Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Príma élménybeszámoló, használd megelégedéssel. :C

Szoftveresen a stock Androidban találtam meg azt, ami nekem kell. Ám hardveresen - értem ez alatt a külsőt - a Sony a legszebb a szememben. Mind az Arc S, mind a T, és mind a szögletesebb Z formaterve lenyűgöző a számomra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2) icecave válasza petipetya (#1) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, eddig úgy használom, remélem, így is fog ez maradni :)

(#3) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Jó írás, köszönjük.
Sokan vannak így, mint te, akinek a külső méret (is) fontos.
Abban pedig én is bízok, hogy a csúcsgépek "kicsinyített" verziója marad a kínálati palettán.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó készülék, de lehetne fizikailag kisebb, igaz cserébe vízálló valamelyest.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) icecave válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem ennél kisebb nem kell. Pont okés. Ami érdekes, hogy a fotókon sokkal jobban tűnik vastagnak, mint élőben. Így kézbe fogva egyáltalán nem tűnik annak. Lehet, mert fehéret vettem és azért, fene tudja.

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Értesítési sáv!
A Z2-nél működik, sanszos, hogy tiédnél is fog: Elkezded lehúzni az értesítősávot kb a képernyő közepéig, innen kicsit vissza felfelé (és jobbra) tolod az ujjad, majd ismét vissza le (mint egy rajzolt villám). Azonnal a kapcsolókat adja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Rototti


Rototti
senior tag

Köszi a cikket, érdekes volt olvasni, mert én is gondolkodtam G2-ben, amikor új telefon után néztem, de végül Z1C lett belőle. :) Viszont az akksi tényleg ennyire köröket verne G2 esetében? Mert én amikor olvastam a két telefon után a neten, kb egyenlő erőviszonyokat láttam e tekintetben. Pl itt: G2, Z1C

Syl javaslatát kiegészítendő: úgy is elő lehet hozni a kapcsolókat, hogy rögtön egy ujjal a jobb oldalon kezded lehúzni az értesítősávot, de amikor kezded egy pillanatra megállsz, ekkor átvált a kapcsolókra és húzhatod is tovább.

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#8) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Elolvastam, köszi az összehasonlítást

(#9) Simi87


Simi87
senior tag

Simán mehetne főoldalra, mondjuk az iP4-es agymenés helyett. Mondja ezt egy almafüggő :)

(#10) Vikooo


Vikooo
addikt

Jó leírás lett!

Én S4 -ről váltottam a legnagyobb megelégedésemre, S4 egy hulladék, nagyon nagyot csalódtam benne :(

Érdekes, hogy a fényerőben (fehér) kb 40cd/m2 eltérés van a G2 javára, és ez ennyit jelent (mondjuk a napfényben való láthatósága is jobb a G2 -nek).

[ Szerkesztve ]

(#11) icecave


icecave
nagyúr

Syl: A te módszeredet nem tudom megcsinálni. Lehet én vagyok béna,de nem megy.

Rototti: A te módszered működik. Akku: Mint írtam, a Smartband sokat kommunikál a telefonnal, de mégsem kellene annyit fogyasztania, ha már Bluetooth Low Energy a neve, amin kommunikál :D G2 érezhetően hosszabb üzemidő. Egyszer majd kipróbálom band nélkül mennyit visz, de van egy sanda gyanúm, hogy akkor meg 1,5 nap. Vagyis, ha nemközben nem tudom töltőre tenni, ugyanúgy naponta fogom tölteni, mintha csak 1 napot bírna.

(#12) Benőke


Benőke
őstag

A G2 és a Z1C nem egy kategóriában versenyeznek, így az összehasonlítás csak ímmel ámmal állja meg a helyét. Na meg fél év is van köztük...

G2 minivel jobban lehetne hasonlítgatni. Sony nál nagyon elszálltak az árral. Na meg a garos ügyintézés itthon, papíron van gyakorlatilag meg elhajtanak a sunyiba ha bármi van...

