Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Darabra OK, hogy töpörödik, de négyzetméterre? :DDD

(#2) mad823 válasza Watchdog (#1) üzenetére


mad823
őstag

O, tényleg, tök jó ábrákat lehetne csinálni az évente eladott szumma TV négyzetkilométerekről, illetve a használatban lévő tévéképernyők szumma felületéről. :D
Amúgy pedig jön a focivébé, meg fog az lódulni, ráadásul addigra már minden idei tévé forgalomban lesz.

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

A TV nem olyan árucikk, mint a strand papucs. Irreális és felelőtlen dolog elvárni, hogy cserélgessük minden egyes alkalommal, amikor valami nem túl égetően fontos új funkcióval kihoznak egy-egy új készletet.
Nincs végtelenbe nyúló, örökké növekedő eladási mutató, de ez valahogy mindig el van felejtve.
A kínálati oldal ráadásul bőven túltelített, így nagy reményeket nem táplálnék a helyükben.

[ Szerkesztve ]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) Cs1csó válasza sTERNI (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy dolgot látok ami gyorsan felpörgetné az eladásokat:
A LED tévék árához hasonló árú OLED tévék.

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Nekem is van TV-m, de minek.
Gyönyörű képet az 55"-ös LG OLED, de kb. annyit ülök előtte, amíg 1-1 AAA címet végigjátszom PS-en. 4 éves, de szerintem nincs benne 1000 óra üzem.

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Akkor tessék már eldönteni PH! felsővezetés szinten, hogy bedurran az idén a TV piac, vagy tovább töpörödik ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) Cs1csó válasza jerry311 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az OLED esetén nem is rossz mármint, hogy nem fáradnak nagyon a pixelek :D

A tévé előfizetéssel vagyok így: alig nézem, mármint néha bekapcsolom átpörgetem aztán kész, inkább filmeket vagy sorozatokat nézek persze külső tárolóról.

(#8) Donki Hóte válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezzel én is így vagyok, van TV (meg csomó stream szolgáltató) előfizetés, de a műsorokat választott képviselőm (az asszony :K ) tekinti meg :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) atok666


atok666
őstag

Mi koze a jarvanyugyi lezarasoknak a tv piac toporodesehez?

Atok

(#10) jerry311 válasza Cs1csó (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

TV előfizetésem meg nincs már 10 éve. YouTube Premium (mert utálom a reklámokat) + Amazon Prime.

(#11) jerry311 válasza atok666 (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nincs meló, akkor nincs pénz. Ha nincs pénz és közben minden drágul, akkor nem TV-t vesznek az emberek. Ez az én gondolatmenetem.

(#12) M@cika


M@cika
őstag

Most nem azért, de az idősek kivételével ki a fészek néz TV-t? A filmek 1000 évesek, a reklámok hosszabbak, mint 1-1 filmrészlet, a "közszolgálati" műsorokban meg hazudnak, mint a vízfolyás.

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) Cs1csó válasza M@cika (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#14) valakky


valakky
aktív tag

töpörödik a kígyó, rétes akar lenni, csuhajj.

[ Szerkesztve ]

(#15) Donki Hóte válasza M@cika (#12) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocsi, de a TV készülék, mint eszköz nem egyenlő a TV műsorral (különösen nem azzal, amit a kábelTV szolgáltatók az 1-től 10-ig számozott csatornákra raknak).

Tehát a TV készüléknek igenis van jövőképe :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16) M@cika válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


M@cika
őstag

Nálam azt már monitornak hívják. :-) miután a tuner része meg az "okos" funkciók hidegen hagynak.

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) himpike


himpike
aktív tag

Hát, olyan okos egy se lesz mintha alátennék valami kisebb PC-t.
Bőven elég lenne ha csak jó minőségű kijelzőt gyártanának, a beépített hangrendszerek nagyrészt semmire sem jók, tuner is csak arra, hogy falun azon jöjjön be a villám viharkor az esetek 98 százalékában.. Az egész termékkör felesleges.

(#18) #72042496 válasza himpike (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért megnézem, ahogy PC-n is egy gombnyomásra indul a választott streaming app (Disney+ pl. nincs is, csak böngészőből) és vált HDR vagy Dolby Vision képre. A PC épp az egyik legbutább platform tévés célra, basszus a teljesen alapvető CEC támogatást is csak adapterrel lehet ráhekkelni.

De miket beszélek, vegyetek kiváló HTPC házat, minden szép jó és rózsaszín vele pedig a színe menő fekete, aláírásomban a típus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Töpörödött törp ördögök!

