Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kovsol válasza ricshard444 (#49) üzenetére


kovsol
titán

Vannak olyan játékok amik folyamatosan streamelik fel az adatokat a háttértárról, ott számít. Diablo3 nál is sokat számít, de tudtommal a borderlands 2 is ilyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#52) echterion


echterion
nagyúr

Jó és igényes teszt, köszönjük. :C

**********

(#53) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Jó, és hasznos teszt lett. :K

Nálam miért van az, hogy pl.: a Far Cry3-nál a GPU kihasználtságom csak 75-85%
között van? Fifánál meg olyan 30% körül mozog!?
A procim nem bír kihajtani egy HD7870-est?! :DDD (ez csak vicc volt)
Valami beállítási problémám lehet?

(#54) kovsol válasza RyanGiggs (#53) üzenetére


kovsol
titán

Vsync be van kapcsolva?

May the Force be with you!

(#55) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ja látszik a 4GHz célozható meg a fölé menni nem sok értelme van, ugyan is 1-2 fps eltérést ember nem vesz észre. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#56) RyanGiggs válasza kovsol (#54) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Igen, mindkét játéknál.
Ráadásul a Fifa 11 egy idő után még el is kezd akadni rendesen! (félidőtől)

(#57) kovsol válasza RyanGiggs (#56) üzenetére


kovsol
titán

Vsync limitálja a maximális fps értéket a monitorod frissítési frekvenciájára. 60Hz esetén 60fps, ha ennél többet bírna a géped akkor nem fog maximálisan terhelődni.

May the Force be with you!

(#58) RyanGiggs válasza kovsol (#57) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Áh értem! Tehát még ~20% tartalék van a rendszerben. (FC3 alatt)
Viszont a másik dologra nemtok rájönni. (miért kezd el akadni a Fifa egy idő után)

(#59) maross


maross
veterán

Jo teszt, es nagyon jok a jatekbol vett kepek a tablazatok hatterenek :R .

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon jó teszt lett, köszönöm :)
Érdekes látni, hogy ilyen beállítások mellett egy ilyen csúcskártya is mennyiszer GPU limites...

(#61) PapaVoodoo


PapaVoodoo
csendes tag

Pontt egy ilyesmi írást kerestem nagyon jól jött! köszi :DD Felmerült bennem egy két kérdés is hátha valaki sejti rá a választ. Ha két videó kártyát teszünk a rendszerbe az mennyivel igényelhet nagyobb CPU-teljesítményt? vagy mi lehet az az alapvető kritérium amire oda kell figyelni, hogy úgy is kilegyen használva a két kártya?
Esetleg valakinek van tapasztalata, aról, hogy mennyire jól használható ez a kártya játékon kívűl adat feldolgozásra és neuronális hálók futtatására?

(#62) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Szép cikk nagyon igényes köszönöm . Újra kedvet kaptam egy kis játékra.

(#63) syl5


syl5
őstag

"Az esetek 80%-ban bárhova elég egy enyhén tuningolt 7970 mellé a 4 GHz-re húzott Bloomfield, de ha nem megy annyit a CPU-tok, akkor a 3600 is jelentős teljesítménynövekedést hozhat."

Háát az a AC3 min fps elég siralmas...
Én 45 alatt sosem látom proci nyúzgálás nélkül.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#64) fuximaxi válasza aAron_ (#50) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Emészthető cikk, de nekem egy-két dolog hiányzik belőle. Illetve tényként vannak leírva dolgok, amik sok egyéb tényezőtől függenek, amikről szó sincs a cikkben.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#65) eladohardver válasza Puma K (#32) üzenetére


eladohardver
őstag

Mivan??:) Viccelsz? Annak kb jelentősége nulla, hogy melyik amd driver van fel rakva... Nálam leg újabb cata van HD5970+gts 450 el....

az nvidia driverek, illetve Pisix driverekre kell figyelni...

Segítek:
2 féle hybrid hack van...