Egyébiránt így vagy úgy kompromisszumokat kell kötni, még a csúcsmodelleknél is, mert mindig kihagynak belőle valamit. pl Sony Képernyő kicsi, ekkora házban elfért volna 4,5" is. Nem a méret a lényeg, de akkor a házat is vehették volna kisebbre. A nem cserélhető akku meg akkora baki, nem is értem minek szórakoznak ezzel. Olyan telót amit naponta töltögetni kell, és az akkut nem lehet cserélni hát az komoly mérnöki hiba. Ilyen igénybevétel mellett hamar elhalálozik a telep, és egy év múlva már az egy napot sem bírja ki, akkor vegyünk új telefont? Inkább nyomkodós mint félévente úgy telefon.

Asszony is most kapott telefont, a nagyobb akkura és a cserélhetőségre szavazott, pedig a Sony amúgy mindenben jobb lenne, az árát leszámítva, szóval G2 mini lett, ha pedig rosszabb kamera, és hátsó gombok sem fájnak, ugyan ez az L90 -ben is megtestesül... Az meg fele árban van a Sony -hoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#13) Cyberpunk válasza Benőke (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Power bank is van, amúgy nem fog az 1 év alatt elhasználódni! A mai telepek már nem olyanok, mint 5 évvel ezelőtt!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) icecave válasza Benőke (#12) üzenetére


icecave
nagyúr

Mivel egyforma hardver "belül", azért annyira nem elrugaszkodott az összehasonlítás szerintem.. Plusz az, hogy mikor jöttek ki, majd akkor számítana, ha nem egy forma hardver lenne bennük.

Mindegy is, ez inkább a váltás után számomra "mi lett jobb, mi volt jobb és fordítva" féle leírás.

(#15) DraXoN válasza Benőke (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Fél év alatt nem történt annyi minden, hogy ne lenne összehasonlítható. De egy lényegen erősebb SOC, se valami eget rengető új akkumulátor technológia ami bevetésre került.. Tényleg hardverban igen hasonló a 2 telefon, teljesen összehasonlítható.

A Sony mindig kicsit drágább mint a konkurens, de a Z1C esetében nincs igazán konkurense teljesítmény/méret kategóriában. Ami azt illeti egyáltalán nincs.

Azt mondod elfért volna nagyobb kijelző, ez akkor igaz ha a ház desigja kicsit szögletesebb, a képernyő széle mellett egyből a ragasztás van, nagyobb kijelző nem fér bele.. Az akku a telefon méreteihez képest hatalmas a hátlap alatt, nagyobb szintén nem fér be csak ha a készülék is nagyobb.

A fenti és lenti üres "tér" sokaknak még a gondja, de annak én örülök pont olyan széles mint az ujjam így könnyű megfogni fektetve a telefont pl. videózáskor egy kézzel stabilan (úgy ahogy).

Ezek az akkuk ha nincs gyártási hiba kibírják valóban azt az élettartamot amit a készüléknek szánnak.. szomorú de így terveznek manapság.
De ha lejárna az akku szavatossága attól még cserélhető a ház megbontásával. Így nem vészes a dolog.. persze több akkut így nem tud az ember hordani magával, de tényleg elterjedtek manapság ezek a powerbankok.. be kell szerezni egyet, és az még tovább is bírhatja mint egy csereakku, mert mérrettől függően de vannak modellek a powerbankokból amikkel 10-15x is teli lehet tölteni egy teljesen üres telefont (bár azért ez nem az általános, azok már a nagy modellek).
Bár mondjuk kíváncsi lennék sok kínai powerbank névleges kapacitására a marketingnek ráírt 20000-50000mAh számok helyett.. Szép számok azok, de eléggé hihetetlen (tőlük).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) Cyberpunk válasza DraXoN (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem egy Yoobao 5200 mAh-s van ez tudja is azt. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) Benőke válasza Cyberpunk (#13) üzenetére


Benőke
őstag

Hát ez biztos, na de akkor is, 2 év után biztos gyengül, és nem csak kicsit...

