Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) i-sti


i-sti
senior tag

Talán az idén megérett cserére az Intel Q9550 és a HD4870 rendszerem.
Mi lenne a jobb megoldás?
Gondolom, hogy a DDR4 hosszú távon. Én olyan szerencsés időszakban vásároltam a DDR2-es rendszeremet, hogy pár hónap múlva megjelent a DDR3 :(

Most nem akarom ezt a hibát elkövetni. Legyen DDR4.
Proci milyen legyen? A legújabb AMD APU-k (nem tudom most melyik épp a best-buy termékük) tudna profitálni, mondjuk egy 2.4GHz memória modulból?
Vagy maradjak inkább normális árú ramoknák, egy i3 és egy izmosabb R7-tel?

Novum Forum Siculorum

(#2) #52815360 válasza i-sti (#1) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha akarsz külön VGA -t, megteszi a DDR3 is. Ha APU, akkor várd meg azokat az új memóriákat, amiket most fejlesztenek.

(#3) zzola


zzola
félisten

Remélem ezáltal lejjebb mennek az alacsonyabb sebességű ramok....

(#4) apatyas válasza i-sti (#1) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az AMD APU-i egyenlőre nem támogatnak DDR4-es ramokat, ezügyben még várjál a megfelelő hírre. Az árakról: a DDR3 is piszokmagasra felment, majdnem azt mondanám, hótmindegy. Persze, a DDR4 ehhez képest lesz még magasabb árra belőve, szóval neked is igazad van.
Hmm: megnéztem ami procit említettél, sztem igazán pöpec darab. És nem valószínű, hogy értelme lenne AMD-re cserélned mostanság (bár nekem ez van).
Zolar: a DDR3 ramok ára már soha az életben nem fog lejjebb menni. Illetve, majd amikor a mostani sd-ramnak megfelelő kereslet lesz rá..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Ezek a DDR4 ramok mitol jobbak mint a DDR3? Az vilagos hogy alacsonyabb a fogyasztasa, valamint magasabb orajelen uzemelnek. Viszont a kesleltetese duplaja mind a ddr3nak.Igy igazabol nem jobb hanem ugyan az vagy esetekben akar roszabb is lehet..Valaki vilagositson fel errol!!

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#6) i-sti


i-sti
senior tag

Szóval akkor inkább tartsam meg a Q9550-et és vegyek mellé egy ~R7 teljesítményű VGA, esetleg egy SSD-t?

Novum Forum Siculorum

(#7) -=MrLF=- válasza Kolbi_30 (#5) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

PH! ismertető: [A DDR4-es memóriaszabványról]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) #52815360 válasza i-sti (#6) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha sürgős, akkor az amit irtál. Ha nem, akkor várd meg a skylake cpu -kat (1151es socket).

(#9) Lala77 válasza i-sti (#1) üzenetére


Lala77
tag

Attól függ, mire szeretnéd használni, mire nem elég a teljesítménye a mostani gépednek.

Valami hasonló van a DDR4-gyel mint régen a DDR3 megjelenésekor volt: az új ram nem gyorsabb vagy akár minimálisan lassabb, mint az előző. (pl 1066 DDR3 vs 800 később 1066 DDR2). 1600/1866os DDR3 elég gyors a mai dolgokhoz és nem igazán hoz érezhetően nagyobb tempót a 2400as sem.
Ahogy nézem, most DDR3-ból átlag 10ezer Ft 4 giga, DDR4ből pedig 20ezer. A különbséget biztosan nem éri meg.

Szóval ha általánosan kell játék, meg böngészés meg filmnézés, stb, akkor ha én most váltanék, inkább egy erős DDR3-as gépet raknék össze, egy jó aktuális videókártyával biztosan elég lesz egy darabig (pl játékokra). Vagy csak elsőre kicserélném a videókártyát és megnéznám, hogy mit hoz ki belőle a mostani rendszer, pl 3-5fps különbségért kár vagy 100ezer forintot belenyomni a platformváltásba (persze az érzés hogy új rendszere van az embernek az még számíthat).

Esetleg nézd meg, hogy mennyit nyerhetsz teljesítményben a cserével, amin nyerhetsz, az az új architektúra adatbuszainak felgyorsulása:
-SATA3
-esetleg M.2
-USB3
- Illetve DDR3-ból könnyebben veszel 8/16/32 gigát, míg DDR-2ből úgy tudom, hogy a 8 a plafon a legtöbb lapban (4x2GB), 4BG-os darabokat aranyárban lehet venni (ha egyáltalán lehet kapni).

[ Szerkesztve ]

ingyombingyom

(#10) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Érdemes szerinetek megvárni azt a pár évet amíg elterjed jobban ha gépet akarok venni?

(#11) #52815360 válasza Milgram1 (#10) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem kell pár évet várni. Év végén már lesznek hozzá normális árú alaplapok és CPU -k.

