Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

és ez is ugyanazon fog eltaknyolni mint az össes korábbi handheld PC: nincs rá normális oprendszer ami arra van kihegyezve amire ezt a motyót szánták.

mondjuk azon nagyot kacagnék ha a SteamOS-t átreszelnék erre a hardverre is, működőképes konstrukció lehetne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) opr válasza fatpingvin (#1) üzenetére


opr
veterán

Amig nem akarjuk nagyon komoly dolgokra hasznalni, boven jo oda egy alap win, valami speci teljesitmeny profillal, meg egy automatikusan inditott felulettel, ami mar viszont erre van kitalalva.
En alapvetoen ugyis ugy tekintek ezekre a gepekre, mint dokkolhato jatekgep. Amig metroban / repulon / auto hatso ulesen / akarhol vagy, jatszol rajta, amikor meg komolyabb dolgot akarsz, dokkolod, es akkor pont ugy mukodik, mint egy dokkolt laptop, kulso monitorral, egerrel, billentyuzettel. Sokat utazo, jatekot kedvelo embernek egy igazi fonyeremeny lehet egy ilyen gep, meg ugy is, hogy azert boven van benne kompromisszum.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) kilua


kilua
senior tag

Hát szerintem ha valaki kiad 250-400ezer forintot azért nem akar annyi kompromisszumot vállalni mint amennyi itt van.

Aki géppel dolgozik annak alapból van otthon pcje vagy laptopja és irodában sem túl menő egy dokkolt játékgépen dolgozni. Aki meg út közben szeretne egy office dokumentumra kicsit rászerkeszteni azt mobillal is megteheti ha a felhőben van, úgy hogy a mobilos programok kis kijelzőre vannak tervezve míg a windows programokat nehéz 6 coll körüli kijelzőn használni.

Játékból régebbi/indie címek jól futnak, új játékokkal jó kérdés. A gond ott is az lesz hogy switch játékok esetén gondolnak a kis kijelzőre a fejlesztők és nagyobb a szövegméret meg egyszerűen nagyitani is lehet játék közben, míg pc játékból a legtöbb fejlesztő erre nem gondol, és mobilon sok játék szövege olvashatatlan (aki pl geforce nowt akart használni mobilon tudja miről beszélek)

Eközben aki csak játszani akar út közben annak ott a switch lite 75ezer forintért (dokkolható switch 115, oled model meg 140) annyiért inkább vállalhatóak kompromisszumok mint 300ezer körül, emiatt nem hiszem hogy nagyon elterjednek a kézi PCk, nem hiába nem megy a ps5/xbox series x sem 200ezer forint fölé.

(#4) Duree


Duree
veterán

Úgy gondolom értelmetlen és minek gép. Aki akar útközben játszani annak ott van Valve kézi konzolja a Steam deck, jóval olcsóbban.

duree54

(#5) Dester31 válasza Duree (#4) üzenetére


Dester31
tag

Tegyük hozzá, sokkal lendületesebb támogatással és jobban integrálva, géphez jobban hozzászabva a rendszert.

Des

(#6) opr válasza Duree (#4) üzenetére


opr
veterán

Arazas valoban nagyon fontos kerdes lesz, viszont az van, hogy aki most rendel steam deck-et, annak ha mazlija van, talan karacsonyra megkapja. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) agaron válasza opr (#6) üzenetére


agaron
tag

No igen, az elérhetőség nagy kérdés lesz. Ennyit én sem adnék érte, SteamDecket viszont foglaltam. Van pár játék, amit ki tudok rajta tolni+ha GeforceNOW, Xbox Cloud jól fut rajta (esetleg Moonlight) az nekem egy plusz faktor.

Steam Deck | PC | PS5

(#8) vicze válasza fatpingvin (#1) üzenetére


vicze
félisten

Először nézd meg, hogy Aya Neo milyen SW-t ad hozzá, és néz meg egy review-t, hogy mennyire működik jól.

SteamOS meg egy Linux marad annak minden hátrányával és előnyével, előbbi jelenleg drasztikusan több mint az utóbbi.

Ha meg SteamOS-t rakna bármi másra valaki eldobná a telejsítmény felét kb. Pont ahogy SteamDeck-re sincs értelme Windows-nak a custom HW miatti nem kevés probléma miatt.

