Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Hoi!

Köszi a beszámolót, érdekes volt - annyi észrevétel, hogy a saját kártyáról fotókat nem készítettél? Fel lehetne dobni velük az írást. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) TheCompass válasza Cifu (#1) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Még nyaraláson vagyok, ahogy hazaértem lövök róla egy pár képet! Kissé humorosan néz ki E-ATX alaplapon az ITX videokártya... :D

(#3) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a beszámolót, jó vétel volt. Nekem is ti-m van, mikor vettem minden más túlárazott volt( még ez is, de még belefért) . A 4GB mem. miatt éri meg régebbi kártyáról váltani rá.
Használd megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

40k HUF alatt jó vétel volt, grats!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, érdekes volt! Nem nagyon van rossz 1050 Ti, úgy néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Joci10 válasza TheCompass (#2) üzenetére


Joci10
őstag

Egy mellékes megjegyzés: úgy tudom (és a wikipedia oldalain sem írnak mást), hogy az ITX méret az alaplap-méret (szabvány). Semmi köze a videokártyához. A VGA-n lévő mini jelzés arra utal, hogy kis méretű (vagy nagyon rövid, vagy alacsony kiszerelésű (itt az előbbi eset áll fent)), nem arra, hogy bármi köze lenne az alaplap-szabványokhoz.

(#7) Kisgépkezelő válasza Joci10 (#6) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nyilván arra utal a VGA-n az ITX jelőlés, hogy nem lőg túl az ITX lapon (170x170), így több mint valószínű, hogy belefér a legtöbb ITX lap fogadására tervezett házba is. Mondjuk nekem fordítva van, mert egy ITX lapon van egy még a ref-nél is nagyobb 300mm hosszú GTX1080. Az is viccesen néz ki.

(#8) batai15


batai15
félisten

Köszi a tesztet. China cucokbol mennyire ajánlott lenne egy konfig?
Jó lenne vissza térni pc világba, ilyen china hardver elemeken gondolkodom.

(#9) AxBattler válasza batai15 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Jómagam max. rendszer SSD-t és VGA-t vennék Csájnából, többi fő elem rizikós:
- proci nincsen kínai,
- lap + memória gáz, ha nem kompatibilis, vagy ha nem frissítik a BIOS-t, nincs támogatás és szerviz,
- HDD-t, tápot had ne írjam, miért nem rendelnék onnan,
- itx házat sokat néztem ali-ról, de szállítással együtt horror áron jönnének.

Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) macilaci78 válasza Joci10 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól tudom, a kínai piacra gyártanak 7-es BMW-t 1,6 l benzines motorral. Ez is humoros arány...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) TheCompass válasza batai15 (#8) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Amit én idáig vettem és ajánlok ismerőseimnek: gpu, telefon, laptop, tablet, egybe gépek, perifériák. Amit most fogok rendelni az ventilátorok és szabályozó, tápegység, meg ami rám ugrik. Egyébként az nem igaz, hogy nincs processzoruk, mert használt Xeonok szinte mind aliról jönnek, meg AMD most adott el valamilyen kínai vállalatnak ip-t.

Amit ajánlok, hogy túl jónak tűnő üzletet hanyagoljátok és ha lehet akkor a Gearbest-et böngésszétek új cuccokért. Szeptember közepére tervezem megírni a Xiaomi Notebook Pro-ról a tesztet, ami szintén kínai szerzemény.

(#12) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nem igazán értem a vásárlás mögötti logikát. Nem akartál venni olcsó használt, gari nélküli alkatrészt ezért...vettél egy kínai - gyakorlatilag bolti garancia nélküli - és megkérdőjelezhető gyártói garanciával rendelkező videokártyát? Kína ide vagy oda - szerintem nincsenek csodák: így is pont ugyanannyit fizettél a termékért, mint ha itthon boltban jogod lenne lemondani a jótállásról.

(#13) TheCompass válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

A Gearbest 45 napos pénz visszafizetési garanciát vállal bármire amit tőlük vettél, illetve műszaki cikkekre 1 éves gyártói garancia van. E mellett nekik 7/24-es vevőszolgálatuk van akiknek akár Messengeren is írhatsz és perfekt angollal vaszolnak bármilyen kérdésedre. Pl. nekem a Redmi Note 5-öm nem csatlakozott egyből b20-ra, megírtam nekik egyből küldtek egy részletes leírást, hogy tudom beállítani.

(#14) erer1000 válasza AxBattler (#9) üzenetére


erer1000
őstag

Én meg pont VGA-t nem vennék.

Bios moddolt kaki is simán lehet. És sokszor az is. + viszonylag nagy érték, kvázi "bonyolult" az egész, és garis VGA-k is simán meghalnak .

