Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Igényem az volna rá,csak pénzem nincs(min.256M-SSD-re)

(#2) #16939776 válasza MZperX75 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pontosan ugyan ezt akartam írni, mikor megláttam a címet.

Az idén azt jelenti hogy 2011-hez képest? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) .mf válasza MZperX75 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Pedig a 256 Megás SSD-ket, ha még maradtak valahol ipari DOM-ok, olcsón dobálják ;]

Jöjjenek csak, essen tovább az ár, várjuk.
Én azonban azt is várom (már évek óta), hogy érkezzenek végre freeware, hardveres megkötések nélkül használható read-cache-elő programok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Igény eddig is volt rá, csak kereslet (akik nemcsak meg akarják, de meg is tudják venni) nem. Legalábbis nem akkora, mint amekkora az alacsonyabb árak mellett várható lesz. [/genius]

(#5) atti_2010 válasza MZperX75 (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mindent arra kell használni amire való, 40-60GB SSD rendszernek a többi meg HDD és akkor megfizethető áron van nagy sebesség, rengeteg mindent vettem az utóbbi 2 évben ami hardver de a legjobb befektetés az SSD volt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Abu, ha én is csinálok ilyen mély igazságtartalmú diagrammokat, az enyéimet is kiteszitek? :) Vették a 2012-t és a 2013-at, fogtak egy vonalzót, meghosszabbították és voilá: imé 2016-ig az előrejelzés!

Ha olyan jó marketing szövegekkel jön a többi gyártó is, amivel a Samsung itt a jobb felső sarokban, hogy "többszörös multitasking", akkor a 2013-as év a 2012-es triplája is lehet!

atti_2010: SSD-t azért vesz az ember, hogy használja. Nem azt mondom, hogy fényképeket és filmeket kell tölteni rá, de én mindent arra telepítek (kivéve azt, amiről tudom, hogy nagyon ritkán fogom használni). Nekem 128-as van, van ~40 giga szabad hely... Nem elég a 40-60-as SSD.

[ Szerkesztve ]

(#7) Specter


Specter
tag

Szerintem manapság az SSD-k ára elég alacsony.
Legalábbis ahhoz képest mikor én vettem utoljára 96GB-set az volt 32-35 ezer HÚF.

Most pedig láttam ilyet is,hogy Kingston SSDNow V+ 200 120GB (SVP200S37A/120G) ! 26-27 ezer forintért!

Tehát szerintem annyira nem drágák most már!

(#8) $p@rr0w válasza Specter (#7) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Azért az sem mindegy hogy egy gépbővítésnél valakinek a vga/cpu árából kéne faragni az ssd javára és akkor már nem annyira jó befektetés, mert fps vesztést "okoz" ha így nézzük.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9) Kov1024 válasza MongolZ (#6) üzenetére


Kov1024
tag

Milyen az a "többszörös multitasking"? Mint a sampion gomba meg a király könig? :DDD

(#10) MZperX75 válasza .mf (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

"Pedig a 256 Megás SSD-ket, ha még maradtak valahol ipari DOM-ok, olcsón dobálják"

Valahol igen,de én még olcsón nem láttam(bár relatív mi az olcsó)
Azóta nem vettem HHD-sem mióta felment az ára az utolsó HDD-m egy 3.5" 500Giga 32M Hitachi volt 8500Ft-ért boltból 3 év garral.
Valahol fel kell tennem magamnak a kérdést ,tényleg? Nekem erre van szükségem,e nélkül nem élet az élet?
Most miért is vennék 50-60ezerért SSD-t? Vagy 16.000Ft ugyanakkora HDD-t?

Persze nagyon szépen esik az áruk 120Gigást max 10.000ft környékén tartanám elfogadhatónak,talán majd akkor be is ruházom egy jóra.

"Idén megduplázódik az SSD-kre az igény"

Talán a ha igény helyett a címben átírnátok KERESLETRE úgy még értelmesebb is lenne.

Ja igen 256M-et írtam,természetesen Gigára gondoltam,bár érteni lehetett azért mire gondolok,habár ez egyeseknek ugye ez nehézkes dolog így csak a lényegen siklik át.....

[ Szerkesztve ]

(#11) jan101 válasza MongolZ (#6) üzenetére


jan101
tag

aki szimplán csak pár extra programmal használja az oprendszert és szeretne jelentősen gyorsítani rajta, annak tökéletes választás. Nekem pl ott figyel a Win7 a gépen + Office, Lightroom és pár free audio/video program, többi fontos cuccos, mint képek, zene, videó, dokumentumok meg a RAID 1-es tömbön. Amióta meghalt egy OCZ SSD-m, azóta többet nem is mernék rápakolni a rendszeren kívül.