(#9) Whist válasza opr (#6) üzenetére


Whist
aktív tag

Már holnap a tiéd lehet egy SteamDeck, ha felnézel az apróra például. ;)

(#10) opr válasza agaron (#7) üzenetére


opr
veterán

Oszinten szolva, ha eroben meg akkuidoben kb hoz egy steam decket, az OLED kijelzo plusz a rendes billentyuzet (a felcsusztathatos modellben) nekem megerne nemi felarat a steam deckhez kepest, meg azon az aron is, hogy nincs steamOS, csak win.

Mondjuk az is igaz, hogy most pont ugy alakult az eletem, hogy nem vennek, mert minek, otthonrol dolgozom, ha megyek valahova, az meg vagy bolt, vagy csaladdal vagy haverokkal valami program, vagy hasonlo, tehat minek, ugyse jatszanek, telefonomra se szoktam kb ranezni ilyenkor. De pre-COVID idokben kb olni tudtam volna egy ilyenert, mert napi 2*1 orat ingaztam ugy, hogy ennek a 90%-ban nem volt elerheto internet. Olvastam meg tanultam, nem volt gaz, de neha nagyon tetszett volna, ha ebben az idoben egy kis jatekkal ki tudok kapcsolni.

Whist: Scalper arak nem erdekelnek, koszi. Szamomra elvi kerdes, ha nem elet mulik rajta, nem penzelek hienakat. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) vicze válasza Whist (#9) üzenetére


vicze
félisten

Végül is csak kicsit többért, mint a Aya Neo-k :P

(#12) fatpingvin válasza vicze (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

öööö... elég határozott megállapítást teszel pár dologról amit azért már csak szakmai kíváncsiságból is megkérnélek hogy támassz alá az okulásomra:

egy bármilyen vason milyen metrika alapján mondod hogy a SteamOS elveszíti a teljesítmény felét? illetve mi alapján utalsz arra hogy egy ilyen vason a win problémamentesebb lenne?

komolyan annyi jót hallok a windowsról a fórumon hogy a végén még kipróbálom egy virtuális gépben, de aztán valahogy mindig eljutunk a nyers technikai dolgokig és elmegy tőle a kedvem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) opr válasza fatpingvin (#12) üzenetére


opr
veterán

Ha nem akarsz jatszani, illetve nincs barmi egyeb, ami miatt konkretan kotodes van a win-hez (ceges policy, szoftverek, akarmi), akkor szvsz ha mar van egy faszan belott linuxod, a legnagyobb f@szsag a wint probalgatni. Minek? Ugyse akarsz semmi olyat csinalni, amiben tobbet ad, mint a linux, cserebe csomo olyan dolgot (es ugy) szeretnel hasznalni, amiben erosen elmarad. Csak azert nincs ertelme, hogy utana meg jobban tudjad szidni.

Tudod, kalapaccsal szeget, szeget kalapaccsal. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) vicze válasza fatpingvin (#12) üzenetére


vicze
félisten

Nincs optimalizálás, ha nem AMD sokkal gyengébb. A Linux driver nagyon gyenge, illetve nézz meg teszteket vele, elég egyszerű ha már ennyire konkrétumokat akarsz, vagy rakd fel magad és teszteld le nem tart ugye semeddig.
Probléma mentesnek nyilván probléma mentessebb a Win, mert legalább fut rajta minden.
Továbbra is játékokról van szó nem pedig irodai munkáról...

[ Szerkesztve ]

(#15) fatpingvin válasza opr (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben vagyok én is, a késztetés csak addig tart amíg az áradozást olvasom konkrétumok nélkül :D

vicze1: élek a gyanúperrel hogy én vagyok a hülye de nem egészen értem mit mondasz. most az ugyanolyan hardverről beszélünk.

a driverek kérdését ebben a felállásban szerintem hülyeség feszegetni ugyanis nem releváns az összehasonlítás, hacsak nem ugyanazt a számítást végezteted natívan a két összehasonlítandó platformon.

a nem natív rendszerhívások kérdését nyilván ismerjük, a WINE egész jól működik, az 50% teljesítményvesztést én költői túlzásnak érzem, főleg hogy van szoftver ami konkrétan a syscall translate ellenére jobban megy a platformidegen rendszeren. nyilván ez kivétel de van rá példa.

a fut rajta minden kérdését nehezen tudom hova tenni, nyilván amit lebuildelnek valamelyik platformra az menni fog rajta. bár a windowson ha értesüléseim helyesek még mindig nincs egy normálisan használható shell.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) Duree válasza opr (#6) üzenetére