Oké refund lehetséges

Ram viszon ék egyszerű dolog.

4GB DDR2 (!!!) ramokat anno 2000ft áron vettem, vadonat újakat ebayról. Lett is PhenomII gép 16GB DDR2-vel

Egy eve kb 4x8GB DDR3-at vettem 6k/8GB áron.
Most 9k körül van kb.
1600MHz, CL10

Hány olyan embert ismerünk akinek a ram adta be a kulcsot?
És hány van akinek a vga?

És itt gari sincs.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) menthix


menthix
tag

Sok sikert gariztatni ezeket a kínai cuccokat. Nem mondom hogy szar a colorful sőt, nyilván nem. De olykor a legjobb márkáknál is mennek tönkre cuccok. Colorfulnak csak Kínában van képviselete. 2 hét posta oda 3 hét vissza, a postaköltségről nem is beszélve. Big nono.

(#16) AxBattler válasza erer1000 (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát azért elég sokszor előfordul a topikokban a RAM probléma... és ha csak a lapoddal nem kompatibilis azt hogyan adod be a külföldi szerviznek? És ha Ők nem tudják reprodukálni a hibát?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) erer1000 válasza AxBattler (#16) üzenetére


erer1000
őstag

Ja igaz.

Rá van írva majdnem mindre ebay-on hogy AMD only 🤔

Egy ideig mind a ddr2 mind a 3asat vettem és adtam el itthon, oda biggyesztettem én is hogy AMD only.

Senkinek sem volt panasza.

Amúgy meg oda szokták írni hogy milyen chipset-el "kompatibilis"
Vagy írni egy levelet hogy xy lapom van, azzal kompatibilis-e.

Válasz 24 órán belül van kb, és ha azt mondja igen , de közben mégsem, akkor refund

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) AxBattler válasza erer1000 (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Aha, gebasz akkor nem is lehet. Várj, nem.

Nos, szerintem mindenki mérlegelheti, hogy mennyire éri meg a kockázatot / nyűglődést egy ilyen külföldi rendelés... magam részéről nagyon nagy kedvezmény esetén vállalnám csak be.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) Feketelaszlo válasza TheCompass (#13) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez leírva szépnek hangzik, de a pénzvisszafizetési garanciának többnyire az a feltétele - még EU-s raktárról történő vásárlások esetén is - hogy Kínába küldd vissza a hibás terméket, ami egy ~1 kg-os csomag esetén 8-10 ezer forint, s 2 hónap átfutási idő, mire újat kapsz, továbbá igazolni kell majd, hogy nem vámköteles terméket küldesz, hanem visszárut. Ha ezt nem vállalod akkor általában részleges visszatérítést (vásárlási érték 10-20%-a) vagy pontgyűjtő akciós pontokat szoktak felajánlani.
Gyártói garanciát elvileg valóban nyújt Ázsia-szerte a Colorful, de az egyetlen európai oldaluk elérthetetlen, mondván a GDPR-re készülnek fel (ami ugye május óta hatályos, szóval egész biztos nincsenek a helyzet magaslatán). De még ha sikerül is elérni őket teljes joggal mondhatják azt, hogy ők csak az európai vásárlások ügyét intézik, ha kínai jogi személytől vásároltál, akkor hozzájuk kell fordulnod RMA szolgáltatásért.

(#20) trydium


trydium
csendes tag

A Colorful egy időben (még a régmúltban, 2000-es évek eleje) vmiért tényleg kínai gagyit szállított Európába. De az is lehet, hogy azok hamisítványok voltak... Értitek, amikor a kínait is hamisítják ?! :))
A legelső Colorful termékem egy ATI 9600XT 128 MB-os videokártya volt. Hosszasan vakargattam össze a pénzmagot, és cseréltem le az NV MX440 kártyámat a fenti gyöngyszemre. Ez abban az időben történt, amikor mindenki 9800Pro-ra vagy 9800XT-re fente a a fogát hiába...
És ez a kis gyösz, leverte akkoriban a nagyobb memóriás, elvileg gyorsabb kortársait !!!

Ezt a P4EE-es konfigot később ajándékba adtuk egy 8 éves kislánynak, aki azóta felnőtt és leérettségizett...
A mocs@dék, sz@r, kínai hulldékhalom azóta is működik, és napi használatban van. Persze a feladatköre azóta kissé megfakult, ma jobbára böngésző és NAS feladatokat lát el, hozzáteszem hibátlanul. Néha ki kell fújni belőle kompresszorral a port... Ennyi...