(#12) F34R válasza MongolZ (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem 30-as van meg is eleg ezt egyertelmuen nem lehet kijelenteni.

(#13) #72042496 válasza MZperX75 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "Megás" szón volt a hangsúly.

(#14) Tommee válasza Kov1024 (#9) üzenetére


Tommee
aktív tag

Hát pl. több virtuális gépet futtatsz SSD-ről és azok mindegyikén "multitaszkingolsz" :DDD

(#15) jan101 válasza F34R (#12) üzenetére


jan101
tag

hát az már azért egy picit necces, 64bites Win / hibernálás / lapozófájl / 10% szabad hely... ott már nem marad sok tartalék programoknak.

(#16) atti_2010 válasza MongolZ (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jó de a torrentet, játékokat nem érdemes rátenni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) lemusz


lemusz
addikt

Potenciális vevő vagyok én is, de valahogy mindig kifutok a dolog megvalósításából, mert másra kell a pénz.

(#18) Angel1981


Angel1981
veterán

Helyes, helyes!
Jöjjenek csak a nagyobb tárkapacitású, és olcsóbb SSD-k! :K

(#19) #72042496 válasza MZperX75 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Valahol fel kell tennem magamnak a kérdést ,tényleg? Nekem erre van szükségem,e nélkül nem élet az élet?"

Nem vagy egyedül, én is HDD-t fogok venni és emiatt egy percig nem terveztem lelkifurdalást. :)

szerk.: Bocs a dupla offért, egy technikai zűr miatt nem maradt időm beleszerkeszteni az előzőbe.

[ Szerkesztve ]

(#20) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Én most akartam venni egy 120-as OCZ-t, de december óta csak felfelé megy az ára, nem is kevéssel. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#21) F34R válasza jan101 (#15) üzenetére


F34R
nagyúr

jaj mindenki megall windowsnal meg mac-nel, nekem a rendszer 6gb-bol megall ugy hogy 2 fiok van egy root meg a felhasznaloi fiokom. azokat nem ertem akik 64gb-ra azt mondjak nem eleg rendszer ala win7-nel. 25gb az OS meg legyen 15gb program es meg akkor is jol al.

(#22) TESCO-Zsömle válasza atti_2010 (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Játékokat miért is nem?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) dabadab válasza Anubis_9 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Én most akartam venni egy 120-as OCZ-t, de december óta csak felfelé megy az ára, nem is kevéssel."

Nem meglepo.

DRM is theft

(#24) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Azért bírom a dolgot hogy +10 FPS gyorsulásért játékokban amit sokszor észre sem lehet venni sokan lecserélik a CPU-t de egy SSD-re ami legalább 3x gyorsulást hoz a rendszernél majdnem minden szinten már sajnálják a pénzt.

TESCO-Zsömle Túl sokat nem nyersz vele pláne ha 8GB memóriát használsz és ha 20-30 játék van telepítve akkor nagyon drága lenne jobb megoldás a RAID0.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Anubis_9 válasza dabadab (#23) üzenetére


Anubis_9
őstag

Decemberben 22e volt, most meg 29e. :U Szerintem ez nem csak az árfolyamgyengülésnek tudható be.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#26) .mf válasza MZperX75 (#10) üzenetére


.mf
veterán

"Ja igen 256M-et írtam,természetesen Gigára gondoltam,bár érteni lehetett azért mire gondolok,habár ez egyeseknek ugye ez nehézkes dolog így csak a lényegen siklik át....."

Látom akkor nemcsak helyesen írni, de olvasni nem tudsz ;]
(ld: további áresést és freeware cache-elő szoftvert várok, amik mellett nem lenne szükség akkora SSD-kre)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) Mr President


Mr President
senior tag

1-el növeltem a 2013as adatokat! Azt kell mondjam nagyon is megérte! Én laptopba vettem merevlemez mellé. Rendszernek használom, plusz ami még ráfér programok. Úgy terveztem, hogy két évig kiszolgál a 64gigás 830as samu. :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#28) Ispy válasza atti_2010 (#5) üzenetére


Ispy
veterán

+1

Én 120 GB vettem mindkét laptopba és nem bántam meg, az az élmény, ami a 40 mp alatt felálló windows jelent simán megér ennyi pénzt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29) MongolZ válasza atti_2010 (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Torrentet persze nem. De játékot miért nem? Hát pont ez a célja, hogy gyorsabban induljon. Plusz hatás még a minimum fps növekedés. Ha egy játék HDD-ről 1 perc alatt indul el, SSD-ről meg 30 mp, akkor naná, hogy SSD-re rakom föl, hiszen pont ezért vettem.