Duree
veterán

Igen sajnos így van, hatalmas a sikere, nem tudnak eleget gyártani. Kérdés nem megy e esetleg a minőség rovására.

duree54

(#17) vicze válasza fatpingvin (#15) üzenetére


vicze
félisten

Talán el kéne döntsd, hogy miről beszélsz?
Ha SteamOS-t akarsz valamire rakni, akkor játszani akarsz különben nincs értelme. Ha játszani akarsz akkor játékokat fogsz futtatni. A játékok pár kivétellel Windows-ra vannak írva, így kell valamilyen fordító réteg. Jelenleg a Steam játékok ~15-20%-ka megy azok is esetlegesen problémákkal.

Azaz ha játszani akarsz akkor pár kivételt kivéve egy lényegesen rosszabb élményben lesz részed jelenleg SteamOS-en.

(#18) opr válasza Duree (#16) üzenetére


opr
veterán

Tegyük hozzá nem is meglepő, hogy ilyen sikere van. Ezen a piacon a steam deck ár-érték aránya olyan, hogy konkrétan felmossa a konkurenciával a padlót. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) vicze válasza opr (#18) üzenetére


vicze
félisten

Mivel veszteséggel árulják, míg más nem, úgy "könnyű" ár értékben jobbnak lenni.
És pusztán az előállítás veszteséges, a fejlesztésre beleölt költségek valószínűleg még nagyobbak.

Ugye a cikkben szereplő Aya Neo Air lesz a Deck-kel egy ár kategóriában, kérdés hogy milyen HW kerül bele és versenyképes lesz-e bármilyen formában.

(#20) opr válasza vicze (#19) üzenetére


opr
veterán

Ne tekintsunk pletykakat megerositett tenyeknek szerintem, plane ne irjunk roluk ugy, mintha azok lennenek.
Semmilyen hivatalos megerosites nincs rola sehol, hogy veszteseggel arulnak a steam decket, ez egy sima internetes pletyka/urban legend. A valosag valoszinuleg inkabb az, hogy kb nullara jonnek ki, de ezt valoszinuleg sose fogjuk tudni.

Nyilvan azzal se lehet versenyezni, ha ok kijohetnek nullara, mas meg ertelemszeruen nem, de a dupla-tripla arakat semmi nem igazolja. 20-30% felar meg ertheto lenne, tobb nem. Tegyuk hozza semmi nem akadalyozza a konkurenciat abban, hogy csinaljanak sajat aruhazat (meg akar sajat OS-t/feluletet/forkot), sajat akciokkal, szolgaltataskinalattal, es versenyezzenek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) vicze válasza opr (#20) üzenetére


vicze
félisten

"Semmilyen hivatalos megerosites nincs rola sehol, hogy veszteseggel arulnak a steam decket"
Egy custom SoC nem éppen az a kategória amit olcsón kapsz, ez az ismeretlen, de a legtöbb alkatrész ára ismert, így azért eléggé kiszámítható. Szállítás csomagolás, stb...
Nagyobb modelleken akár lehet nyertség is, ez nem kizárt hisz a tárhely az egy elég olcsó dolog.

Én leginkább a SteamOS és a SteamPlay fejlesztésnek költsége miatt mondom veszteségesnek, és csak megjelenés után látszik csak, hogy mennyi munka lesz még vele és kérdéses hogy betartják-e a tett ígéreteket.

(#22) opr válasza vicze (#21) üzenetére


opr
veterán

SteamOS es SteamPlay koltsegeit a vas arahoz hozzaadni szerintem enyhen szolva nem korrekt. Azert nem, mert nem zart a vas (konzol), hanem teljesen nyitott (PC).

