Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erkxt


erkxt
tag

A kérdés már csak az, hogy lájkoltad-é az időpontot? :D

(#2) Lacielvtárs válasza erkxt (#1) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

teljesen jogos a felvetésed :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3) 8th


8th
addikt

Nekem rögtön ez a kép ugrott be erről: [link]

(#4) Lacielvtárs válasza 8th (#3) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez is nagyon jó, ezt még nem is láttam, de tényleg lassan itt tartunk :K
a nászút meg egy helyszín bejegyzést lesz, vagy mi a manónak hívják az FB-n ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5) creation


creation
senior tag

Előre látom nem létező gyermekem sorsát, amikor kiderül, hogy sem anyjának, sem apjának nincs fb-je...Pedig akkor kedves EÜ dolgozók számítsatok személyes jöttömre! És ezt vehetik fenyegetésnek!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Lacielvtárs válasza creation (#5) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
ÁMEN! :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7) Lord Myn válasza creation (#5) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az eszem megáll... (vagy, hogy klasszikust idézzek: eszem, f***om megáll). Nálunk sincs se nekem, se feleségemnek FB fiókja és amíg a gyerekek külön nem költöznek, biztosíthatom, hogy nekik sem lesz. De ha ez lesz a tendencia a jövőben, akkor csatalkozom én is hozzád...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#8) Lacielvtárs válasza Lord Myn (#7) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony, ezt én magam is így gondolom...
az FB az emberi hülyeség vámszedője...
ez már nagyon sokszor bebizonyosodott :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9) creation válasza Lord Myn (#7) üzenetére


creation
senior tag

Van egy háziorvosom... 2-3 évente szoktunk találkozni, amikor "véletlenül" beteg vagyok. Az első találkozásunk alkalmával több órát kellett üldögélnem a váróban, mire méltóztatott beengedni, közvetlenül az előttem érkező gyógyszernepper után, aki időpont nélkül, pofátlanul érkezett.

Amikor megjegyeztem neki, hogy akkor most ennek okán nyugodtan kiírhat a mai és holnapi napokra is, mert amit kért kórházi látogatást, az még 1 napot igénybe vesz, elkezdte húzni a száját. Akkor jól hallhatóan a kint ülők számára is elmagyaráztam neki az egészségügy helyes működésének általam elképzelt folyamatát és szembesítettem a gyógyszernepper tényével. Ő meg köpni nyelni nem tudott azon kívül, hogy kérem ne hangoskodjon...

Kifelé menet a kint ülők egységesen mosolyogtak.

Másnap érdekesen a leadott időpontban már kint várt az asszisztens és azonnal hívott be. Kb 10 perc alatt lerendeztük a kérdést, kiírt másnapra, majd megköszöntem a munkáját egy csokival és távoztam.

Azóta akármikor van gondom és időpontot kérek, érdekesen ÉN akkor vagyok behívva, amikorra szól (jó előfordul pár perc csúszás / előttem lévő beteg).

Szóval ne gondolja azt egy EÜ dolgozó se, hogy azért mert én vagy a nem létező gyermekem beteg, meg fogok hunyászkodni ("Amíg az én házamban laksz, az én kenyeremet eszed, addig az lesz amit én mondok"). Amíg a TB-t fizetem, addig bizony joggal emelem fel a hangom és nem fogom sem a saját, sem a gyermekem személyes adatait egy fb szintű oldalon megosztani senkivel sem!

És gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) Lacielvtárs válasza creation (#9) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez pontosan így is van...
teljes mértékig igazat adok, főleg ezen résznek:
"... Amíg a TB-t fizetem, addig bizony joggal emelem fel a hangom és nem fogom sem a saját, sem a gyermekem személyes adatait egy fb szintű oldalon megosztani senkivel sem!

És gondolom ezzel nem vagyok egyedül."

a többivel is egyetértek és alapvetően gusztustalannak tartom ezen "megoldást" - amiről írtam is a bejegyzésem, mert ezért is írtam - az időpont foglalásra... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Undortó, gusztustalan.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) marositech válasza creation (#9) üzenetére


marositech
senior tag

De jó neked...nekem ebben az évben több balesetem "volt/van".
3 különböző helyen időpontra jöttem be és átlagosan 2 órát!!!!! várakoztam.
Amikor már 4. alkalom után szóvá tettem, hogy akkor most mia WTF van...a válaszuk: az időpont csak tájékoztató jellegű... :W
Ezek után már nem szeretnék nekik adózni...és nem érdekel a nővérek alacsony fizetése.
Inkább megyek magánorvoshoz...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#13) Lacielvtárs válasza marositech (#12) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
bizony, sajnos ez a Magyar valóság... :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14) creation válasza marositech (#12) üzenetére


creation
senior tag

Ácsi...