(#30) MZperX75 válasza F34R (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez persze felhasználói szokás kinek mi mennyi az annyi,egyenlőre az árakat nézve ez a legoptimálisabb .

64G SSD+HDD Win7-nek,bár aki még erőltet XP-t annak még egy 30-as SSD is jó lehet......

Bár én minden használt programom a SSD-re tenném,most a rendszer+használatban lévő programok a rendszerpartíciómon 115 Giga körül van+15% hely 120Gigás SSD-n éppen hogy nem férne el
22giga Win7
93giga...programok ...stb.

(#31) jan101 válasza F34R (#21) üzenetére


jan101
tag

jah, nem win-t használsz, akkor nem szóltam :)

(#32) dabadab válasza Anubis_9 (#25) üzenetére


dabadab
titán

Ja, tenyleg, az OCZ-nel most ev vegen volt egy durva aremeles, te meg a ketto szorzatat kapod.

DRM is theft

(#33) F34R válasza MZperX75 (#30) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen akinek nem igenye...... persze lehet cifrazni az egesz adobe csalad csomag , vagy CAD szoftverek fincsik Visual Basic stb.. igy ertheto hogy belemaszik tobb gigaba, de aki kb hasznal egy pdf, zenelejatszo, videolejatszo, egy egyszeru kepszerkeszto, egy ket bongeszo, annak mi nem eleg a 64GB-s peldanyokbol ?

(#29) MongolZ
Jo es akinel befigyel 90GB+ steam azt is rakja arra ? Ennyir erovel akar a zeneket is ralehetne meg a kepeket , mert gyorsabban indexeli SSD-rol. tenyleg egy perc kontra 30 masodpercrol beszelsz pfff. Engem a hangja idegesit (seek ) ha az nem volna meg most is hdd lenne a rendszerlemez.

[ Szerkesztve ]

(#34) dabadab válasza F34R (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Jo es akinel befigyel 90GB+ steam azt is rakja arra ?"

Az arak zuhanorepulesben, egy 120-as vagy plane egy 256-os darabon azok is siman elfernek.

DRM is theft

(#35) MongolZ válasza F34R (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Azt érdemes rátenni, amit gyakran használsz. Mi ezen az érthetetlen? Ha a steam annyi, akkor annyi. Nekem is pl. van steamem, rajta is van (igaz, 2 játékom van összvissz), VB, Inventor, stb. Ezeket használom gyakran. Akkor miért is gáz, hogy naponta több percet nyerhet valaki játékok vagy más programok indításával? Egy kép megnyitása esetén észre sem veszed a különbséget HDD meg SSD között. Legalább hülye példákat ne hozzál.

Jah, más: Win indításnál is fél perc vs 1 percről beszélsz, akkor az is lényegtelen, ugye? Neked tényleg a HDD való. De mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#36) atti_2010 válasza MongolZ (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De játékot miért nem?

Játéknál költséghatékonyabb a sok memória 8-16GB vagy RAID0 használata, ott pazarlás SSD-t használni, bár akinek csak 1-2 játéka van max 15-20GB annak még jó lehet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Abu85 válasza MongolZ (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha alapítasz egy céget, és később az elismert piackutató lesz, akkor a te kutatásaidat fogjuk kirakni. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Ispy válasza MongolZ (#35) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem nem csak az indulásnál lett gyorsabb, mert HDD-nél már felállt a rendszer, de az email kliens ezután még percekig reszelt mire betöltötte magát, SSD-nél meg katt és ott van, minden.

Én sem tudtam mire számítsak, amikor azt mondták, hogy gyorsabb lesz, de tökön is szúrnám magam, ha vissza kéne állnom HDD-re.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39) MZperX75 válasza MongolZ (#35) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát igen ,minden szinte mehet az SSD-re ,amit használ az ember,csak a adat maradjon meg HDD-n.
Programokat simán lehet pótolni ,játékokat Adobe programokat , bármit....