Innentol kezdve az OS fejlesztes egy teljesen mas teszta, mas termek, es nem lepne meg, ha a steam deck csak az elso fecske lenne SteamOS szempontbol, es a kesobbiekben jonnenek a verziok a konkurenciara is. Ha ugyesen csinaljak, ezt (hordozhato nem laptop gamer PC) a piacot is le tudjak tarolni (plane ha a kedves MS nem szedi ossze magat es folytatja a szerencsetlenkedest, amit a win10 ota muvel). Az megint mas kerdes, hogy szemely szerint annak orulnek jobban, ha nem csinalnak ugyesen, igy is monopolkozeli helyzetben van a steam PC gaming szempontjabol, nem lenne tul jo tovabb sulyosbitani ezt a helyzetet, de ha csak Ok csinaljak jol, akkor azzal nem lehet mit csinalni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) fatpingvin válasza vicze (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

tegyük fel hogy videojátékokkal akarok játszani (hipotetikus, de tegyük fel):

miért akarnék windowst futtatni alattuk, amikor egyrészt van egy kifejezetten videojátékok futtatására kitalált oprendszer, ami akár kompatibilitási rétegen keresztül de erre van kihegyezve hogy kb bármit ami nem szántszándékkal úgy lett kitalálva hogy NE fusson ezen a platformon, az futni fog rajta?

a SteamOS lényege pont az hogy kiveszi a képből a windowst mint követelményt a történetből.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) vicze válasza opr (#22) üzenetére


vicze
félisten

"hanem teljesen nyitott"
Ezt te is tudod, hogy nem így van.
Se a SoC nem működik jelenleg megfelelően Windows-on(rengeteg hiba van), se más Linux-szal nem működne mivel a SteamOS custom kernel custom driverrel SW-vel, kontrolokkal.
Bármennyire is open source és átemelhető 1db HW miatt nem fogják megtenni, talán a mainlineba bekerül nemsokára a SoC támogatása, de ennél többet nem várnék.

(Van elég(30) gépünk AMD platformon Linux-szal, hogy tudjam mennyire szívás még így 3év után is egy AMD APU platform, brutál lassú az adoptálás, és nagyon nyögvenyelős.)

"igy is monopolkozeli helyzetben van a steam PC gaming szempontjabol,"
Messze nem. Epic foggal körömmel küzd ellenük és mocskos exkluzivitási szerződésekkel, ugye amit a Valve nem csinál. Még MS is felrakja a saját játékait mert egyszerűen nem fáj nekik ha ott van a usernek meg csak jó. Teljesen megvan a választási szabadságod, hogy Steamről, MS Store-ból, GOG vagy Epic-ről veszel valamit, csak éppen a Steamon ott van minden akkor minek mennél máshova? Vettem már Steamen drágábban játékot mint máshol, mert kényelmesebb.

(#25) HavocS válasza Duree (#4) üzenetére


HavocS
senior tag

A steam deck legnagyobb hátránya pont az, hogy nagyjából annyi helyet elfoglal mint egy ultrabook. Ingázáshoz a Switch mérete (de inkább a lite) a maximum aminél működik a "csak bedobom a hátizsákba" módszer, én ezért imádtam a gpd win 1-2-t a clamshell designnal, belefért egy 3DS XL tokba.

Én a magam részéről arra vágynék hogy legyen elérhető egy hasonló form factorral és specifikációkkal rendelkező gép, a Win2 tökéletes volt emulátorozni, GTA-zni, Far Cry 3-azni, Factoriozni a vonaton, de ennek megfelelő árral. Az Aya Neo 5 kiló mire ideér, a steam deck jó lenne de brutálisan nagy, ha lenne egy switch lite méretű hordozható PC azonnal rárepülnék.
A switch meg jó dolog egész addig amíg az az egyetlen platform amin játszol, soha nem fogok 20k-t adni egy 720p-s nem modolható Skyrimért vagy 2016-os Doomért ami amúgy PC-n már megvan és volt vagy 5000 forint salen.

(#26) opr válasza vicze (#24) üzenetére


opr
veterán

Az, hogy egy platform nyitott vagy sem, az nem azt jelenti, hogy hibamentesen mukodik minden letezo OS-el meg szoftverrel, hanem azt, hogy az opcio es a torekves megvan ra. Ha nem igy nezzuk, akkor az elso generacios Ryzennel epitett DIY PC se volt nyitott platform, meg az elso generacios core i-x sem, meg a core2 sem, meg a NAVI sem, meg a Turing sem, ami nyilvan valoan egy orbitalis baromsag.
Esetunkben a steam deck teljesen nyitott, mert azt raksz ra, ugy, es akkor, amikor akarsz, gyarto oldalarol negativ kovetkezmenyek nelkul (ertsd: nem kell hackelni, a lehetoseg adott, nem ugrik a gari, stb). Sot, meg a torekves is adott, hiszen ugyan jelenleg nem tokeletes a win driver, de mar van es hasznalhato, es erosen valoszinu, hogy erkezni fog hozza javitas. Pont, mint ahogy gyakorlatilag minden mas HW eseteben is igaz ez.

