Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) #36031232 válasza #65675776 (#17) üzenetére


#36031232
törölt tag

Van pénz a felsőoktatásban ? Ez nekem új. BME-VIK-re járok, pár tapasztalatot megosztanék:
- Az eszközpark, amivel én találkoztam, elavult.
- Az egyetem már arra is csóválja a farkát, ha az NVIDIA-tól kapnak egy $800-os kitet, amit amúgy az Amazonon is meg lehet venni.
- A Q épület nagy előadójában hetekig nem cserélték ki a projektorban az égőt, pedig minden előadáson jelezte a készülék, hogy cserélni kell és le is vette a fényérőt annyira, hogy majdnem kifolyt a szemünk. Aztán amikor végre megadta magát, akkor is több mint 1 munkanap volt a csere.
- I épület nagyon lepukkant, a nagy előadók meg aztán főleg. Éves karbantartással (festés, lakkozás, olcsóbb technikai eszközök fejlesztése stb.) nem így néznének ki a termek. A nagy előadóban borzasztó a hangosítás és a projektor.
- Nem igazán takarítanak az I/Q épületben. Nem egyszer volt, hogy tegnapi izzadságfoltok még ott voltak a padon. (Igen, az enyém is).
- A nagyobb "tanulószobákban" (E/R épület) olyan asztalok és székek vannak, amik már 10 éve is gázok voltak, ráadásul marha kényelmetlenek.

El sem merem képzelni, hogy mi mehet a gépészmérnöki karon, ami még inkább eszköz igényesebb. A Schönherzet meg ne keverjük ide, teljesen más vállalkozás.

Hogy ON is legyek: A csapatban többen is sportolnak, sőt fociznak is ifi ligában. Kérjenek pénzt focira, biztos megkapnák.

"Egyébként meg a horvát fociba töredéknyi pénzt pumpál az állam és bárki más, mégis világbajnoki döntőt tudtak játszani. Ez is egy nagyon jó bizonyíték rá, hogy a sportban nem a pénz az elsődleges."

1-2 nagy horvát csapatot leszámítva tényleg nincs pénz, de ennek ellenére az a legfontosabb. Ott a játékosok magukért játszanak, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsanak és el tudjanak menni nyugatra. Akik a horvátoknál két egyeneset tud rúgni a labdába, az megy egyből nyugatra vagy olyan keleti csapatokhoz, ahol sok a pénz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.