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egyet nem értek: még meg se jelent, és máris jóval a szabvány felett fityegnek a MHz-ek. Miért kell akkor a szabványt ilyen alacsonyan meghúzni?

(#13) #16939776 válasza #52815360 (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszont normális memóriavezérlő nem szokott jönni az első szériában.
X38-al kezdtem a ddr3-mazást pont amikor megjelent... Amíg túl nem haladtam a következő X58-as lapomon, addig nagyából 57+45+90+70=262K-t költöttem "csak" memória modulokra, annyira mentes volt a kompatibilitás és a stabilitási problémáktól... Helyédben nem ugranék bele egy éven belül. :N

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Akula válasza #16939776 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van / volt pár DDR3 ramom, soha nem volt problémám vele. Persze egyes darabok mindenből lehetnek hibásak, de általánosságban nem igaz hogy gond lenne a DDR3-mal. Persze nem a legszarabb jingjang márkákat kell választani, ez evidens.

(#15) i-sti válasza Lala77 (#9) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi a válaszod, sokat segített!

Novum Forum Siculorum

(#16) #52815360 válasza #16939776 (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

Már egy ideje használatban vannak az X99 -es alaplapokkal.

(#17) Dr. Akula válasza Lala77 (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ma már a mobil a fő irány. Mivel a DDR4 jelentősen alacsonyabb fogyasztással tudja ugyanazt, vagy még többet mint a DDR3, nem kérdés van.e létjogosultsága. Az más kérdés hogy asztali gépben, egy SLI videokártya mellett minek spórolni, de minden másban igen.

(#18) oraihunter válasza #52815360 (#11) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"Nem kell pár évet várni. Év végén már lesznek hozzá normális árú alaplapok és CPU -k."
Nem akarok rossz májú lenni, de azért én nem vennék mérget rá. :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#19) V!ck


V!ck
aktív tag

Ez a DDR4-re váltás egy átlag (vagy az alatti) pénztárcájú felhasználóknak még odébb lesz... legalább 2év. Szerintem.
Olyan 3GHz környékén (de nem agyonhajtva, hanem alapfeszen) még tán szimpatikus is lesz :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#20) #52815360 válasza oraihunter (#18) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem hiszed el, hogy az átlag 1151 olcsóbb lesz, mint most a 2011-3? :DDD

(#21) oraihunter válasza #52815360 (#20) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Azt elhiszem, igen. :K De nem erről volt szó. :D

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#22) #52815360 válasza oraihunter (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én erről beszéltem.

(#23) Lala77 válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Lala77
tag

Azzal a mondatoddal nem értek egyet, hogy SLI alá a legdrágább legújabb rendszert muszáj megvenni.
Ha az ember SLI-zik, azt is lehet költséghatékonyan, pl most két használt 7970 kijön egy százasból, és belemegy akármelyik SLI lapba, és manapság egy átlag i5össel kihozza majdnem a maximumot.
Ha nem benchmarkoknak él az ember (és nem 3-5-6 monitoron játszik), akkor szerintem bőven elég alá egy 8-16 giga ddr3as 1155 vagy 1150ös i5, vagy esetleg i7.
Ha ezeket lecseréljük DDR4es megfelelőkre, szerintem a különbségből lehet venni még két hasonló videókártyát. Persze egy rendes táp mindegyik esetben kell.

De ez csak az én véleményem, én a price/performance oldalról nézem a dolgot.
Jelenleg egy g860as procival és egy 6950es vidkártyával játszok, és nem nagyon volt még gondom játékkal. Talán volt amit nem raktam fel ultrára, de kb ennyi.

ingyombingyom

(#24) Lala77


Lala77
tag

Persze, mindenkinek jó érzés, ha mindenből a legújabb van, és várhatóan időállóan lehet még részenként fejleszteni a rendszert, és a legújabb gépem van érzés is van akinek számíthat és most nem csak a vérpistikékre gondolok. (bennem is van belőle).

De ahogy például intel váltogatja a socketeket (gondolom valamennyire az alaplapgyártók nyomására is), ez már nem annyira jellemző. Ha két széria proci belemegy tőlük ugyanabba a lapba, lassan rá lehet csodálkozni. Persze mindig megmagyarázzák :)

ingyombingyom

(#25) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem és messze van még a DDR4 ára attól hogy megérje váltani.És az év vége sem reális.Inkább két év múlva szerintem.

(#26) Dr. Akula válasza Lala77 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Abból a 100-asból olyat is vehetnél ami egymagában hozza azt a szintet. Ezért nincs értelme a maximum alatt.

[ Szerkesztve ]

(#27) fatika91


fatika91
csendes tag

Nem mostanában lesz ez érdekes számunkra. DDR3-al elleszünk még bő 2-3 évet.

nem kötelező

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.