Hybrid PhysX Mod 1.05ff ez az egyik ez innentől kezdve nem kompatibilis az nvidia driver/pisix rendszer szoftverrel:
"Hybrid PhysX mod 1.05ff is not compatible with:
PhysX System Software: 9.11.1107 and above
NVIDIA GPU Drivers: 29x.xx and above"

Alatta mindegyikel megy, illetve mindegy melyik catalyst van fent...

Másik a Hybridiz

Ez működik újabb nv driverekkel/pisix szoftverrel, lásd angol fórum...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#66) maross válasza eladohardver (#65) üzenetére


maross
veterán

Haromszori PhysX copypaste utan is kovetkezetesen pisix-nek hivod, mikozben oktatod a masikat :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#67) ricshard444 válasza fuximaxi (#64) üzenetére


ricshard444
veterán

Pl ? A lényeget céloztam meg a cikkel,főleg,hogy a többség csak a grafikonokat nézi nincs is értelme sokat írni

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#68) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk.
Mindig lehetne tovább bővíteni, egyéb aspektusokat belevenni,
de a lényeget mutatja.
De pont az a jó, hogy felveti a dolgokat, a fórumban meg kivesézzük :).

(#69) fuximaxi válasza ricshard444 (#67) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Az előbb egy kicsit hülyén fogalmaztam, sorry. Ami engem is érdekelt volna, részletesebben, hogy a játékokat mennyi ideig tesztelted, melyik részen, kicsit részletesebb beállítás leírásokkal esetleg, többször is tesztelted e adott hardver beállításokkal, illetve ami már fentebb is szóba került, az a CPU useage. Esetleg fogyasztási adatok. Nekem a tápod indokolatlanul nagynak tűnik amúgy ehhez a confighoz. A grafikonokkal kapcsolatban egyetértek.

Ygg: :R

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#70) ricshard444 válasza fuximaxi (#69) üzenetére


ricshard444
veterán

A táp ennél durvább konfigokat hajtott,csak váltottam. CPU kihasználtságra én is gondoltam,de hirtelen nem tudtam olyan programot ami %-n kijelzi a használatát pontosan vagy az átlag kihasználtságot.Fogyasztásmérőm még mindig nincs,sosem jutok el odáig,hogy vegyek.Mindent többször mértem,a grafikonok "hiányossága" jogos,de úgyéreztem most ezt elhagyhatom hiszen nem versenyeztettem mással a vga-t,csak önmagával mértem össze így nem olyan fontos a nagyon pontos eredmény,hogy mit hol szedett össze,mert ez csak egy cpu - vga mérés,hogy mekkora órajel kell a 7970 mellé,attól még valóban teljesen jogos. Máskor odaírom (odaszoktam vga teszteknél)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#71) PapaVoodoo


PapaVoodoo
csendes tag

Hogyha két videokártyát használnék akkor ahhoz milyen környezetre lenne szükségem, hogy kilegyenek használva kártyák ?

(#72) ricshard444 válasza PapaVoodoo (#71) üzenetére


ricshard444
veterán

7970 Crossfire? Leginkább 2560 felbontás,ha valóban kiszeretnéd használni,de ha csak Full HD akkor egy 4500-ra húzott i5/i7 a minimum ami valóban meg is hajtja

Vannak dolgok...

(#73) Ygg válasza fuximaxi (#69) üzenetére


Ygg
senior tag

:) :R

(#74) Vigilante


Vigilante
őstag

Nálam a 3,8GHz is elegendő a 2 480-as kihajtására! :D A felett már nincs szignifikáns különbség FPS-ben! :)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#75) wednesday


wednesday
őstag

Jó teszt. Így tényleg látszik, hogy a "kihajtja -e" kérdéseknek van létjogosultsága.

Viszont sokan keverik a "kihajta" és a "játszható" kategóriát.

Alapórajelen is szinte minden tökéletesen játszható volt itt (minimum értékeknél is). Mérés nélkül meg nem mondaná senki, hogy épp mennyire van húzva a CPU. V-sync-get meg érdemes úgyis bekapcsolni (kivéve ott nem, ahol valamit elbsz'szarintottak a használatával).

