Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Várható volt, hogy itt is bevezetésre kerül az "s".. :)
Csodálkozom, hogy padeknél még nem kezdték el.

(#2) Scrydhan válasza mg1992mg (#1) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Ott pro van,az is jó kis marketing fogás.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#3) oAcido


oAcido
aktív tag

Apple tett már közzé valami hivatalos infót, hogy mennyi Watch fogyott? Vagy még mindig csak ezek a becslések/találgatások keringenek a neten?

(#4) Wesder válasza oAcido (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig becslés. Ha jól fogyott volna màr rég vernék a mellüket hogy mi tudjuk a tutit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) edward2 válasza Wesder (#4) üzenetére


edward2
addikt

Én is mindig ezt mondom. Ha az apple kussol az eladásokról akkor az a termék bizony nem működik.

A marketing meg az agymosás viszont működik mindig, lépten nyomon hasonló baroságok mint itt is: "Hatalmas siker volt már az első évében az Apple Watch".

(#6) bLaCkDoGoNe válasza edward2 (#5) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem is értem, hogy a hozzátok hasonló zsenik miért PH-n osztják az észt, ahelyett hogy kvalitásaitokat felismerve 'lefejvadászna" titeket az Apple, hogy az alig pár milliós eladást produkáló "nem működő" termékük útját egyengessétek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) edward2 válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem egyikünk se állította hogy jobb terméket tudunk kreálni. Annyi volt az állítás, hogy nem fogy. Te pont ugyanannyit tudsz az eladásokról mint mi. Tehát ha szerinted fogy az is egy annyira erős vélemény mint a miénk.

(#8) Scrydhan válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Egészségedre!

Mindig is tény volt hogy az Apple,marketing beszippantja az átlag,techben nem olyan járatos embert. Ismerősöm simán rávágta hogy azért jó az iphone 6s kijelzője mert retina ( jó nem is azt vártam hogy elkezd a szín kalibrálóról meg a 600 nites fényerőről beszélni).

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#9) Lord Sidious válasza Scrydhan (#8) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ha Te színkalibrálóról beszélnél helyette neki, színhelyesen kalibrált kijelző panell helyett az is mókás lenne. ;]

Mindig is tény volt, hogy bármely cég marketingje, beszippantatja az adott területen nem jártas embereket. Hidd el tech területen dolgozom marketingesként, és a legnagyobb techgurukat is meg lehet vezetni. Csak érzelmekre, kognitív disszonanciára vagy vágyképekre/képzetekre kell alapozni. ;)

(#10) #06658560 válasza mg1992mg (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aipad Pro Air 2 s.

(#11) bLaCkDoGoNe válasza edward2 (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A "nem fogy" almáéknál annyit jelent, hogy pár millió megy el belőle, nem tízmilliók. Sok cég boldogan megélne akár csak egy ilyen "nem fogy" termékből is.

Ott van pl. az Apple TV, ami egy hasonló rétegtermék. Elmegy belőle évente pár millió, mégis évek óta árulja az Apple. Én úgy gondolom, hogy az órával is hasonló lesz még egy darabig a helyzet (amit jelenleg szintén rétegterméknek tartok, és nem hiszem hogy mindenkinek szüksége lenne rá).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) Fejvadi válasza Wesder (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szépen fogalmaztad meg. :)

(#13) edward2 válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


edward2
addikt

Sok megélne belőle csak nem az apple. A számokat mindig a cég méretéhez kell viszonyítani. Nem hiába nem közöl aktuális statisztikákat az Apple, de ez volt az eredeti kiindulási pont is.

(#14) buvartacsko válasza edward2 (#13) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem azért mert az Apple nem ad el el belőle évente 30-40 milliót, és egymagában nem élne meg belőle, nem lehet azt mondani hogy bukás, én pl szívesen vennék, de várok a 2. generációra.

(#15) bLaCkDoGoNe válasza edward2 (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Arra próbáltam utalni, hogy az Apple-nek nem is célja, hogy megéljen ebből. Van egy-két side projectje, amiben valami miatt lát fantáziát, és nyomja azokat is. Lehet, hogy nem ad el belőlük több 10 milliót, de ezzel együtt ezek az "apró" melléktermékek is megtermelik a maguk kis nyereségét, ebben biztos vagyok. Amíg pedig az iOS és Mac eszközök a fő profil, addig nincs is szüksége eget rengető eladásokra, főleg nem egy első generációs terméknél. Majd beérik ez is, mint az iPhone, ha az egész termékkategória nem vesz más irányt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) #06658560 válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem az Apple kezd úgy tűnni, az iPhone és iPad mellett minden más side project lett. iPod, Macbook, MacPro, minden.