(#14) icecave
Mondjuk a HW tényleg egyforma, szal hatalmas különbségek nem lehetnek ezen irányban, csak hát az egyik egy kicsinyített nagy a másik meg egy eleve nagy :)
Nem egymás ellenfelei, de összehasonlítani bármivel össze lehet, csak a véleményemet írtam, amúgy egyet értek... :)

(#15) DraXoN
Összehasonlítani bármit bármivel lehet, ez egy egyéni látásmód (piaci alapon nem egymás ellenfelei). Ezzel semmi baj nincs. :)

A mérete pedig így is nagy a sony -nak 120x60 környéke az ami még elfogadható zsebben hordva, tehát ha az LG g2 mininél megy a nagyobb képernyő, a sony -nál is meg tudták volna valósítani.

Nézd akkuból nincs olyan hogy elég... 1 -2 nap vicc nem üzemidő. Az egy más kérdés, hogy ma ez a trend.
Akku csere ház bontással, okéé megcsinálom magamnak, na de a júzer mondjuk az asszony majd sk elintézi? Esetleg okosba 20-30k ért valaki kicseréli neki a szervizben, vagy egy sufniban vagy kicserélik vagy végleg tönkreteszik akku csere miatt? Az akkura amúgy is 1 év van max... Lehet szeretni, elfogadni, szerintem nem egy jó pont...
Plusz akkut pedig nem fogok magammal cipelni az hótbiztos... Ehhez azért kell némi elhivatottság is. Egyik kezemben a teló, mert hogy zsebben nem fér el, a másikban az akkus töltő... Na jól nézünk ki :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk válasza Benőke (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szétszed, akku kicserél. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) DraXoN válasza Benőke (#17) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én se mondtam, hogy elégedett lennék az üzemidejével, szeretném ha sok nyomkodással, minden funkciót engedélyezve elketyegne legalább egy hétig töltés nélkül..

Bár leteszteltem ezt a telefon kevés nyomkodással "buta" telefon üzemmódban (szinkronizáció és internet engedélyezés nélkül), elketyegett nálam kb 6 és fél napot.. bár azért ez is messze van a gyári 600 óra készenléti időtől.. fogalmam sincs, hogy mérik ezeket, régen is osztani kellett kb 2 vel az okot telefon éra előtt, de manpanság.. számolj egy napot, ha az akku nagyobb mint a kategóriája átlaga akkor lehet 2 napod.. módot figyeltem meg.. bár ezzel a telefonnal sikerült már 3 napot is elérnem "okos" üzemmóddal de akkor nem értem rá nyomkodni csak utazás közben volt azon napokon 2x 30-40 percnyi zenehallgatás és reggel ébresztés..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ma kipróbáltam egy ilyen telefont, nem fogott meg, nem éreztem azt a hűha érzést mint év elején G2-nél. G3-mat is megnyomkodtam, megpróbáltam ugyanazt a felhasználást végigvinni mint G2-n fél órában, de nem éreztem akadást.

[ Szerkesztve ]

(#21) icecave válasza vadászcsiga (#20) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem is csodálom, neked a G2 kezdetektől megfelelt méretben is :D Mint írtam én is szerettem. A méret döntött. Ha Z1C ugyanakkora volna, semmi értelme nem lett volna megtartani G2 helyett.

(#22) vadászcsiga válasza icecave (#21) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha rajtam múlna es valamilyen módon lehetne változtatni a G2 méretén, akkor megragadnám az egyik sarkát es egy hajszalnyit kisebbre szerkeszteném. 2x esett már le, pontosan a méret miatt (nem fér el egyik nyári ruhám zsebében sem, ezert kicsúszott).
Egyébként bajban leszek ha váltani kell, ma becsben az MM-ben vegignéztem a nem kevés kinalatot de zeró az a telefon amit elhoztam volna, G3 már nagy

[ Szerkesztve ]

(#23) icecave válasza vadászcsiga (#22) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ezaz....ezért is remélem, hogy ha egyszer cserélnem kell, akkor nem csak Sony-n belül nézelődhetek (márha megmarad ez kisebb mobil-erős hardver vonal). G3 mini is 5 coll, ami már szintén nagy, plusz kiherélték 1,2-es procival, meg egy giga rammal... :(

(#24) Vikooo válasza Benőke (#12) üzenetére


Vikooo
addikt

G2 -nek sem cserélhető (egyszerűen) az akkuja, ott annyi könnyebség van, hogy "csak" le kell pattintani szerszámmal.

