Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duck663


Duck663
őstag

"Idehaza is elrajoltak az új LG gamer monitorok" A gamernek csúfolt monitorok a helyes megfogalmazás. Ilyen kamufejlesztésekért büntetni kellene a gyártókat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#2) -FreaK- válasza Duck663 (#1) üzenetére


-FreaK-
veterán

Egyet értek. A legnagyobb modell ára megy egy vicc.. ott van házon belül a 34UC79G 144Hz-el (a többi spec. ugyan az), a hétvégén akcióban 130körül lehetett megvenni, de a normál ára is csak 150k körül van. Ezt így hogy gondolták? Ha Gamer, akkor legyen legalább 100Hz és Freesync, ha már semmi mást nem tud de ezek így írtó kínosak.

(#3) Chp


Chp
őstag

Gamer ez, gamer az, gamer amaz, gamer minden. Bocs, ha erős, de számomra már kezd gyomorforgató lenni.

(#4) Trailblazer válasza Duck663 (#1) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pláne, hogy elrajoltak. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Televan74 válasza Chp (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem csak számodra! +1 :K

És akkor már miért nem 1440p. Igazán elfejthetnék ezt a 2560x1080 felbontást. :N

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) chess001 válasza -FreaK- (#2) üzenetére


chess001
aktív tag

Hol volt ennyiért?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#7) -FreaK- válasza chess001 (#6) üzenetére


-FreaK-
veterán

MM. Le volt akciózva, meg még valami kupont is be lehetett váltani. Monitor topicban volt szó róla.

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Hogy én még monitor alatt nem láttam soha életemben elégedett komentet... Nem vagyok képbe, tényleg ennyire szar a helyzet? Nincs jó monitor?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) Chp válasza moleculez (#8) üzenetére


Chp
őstag

Úgy gondolom a ráaggatott "gamer" jelzővel több a baj, mint a monitor tulajdonképpeni tudásával. Amúgy meg miért ne lenne jó monitor? Itt van példának az enyém. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) moleculez válasza Chp (#9) üzenetére


moleculez
veterán

De nem csak itt, olvass bele egy random moncsi topikba.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) Chp válasza moleculez (#10) üzenetére


Chp
őstag

Ott kissé más a helyzet. Az ottani fórumtársak nem látnak túl a 80-100.000Ft-os kategórián, meg a Dell-en. Oké, nyilván túlzok, de hasonló a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#12) Televan74 válasza moleculez (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kritériumok. Legyen megfizethető, IPS panel, 144hz -s Freesync vagy Gsync,Minimum 1440p vagy 4k.És elégedettek leszünk. ;]

Én elégedett vagyok a mostanival(LG 23MP68VQ-P) 43.000 -ért azt kaptam amit szerettem volna. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) bunfi válasza Televan74 (#12) üzenetére


bunfi
őstag

Beépített táppal és legyen állítható talpa, ami normális, nem karmos-csápos vagy 30 centi széles. pl. ASUS ROG Swift...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#14) bodo753


bodo753
tag

Aztán meg azért sír mert nincs 300Ks videokártyája és minden játékot rosszul optimalizálnak mert nem fut 200 fps-sel 4k-ban.
Vagy valamit nem jól kommunikálnak a vásárlók fele a gyártók,vagy teremnek a hülyék.

(#15) Feketelaszlo válasza moleculez (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Oh, jó monitor szerencsére rengeteg akad - manapság az igényesebbeknek is bőven van választási lehetőségük. Ahogy a hírből kitűnik, a gyártók már nem is egyesével, hanem tucatjával dobják piacra a hardvereiket, hogy minden piaci rést be tudjanak tömni. Az elégedetlenség inkább a hipermarketek és műszaki áruházláncok (pl. ahova nemhülyék járnak) polcaira szánt dömpingárunak szól, ami kicsit lelassítja a fejlődést. Mondjuk ebben azért tán nem az LG a fő ludas, de azért ők is kiveszik a részüket belőle. Tulajdonképpen ezek annyira nem is rossz darabok, pár éve azért jóval nagyobb parasztvakítás folyt még, most már csak ezt a gémer vonalat nyomatják.

