Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freestailo


freestailo
őstag

nem nagyon látom értelmét a ventinek, a nyákról nem sok hőt szívhat le sztem..

(#2) radi8tor válasza freestailo (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki van az vágva, de nem 100%-ban. :(

⭐ Stella

(#3) Godefroy válasza freestailo (#1) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe. Én nem látok rajta kivást, de ha lnne is, nem nagyon ér az semmit.
A tetejére kellett volna rakni vagy az aljára és nem a hátuljára, szerintem.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#4) freestailo válasza radi8tor (#2) üzenetére


freestailo
őstag

ez a venti valószínűleg hangos, és teljesen haszontalan. Egy 110 dolláros cuccon megoldhatták volna jobban is.

(#5) radi8tor válasza Godefroy (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tetejére nem fér el vagy nem tudja hova fújni (a ház felső lemeze miatt).

freestailo: persze, egy szóval nem mondtam, hogy jó megoldás. :)
Megoldhatták volna hőcsövekkel is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6) larryking


larryking
senior tag

Nekem volt az előző verziója egy gyári nasban. Nagyon jó kis cucc, a nyák ki van vágva a szellőzés miatt. Már bánom, hogy eladtam. Jó a szellőzése, és nem hangos.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#7) Shogo_84 válasza freestailo (#1) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

De jól üzemel. Ne féljetek tőle.
A venti más tészta ha maxon megy akkor hangos.
alap/alacsony forgáson nem. s +pont a 3 állítási lehetőségért.

Hasonlókat használok (2 db supermicro), azokon sincs sok kivágás, és mégis jól hűt.
Ezen nincs jumper ventinek, helyette egy jó öreg zalman fm2 vel leszabályozva a venti.

Alaphelyzetben 31-34 fok a vinyok.
Nyáron terhelve 38-39 a szélén.
Persze venti továbbra is alapon.

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hőcsővel se nagyon, mert ez a külső keret és a belső HDD között van még a HDD-t tartó keret. Ahhoz nem elég zárt, hogy a fém keret hatékonyan elvezesse a hőt a hőleadó felületekhez, ahhoz viszont túlságosan zárt, hogy a HDD-ket direktbe lehessen hűteni.
Szvsz az a légkavaró a legkisebb teljesítménye mellett is messze túlszárnyalja a telepakolt eszköz áteresztőképességét. Mi port szívhat ez be az előlapján keresztül a gépbe?

Jól látom, hogy az 5db HDD-t egyetlen SATA csatira tolja ki és két SATA tápkonnektorról eteti őket? Az viszont piros pont, hogy a többi termékkel is kompatibilis a keret. Céges környezetben nagy előny lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) IDM válasza macilaci78 (#8) üzenetére


IDM
tag

Én 3 SATA tápcsatlakozót ( venti mellett )és 5 sima SATA csatlakozót látok(venti alatt).

Szellőzés érdekes...látszik a forrasztási pontokból, hogy a nyák túloldalán belül
függőlegesen sorban vannak elhelyezve a SATA csatlakozók...ezért nincs kivágás
végig a venti mögött...

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezért az árért bőven vállalható.
Korábban kerestem 8hdd-re ilyen megoldást, 300usd-tól kezdődött.

(#11) Borisz76


Borisz76
veterán

Létezik olyan 6-8-10 db-os HDD keret amibe beletömöd a vinyókat és mondjuk 1 db USB3.0-ás csatlakozóval vagy eSata-val tudod a gépre kötni ?

Nekem ilyesmi kellene !

Semmi extra, tehát nem NAS-t keresek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) zsigus válasza Borisz76 (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Eddig 5db-ossal találkoztam, nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#13) Tigerclaw válasza Borisz76 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

például ez a10 darabos rack:
[Century Tower CRST1035EU3]
[Century Tower CRST1035EU3]

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) #65675776 válasza radi8tor (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tetejére nem is rakhatnák, mert akkor meg nem lehetne berakni a házba. Egyébként a vinyók hűtési igényét mindenki túlmisztifikálja. Még a leggyérebb 120-as ventilátorral is 40°C alatt lehet tartani nyáron egy CM STB 4T3-ban négy vinyót. Egy kicsit is komolyabbal meg már 35C alatt. Értve ezeket az értékeket a minimum fordulaton.

