes labirintusos program), Oric 1 (Xenon), Atari 800 XL (postán programcsere Amerikával és Franciaországgal), aztán Atari ST (MIDI, klub), majd végül PC (Microtel és Lyceum BBS). Más volt, mint most. Nem biztos, hogy jobb, de jobban kiélvezte az ember a programokat, mint manapság. Akkor meg kellett küzdeni értük, most meg a megjelenés napján letölthető.

(#23) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Azok a régi jó dolgok...Még van egy c64 em floppyval mindennel oda nem adnám semmiért. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#24) KillHates válasza Syl (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen! :R Mindjárt 8 bitesebb :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) Akybron


Akybron
aktív tag

A 6502 sem tudott egy órajel alatt több dolgot végre hajtani, illetve nem pontos a megfogalmazás. A gépi ciklus ideje volt 1 órajel, a Z80 (asszem) 4 órajeléhez képest. A 6205 az utasítás bonyolultságától függően 2-8 gépi ciklust igényelt, a Z80 is hasonlóan dolgozott.
A lényeg az, hogy az 1 MHz-en járó 6502 hasonló szinten volt, mint egy 4 MHz-en járó Z80. C64-nél a 6502 (igazából 6510) csak a futási idő 7/8 részében tudott dolgozni.
Ennek az az oka, hogy a Grafikus vezérlővel (VIC) közösen használta a memóriát. Az 1MHz órajel egyik fele alatt a CPU, másik fele alatt a VIC fért hozzá a RAM-hoz. Viszont minden 8. rasztersornál a VIC-nek sok adat kellett (karakter generátor adatok),ezért letiltotta a processzor működését egy teljes rasztersor időre. Számításigényes programoknál meg lehetett azt tenni, hogy a VIC-et kikapcsoljuk. Csak egy homogén, keretszínű képet csinált ilyenkor. Másik trükk, hogy a Floppy-ban lévő CPU is egy 6502, 32 kByte RAM-mal, amibe programot lehetett tölteni, és a futtatni. Mondhatni többmagos C64-et lehetett csinálni, max 4 floppymeghajtó rákötésével. Rá lehetett venni a floppymeghajtót arra, hogy mondjuk egy a floppyn lévő dokumentumot önállóan nyomtasson ki úgy, hogy a gépbe el sem jut az adat. A gépet akár ki is lehetett kapcsolni.

73&DX HA5OJN

(#26) hocico


hocico
tag

jééé
sok év után végre látom a "head over heels"t nem fekete-fehérben :)

++++

kb. 5-7 éve jelent meg egy retro cucc
http://www.amazon.de/Commodore-DTV-Joystick-inkl-C64-Spieleklassiker/dp/B00094OCUG
ha van vkinek felesleges, jelezze :)

[ Szerkesztve ]

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#27) bbandi


bbandi
tag

A commodore/amiga gépeket nem igazán fair a PC-hez hasonlítgatni. A PC inkább irodai célokra készült, a hanggal olyannyira nem foglalkozott az IBM, hogy a hangkártyákat soha nem is gyártott (így lett sikeres cég a creative). Már az is csoda volt, hogy az IBM mikro gépet csinál, egy játékgép aztán végképp nem illett a profiljukba.

(#28) nagysuhi


nagysuhi
tag

1985-ben kaptunk a gimiben 4 db HT 1080Z-t. Állandóan nyomtuk a Galaxy-t. Ismerd meg a Basic-nyelvet Paul Allen-től? Megvan mindkét kötet. Utána ZX-Spectrum, majd C-64. Most meg a WC-re sem megyünk gép nélkül.

[ Szerkesztve ]

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#29) Aramir válasza sz_gabor (#20) üzenetére


Aramir
őstag

Illetve a C16 nem a C64, hanem a +4 butított változata volt :)

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#30) hcl válasza bbandi (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt valami brutál drága 8 bites hangkártyájuk amúgy, de a "ritkaság" nem jó szó rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Köszönöm a gratulációkat! :C
Igyekszem a folytatással is, és ígérem, nem marad ki a 8008-as sem! :)
Sajnos a termékek irdatlan száma, a fejlődés gyorsasága megkövetel némi szűkítést, de megpróbálom ésszerű keretek között majd!
(most is a folytatáson dolgozok, már magamnak is sorozatszámot adok mindjárt...)
:DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#32) Hunork


Hunork
veterán

A képek miatt elnézést, valószínűleg összekevertem őket. (egy rakat van a könyvtáramban)
Ha valamilyen adat elcsúszott, szintén elnézést, amint lesz időm, kijavítom, és azt a cikkben majd jelzem is, névvel együtt!!!
Örülök, hogy ennyi embernek tetszett, így vasárnap!
:K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#33) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szép összesítés. :C

igazából csak azoknak mondanak valamit ezek a gépek, akik akkor már éltünk, és volt a kezünkben. a mai fiatalok nem igazán értik, min nosztalgiázunk eme muzeális darabokon....

zx81.