(#76) MrTwister válasza kovsol (#51) üzenetére


MrTwister
őstag

Pontosan erre gondoltam. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#77) ricshard444 válasza MrTwister (#76) üzenetére


ricshard444
veterán

Stream közben beszaggat ergo leesik 0ra az fps,de ez csak a Diabloban van jelen,Borderben nem volt sosem ilyen gond(om) Tehát az fps nem fog változni összességében,mert azt mégsem írhatom ssd vs hdd tesztnél,hogy 60 vs 0fps min.Ahol nincs Stream ott egyáltalán nem számít,hogy miről fut a játék,de a barátom hdd-n játszik a diabloval és ott egyáltalán nem volt beszaggatás,mondjuk az egy új hdd volt,és nem is lassú model,valószínű azért. Sok ismerősöm már tesztelte az ssd vs hdd dolgot,és nem tapasztaltak fps változást sehol,én is mértem párat és detto.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#78) KAMELOT válasza aAron_ (#47) üzenetére


KAMELOT
titán

Hozzá kell tenni a jó CPU tehát i5 de jobb ha i7.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#79) Puma K válasza arty (#41) üzenetére


Puma K
veterán

i5-750@3.2 Ghz + Gigabyte GTX275 OC (legtuningoltabb verzió a GTX275-ek közül) simán tudtam játszani 1680x1050-ben, és jelentős javulás volt az 1.0.4-es patch-nél úgy hogy ujjongtam a gép előtt, hogy baromi jól ment a patch után és feljebb tudtam venni a grafikát.

A legtöbb ember kis agyáig nem jut el a patch lényege, és nem is néznek utána, nem is szedik le.
Ez leginkább a torrentezőkre vonatkozik.

Egyébként meg a GTA IV-et és a patch-eit hónapokig nem tudták feltörni (imbolygó kamera, stb) :))
Így az alap, patch-ek nélküli GTA IV-et futtatva látták, hogy rosszul megy a már akkor régi gépnek számító masinájukon...

Ha nem hiszed el akkor a hiba a te készülékedben volt, és van ha még most sem fut jól.

Olvasd el, hogy KAMELOT, milyen konfiggal tolta: [link]

(#65) eladohardver :

Azért gondoltam, hogy nem támogatja mert a linkelt oldalon lévő listában a legfrissebb AMD driver az 9-el kezdődik, az AMD 7xxx szériát meg azt hiszem a 12-es első verziói támogatják a driverek, ergó, hiába teszek fel a HD 7970-es VGA-m mellé egy 9-es verziószámmal ellátott VGA drivert, nem fogja felismerni a driver a VGA-t, mert a driver régi, a hardver meg új és nincs még támogatva a driver által.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#80) KAMELOT válasza Puma K (#79) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindig a legújabb drivert illendő feltenni, főleg ha új VGA-ja van az illetőnek. :)
Este dobok be screenshotot, hogy milyen beállításokkal játszom és mennyi FPS-em van. Lehet még videót is csinálok, hogy még hihetőbb legyen. Talán úgy már megértik.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#81) gbors


gbors
nagyúr

jó cikk, nagyon szép, kulturált formában :R

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#82) ricshard444 válasza gbors (#81) üzenetére


ricshard444
veterán

:R

Vannak dolgok...

(#83) MrTwister válasza ricshard444 (#77) üzenetére


MrTwister
őstag

Én csak SSD-ről játszok már kb. 1-1,5 éve így a vincseszteres-gamer emlékeim meghalványultak, de jó néhány hivatalos oldalon beszaggatást, lagot tapasztaltak a "HDD"-s Diablo3 játékosok. Ha ez placebo akkor elnézést! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#84) KAMELOT válasza MrTwister (#83) üzenetére


KAMELOT
titán

Én nem tapasztaltam semmilyen beszaggatást. WD320-as hdd-ről játszok mindent már jó pár éve.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#85) arty válasza Puma K (#79) üzenetére


arty
veterán

nem mindenkit zavar, ha huszompár fps-re esik néha a sebesség. engem igen.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#86) #11302912


#11302912
törölt tag

Most oszinten kerdezem ezt. De az emberi szem nem 23 kepkocka/sec utan latja folyamatosnak a kepet? Ennek tudataban mivel a szervezetunk hardveresen keptelen latni a kulonbseget, 30 fps folott nem mindegy mennyivel megy a jatek? Ezt csak kerdezem, mert szerintem a 100 teljesen feleslegesebbol a szempontbol, ezert nem latom ertelmet a jobb vga-nak/pcnek sem annal ami a 30at biztositja minimumban.