Én is jobban szeretném a levehető hátlapot, cserélhető akksit de akkor nem lenne ez a masszív érzés. Sajnos vagy nem de az élmezőnyben több a nem cserélhető akksis mint a cserélhető.

Drága a Z1 Compact? G2 minihez képest? Hát nem is egy kategória, max a méret. Ezért is jó ez az összehasonlítás!

Én S4 -ről jöttem át és imádom, nem kell nagyobb telefon, még az sem zavar, hogy vastagok a keretek de itt legalább nincs akadozás, fagyás, gyári Sony alkalmazások külön frissülnek, nem fw -el, nincs kamera shutter lag, nem lilásodik a kijelző stb, stb, stb.

(#25) Syl válasza vadászcsiga (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ha rajtam múlna es valamilyen módon lehetne változtatni a G2 méretén,

Hehe, mint a régi rajzfilmsorozatban: kiveszi a zsebéből a 2 centis táskát ami azonnal megnő. Kiveszi belőle a matchbox-ot és igazi autó lesz belőle :D
[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) vadászcsiga válasza Syl (#25) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A mesét nem ismertem, de végre egy jó ötlet valakitől :C

(#27) ittakary


ittakary
nagyúr

Csak a Zalma!!!44!

;]

(#28) vadászcsiga válasza ittakary (#27) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem 44 hanem 4,7 :P :DDD
Az sem fog beleférni a bermudám zsebébe kényelmesen, de még az őszi dzsekim mellényzsebébe sem ahogy anno a 4s

[ Szerkesztve ]

(#29) Syl válasza vadászcsiga (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Félbehajtod ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) vadászcsiga válasza Syl (#29) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mint a Nokia communicatort? ;]

(#31) icecave válasza vadászcsiga (#28) üzenetére


icecave
nagyúr

Attól függ. Z1C sem nagy, mégis, ha LG-féle káva vastagsággal dolgoznának, ugyanekkora házba belefért volna a 4,5-ös display is. Viszont iPhone-oknak sem épp vékony a káva (eddig legalábbis), szóval nem lesz kicsi a 4.7"-os (már ha lesz ilyen) fizikai méretre sem.

(#32) Syl válasza vadászcsiga (#30) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy így ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) vadászcsiga válasza Syl (#32) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na így már elférne, köszi :DDD

(#34) joshua7


joshua7
veterán

Én is pont ezt a 2 készüléket nézegettem, mielőtt döntöttem. Az MM-ben néztem mindkettőt egymás mellett. A Z1C formára nagyon bejövős, ezen a téren nekem jobban tetszik. Viszont mivel egymás mellé tettem a kettőt, a G2 komolyabb, hogy is mondjam... high tech-esebb benyomást keltett. A Z1C oldalsó kerete vastagabb, a kisebb kijelző ellenére én nagyobb méretbeli eltérésre számítottam. Ok, a G2-t én sem érem át átlósan, de most így, egy hét után, nem zavar már annyira. Ja, egy N95-ről váltottam, szóval a kijelző pontosan 2x akkora lett (2.6 -> 5.2). :) Fényképek nézésénél, videózásnál nagyon ütős az 5.2 col, így a faterom is meg tudott nézni egy rövid videót szemüveg nélkül. :)

Semper Fi

(#35) Syl válasza vadászcsiga (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) icecave válasza joshua7 (#34) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze,hogy komolyabbnak hat. A nagyobb méret és kijelző alapból beindítja az embernél a szupernormális ingert... ezt a gyártók is pontosan tudják.

Én azóta is elégedett vagyok, a nagyobb kijelző persze tud hiányozni, de a kettő együtt nem megy, vagy kisebb méret kisebb kijelzővel,vagy fordítva. Az akkuidő az jobban hiányzik, itt töltőre teszem akkor is,ha még nem is jár a lemerülés közelében, mert akkor a másnapot neccesen bírná ki töltés nélkül estig, aztán nem akarok ezen görcsölni.

(#37) joshua7 válasza icecave (#36) üzenetére


joshua7
veterán

Ha nagyobb lenne a C kijelzője valamivel, és vékonyabb a keret, én is azt venném.