Az, hogy egy gyarto monopolkozeli helyzetben van, az nem azt jelenti, hogy nincs alternativa, ha nagyon akarod sem. Azt jelenti, hogy a piac hatalmas reszet uralja. Az egy teljesen masik kerdes, hogy miert (szolgaltatasokban, elterjedtsegben, tamogatottsagban annyira elorebb vannak, hogy igazabol az se teljesen igaz, hogy letezik valos alternativa, mert b@szhatod a jatekodat az epic store-ban, ha az osszes haverod steamen keresztul nyomja).

Nehez ugy szakmarol beszelgetni, hogy nem ugyanazokat a kifejezeseket hasznaljuk ugyanarra. Kicsit olyan erzesem van, mint ha el se olvasnad, amit irok, vagy csak nem ertelmezned, hanem kiragadsz reszeket kontextusbol, kifejezeseknel a betuk felet elfelejted elolvasni, es ugy vitazol. Nem biztos, hogy sok ertelme van a dolognak igy. :U
Legyszives probalj meg picit jobban odafigyelni a masik oldalra is, vagy hagyjuk inkabb az egeszet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) vicze válasza opr (#26) üzenetére


vicze
félisten

Ha így határozzuk meg a nyitottságot akkor mindegy x86 nyitott. Felőlem legyen.
Az hogy nem ugrik a garancia egy tök jó dolog, de support nélkül mit sem ér gyakorlatilag egy normál usernek.

Lehat hogy javítanak majd a Windows támogatásán, de gyakorlatilag nincs hasznuk belőle, mert vagy leimplementálják ugyanazt és gyakorlatban jobb lesz a Windows-zal(mert futnak a játékok) és csak egy licencet spórolnak, vagy rosszabb lesz és senki se cseréli mert nem használható, ez a jelenlegi állapot. Érted minek akkor belefektetni a pénzt és energiát?
Gyakorlatban nem hiszem hogy lesz sok javítás, mert megcsinálták annyira, hogy elmondhassák, hogy nyitott és ez bőven elég. Foglalkozni így is kevesen fognak vele valósan.

"Az, hogy egy gyarto monopolkozeli helyzetben van, az nem azt jelenti, hogy nincs alternativa, ha nagyon akarod sem. Azt jelenti, hogy a piac hatalmas reszet uralja."
Légyszíves nézd meg a számokat, mielőtt ezeket leírod.
Epic több userrel rendelkezik és az aktív userek számában meg közel azonos, napiban Steam ~30millia, Epic ~15milla. Bocs de ez nagyon messze van a monopóliumtól, nem számolva GoG-ot, MS Store-t és a többit. Steam részesedése lehet, hogy még 50% sincs.
Vagy felmerül a kérdés, miben van monopóliuma a Steam-nek? A Steam játékokban?

(#28) kilua válasza HavocS (#25) üzenetére


kilua
senior tag

Mondjuk switchen is eshopon egész jó akciók vannak néha nem nintendo kiadású játékoknál (maga a nintendo nem nagyon akarja olcsón adni címeit, de másoknak enged akciózni) meg arra is vannak indie játékok akcióban fillérekért itt lehet nézegetni: [link]

Illetve free2play játékokból is inkább konzolosak jönnek mobilosok helyett pl warframe, warfare, de rendes gamepaddal a mobilosok is valahogy jobbak switchen.

(Ha már a vágyaknál tartunk, szerintem olyan mobil lenne jó mint a Sony Ericsson Xperia play volt, ha több nem gatcha f2p cím jelenne meg androidra is, nem is értem miért nem ad ki olyant egy gyártó sem még a sok névtelen kínai közül sem)

[ Szerkesztve ]

(#29) opr válasza vicze (#27) üzenetére


opr
veterán

"Az hogy nem ugrik a garancia egy tök jó dolog, de support nélkül mit sem ér gyakorlatilag egy normál usernek."
De pont ezaz, hogy VAN support. Legalabbis egyelore ugy tunik, aztan majd 1-2 ev mulva kiderul, kinek lett igaza.

