Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Nagyon lényegretörő teszt! De a lényeg a lényeg. :D

Az utolsó képet kellene berakni a IB topicokba, arra a folyamatosan felmerülő kérdésre, hogy "Szerintetek érdemes Ivy-t venni? Azt hallottam, hogy nagyon melegszik..." :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) gmedman


gmedman
csendes tag

Köszi a munkát, mindig hasznosak ezek a rövid tesztek. Érdekes, hogy a nemrég ugyanitt megjelent 3770K IHS removal cikkben éppen megerősítették a melegedéssel kapcsolatos félelmeket, ill. azt hogy valami vaj van az Intel füle mögött. Lehet, hogy ez már egy módosított (jobb pasztával szerelt) CPU a mások cikkben szereplővel szemben, vagy szimplán ennyivel jobb a Zalman hűtője?

(#3) big-J


big-J
őstag

a szintetikus teszteket leszámítva kemény 3%os gyorsulás..

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"de fogyasztása alacsonyabb és az IGP-je is erősebb."

Pont a kiemelt előnyöket nem tudtam meg az írásból (hogy mennyi az az annyi)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Zorel válasza Cifu (#1) üzenetére


Zorel
senior tag

Igen, próbáltam lényegre törő lenni. :)
A hőmérsékletes rész engem is nagyon meglepett, mert a hallottak alapján fel voltam készülve, hogy itt az SB jóval hűvösebb lesz. Többször is futtattam LinX-et, de ezeket az értékeket kaptam és persze a paszta és a hűtő is ugyanaz volt.

gmedman: Köszönöm! Melegedéssel kapcsolatban pedig jó a kérdés, nekem ez az első Ivy procim így sajnos nincs más viszonyítási alapom.

(#6) Zorel válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Zorel
senior tag

Fogyasztást sajnos pontosan nem tudtam lemérni. A gyári adatok szerint az i7 2600K-nak 95W a 3770-nek pedig 77W a TDP-je. Az IGP-re pedig szándékosan nem tértem ki, azt egy következő cikkre tartogatom.

(#7) Diocles válasza Zorel (#6) üzenetére


Diocles
aktív tag

Mekkora feszültséget adtál az Ivy-nak 4.1-en? Milyen hűtőt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#8) Zorel válasza Diocles (#7) üzenetére


Zorel
senior tag

1,1V és "Zalman CNPS 10X Quite"

(#9) Diocles válasza Zorel (#8) üzenetére


Diocles
aktív tag

Bárkinek bármi tipp arra, hogy nekem 1,12 V-on LinX alatt miért 90 fokos Freezer 13 Pro-val? A hűtő helyesen van feltéve és megfelelően pasztázva.

(#10) Zorel válasza Diocles (#9) üzenetére


Zorel
senior tag

Tippem nincs, de annyit tudok tenni, hogy estefelé megnézem, hogy 1,12V-on mennyire melegszik fel 4,1GHz-en LinX alatt. Milyen progival nézed a hőmérsékletet? Én is azzal nézném akkor.

(#11) Diocles válasza Zorel (#10) üzenetére


Diocles
aktív tag

Realtemp-pel. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12) tttzshd válasza Zorel (#6) üzenetére


tttzshd
tag

Szia Zorel ! Köszi a tesztet de a legfontosabb tesztet kihagytad !

A cinebench cpu render tesztét !

Ha ezt belebiggyesztenéd megköszönném ,engem ez érdekelne legjobban :R

üdv

(#13) Maximus43


Maximus43
tag

Köszönjük a tesztet! Valóban hasznos a sok okoskodónak :DD

ツ 12 éve tag

(#14) persil válasza big-J (#3) üzenetére


persil
nagyúr

Ugyan annyi pénzért nem jó az a 3%-os gyorsulás? :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#15) walkmanboy


walkmanboy
tag

Jó cikk, bár kissé hiányosnak találom. :R

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#16) kenand


kenand
veterán

Beépített IGP erősen felejtős (tudott, hogy az ivy bridge sokkal jobb , de még egy notebookba is gytra egy asztali gépbe, ilyen CPU mellé, egyszerűen nevetséges az integrált GPU )

(#17) Cifu válasza Diocles (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

A ház szellőzési is rendben van? Hogy van rászerelve a 13Pro? Merre fúj?

@Kenand: Ebben igazad van, de egyetlen más alternatíva sem jobb. Ilyen proci mellé olyan IGP-t nem tudsz rakni, aminek játékra értelme lenne. Ellenben arra jó lehet, hogy böngészés, filmnézés közben ne menjen a dedikált videókártya....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A Vantage CPU teszt nem a CPU-t mérte, hanem a GeForce VGA-d. Nem kapcsoltad ki a PhysX-et, így nagyrészét a VGA számolta. 30000 pont körül lenne reális, azokat célszerű lenne újra mérni.

A 3DMark11 CPU tesztje által kiadott pontszám nagyon függ a RAM sebességétől, a csatornák számától és az időzítésektől is. Annak is csak akkor van értelme, ha ez pontosan megegyezett.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) Zorel válasza 04ahgy (#18) üzenetére


Zorel
senior tag

Természetesen minden esetben ugyanaz volt a beállítás.
Lehet, hogy nagyrészt a VGA számolt, de ettől függetlenül így is láthatóak a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#20) Zorel válasza tttzshd (#12) üzenetére


Zorel
senior tag

Köszi, igyekszem pótolni.

Maximus43, walkmanboy: Köszönöm.

(#21) Diocles válasza Cifu (#17) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nagyon is rendben van. Hátrafelé fúj, ki a gépházból.

(#22) 04ahgy válasza Zorel (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Látható valami, ami nem reprezentatív, mert a két CPU-ban eltér a PCIe vezérlő, a 3770-ben gyorsabb. Ez befolyásolja a végeredményt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a cikket, nagyon érdekes volt! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) Geller72


Geller72
veterán

Kitérhettél volna érintőlegesen a "sima" 3770 vs. "k" verzió közti difire, és itt pont nem a "lock" -ra gondoltam. ;).

(#25) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket,érdekes volt.

(#26) fatal1ty1984 válasza Zorel (#6) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ez a teszt szép és jo,csak éppen a hüfokok nemjok.az ivy sokkal jobban melegszik(kb 8-10 fok) mint a sandy 2600k. a te tesztedben pedig pont forditva látszik

(#27) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Kérdésem a következő: Van egy sima 3770-es procim és kaptam egy ajánlatot, 3770K cserére.
Szerintetek bele menjek? Nem régóta intelezek évekig Amd-s gépem volt ezért kérem a segítségeteket.
Nem vagyok tuning őrült viszont ha többet hoz ki a gépből automatán ( OC beállítással ) akkor bele mennék.
Előre is köszi

Számom +36205747193

(#28) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok. Nekem egy nem k-s i7 3770 processzorom van. És szeretném húzni. jó lenne, ha olyan 4.3-4.4 Ghz-en menne. Mit kéne ahhoz állítanom, hogy stabil is legyen? Eddig 102.4 bclk-val és 42x CPU Ratio-val 4.2-4.3 Ghz-et tudtam elérni

A gépem : i7 3770
Memory ram 2X 4Gb 1333 Mhz
alaplap thermaltake berlin 630 w

(#29) tfk3y


tfk3y
tag

Köszi a cikket Zorel! :B :P

(o_O)

(#30) palfitom válasza tfk3y (#29) üzenetére


palfitom
félisten

Hasznodra volt így cirka 10,5 év távlatában? :D

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#31) tfk3y válasza palfitom (#30) üzenetére


tfk3y
tag

Abszolút :D :D

(o_O)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.