A G2 akksi tényleg durva. Nekem komolyabb használatnál elment 2 napot. Most meg már 94 óránál tartok és 204 óra van még hátra. :)

Semper Fi

(#38) icecave válasza joshua7 (#37) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolom, lesz majd ilyen, hisz valamivel el kell adni a Z3C, Z4C, stb. telefonokat is majd. Remélem, lesz is ilyen, és nem lövik le ez a termékvonalat, valamint azt is,hogy nem növekszik a fizikai méret, ahogy a nagytestvérek is mindig csak nagyobbak lesznek. Ott az LG G3 is, eljutottunk odáig, hogy mini nevet kap egy 5"-os készülék.

(#39) icecave válasza Syl (#32) üzenetére


icecave
nagyúr

Lesz majd erre jobb megoldás is egyszer: [link]

(#40) levente1227


levente1227
csendes tag

Sziasztok

Mi a helyzet a vízállóságával?? /compact z1/ meddig lehet nyúzni?? ha sokat töltöm nem lazul ki a zárója? Vizicsúszda? Sós víz? láttam a youtube-on hogy a tengerbe is simán belerakták. Ja és a jack dugónál nem ázhat be egyszercsak?
Van egyéb tapasztalatotok?

(#41) icecave válasza levente1227 (#40) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak annyit tudok nyilatkozni,hogy a fóliát elöl-hátul víz alatt tettem fel, azt simán vette. A kis ajtót nem nyitogatom, rendeltem mágneses dokkolót és abba rakom mindig tölteni: [link]

(#42) Benőke válasza levente1227 (#40) üzenetére


Benőke
őstag

Ahogy nézem azt mesélik vízálló, de szaporodnak a beázott ellenben nem garos darabok, merthogy a vízállóságra nincs garancia. Niceeee. A sony lapít mint sz@r a fűben. Örülök neki, hogy nem Sony -t vettem.

(#43) icecave válasza Benőke (#42) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor milyen más gyártó által forgalmazott "mártogatós" lehetőség van, ahol nem ilyen a garos hozzáállás?

(#44) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

Teljesen jogos a teszt köszönjük.Én is mint még jó páran vacilálok,hisz a két telefon ugyanannyiba kerül,viszont eltérő előnyökkel.Nekem a sonynak a külseje jobban tetszik,szép a keret,szép a hátulja,minőségibb hatást kelt.Fényképezést illetően is jobb,de videóban az lg felette áll.Mivel minden másban meg egyezik a két telefon,azt kéne eldöntenem,kell-e nekem a nagyobb kijelző?Feleségem huawey ascend matet használ egy éve ami 6'1-es,és annál nem okoz gondot a méret,jó rajta játszani,klippet nézni,mindenképp jobb a nagyobb,de még gondolkodok.

(#45) xtevo


xtevo
őstag

Nem mai csirke ez a cikk, de köszönöm, hogy megírtad. :R Én is eközött a két telefon között őrlődök... :DDD Eddig a Z1C volt a tuti befutó, lévén azt hittem, hogy a G2 kifutó és nem lesz már, erre ma közlik T-ben, hogy mégis van... nah, nesze Neked... :D

(#46) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

G2-t vettem és 2 hónap használat után,és ha megnézem hány eladó z compact van eladó,ázás,törés miatt,tuti jobban jártam az Lg-vel.

(#47) levente1227


levente1227
csendes tag

Na szóval...
Én már beáztattam egyet de gondolom azért történt mert leejtettem párszor... Aztán valahol szétnyílhatott... Volt rajta biztosítás úgyhogy kicserélték. A csatlakozásokat ha nem cseszegeted sokat biztosan hosszú életű lesz. (mágneses töltő) javaslom a dokkolót. Vettem egy sima usb s mágneses töltőt de általában elmozdul és amúgy is szarul töltött /mondjuk utángyártott volt /
Túlélt egy csúszdaparkot is és tengerben is használtam már (utána mosd meg édesvízzel !!)
Persze vigyáztam ne merüljön 1méternél mélyebbre és max 15 percig tartottam víz alatt. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.