Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) geekthink


geekthink
csendes tag

Én is hozzátenném a saját tapasztalataimat, hátha ide téved valaki és hasznát látja.

Hasonló utat jártam be. Noname alsópolc, Parkside, aztán egy Makita 4351FCTJ (kofferrel).

A harmadik azért mert szerettem volna levágni 45 fokban a két keményfa borítású IKEA-s munkalap végét, hogy sarokba lehessen illeszteni lehetőleg áthidaló aluprofil nélkül ami szerintem ronda és felesleges.
Egy közeli asztalos azt mondta, hogy nem lehetséges. Nem tudja garantálni, hogy pontosan fog illeszkedni és derékszöget fog kiadni, így nem vállalja el. Vágjam kilencvenben és kész.

Itt felszívtam magam és megvettem a Makitát. A végeredmény tökéletes lett, de részben a szerencsének köszönhetően. Az egyenessel nem volt gond mert nem kézzel vezettem a fűrészt. A vágás is szép lett, mert olyan pengét használtam amin alul és felül fordítva állnak a fogak. Lásd lent. Viszont a vágás függőles irányát szerintem ilyen géppel lehetetlen tartani. Szerencsém volt, mert a két lapon azonos irányba "dőlt/csavarodott" a vágás függőlegesen és így passzoltak egymáshoz.

A Makita egyébként fényévekkel van a Parkside felett minden tekintetben. Gyorsabb, erősebb, pontosabb, halkabb, kényelmesebb, vastagabb anyaggal is boldogul.

A gép és a módszer:

A penge (BOSH T308BF extra-clean for hardwood):

Az eredmény:

Utólag arra jutottam, hogy egy merülőfűrészt kellett volna vennem egy megfelelő fűrészlappal, de a szúrófűrészt sem bántam meg.

- The end -

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.