Az hogy "véletlenül" beteg voltam és hogy 2-3 évente látogatom meg, nem tükrözi azt, hogy valójában hányszor vagyok beteg. Félre ne értsétek.

Volt tavaly júliusban egy motoros balesetem. Vasárnap összetörtem magam, hétfőn enyhe agyrázkódással és rommá zúzott térdekkel mentem dolgozni. Orvos nem látott. Nem akarok lokálhiró lenni, de sok múlik a hozzáálláson. Én nem engedhetem meg magamnak, hogy beteg legyek. (Tudom, hogy mások sem hobbyból / kedvtelésből / úri játékból válnak azzá, csak hogy érthető legyen, ha beteg vagyok, akkor is bemegyek dolgozni.) Igyekszem a kisebb megfázásaimat hétvégente "kiüdülni"...

De ha pofátlanságot látok, pláne az "én pénzemen", akkor bizony előkerül belőlem a bunkó állat és van az a finom úri modor, ami tud annyira sértő lenni, mint ezer ronda szó...

De ez a fészbúk bejelentkezés... Ez kiverte nálam is a biztosítékot. Honnan tudhatom, hogy a chat másik végén egy titoktartásra "felesküdött", ténylegesen ezzel foglalkoztatható személy ül, vagy Jóska Pista a "hack" telepről... Nem vagyok összeesküvés párti, de ilyen nyilvánosan bekérni az emberek adatait, majd gondolom nem privátban kapod az időpontot, de ha úgy is kapod akkor is... Ez kicsit (nagyon) több a sok(k)nál.

És a durva az egészben, hogy nem ez az egyetlen terület. :U :(((

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Akkor miért is költenek az adófizetők pénzéből milliókat, milliárdokat telefonos rendszerek és számítógép hálózatok fejlesztésére ha az arckönyvben kell időpontot foglalni

Gondolkodtam egy ideig, de nem jottem ra, hogy a kettonek mi koze egymashoz.

(#16) KaiotEch válasza Lord Myn (#7) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem sajnos van, de mivel úgy berágtam rá, hogy router szinten tiltottam a domain-t, fel kéne oldanom a törléshez... Szánalmasnak tartom amúgy ezt a világot, ami közelít hozzánk(vagyis már benne élünk)!

[ Szerkesztve ]

(#17) Syl


Syl
nagyúr

Habár ez az FB időpontfoglalás szerintem is maximálisan gusztustalan, attól az még nem a FB hibája, hogy az emberek ilyesmire használják.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Lacielvtárs válasza Syl (#17) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez így igaz... én magam sem az FB-t hibáztattam az irományommal :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19) madgie


madgie
titán

Azért a másik oldalról nézve sem gyenge ez a téma, amikor a kolléganőmre random időpontokban ír rá FB-n 10-ből 4 ember, hogy ugyan má', rendejjé' nekem kontaktlencsét.

Ja, majd otthon, tésztagyúrás közben pont meg fog maradni az ember fejében, hogy másnap, munkaidőben megrendelje. Hívjon fel minket nyitvatartási időben a munkahelyi számon, vagy jöjjön be, ha kell valami, ne fészbúkon bohóckodjon.

(#20) Lord Myn válasza creation (#9) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyetértek! :R Mondjuk, szerencsémre az én házi orvosom nagyon jó fej, de korházban már várakoztam 1-2 órát, hasonló szituációban...

#16 KaiotEch: Én még sok-sok évvel ezelőtt a WiW-es időkben tanultam meg, hogy akkor is tudnak ártani neked, akik nagyon akarnak, ha szinte 0 információt adsz meg magadról. Utána jött az, hogy soha többé social network... Pedig, az még hol tartott a mostani FB-hez képest! Potenciális veszélyforrás rengeteg szempontból!

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.