én már az ősidőkben találkoztam vele, bátyám hazahozott egy nála lévőt.
sakkprogram.
3. lépés után elmentünk vacsorázni. visszajöttünk, és még semmi. nem folytattuk a partit, nem volt értelme... :DDD

viszont volt valami tengeralattjárós játék, ami egészen élvezhetően és gyorsan futott...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akinek nem volt szerencséje ezekhez a gépekhez, de kíváncsi lenne rá az végig tolhatja őket egy emulátor segítségével én kipróbáltam régebben egyet és tök úgy ment, mint az eredeti gépen. Kipróbálásra javasolnám mondjuk a Bomb Jack –et Manic Miner-t . :C :C :C

Samsung BADA...Samsung Wave a hullámok ereje! Bada 2.0 : A Tenger ereje :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) bakter24


bakter24
őstag

Jó cikk lett, visszahozta az emlékeket rendesen :D Nekem nem sok féle volt, de a játékok nagy része német volt, mert hát ugye az volt az import-irány :D Csomót szótáraztam, mikor valami nem volt világos, hogy mit is kéne csinálni... Nem, akkor még nem volt Google fordító :D GEOS mond valamit? Grafikus OS (?!) C64-re! Persze németül! Ha nem volnék lusta, megcsinálnám azt a kábelt, amivel össze lehet kötni PCvel a 1541-est soros porton. Az elég nagy lehetőségeket nyitna meg :D

Folytatást várom!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#37) janika8202


janika8202
tag

Háát ez óóriási, nagyon várom a folytatást, sajnos én lemaradtam az amigáról, de annak idején egy legenda volt az tutti.. :D

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye....

(#38) Harigata


Harigata
tag

Érdekes cikk. A teremtéstörténet pedig különösen. :)

(#39) parrag66


parrag66
csendes tag

Giga like!
Nekem is van még a padláson gondosan becsomagolt c128-am minden tartozékával.
És egy fél bőrönd kazetta játékokkal. :).
Szerintem a cikk hatására lehozom és beüzemelem!

(#40) Hunork válasza Akybron (#25) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Köszönöm az észrevételt. Kicsit kiegészítem a 6502-es leírását ez alapján! :K
Viszont én nem a Z80-hoz hasonlítottam, hanem az Intel 8086 -hoz! Bizony! Abban az időben, különösen a megfizethetetlen ára miatt, az Intel még csak bontogatta szárnyait és készültek a nagy ugrásra. 2. részben benne is lesz! :)
És itt egy nagy hibát követtem el, és ezt is módosítom, a Motorola 68000 volt ez a proci, mely 16/32 bites volt! Hát ezt nagyon benéztem, de annyi jegyzet keletkezett, meg txt állományok, biztos elkavartam. Bocsi! (ezt Amigákba szerelték bele, meg Apple, Sega, Next masinákba!)
És itt külső hivatkozásra támaszkodtam, mely szerint a valódi feldolgozási sebességben gyorsabb volt az Intel próbálkozásánál.
Megyek, és kijavítom a hibákat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#41) Akybron válasza Hunork (#40) üzenetére


Akybron
aktív tag

Még anno kicsit belemásztam a 6502 lelkivilágába, van egy delphiben íródott félkész C64 emulátor. SID formátum lejátszásához kreáltam. Meg van csinálva a CPU (nem dokumentált utasításokat nem tudja), a SID (szűrők hiányoznak), illetve a CIA és VIC időzítéssel kapcsolatos részei.

73&DX HA5OJN

(#42) Syl válasza Hunork (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

ezt Amigákba szerelték bele, meg Apple, Sega, Next masinákba

Egy kis kiegészítés.
Ezen Motorola 68000 processzor olcsóbb változatával, a 68008-zal (8 bites adatbusz, mint amilyen az Intel 8088 volt az IBM PC-ben) készült a Sinclair QL. Annyit mindenképpen érdemes tudni erről a masináról, hogy ez volt az első olyan személyi számítógép amelyiknek multitasking operációs rendszere volt. Nem rendelkezett grafikus felhasználói felülettel és floppy-k helyett microdrive-val (végtelenített magnószalag) operált ezért nem igazán terjedt el. Nekem nagy szerencsémre volt egy ilyenem. :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hűha, hát érdekes volt nagyon a cikk. Sok mindent tudtam meg amiről eddig fogalmam sem volt. :)) Ezek közül még a legutolsó ami a végén van, a 386-os az sem volt nekem. :U Ezekről lemaradtam. Viszonylag későn lett számítógépem (kb 1997-ben, azaz 11 évesen kaptam meg az első gépemet), ami egy Pentium 1 -es volt 233 Mhz és 32MB RAM. 1 GB-os vinyóval meg egy 15"-os LG Studioworks CRT-vel. :) Aztán voltam neki 1024x768-ban 16 Bit-es színnel. :)
De ekkor még nem használtan olyan sűrűn és mire rákaptam a gépezésre mrá semmihez nem volt elég amivel játszani akartam és pár évvel később amikor lecseréltem az egészet kompletten, akkor rögtön egy 866 Mhz-es Pentium 3 jött, nah azzal már rengeteget nyomultam és azóta is. :))