[ Szerkesztve ]

(#16) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Az a 34-es monitor 1 vicc. Úgy kompletten ahogy van.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#17) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nekem egy LG 21:9 freesync (60Hz) monitor jutott, mindenre elég, 80-ért vettem boltból.

Ha most keresnék, 144 Hz-es kijelzőt vennék vagy 4k-t az 1080 alá. TV az van, csak mégse monitor.

(#18) KRoy19


KRoy19
őstag

És 144hz Full HD IPS freesync/gsync monitor ismét sehol.

Komolyan ennek technológiai akadályai vannak?
Ugye jól tudom, hogy a mai napig nem létezik ilyen monitor?

(#19) ribizly


ribizly
veterán

Fel kéne már ébrednie az eddigi "piacvezető" Samsung-nak meg LG-nek (de amúgy volna még hely ezen a listán), hogy ez már nem menő. A versenytársak rohamléptekben pakolják tele a latest technológiákkal a "gamer" cuccaikat, miközben ezek a gyártók próbálkoznak eladni a "tettünk bele 1-2 újítást", arra alapozva, hogy a márkahűség alapján vásárolnak a gamer-ek. Pedig ha van olyan állatfaj, amelyik mindig is a specifikációk alapján -szórta a pénzt akkor az a gamer! :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) laskr99


laskr99
addikt

Én bőven elvagyok egy alap Asus monitorral. 21 colnál följebb nem mennék mert nem fér el és engem zavar. Mostani is nagy nekem. Ezek a "Gamer " funkciók mire jók? Talán a sötét részek megvilàgítása jó,bár picit csalásnak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hopkins95


Hopkins95
addikt

LG 24GM79G-B.AEU: 96 500 Ft én ennyiért személy szerint az új Quantum dotos Samsung C24FG70F-et választanám 144Hz-cel.

Azért az LG-től - mivel az egyik legnagyobb gyártó - már elvártam volna egy QHD-t 2017-ben, vagy akkor FHD 144hz-et Freesync-kel(nem TN panelest).

Én is nyáron akarok monitort venni, de döntenem kell: FHD 144Hz vagy QHD 60Hz. Valószínű az utóbbi lesz(BenQ BL2420PT), mert a Battlefielden kívül jelenleg nem játszom más kompetitív játékkal.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) ribizly válasza laskr99 (#20) üzenetére


ribizly
veterán

Érdemes egyszer élőben kipróbálni. Utána nem lesz kétséged a dolog létjogosúltsága felől.
A tearing-et javítja hardveresen a Freesync/g-sync, de már vannak bőven jobb szoftveres megoldások is erre (fastsync) amik nem tolnak az arcodba rettenet nagy input lag-ot.
A 144Hz nem igazán írható le szavakkal milyet plusz élményt ad a 60-hoz képest. Ezt is látni kell! :D
Az panelek különbözősége régi téma és gondolom azt sem kell ecsetelni, hogy a felbontás mennyire számít... :U
Az újak ezzel a HDR-el még engem sem győztek meg, de majd egyszer élőben...

(#21) Hopkins95
Én inkább gyűjtenék még és rámennék a 144Hz, 1440p kombóra. Csak nem szabad elfelejteni, hogy az szereti a vasat maga alatt. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#23) Hopkins95 válasza ribizly (#22) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, a vassal nem lesz gond, mert fogok most hozzá építeni egy PC-t GTX 1070-el vagy annak megfelelő árazású Vega-val(úgy hallottam, ilyen is lesz).

A baj csak az, hogy az egész konfig ára már így is 300 ezer körül lesz + a monitor ára. Tudom hogy vannak QHD 144Hz monitorok elfogadható áron, de én már 2017-ben nem akarok TN-eset venni. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#24) -FreaK- válasza ribizly (#22) üzenetére


-FreaK-
veterán

Úú, ezzel a gsync, fastsync + lag dologgal óvatosan, mert nem egészen így van :)