ÓMacika námbör 12:
esetleg nézhetnél a köz(butító) média + kereskedelmi csatornákon kívül mást is, pl. ism. terj. csatornák, sport, zene ...stb

(#20) tonyrulez válasza M@cika (#16) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ok, és hol veszel 50-60"-os 4K monitort? Amiben azért még elég jó hangkeltő is van? Mert hiába nem a TV csatornákat nézzük rajta, attól még TV készüléknek hívják. Nekem is csak a KODi box van rádugva, szóval "TV-t" nem nézek, de filmet/sorozatot még igen.

4 8 15 16 23 42

(#21) Gabesz84 válasza tonyrulez (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

tessék: ASUS ROG Swift PG65UQ, 64.5"
de ne keress rá az árára ha nem akarsz infarktust kapni :DDD

(#22) tonyrulez válasza Gabesz84 (#21) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem mondom a 144Hz jó játékra, de filmnézésre elég ötödáron a LED, vagy féláron az OLED :DDD

4 8 15 16 23 42

(#23) himpike válasza #72042496 (#18) üzenetére


himpike
aktív tag

Akkor kattintasz hármat, és akkor mi fog történni...? De ha már itt tartunk a kijelző akár magától is válthatna ezekre ha érzékeli hogy megfelelő jel érkezik.
Bár eszembe nem jutna külön bekapcsolni egyiket se mivel zavar a fényes kép már rövid távon is. Arról nem is beszélve hogy egyiktől se lesz jobb a film mint amilyen tartalmilag, szarból nem fog jót csinálni.

(#24) #72042496 válasza himpike (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legkevésbé sem vonz pénzt és időt fektetni egy külön platformba, hogy billentyű-egerezhessek olyan dolgokhoz is pl. a nappaliban, amelyek egy gombnyomással (vagy akár hangvezérléssel) és jobb minőségben mennek a tévén gyárilag. A PC ilyenre nem hogy nem jobb, hanem kifejezetten körülményes és korlátozott, max. téged ez nem érdekel.

"De ha már itt tartunk a kijelző akár magától is válthatna ezekre ha érzékeli hogy megfelelő jel érkezik."

A kezdetektől fogva így működik a dolog. Mármint a tévés rendszerekkel, médialejátszókkal és konzolokkal is. Csak PC-n sci-fi, hogy ehhez nem kell állítgatni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#25) valakky válasza #72042496 (#24) üzenetére


valakky
aktív tag

ennek ellenére én meg bőven látom az lg tévéken a lejátszási hibákat (tökmindegy a sajátja, vagy emby, vagy plex), amik htpc-n sose jönnek elő.
no nem mintha annyira érdekelne, hogy a valóban kicsit kényelmetlenebb htpc-t használjam miatta. bár van hozzá távirányító, csak elég már nekem egyet számon tartani, hol van, meg mit csinálok épp vele. de ennyit a jobb minőségről.

[ Szerkesztve ]

(#26) #72042496 válasza valakky (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Filmre a médialejátszó a kisebb, olcsóbb, használhatóbb eszköz.

(#29) M@cika válasza tonyrulez (#20) üzenetére


M@cika
őstag

Sehol, nekem elég a full HD. Hangkeltőnek meg ott van a 7.1-es erőlködő. Amúgy meg projektorral nyomom + egyáltalán nem nézek semmilyen TV adást. Max. Forma-1-et, de azt is online, nem a készüléken. Amúgy is tök igénytelen vagyok a minőségre legyen az hang vagy kép. a tartalom jó legyen, annyival beérem.:-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#30) Low Noise


Low Noise
senior tag

Hallottátok? A Samsung bezárja LCD üzletágát, csak az OLED-re fókuszál. [link] :Y

(#31) #72042496 válasza Low Noise (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt már 2020 végére tervezték, csak tolódott a céldátum: [link]

***

"Az LG Electronics már korábban bejelentette, hogy csökkenti az ilyen típusú panelek gyártását, most pedig a Samsung Electronics erősítette meg, hogy kivonul az LCD kijelzők piacáról."

Helyesen az LG Display, ill. a Samsung Display, amiről itt szó van.

[ Szerkesztve ]

(#32) Cs1csó válasza Low Noise (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

A samunak van már RENDES OLED panelja?

(#33) Low Noise válasza Cs1csó (#32) üzenetére


Low Noise
senior tag

Az vitatható, hogy rendes e, de van a QD-OLED je, meg úgy olvastam az LG től is fog panelt venni.

(#34) #72042496 válasza Cs1csó (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

QD-OLED az idén már kapható, ez a WOLED-nél hatékonyabb és W alpixel sincs. Későbbre pedig a QNED a terv.

Ha RENDES alatt a színszűrés vagy -konverzió nélküli RGB-t érted, akkor olyan a telefonokban és tudtommal a JOLED monitorokban van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.