Up a cikk-nek. Kíváncsian várom a folytatást, mert számomra érdekes megtudni, hogy honnan is erednek a dolgok, mert a P3-as korszaktól már én is foglalkoztam vele sokkal jobban. Onnantól én is nagyjából ismerem amik kijöttek, szóval pont az a rész érdekes nekem amiről fogalmam sincs :)

Az első játékom nekem a Quake 1 volt, az ment a 233 P1-esen is, meg a heroes III, naj azt még a mai napig is tolom alkalmanként :DDD

(#44) Hunork


Hunork
veterán

Hibák kijavítva! Köszönöm az észrevételeket!
Atyavilág! Annyi minden történt utána, egy regény lesz... :) jó, nem, dolgozom rajta... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#45) Hunork válasza Dragscorp (#1) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Köszi tapsot! :)
Hát sajnos minden régiség nem fért bele, így is megnyirbáltam a cikket. Képzelheted, hogy a folytatás milyen lesz, hatalmas fejlődés, és be kéne osztani azt is, hogy ne legyen regény.
(külön AMD cikk kellene majd mellé...)
És szerintem a felsorolt régi masinák voltak hazánkban inkább elterjedve, ezért is szóltam róluk. De lehet, hogy később nekiveselkedek egy újabb muzeális írásnak, csak ezekkel az a baj, hogy nem volt személyes kapcsolatom, míg a Sinclair és Commodore, majd a magyar készülékekkel igen.
Majd az idő és az olvasók eldöntik! :K

Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46) dave666 válasza leonejoci2 (#18) üzenetére


dave666
aktív tag

Wizard of War :R
Nagy kedvencem volt, főleg egymás ellen :)

Dave666

(#47) Syl válasza dave666 (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

Bár én Spectrumos voltam, de a Commodore-s barátomnál sokat játszottunk ezzel. És az biztos, hogy "Wizard of Wor" volt a játék neve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) ceia


ceia
őstag

Nagyon jó lett a cikk, a kisebb hibák ellenére is látszik, hogy nagy kutatómunka előzte meg! :C Én még C64-gyel kezdtem, aztán jött az Amiga 500. Akkoriban rendszeresen vásároltam az 576KByte és a Commodore Világ (CoV) újságokat - de szép idők is voltak! :R
A rajongás máig tart mindkét gép iránt, csak ma már emulátort használok. Beszereztem minden egykori kedvenc játékomat, és azokat is, amikre vágytam akkor, meg amiket még nem is ismertem. A net segítségével ma már tényleg egyszerű mindez, de azelőtt még postán rendeltük a játékokat lemezen. Ma már szürreális látvány lenne, de simán hirdethették akkor, hogy játékokat másolnak x forintért, mert ez nem volt tiltott dolog! Sőt, az évente megrendezett Computer Karácsonyon ez nagyüzemben ment, a látogatóknak még géphelyet is biztosítottak :P Ezekről a dolgokról sokáig tudnék írni, de most inkább abbahagyom.. :B
Visszatérve a cikkhez: a túl szép Spektrum játékok nekem is feltűntek, de jelentem, azok még csak nem is az Amiga változatról, hanem PC verzióról készültek! A Head Over Heels egy mai remake, ingyenesen letölthető minden platformra innen. A Jetset Willy is mai ingyenes remake, mégpedig a 2. rész, és sajnos csak PC-re, innen tölthető le. Nem csak ez a szebb, hanem a régi Spektrumossal megegyező grafikájú verzió is elérhető az oldalról. Az a Sinclair ZX81 nem is olyan csúnya, de a Night Driver bizony brutális látvány még nekem is, pedig milyen szép címe van.. :))

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#49) shteer


shteer
titán

VTC-m volt nekem is :))

mára pedig begyűjtöttem egy C64-et az utókor számára

..szerintem jónak tűnik

(#50) E770


E770
senior tag

Gratulálok, s köszönöm! :R

Könnycseppeket fakasztó nosztalgia, szinte mindegyik gép fiatalságom hétköznapjaimnak meghatározó része volt (Amiga kivételével)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.