(#17) guriga1234 válasza Lord Sidious (#9) üzenetére


guriga1234
addikt

"kognitív disszonanciára" - ezt a marketingképzőn tanultad? Elég sokszor elsütöd. Nehézségeid vannak a magyar nyelvvel?

(#18) bLaCkDoGoNe válasza #06658560 (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az iPod hanyagolása valahol érthető, de a Mac-ekkel valóban foglalkozhatnának többet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) Lord Sidious válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Elvileg a mac-ek idén nagyobb hangsúlyt kapnak a cégtől. (12 macbook v2, mac pro, macbook pro-t, Apple display)

Guriga: Olvass utána a fogalom jelentésének. Persze, csak ha a hentesképzőn megtanítottak olvasni. Igazából nem érdekel a pofázásod, főként a privátba küldött mérhetetlenül primitív megnyilvánulásaid után. Amúgy nem a marketing képzőn tanultam, hanem a második egyetemem elvégzése közben keresztszakos áthallgatás alatt az ELTE-PPK-n.

(#20) edward2 válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


edward2
addikt

Apple=iphone.

Összes többi termék side project.

(#21) bLaCkDoGoNe válasza Lord Sidious (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hiszem, ha látom. :) (Új rMBP nagyon kellene már.)

(#20) edward2: Ez azért egy hangyányit erős, de értem amit mondasz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) Lord Sidious válasza edward2 (#20) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ami még meglepő, hogy manapság is, majdnem annyi profitot termel a cégnek az iPad termékkategória, mint a Mac.

(#21) bLaCkDoGoNe: Az új intel CPU-k mellett, a szakma új GPU-kat is vár, amik végre nem középkategóriás VGA-k lesznek félkategóriás áron. Nem is ártana, mert grafikai igényes munkára elég vacakul muzsikál a Mac. Mac Pro-t 844 napja Mac Mini-t 543, Apple Display-t 1670(!) napja nem frissítettek.

[ Szerkesztve ]

(#23) edward2 válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


edward2
addikt

Annyira nem erős. Nagyon sok befektető illetve újságcikk foglalkozott már ezzel, hogy amíg az Apple eszméletlen erős pont annyira sebezhető is mivel 1 terméken élnek.

(#24) guriga1234 válasza Lord Sidious (#19) üzenetére


guriga1234
addikt

Pofázni itt te szoktál, meg hinteni az almás maszlagot.
A szociálpszichomókus (Festinger) bullshitje meg egy nevetséges baromság. Amúgy a "belső szorongást" is használhattad volna. Velem kapcsolatban is elsütötted már párszor, de megsúgom, nincsenek, és nem is voltak, feltehetően nem is lesznek ilyen érzéseim, annál én sokkal határozottabb egyéniség vagyok. Amúgy meg 4 "hentesképzői" diplomám van. Bocsika. Ja, és egyik sem pszichomókusi. A sarlatánképzettségedre a helyedben nem lennék büszke. Annál még egy faiskola vagy tánciskola is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lord Sidious válasza guriga1234 (#24) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Megint sikeresen bebizonyítottad, hogy a szövegértés nem az erősséged. Nem hintettem sehol almás maszlagot, csak te könnyes szemmel védted a Gear 2-öt anno. Nem pszichológia diplomám a második, át/kereszt hallgattam PPK-ra, de gondolom a Kodolányin/Gábor Dénesen/Nyíregyházi Főiskolán/Faiskolán/Tánciskolán ez a metódus ismeretlen volt.

Érdekes módon a Gear topicba kb. csak te voltál az egyetlen, aki nem volt képes megérteni, a véleményformálásom miértjét és egyből ugrottál, mint veszett eb a véres rongyra, majd nagyon alpári módon (4 hentesdiplomáshoz stílszerűen) elkezdtél privátba fröcsögni. Nagyon értelmes és korrekt riposzt volt. :R

u.i.: Ingen neked nincsen "belső szorongásod", az eddigi gavallér stílusoddal és "határozott egyéniségeddel" csak a Dunning-Kriger hatás tipikus mintája vagy. Pontosan ezért zárom is veled a vitát, kedves Guria. ;)

(#26) guriga1234 válasza Lord Sidious (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

Az általad felsorolt intézményekbe maximum te járhattál, meg esetleg egy marketinges gyorstalpalóra.
A szövegértést meg jobb, ha szóba sem hozod, mert azt mindig bizonyítod, hogy a nullához közelít.
A marketinges hablatyodat kiválóan kamatozhatnád pl: varázsgömbből való jóslás, "távgyógyítás", és hasonló, rendkívül "fontos" és nulla szaktudást igénylő tevékenységekben.