"Epic több userrel rendelkezik és az aktív userek számában meg közel azonos, napiban Steam ~30millia, Epic ~15milla."
Hmmmmm, legutobb mikor neztem meg nagyon nem ezek a szamok voltak. Ebben az esetben viszont igazad van, ezt beneztem, akkor a steam monopolhelyzete erosen megszunoben van, vagy mar meg is szunt, ez nagyon jo hir.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) vicze válasza opr (#29) üzenetére


vicze
félisten

Igen majd a support rész kiderül.

"a steam monopolhelyzete erosen megszunoben van, vagy mar meg is szunt, ez nagyon jo hir."
Sajnos az ahogy az Epic ezt elérte, erősen khm... És nem éppen tapsolok örömömben tőle. GoG és MS is tök normálisan áll hozzá a játékaik fent vannak Steamen is, így van döntési lehetőségem. Epic meg egy pipikus pénzéhes multi.

[ Szerkesztve ]

(#31) opr válasza vicze (#30) üzenetére


opr
veterán

Igy is lehet nezni. Meg ugy is, hogy hogy jar jobban a vegfelhasznalo, meg a fejleszto. A steam feltetelei enyhen szolva gusztustalanok fejlesztoi szempontbol, csak eddig abszolut zero valasztasi lehetoseged volt. Gyakorlatilag vagy ott voltal, vagy kb nem leteztel.
Ha most adnek ki jatekot, erosen elgondolkodnek rajta, hogy fent legyen-e steamen, ha az epic store-al majdnem ugyanakkora tomeget erek el. Valoszinu valahogy ugy csinalnam, hogy elso ~3-6 honap steamen nem lennek fent, csak a ~barhol mashol, hogy lehetoleg ha valaki ugyis megvenne, ne ott vegye meg, aztan csak akkor mennek steamre, amikor mar nagy a valoszinusege annak, hogy ott mar tenyleg az veszi meg, aki sehol mashol nem vette volna meg. Es ehhez a fillert nem kene fizetnie nekem az epicnek. Ha a jatek UE-t hasznal, akkor ez plane igaz, akkor kb ossze se lehet hasonlitani, siman dupla hasznot hoz minden epic store-os eladas a steamhez kepest.
Alternativa az lenne, hogy steamen adom durva (minimum 40%) felarral, hogy fejlesztokent ugyanott legyek, de azt meg a steam tiltja, (legalabbis mikor legutobb neztem tiltotta) szoval...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Dester31 válasza vicze (#27) üzenetére


Dester31
tag

"Az hogy nem ugrik a garancia egy tök jó dolog, de support nélkül mit sem ér gyakorlatilag egy normál usernek."
Normál user nem fog Win11/SteamOS dualbootot csinálni, nem fog másik Linuxot vagy Windows 3.1-et ráhekkelni --> nem fogja kockáztatni, hogy tégla legyen az eszközből. A normál user játszani akar, SteamOS-en, azért vette főleg - gondolom én. Én nagyon nem vagyok normál user, és nagyon erősen gondolkodom a Win11/SteamOS dualbooton is, de egyelőre még én sem léptem meg. Viszont a Steamen van olyan support oldal is, hogy ha teljesen vissza akarod állítani a gyári változatot, mert annyira elszabtad, akkor azt hogyan tudod megtenni.

Des

(#33) kilua válasza vicze (#30) üzenetére


kilua
senior tag

"GoG és MS is tök normálisan áll hozzá a játékaik fent vannak Steamen is"

A valve sem áll hozzá normálisan, játékai nincsenek fent sem a windows storeon sem a gogon.

(#34) ghodyl válasza vicze (#27) üzenetére


ghodyl
tag

Ez a helyzet folyamatosan változik, de időközben már a windows-os driverek is elérhetők lettek + a hang problémákat is kijavították.
Mivel engedélyezett a windows telepítés is akár belső, akár külső tárhelyre ( microsd ) , elég sok potenciált rejteget már most is, tekintve, hogy windows-al gyakorlatilag a többi launcher is elérhető ( battlenet, gamepass .... )

https://help.steampowered.com/hu/faqs/view/6121-ECCD-D643-BAA8

(#35) túróslaptop1


túróslaptop1
csendes tag

A Valve megjelenéstől kezdve hétről hétre elégítik ki a felmerülő felhasználói igényeket és javítja amit csak lehet. Ez egyedülálló (és fura nekem mióta a win-nel is foglalkoznak). Nekem nem lenne elég a SteamOS ezért nem is foglalkoztam annyira a cuccal, azóta már várólistán vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.