A PCB meg így néz ki: [link] Bőven elegendő az a légcsatorna.

(#15) macilaci78 válasza IDM (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

daa-raa által linkelt képen már jól látszik. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) ViZion


ViZion
félisten

Hasonló cuccot -igaz venti nélkülit- vettem és adtam tovább 5000 Ft-ért... :U "Picikét" sokallom az árát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) Dark Archon válasza ViZion (#16) üzenetére


Dark Archon
addikt

Milyen árát?

"de hivatalos az árát egyelőre nem hozták nyilvánosságra"

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#18) ViZion válasza Dark Archon (#17) üzenetére


ViZion
félisten

...és ott pont volt, vagy esetleg folytatódott a mondat? :U Esetleg csak nálam jelent meg a mondat második része? Valószínűleg nem lesz 10 k alatt, ahol még jó vétel lenne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Dark Archon válasza ViZion (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát és az mit számít, hogy ki mire tippel? Ez nem a lottó. Felesleges tényként kezelni egy hasraütött árat.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20) Sonja válasza Borisz76 (#11) üzenetére


Sonja
veterán

Sharkoon 8-bay RAID-Station, amit Itt lehetett kapni. :K Ebből létezik 2-es és 5-ös kiszerelésben is. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21) ViZion válasza Dark Archon (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Te mindent csak félig olvasol el? :U Írtam, h 10k alatt lehetne jó vétel, a többi -beleértve a kötekedésedet is- rohadtul nem érdekel.
Ezt a mondatot már csak azért írom ide, mert remélem így az első mondatot végig olvasod. :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) siti válasza freestailo (#4) üzenetére


siti
senior tag

kép alapján hogy tudod megmondani hogy hangos? mert vettem ebayen 4cm-es ventiket, van ami olyan hangos, hogy nem lehet megmaradni a szobában, van amelyik meg teljesen hang nélküli és nekem is kellene olyan skill, hogy képről megmondjam a hangját :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#23) devast válasza ViZion (#21) üzenetére


devast
addikt

Szeretném tudni, hogy hasonlót hol lehet olyan áron kapni mint amit említettél. Mert szeretnék egy ilyesmit, bár égetően nagyon nincs rá szükségem(drágán) .

(#24) Elemental válasza siti (#22) üzenetére


Elemental
addikt

Ez az, amit nem tanítanak az iskolában :)

(#25) ViZion válasza devast (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Acer Predatorba való elvileg. Aprón szokott lenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nekem két ilyenem van. Igaz, hogy nem hotswap, de legalább megfelelő a hűtése és ugyan ennyi helyet foglal.


Link

(#27) tyaty1 válasza siti (#22) üzenetére


tyaty1
tag

Ebben igazad van, nekem van otthon néhány nagy teljesítményű 8 cm-es Delta ventilátorom,max fordulatszámon porszívókat megszégyenítő hangerővel bír, de alacsony fordulaton meglepően halk.

(#28) Borisz76 válasza gekkoXT (#26) üzenetére


Borisz76
veterán

A képen látható keretből nekem 3 db is van és remekül szolgál !!!

De az új pc kuckómba nem tudom beszerelni ezért keresek különálló megoldást.

Ilyeneket találtam :

Sharkoon 5-Bay RAID Box

Sharkoon 5-Bay RAID-Station Ez a legszimpatikusabb.

Sharkoon 8-Bay RAID-Station

Ezen az oldalon más gyártótól is vannak boxok de max 4 HDD tárolására.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29) szeksziboj


szeksziboj
tag

Nekem is szimpi egy hot-swap fiók de ilyen árakon nem annyira.
Ha only winyó hűtés is elég vkinek, fog egy 12-es ventit és beaplikálja (pár perc barkács) - a floppy beépítő keretekkel beszuszakolt winyók elé - az 5,25"-ös helyekhez (3-4 db így is befér) és kész.

(#30) #10691584


#10691584
törölt tag

Úgy hallottam, az első 20 megrendelőnek pálmaszoknyás lányok fogják legyezni prómóciós célzattal és mojito is jár hozzá, igaz ez :F

(#31) Godefroy válasza #65675776 (#14) üzenetére


Godefroy
senior tag

Miért ne lehetne belerakni a házba ha a tetejére raknák?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.