Én amúgy igen sokra tartom a sync technológiákat, örülök hogy végre megoldották pár évvel ezelőtt. Aki kételkedik benne, annak tényleg azt tudom javasolni, hogy próbálja ki :) én nem kételkedek benne, már rég ilyet akartam :D
(még az USB-s korszak előtt volt egy olyan ötletem, hogy szinkronizálni kéne a CRT monitor képfrissítését a játék fps-el, plusz az egér mintavételezésével, vagyis még pontosabban mindhárom esetben elérni a 200Hz/fps-t. Ezt a CRT monitorom elvileg tudta (640-ben talán), a PS2-es egerem tudta, de az fps messze volt tőle azt hiszem. Meg hiányzott a technológia ami megoldja a sync-et.. de a háromból kettőt ma már összekapcsoltak :D )

[ Szerkesztve ]

(#25) Skynet258 válasza -FreaK- (#2) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezt én is néztem, nekem 34UC79G van, és jobb mint az új? :F

https://geekpulse.hu

(#26) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ez mi? A 24"-os TN panellel 96 ezer, IPS panellel 56 ezer? De ez tuti? :DD

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#27) laskr99 válasza ribizly (#22) üzenetére


laskr99
addikt

Hàt lehet.. Nekem egy funkció vsn benne ami "gamer" ,hogy a kép közepére rajzol egy pontot.

(#28) ribizly válasza -FreaK- (#24) üzenetére


ribizly
veterán

A vsync-hez képest mindegyik jobb.
Mire értetted, hogy nem úgy van?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#29) -FreaK- válasza ribizly (#28) üzenetére


-FreaK-
veterán

"A tearing-et javítja hardveresen a Freesync/g-sync, de már vannak bőven jobb szoftveres megoldások is erre (fastsync)"

Ja hogy Vsync-et akartál írni? :)

(#30) ribizly válasza -FreaK- (#29) üzenetére


ribizly
veterán

Arra írtam, hogy a vsync-hez képest (a teljesen kikapcsolt sync-en kívül) minden jobb eredményt ad input lag témában a részleges vagy teljes tearing eltüntetésével.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31) -FreaK- válasza ribizly (#30) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem szerepelt a vsync szó abban a hozzászólásodban, csak az amit aláhúztam az előbb.

Így azt írtad, hogy: a gsync/freesync-nél már vannak bőven jobb megoldások, pl. fastsync. :) szóval rosszul írtad csak.

Amúgy a fastsync is hozzá ad az input laghoz, de messze nem annyit mint a vsync. A legjobb persze, ha a monitor is támogat valamilyen sync technológiát.

(#32) Tyrel


Tyrel
őstag

32" IPS 16:9 1440p 120Hz+ FreeSync

Still waiting......... :U

Turenkarn

(#33) ribizly válasza -FreaK- (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Igazad lehet. Valóban félreérthető voltam.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A 24"-os IPS nagyon drága, ennyivel dobná meg a FreeSync?

A 24" TN-es ára OK lenne, de csak ha IPS lenne.

Akkor már egy sima 24"-os IPS FreeSync nélkül, nekem az ennyit nem ér...

(#35) Cobra. válasza SunMount3r (#34) üzenetére


Cobra.
őstag

56k drága egy 75Hz-es, DP-s IPS-es monitorért? Nem hiszem.

(#36) SunMount3r válasza Cobra. (#35) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tényleg. Felcseréltem a két 24"-ost, automatikusan azt hittem az IPS a drágább, de most látom, hogy a TN-es meg magasabb frekit is tud. :U Ennek fényében akkor meg a TN-es a drága, még ha ingyen lehetne választani, akkor is inkább az IPS-est választanám.

(#37) #16939776


#16939776
törölt tag

6bit-FRC IPS "csodák" tengere. Feloldásként beszúrnak egy valódi 8-bit-es TN-t, 144Hz-el a végére 96K-ért.

[ Szerkesztve ]

(#38) Franklin válasza noPublicFG (#26) üzenetére


Franklin
addikt

Az a TN paneles 144 Hz-es, az IPS-es csak 75 Hz, ezért a árkülönbség.

De inkább az elődjét érdemes venni (24GM77), ha nem kell a Sync, az csak 80e.