Az Ebay-től nem ájultunk ez a Zasszonnyal... Viszont az Aliexpress baromira bejött !
Mindenféle témában és árban vásárolunk termékeket, a mai napig. Majd' minden hónapban megtetszik vmi és rendelünk. Jómagam kínai kerámia késsel aprítom a húst a konyhában, a Zasszony kínai szőrtelenítővel zabolázza a szőrszálakat a lábán, a gyerekek szobáiban megszámlálhatatlan magas minőségű, kínai játék, világító bisz-b@sz van. Mind működik, teszi a dolgát...
Ééééssss igen, mielőtt megkérdezed, rendeltünk már "szexi játékszereket" is.

Eddig két "igazi, komoly gond" volt csupán:

1. az egyik LED-es fényforrás 2 nap után megadta magát (küldtek másikat)
2. cipő méret nem stimmelt, levélváltás és európai méret egyeztetés után, küldtek másikat (ami jó lett), a pénzt visszautalták...

Márkanév ??? Ugyan hagyjuk már a mai világban !
Édesanyám a mai napig egy "kínai" Beijing TV-t bámul... (az miért van hogy TOSHIBA a belseje?)

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#21) erer1000 válasza Feketelaszlo (#19) üzenetére


erer1000
őstag

ha alátámasztod hogy hibás, akkor mondják hogy részleges refund, vagy visszaküldöd és teljes.

közölni kell velük hogy mekkora összeg a vissza küldés, és felszólítani hogy hibás, ezért teljes visszatérítést kérsz.

ha nem mennek bele és csak húzzák az időt, ebayon azt kell hogy "ask ebay to step in" vagy valami hasonló, és azok el szokták bírálni általában jogosan a teljes refundot.

vagy paypal 180 napos buyers protection.

10.000 ft-os PCMCIA VGA kártyával voltam így hogy megvettem, teljesen kompatibilis volt a laptop.
2D tökéletesen ment, hibátlanul.

de amint valami 3D jött a képbe, akár DXdiag tesztje, akár játék, vagy bármil akkor szét eső , foltos, ugráló kép.

nem driver probléma emrt a hozzá adott CD-vel, és 2 gépben tesztelve.

levideóztam, stb. ők is először partial ref. mondom nem, nekem teljes kell mert ez így hibás.
küldjem vissza.

háát az többe kerülne mint maga a termék.

és utána maguktól küldték a teljes refundot.

másik sztori, 16ezres lego klón készlet.
szeptemberben rendeltem, hogy ideérjen karácsonyra EZER százalék, + ha hiányos akkor a pót alkatrész is.

kibontottam emgszámoltam, mind az ezer párszáz db-ot, és megvolt a darab szám.

karácsonykor átadtam az ajit. raknánk össze, de baj van. néhány "balos" elem hiányzik, és "jobbos" 2x annyi van... teljes darab szám oké, de így nem oké mégsem :)

írtam nekik hogy mi a baj.
írták hogy sajnálják, és kb ennyi (kifutottunk a 60 napos ebay protection-ból.)

megírtam hogy a hiányzó darabokat hány FT ill USD összegért tudom pótolni, azt refundolják vissza.

basztak rám, úgyhogy paypal buyers protection-ba indítottam requestet.

mint a tündérek, másnap egyből küldték is a kérvényezett kb 6000ft-ot, hogy végülis eredeti LEGO elemekkel pótolni tudjam :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) Feketelaszlo válasza erer1000 (#21) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Gearbest ≠ eBay. Ők belevették a garanciális feltételekbe, hogy full refund csak visszaküldés után van, s azt te fizeted. Egyedül az átvétel pillanatában működésképtelen termékek visszapostázását térítik 7 napig - ez mondjuk nevezhető kipróbálási garanciának, de mivel a te példádon is látszik, hogy 7 nap nem sok mindenre elég, ez egy elég korlátozott jótállás.
Persze ettől még lehet a postaköltséggel is reklamálni, szerintem a panaszkezelő chatrobotok azt is ugyanolyan súllyal veszik figyelembe, mint ha valaki leírná nekik a bableves receptjét vagy velős szakmai problémákat boncolgatna az üzenetében. Valószínűleg meg van adva a kezelőknek, hogy az első vevői panaszkor ajánljanak fel 20% refundot, a másodiknál 40%-ot, aztán ha még mindig elégedetlen, menjenek el 60%-ig, de ne tovább.
A PayPal purchase protection pedig szintén nem garancia szolgáltatás. Akkor jön jól, ha átvágtak, de ha 3 hónapig használtad a videokártyádat és utána egyszer csak se kép, se hang, akkor nem tudnak segíteni, hiszen a termék átvételkor még működőképes volt, az eladó hibátlanul teljesített.