(#27) atike


atike
nagyúr

A képen látható kék "csodáról" minden eszembe jut, csak nem az, hogy minőségi termék... :U A musthave érzés végképp nem fog el tőle.

(#28) Ricardo válasza atike (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

Arról nekem is egy játék óra jut eszembe.

(#29) henrik1 válasza Scrydhan (#8) üzenetére


henrik1
tag

anyám úgy vett telefont, h "akarok egy okostelefont, AMI Samsung". persze gondolom ennek semmi köze a marketinghez. : )

(#30) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem igazán erőltetik meg magukat, de nem is baj.

Finn the human

(#31) Grodd válasza Lord Sidious (#9) üzenetére


Grodd
tag

Azt azért ne tagadd, hogy a tech analfabétákat az Apple tudja a leghatékonyabban megcélozni. Ehhez különleges érzékük van (ez tette öket naggyá)

(#32) buvartacsko válasza Grodd (#31) üzenetére


buvartacsko
addikt

ez egyáltalán nem igaz, mivel régen leginkább a pro felhasználók vásárolták a gépeiket ameddig nem volt iPhone, de tényleg nagyon okos volt a hozzászólásod, gratulálok hozzá. naggyá pedig az tette és teszi őket hogy jó termékeket csinálnak, amivel elégedettek az emberek.

én pl. mikor elsőnek laptopot vettem, elhittem a marketing bullshitet hogy a ThinkPadek mennyire király gépek, hármat is bepróbáltam élesben sajátomnak, és mindegyik tele volt széria hibákkal, meg recsegett ropogott a műanyag, mindegyik járt szervizben legalább 2x nálam. és ezek mellett drága volt (mindegyiket drágábban volt mint a mostani macbook air-em) .... az egyes alkatrészek minősége sem veszi fel a versenyt a machez képest.

thinkpadet többet nem veszek, viszont macet mindenképpen fogok, mert nagyon elégedett vagyok a hardverrel meg a szoftverrel is. ezen a gépen tudok unix alapú osx-et használni elsődleges rendszerként, mérnök informatikusként ez nagyon szuper dolog. de ha akarom megy rajta windows is, vagy linux is.

nagyon sok power user ismerősöm van aki szándékosan iPhonet használ vagy Mac-et, nem értem miért kell a hülye emberekkel párosítani ezt a dolgot. ha valaki hülye, lehet droiddal is hülye...

rengeteg minden pro dolgot tudnak az apple cuccai, csak nem feltétlenül van minden kapcsoló meg funkció egyből láthatóan 20 kapcsolóval a user szeme elé, ebből kifolyólag a kernel hekker droid huszárok, akiknek minimum 3 gomb kell az előlapra is, mert anélkül nem megy egyből kijelentik hogy ezt sem tudja, azt se tudja, pedig általában tudja, csak másképpen.

(#33) #06658560 válasza buvartacsko (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

"ez egyáltalán nem igaz, mivel régen leginkább a pro felhasználók vásárolták a gépeiket ameddig nem volt iPhone, de tényleg nagyon okos volt a hozzászólásod, gratulálok hozzá. naggyá pedig az tette és teszi őket hogy jó termékeket csinálnak, amivel elégedettek az emberek."

Amíg a pro felhasználók vették, addig eléggé döglődött is a cég.

(#34) Lord Sidious válasza #06658560 (#33) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A Mac széria most sem egy nagy durranás, ha a VGA fronton nézzük őket. Illene már egy korrekt erős VGA-t tenni a Macbook Pro-kba, az iMac-ekebe és a Mac Pro frissítése sem ártana már, ahogy az Apple Display-é sem. Remélem idén ráfekszenek a Mac vonalra, mert ez az iPad, mint számítógép bullshitelés elég érdekes irány. Az iPad Pro 9,7 kijelzője hiába döntött meg tök sok rekordot:

- Az összes vizsgált kijelző esetében a valaha mért legjobb színhűség mindkét tartományban
- Mobilkijelzők között a legalacsonyabb tükröződés
- A legnagyobb fényerő a táblagépek között
- A valaha mért legnagyobb kontrasztarány külső fény esetén
- A betekintési szög változása esetén a valaha mért legkisebb színtorzulás

Forrás displaymate

ha a 4 GB RAM-mal spóroltak...meg az iOS nem tud kiváltani egy Mac-ek, és hiába jön le a duma, hogy sok embernél igen, mert alap dolgokra használják, de akkor arra meg elég ennyi erővel egy Air 2 is :U

Majd nyáron meglátjuk mi lesz a Mac-ekkel. Remélem végre megszüntetik a 128 GB-os kezdő háttértárat és minimum 256 GB-ról fog indulni a paletta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.