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Pistike majd beplacebozza, hogy +50FPS az maxos szint siman cseben. :D

(#40) tailor74


tailor74
őstag

A "rajtot" értem, a gamer jelzőt nem igazán. Van valami különleges ezeken a monitorokban amiért megkaphatják a népszerű gémer titulust? Semmi...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#41) Franklin válasza tailor74 (#40) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem a 144 Hz vagy a Freesync megléte eléggé a gamer vonal felé húzza ezeket, lévén, hogy egy irodai dolgozó, egy Photoshop mester vagy egy "csak netezni és filmezni kell" user egyikből sem profitál, egyikre sincs szüksége.

(#42) ribizly válasza Franklin (#41) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem a 144Hz-ből minden user profitál... Azt én nem tekintem gamer feature-nek, ahogyan anno a CRT monitoroknál vagy ma a TV-knél sem az a 60+Hz-es képfrissítés... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43) AxBattler


AxBattler
félisten

Jók ezek a 21:9-es modellek, jól jön a megnövekedett a munkaterület, illetve a játékok esetében ezzel a képaránnyal valóban nagyobb a belátható tér, míg 16:9-es paneleknél hiába nagyobb a felbontás (pl. 2560*1440), a belátható terület ugyanakkora marad, mint FHD-n.
A 2560*1080-as felbontás pedig azért jó, mert nem kell vagyont költeni még VGA-ra is. 29"-on egyáltalán nem zavaró, hiszen így a 1080 sor ugyanakkora "magasságú" panelen fér el, mint a 23-24"-os 16:9-es kijezők esetében. Használtam 25UM58P-t, na azon már nekem túl nagy volt a pixelsűrűség, Excel már szenvedős volt sokszor, viszont általános felhasználásra elment.

Jegyezzük meg, hogy az alap 29UM59-P modell is kapható már, és ez is tudja a freesync-et, de hangszórók, gyári színkalibráció, és 1ms Motion Blur Reduction nélkül, össz-vissz 2DB HDMI csatlakozóval, ami 83k HUF-ért már kevés.
Inkább venném helyette a kifutó 29UM68P-t, ami remélem kapni fog egy szép, kövér, kisöprős akciót! ;)

A 24GM79G meg tutijó lehet gémeréknél, már az elődmodellt is sokan dicsérték a topikban.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) Franklin válasza ribizly (#42) üzenetére


Franklin
addikt

Nem értek egyet.

Igaz, hogy észrevenni a 60 és 144 Hz közti különbséget már az asztalon is, az egérkurzor mozgásából, de nem nagyon látom, hogy egy olyan user, aki soha nem játszik, ebből mit profitálhat. "Smoothabb" érzés lesz egy ilyen monitoron dolgozni, de előnyt nem ad.

CRT-nél még más volt a helyzet, ott a magasabb képfrissítés szemkímélőbb volt, de LCD-nél ez már nincs.

Szerintem a 144 Hz jelenleg az egyik legfontosabb gamer jellemző egy monitornál. A másik pedig valamelyik Adaptive Sync megléte.

(#45) neilszab válasza Franklin (#44) üzenetére


neilszab
őstag

Illetve az alacsony input LAG, amit soha egyelten egy gyártó sem tüntet fel sehol. Független teszteket lehet találni, de aki kompetitív címeket tol, az nehogy ennek az utánajárása nélkül válasszon kijelzőt.... ;)

Az Adaptive Sync-nek pedig szerintem 144 Hz-en és 144+ FPS-sel már viszonylag kevés haszna van, persze ezzel lehet vitatkozni... :))

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#46) Envo_ válasza KRoy19 (#18) üzenetére


Envo_
aktív tag

számomra is ez lenne a tökéletes, de sehol semmi... nem igaz...

(#47) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Meglepő, hogy az új 144Hz monitor 96-al nyit, miközben látszatra ugyan azt tudja mint a korábbi változat, ami meg 79-83 körül hozzáférhető volt több mint fél éve.

Jevons paradox

(#48) Franklin válasza Aprósólyom (#47) üzenetére


Franklin
addikt

A korábbiban nincs Freesync.

(#49) ribizly válasza Franklin (#48) üzenetére


ribizly
veterán

Innen is látszik, hogy a Freesync modul sincs ingyen. Csak license költség nincs rajta. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#50) PandU


PandU
csendes tag

Azok az árak, a 34" ennyiért vicc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.