Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JColee


JColee
őstag

Már látom is a sok elfűrészelt ssd-t, mert nem fér be a laptopba.

(#2) MongolZ


MongolZ
addikt

Nem ezzel van a legnagyobb probléma, hanem az élettartammal. Nem bíztató...

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

4GB/s elég is lenne. 1-2-3 év?

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Még 3 új szabvány... remek. :U

Amúgy jelenleg már van 256 GB-os mSATA SSD is, a 20 nm alatti NAND-okkal pedig szvsz meg lesz az 512 GB. Szerintem ilyen árak mellett egyelőre nem nagyon van/lenne kereslet ennél nagyobb kapacitásúakra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Valami hot swap rekesz ssd-nek raiddel? A PcI-e hot-swap kompatibilis?

(#6) Oliverda válasza #06658560 (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) fatallerror


fatallerror
addikt

érdekes ötletek :U

don't tell me what i can't do!

(#8) vinibali


vinibali
őstag

ezek a fontos dolgok. nem hiszem el, hogy egy 2,5"-os és 7mm vastag(de legalább még mindig élő szabvány) ssd-i nem férnek be, és ezért kellett ezt csinálni. nekem úgy tűnik, egyre inkább próbálják magukhoz kötni ezt az interfacet...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) Balage76 válasza MongolZ (#2) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez jól hangzik, csak nem így van... A Samsung 840Pro például már a gyártó által is szerver környezetre tervezett... Minek vállalnának a most megjelenő tipusokra 5 év garit, ha nem erre tervezik.

(#10) D1Rect válasza Oliverda (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudsz örülni semminek, jelenleg akár 3 különböző kábellel is összeköthetem a monitort a VGA-val. :D

(#11) worxland válasza Balage76 (#9) üzenetére


worxland
addikt

Honnan az infó? Mert a neten semmit nem találtam a 840-ről azon kívül, hogy kirakták az IFA-n, de ott semmi infót nem adtak róla.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) J.J. András válasza D1Rect (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

de azért jobb a bőségzavar, mint ha csak a D-SUB-ot dughatnád :U

szerintem :P

DE, akkor minek fejlesztgetik a Thunder-t, ha erre nem használják ki.... vagy szóljak nekik hivatalosan, "héééé INTEL-bácsi, van ám egy kutatórészleged ahol már van nagyobb sávszélességű csatlakozó is..."

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) Oliverda válasza D1Rect (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de itt viszont majd lesz egy csatoló háromból az adott cuccban, meg három fajta meghajtó hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Reggie0


Reggie0
félisten

Azt tudja valaki, hogy miert nem keszitenek inkabb Multi Chip Module-okat a panel meretenek novelese helyett?

(#15) dchard válasza Oliverda (#4) üzenetére


dchard
veterán

Egyetértek, teljesen felelsleges az egész.

mSATA3 bőven elég lenne csak a kártyák méretét kellett volna 1-2 NAND/oldallal megnövelni, hogy megfelelő számú chipet rá lehessen pakolni.

Ezek meg újra feltalálják a spanyolt viaszt, miközben a miniPCIE/mSATA szintén tud PCIE-t is meg SATA-t is... Arról nem beszélve, hogy sokszor az mSATA SSD-knél a méretbeli korlát miatt kevés NAND fér csak el rá és ez okozza a sebességproblémákat, nem az interfész.

Inkább arra törekednének, hogy támogatva legyen az mSATA ésezek a foglaltok legyenek teljes értékűek és tudjanak miniPCIE-t is. Ennyi untig elég lenne.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) ravail válasza dchard (#15) üzenetére


ravail
senior tag

Teljesen egyet értek veled! Azzal a kiegészítéssel, hogy talán a ha NAND flash gyártástechnológiájára nagyobb hangsúlyt fektetnének, az élettartam növelhető lenne, de nem utolsó sorban az ár is leszorítható lenne. Így talán szélesebb teret nyernének.

(#17) Tigerclaw válasza Oliverda (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Majd lesz egy negyedik is, amit az Apple használ majd, csak azért is, hogy nehogy már kompatibilis legyen bármivel is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Oliverda válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Az már megvan:[link] :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) kromatika


kromatika
veterán

hány szabvány érkezik még? :W

(#20) jerry311 válasza ravail (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyobb csikszelessegen hosszabb volt az elettartam, cserebe draga volt. A nepnek olcso kellett... :U
Most van olcso, cserebe rovidebb az elettartam. Hosszutavon igy meg tobbet fizet a vasarlo, csak igy olcsobbnak erzi, mert nem egyszerre nyuljak le...
Ez kellett a tobbsegnek? Ez. Sajnos megkaptuk mi is... :W

(#21) Oliverda válasza jerry311 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rövidebb, gyakorlatban legalábbis nem. Plusz még ott van az 5 év garancia, amit egyre több gyártó vállal be, nyilván nem véletlenül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Lenry válasza MongolZ (#2) üzenetére


Lenry
félisten

jah, ha egész nap írsz rá, akkor egy laza 8-10 év alatt tönkre is megy. gusztustalan.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) sirály12 válasza Lenry (#22) üzenetére


sirály12
őstag

Azért ezzel tudnék vitatkozni! Havernak mégcsak 6 hónapos az ssd-je, de már jónéhány áthelyezett blokk van rajta tartalékterületre! Azért ezt nem nevezném igazán megbízhatónak. Meg az a laza 3000 írás sem túl meggyőző.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#24) JoeYi