(#87) Xaels válasza #11302912 (#86) üzenetére


Xaels
félisten

Sok sikert a 30fps-hez COD, BF multiban. Majd ha szarrá lőnek az esetek 90%-ában akkor rájössz, hogy mennyit számít.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#89) Xaels válasza #11302912 (#86) üzenetére


Xaels
félisten

Na tessék itt egy 48fps-es Hobbit Trailer: [link] (jobb klikk link mentése) és nézz meg utána egy sima 24fps-es verziót, mondjuk ezt: [link]

Ha nem látod a különbséget jó neked, mert akkor tényleg nem kell sokat költened rendszerre.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#90) Gyufaaa válasza #11302912 (#86) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD :W :DDD Azért remélem végig gondoltad és csak vicceltél! :U

(#89) Xaels: Az de durván szép. 1280-as felbontáson néztem meg melóba, de még így is egy térben van az egész. Kutya!...

[ Szerkesztve ]

(#91) bozont válasza #11302912 (#86) üzenetére


bozont
veterán

Tessék ezzel játszadozni és egyértelmű lesz a dolog szerintem. :)

(#92) ricshard444 válasza bozont (#91) üzenetére


ricshard444
veterán

Én is mindig ilyeneket linkelek be a témára,mert kész vicc ami megy körülötte :N

Vannak dolgok...

(#93) Gyufaaa válasza bozont (#91) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez tetszik. :D

(#94) Pug válasza bozont (#91) üzenetére


Pug
veterán

Ezt mentettem is, tökéletes szemléltetése, hogy a gyors mozgások ábrázolásához, miért is nem elég a 25 fps. :R

[ Szerkesztve ]

(#95) Vigilante válasza #11302912 (#86) üzenetére


Vigilante
őstag

Jó nagy baromságot írtál ide, de sebaj! :DDD Nekem spec már az is zavaró, ha 60 FPS alá zuhan a game, de eskü irigyelni tudlak ha neked a 30 FPS már jó! ;] Próbálj ki egy game-t 30 FPS limit-el, aztán meg próbáld ki ugyan azt 60 FPS-es limit-el! :R Ha nem fogsz érezni különbséget, akkor én megeszem a kalapom! :DDD

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#96) DeathAdder válasza #11302912 (#86) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tegyük fel Te folyamatosnak látod a 23 képkockát, de mi van akkor ha orrba-szájba elkezdenek lőni rád, gránátokkal dobálni , vagy tegyük fel felrobban valami?
Akkor már nagyon nem 23 fps-ed fog lenni, más kérdés amire fentebb is reagáltak, teljesen igazuk van. Én a játékot akkor látom folyékonynak ha minden esetben megvan a 40+ fps.

(#97) Lacc88


Lacc88
senior tag

JÓ írás ! (:

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#98) Ygg válasza Pug (#94) üzenetére


Ygg
senior tag

Én is, nagyon jó!

(#100) #11302912 válasza DeathAdder (#96) üzenetére


#11302912
törölt tag

Latod, te legalabb tudsz valaszolni ertelmes hangnemben. En is ugy ertettem, hogy mondjuk a legnagyobb csetepate kozepen lenne 30 fps. (pl nezdd meg az en gepemet, es far cry 3 ultran (ugyan dx 9ben) siman 30fps a legnagyobb csindaratta kozepen is. akkor hol ebben a baj? en ezt nem ertem. Mert ha a max fps 150 az ok. de a minimum minek legyen annyi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.