(#40) F34R válasza MongolZ (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

Es a Visual Basic-et 2 percenkent inditod el , meg alitod le wao . A te peldad sem mervado mert amiket emlitesz is meg boven elfer egy 64Gb-oson. most komolyan 30 masodpercen vitazol , mikor egyszer bekapcsolod a gepet es megy orakig. En nem az SSD feleslegesegen ragodom hanem azon hogy egyeseknek meg az 256-os sem eleg azt meg elfelejtik hogy honnan jottek.

(#41) parandroid válasza MZperX75 (#30) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az asztali gépemen 40-50 GB foglalt a rendszerpartíción, az itthoni laptopokban eleve csak 60-80 GB-os merevlemezek vannak. Úgyis minden adat az asztali gép nagyobb merevlemezén, vagy eleve a szerveren van, hogy mindenhonnét hozzáférhető legyen. Úgyhogy nincs gond azzal a 60-64 GB-os mérettel, ahogy így a kínálatot nézem, inkább csak annyi, hogy egyre kevésbé kapni, és fajlagosan a 120-128-ashoz képest egyre kevésbé éri meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) MZperX75 válasza parandroid (#41) üzenetére


MZperX75
addikt

Idézném egy korábbi hozászolásomból

"Ez persze felhasználói szokás kinek mi mennyi az annyi, ."

(#43) Hina


Hina
aktív tag

Addig még sok víz folyik le a volgán... Az SSD magában nem jó, mert hamar tönkremegy a sok írástól, mindenképp célszerü mellé egy HDD. Véleményem szerint a hibridekben nagyobb a lehetőség, mivel egy portot foglal ugyanazzal a képességgel.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#44) Reggie0 válasza F34R (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat a 128 nem eleg nekem, pedig max 20gb jatek van a gepen...

(#45) dabadab válasza Hina (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Az SSD magában nem jó, mert hamar tönkremegy a sok írástól"

Nem, nem megy hamar tonkre. Legalabbis attol nem, amit egyszeri usernel kap.

DRM is theft

(#46) jan101 válasza F34R (#40) üzenetére


jan101
tag

Akinek egy 256os sem elég, az nagy valószínűséggel teljesen ki akarja iktatni a HDD-t. Amikor meg elromlik, és hoppon marad, hogy a fontos adatainak lőttek, mert HDD-vel ellentétben SSD-n bukó az adatmentés, akkor utána már meggondolja a dolgot.

(#45) dabadab
hát én a második SSD-mnél tartok, az első megdöglött 1 év alatt, és semmi extrém használatot nem kapott (Agility 3) Persze ez egy egyedi eset volt, de szkeptikussá tett az SSD-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#47) Reggie0 válasza jan101 (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a backupolas, mint tevekenyseg, nem fugg attol, hogy milyen adathordozot hasznalsz napi szinten. Meg sosem mondta senki, hogy SSD-rol nem kell biztonsagi mentest csinalni. Ugyhogy ez az erveles igy hulyeseg. Aki nem backupol rendszeresen, az valoszinuleg nem tart ertekes adatot a gepen es penze sem lesz adatmentesre, hiaba hasznal HDD-t...

[ Szerkesztve ]

(#48) MZperX75 válasza jan101 (#46) üzenetére


MZperX75
addikt

Hidd el ,a HDD is tönkre megy ,akkor az adatokat onnan sem könnyű lementened,sőt.

Nekem az elmúlt évben 2db 500Gigás HDD-m adta meg magát 2-3 év alatt
(áramszünetek végeztek vele viharban,mindegyik rendszernek volt bekötve fizikailag szálltak el !)
A szerencsétlenség a dologban,hogy a szünetmentes táp aku-ja tönkre ment,így arra a hétre nem volt bekötve :W
Még szerencse ,a fontosabb adatok 3 HDD-n voltak egyszerre...

[ Szerkesztve ]

(#49) dabadab válasza jan101 (#46) üzenetére


dabadab
titán

"HDD-vel ellentétben SSD-n bukó az adatmentés"

Egyszeri user szamara a HDD-s adatmentes se jon szoba pusztan az ara miatt, raadasul ott is elofordulhat, hogy a vegen nem sikerul az akcio.
Az meg, hogy lattal egy megdoglott SSD-t sokat nem jelent, en HDD-bol is lattam mar jopar doglottet.

DRM is theft

(#50) Amacs


Amacs
aktív tag

Akinek az OS mellett 100 GB-ra tehető programállomány van a gépén, az csak ki tud gazdálkodni egy 256-os SSD-t is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.