JoeYi
őstag

thunderbolt? LightPeak? Inkább tolnák ezeket

(#25) anulu válasza Oliverda (#21) üzenetére


anulu
félisten

szép és jó, hogy 5 év gar, meg kapsz újat, stb. ellenben ha nem hibatűrő rendszerbe (RAID-1, 5, 6, akármennyi) rakod be, hanem standalone-ként elszáll, akkor lehet, h a gari lesz a legkisebb baja a felhasználónak.
meglátásom szerint még mindíg a megbízhatósága a legnagyobb rákfenéja az egész SSD-nek.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) Oliverda válasza anulu (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanez áll a merevlemezekre is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

erre volt szuksegunk...megegy szabvany :) </szarkazmus>

(#28) Balage76 válasza worxland (#11) üzenetére


Balage76
senior tag

idővel minden kiderül... :)

(#29) Balage76 válasza anulu (#25) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez megint tévedés... Ha nem a kontroller száll el, hanem a wear level megy le nullára, akkor read-only lesz de minden adatod rajta marad.

(#30) worxland válasza Balage76 (#29) üzenetére


worxland
addikt

Nem igaz. A read-only mítosz. Ha a wear level eléri a 0-t, akkor nem történik semmi (egyes infók szerint onnan nem fogadnak el garanciális problémát a gyártók).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31) dchard válasza worxland (#30) üzenetére


dchard
veterán

A valóság az, hogy erre nincs szabvány, a gyártók pedig nem árulják el, hogy miként kezelik ezeket a problémákat.

Azt el tudom képzelni, hogy amikor már elfogyott a tartalék terület, és nincs hová újraallokálni egy hibás szektrot, akkor azt mondja az SSD, hogy írási hiba, és így még le tudod másolni róla az adatokat, de megnézem én azt a kiskert, aki elad nekem 5év garival egy SSD-t ami 4 év után beszarik, és egy ilyen szöveggel megpróbál kibekkelni a gariztatás alól, hogy "túl sokat írtam rá". Ahoz így kellett volna eladnia.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#32) worxland válasza dchard (#31) üzenetére


worxland
addikt

A wear level és a tartalék terület két különböző dolog. Nem oly rég belinkeltem egy képet, amin látható volt, hogy a wear level (3-5000 írás) 5x-ét teljesítő SSD-k még vígan működnek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Lesz annyi szabvány nem győzzük őket fejbentartani.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34) vinibali válasza worxland (#32) üzenetére


vinibali
őstag

ezt linkeld már be ide is légyszíves, mert engem is érdekelne :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#35) rob83


rob83
aktív tag

Ez egy baromság! :W

Kötik az ebet a karóhoz,pénz lehúzás az egész!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#36) worxland válasza vinibali (#34) üzenetére


worxland
addikt

[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) Oliverda válasza worxland (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az is csak mítosz, hogy emiatt nem fogadnak el garanciális problémát a gyártók.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) worxland válasza Oliverda (#37) üzenetére


worxland
addikt

Nem tudom, én is másoktól olvastam.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39) dchard válasza worxland (#32) üzenetére


dchard
veterán

Tisztában vagyok vele, ezen kívül senki nem állította az ellenkezőjét. A 3-5000 írás az a szám amit a gyártó megad mint tipikus értéket, de ez nem az jelenti, hogy a 3000. írásnál letiltja a vezérlő ha jó ha nem. Pont ezért kezelhetőek faszán és egyszerűen a hibák, mivel minden új adat felírása a blokk törlésével kezdődik (erase), majd jön az új adat felírása (program). Ezért lehet jól kezelni, hogy ha nem sikerül a felírás, akkor 1-2szer megpróbálja, aztán azt mondja hogy ez hibás, megjelöli, és a tartalék területről pótolja.

Természetesen az SSD_ken fenntartott hely az ugye wearleveling+GC+hibás szektoroknak fenntartott helyből áll össze. Tehát nem lehet a teljes fenntartott területre csak hibás szektort cserélni és a wearleveling sem használhatja el az egészet. A működés alapján valószínűsítem, hogy sokkal több hely van a wearlevelingnek és GC-nek fenntartva, mint a hibás szektorok csereberéjére, és az is gyanús, hogy a fenntartott területen belül ezek aránya fix és nem dinamikus, de ez megint csak a vezérlőt gyártók titka marad.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#40) arty


arty
veterán

ezt is köszönjük, intel.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) vinibali válasza dchard (#39) üzenetére


vinibali
őstag

hogyan kezelhetőek a hibák?! :DDD

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) Reggie0 válasza worxland (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem teljesen mitosz. Ha a wear level erteke eleri a nullat, akkor meg lehet irni, viszont az adataid egyre nagyobb valoszinuseggel el fognak veszni. A forumon, ahonnan a grafikont is linkelted, azt tapasztaltak, hogy egy tobbszorosen tulirt SSD par nap piheno utan elveszti az adatot, mig tuliras nelkul visszaolvashato marad.

[ Szerkesztve ]

(#43) spyduck


spyduck
nagyúr

Két mondatban vki össze tudná nekem foglalni, h miért jobb az NGFF az mSata-nál a helytakarékosságot leszámítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.