(#23) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Van még vagy legalább 100 másik gyártó akik vga-kat gyártanak, a colorful pont nem egy ismeretlen. 1 évvel ezelőtt ki ismerte a manlit? Az ismertebb gyártók közül is köpködnek sokra, ki erre, ki arra, holott színte ugyanazokkal az alkatrészekel operálnak. Sokszor a silányabnak tűnő termék tartósabb ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#24) dugo_ válasza zovifapp111 (#23) üzenetére


dugo_
veterán

1 évvel ezelőtt ki ismerte a manlit?

Baromi sokan, hiszen '96-os a cég. Az új megjelenésük pont azért volt kérdéses, mert régen csak a szart ontották.

[ Szerkesztve ]

(#25) zovifapp111 válasza dugo_ (#24) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

És a colorfult ismerted?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#26) dugo_ válasza zovifapp111 (#25) üzenetére


dugo_
veterán

Tengerentúli techvideókból ismertem, mert ott nagyon megy a forgalmazása.

(#27) RobbyJr válasza trydium (#20) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ahogy leírtad, ez teljes mértékben így van. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#28) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nem tudtam nem észrevenni a GPU-zást VGA helyett. A GPU az a böszme nagy chip a VGA-n.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) RobbyJr válasza Carlos Padre (#28) üzenetére


RobbyJr
őstag

VGA, GPU, mindegy hogy van írva érthető nem? ;] Tudom hogy a VGA a helyes, de ki hogy szokta meg az évek alatt. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#30) TheCompass válasza Carlos Padre (#28) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Én például angol tech videókban soha sem hallottam volna, hogy valaki "VGA"-ként referálna a kártyára, max a kimenetre. Ugye általában "graphics card" vagy "GPU" amit használnak. Meg hát ugye ahány ház, annyi szokás. (Na meg adó is.)

(#31) Adamis


Adamis
őstag

Régen is volt ez, és még sok más gyártó.. más kérdés, hogy akkor is inkább a Samsung, MSI, Gigabyte és hasonló cégeket nyomattak, de sok kis cég élt még mellettük. Ezek olcsóbbak voltak ezért egyetemistaként ezeket vettem és teljesen meg voltam velük elégedve. (Igen, Manli kártyám is volt ;) Ha jól emlékszem, Colorful is volt már akkor, de lehet, hogy csak összekeverem valamivel, aminek hasonló a neve). Azok a szép kétezres évek...

[ Szerkesztve ]

(#32) Carlos Padre válasza TheCompass (#30) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Szövegkörnyezettől függően akár még helyes is lehet, de egyre többen csereszabatosan használják a két fogalmat, helytelenül. Például egy játékot futtathatsz GPU-n, VGA-n vagy videókártyán, de a cikkíró GPU-t rendelt és GPU-t szerelt be a gépébe, amit azért megnéznék otthoni körülmények közt. Pont így a Colorful sem gyárt GPU-t. Tudtommal az Nvidia GPU-kat a TSMC gyártja.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#33) Qkackca


Qkackca
őstag

Remek, még egy tápcsati nélküli 1050 Ti.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a 780 meg a társai inkább a régebbi játékokban, az 1050 ti pedig inkább az újabb játékokban, programokban gyorsabb.

Nekem ASL 1050 Ti van. Illetve egy 760 Ti.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#34) flymi válasza zovifapp111 (#23) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Manli gyártott már GF2 MX400-at is. :K

Az a nem mindegy, hogy mit veszünk. Xiaomi telefont vagy adibas cipőt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#35) hugi0 válasza flymi (#34) üzenetére


hugi0
őstag

Az "adibas" az odab@sz ! ;-)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#36) yerico válasza Carlos Padre (#28) üzenetére


yerico
senior tag

Ha már kötekedünk:

A GPU az a böszme nagy chip a VGA KÁRTYÁN. A VGA az grafikus szabvány, már akinek még mond valamit.

(#37) tomazin válasza TheCompass (#13) üzenetére


tomazin
veterán

azért a gb support messze nem ilyen, sőt.
nekem szerencsére semmi bajom nem volt még velük, de gb topicban vannak cifra dolgok.

(#38) Carlos Padre válasza yerico (#36) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem csak a szabvány neve, hanem rövidítés is, de ugye hogy VGA kártya és nem GPU kártya? :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#39) #96851200


#96851200
törölt tag

Merész vállalkozás volt ilyet venni, én láttam már GTS 450 GPU-t GTX 960 néven :DD

(#40) TheCompass válasza #96851200 (#39) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Annyira nem, mert Kinaban ez a marka az egyik legkelendobb. 1x volt vele problema, de driver frissitessel megoldodott, szoval nem igen lehet panaszom a kartyara.

(#41) #96851200 válasza TheCompass (#40) üzenetére


#96851200
törölt tag

Értem, akkor valóban jó vételt csináltál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.