Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lenry válasza 8th (#100) üzenetére


Lenry
félisten

A múlt héten cseréltettem SRS hiba miatt Vianoban foglaltságérzékelőt. Csak üléspárnával együtt lehetett venni. 200k...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#102) Rick4 válasza 8th (#100) üzenetére


Rick4
félisten

Még csak kettőstömegű se kell, elég a csoda honda dízel injektorok rejtelmeibe belemerülni. És akkor még ott tartunk, hogy az alkatrész KAPHATÓ. De van egy csomó, ami nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#103) bacsis válasza iday (#96) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze nincs is ezzel semmi gond. :)
Egy biztos. Direkt vártam ezzel a tesztel 1 évet. azért az már annyi idő, hogy körvonalazódjon minden fontos dolog.
A kocsi jön megy, teszi a dolgát, nincs vele problémánk. Ha valamit szervizelni kellett, volt hozzá minden. Amúgy a láng kft-től konkrétan MINDENT lehet rendelni az autóhoz. Van hozzá minden. Megfizethető. Jön megy, teszi a dolgát, kényelmes, nagy, nem zabálja le a hajam, van még kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

(#104) Rick4 válasza bacsis (#103) üzenetére


Rick4
félisten

Van. Légzsák van benne? :D Oké, hogy a helye ott van, de benne van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#105) Donki Hóte válasza Rick4 (#104) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jó, hogy azt nem kérdezed meg, hogy ha benne is van, akkor működik-e :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#106) Szabi® válasza Rick4 (#104) üzenetére


Szabi®
addikt

Miért ha nincs benne a légzsák, akkor vigye vissza ? Te hány éves vagy ? 12 ? :)

[ Szerkesztve ]

(#107) bacsis válasza Rick4 (#104) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát.. fizikailag nem csekkoltam...
De annyit feltételezek, hogy van benne... mert pont a napokban előjött egy hiba... Eddig nem, de mostmár elkezdett világítani a légzsák vissza jelző a műszerfalon :DDD
Ha nem lenne benne, és eddig nem világított a hibaled... Eztán sem világítania... legalábbis én ezt feltételezem...

(#108) Lenry válasza Szabi® (#106) üzenetére


Lenry
félisten

Nem, csak akkor már tud róla hogy rakatni kell bele, minthogy feltételezi hogy van, aztán fáj, amikor kiderül hogy nincs

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#109) Lenry válasza bacsis (#107) üzenetére


Lenry
félisten

Én megnézném. Egy csomó autóban pár perces művelet a kormánylégzsák-csere, keresel egy YT videót, és nézd meg. Az életed múlhat rajta.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#110) BiP válasza bacsis (#103) üzenetére


BiP
nagyúr

Értem én, hogy tetszik, meg teszi a dolgát, 1 éve semmi baja, és örülsz neki, de hát akkor is...
Átgondoltad, te hogy ...
Utánanéztél annak, hogy ...
Kiszámoltad, leellenőrizted, megvizsgáltattad, stb.stb.stb.

:P ;] :)

(#111) Szabi® válasza Lenry (#108) üzenetére


Szabi®
addikt

A légzsákot csak műhelyben lehet ellenőrizni, nem egy olyan dolog, ami ránézésre megállapítható. Vásárláskor meg egyáltalán nem tudod megállapítani a meglétüket.
Még otthon is necces nekiállni bontogatni, és megnézni be-e van kötve, vagy nincs.
Aztán meg haltak már meg légzsákos autóban is. Tehát nem értem mire garancia ez ?
Hány éve használnak elterjedten tömegesen gyártott légzsákot ? 35 :F Mindenképpen a biztonságos közlekedésre kell törekedni. Ha hibázik valaki egy nyerges rönkszállító Volvóval szemben, akkor mindegy, hogy van-e, vagy nincs. Még mindig a kisebb erőhatású baleseteknél véd csak meg.

(#112) Lenry válasza Szabi® (#111) üzenetére


Lenry
félisten

Látom nem akarod érteni, de leszarom.
Neked van igazad, másképp nem is lehetséges. Élmény volt veled beszélni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#113) bacsis válasza BiP (#110) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Gyorsan vissza kellett pörgetnem a hsz-eket, hogy te most egy troll vagy, vagy a trollok trollkodója :)

(#114) BiP válasza bacsis (#113) üzenetére


BiP
nagyúr

Utóbbi, de akkor ezek szerint jól sikerült :))

(#115) szabonagyur válasza Lenry (#112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk a légzsákot ha minden igaz cserélni kellene 10 évente talán, szóval ha van benne ha nincs lehet mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#116) bacsis válasza szabonagyur (#115) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ugye máig van a családban egy régi Swift. És hát ennek az autótípusnak már van egy elég nagy rajongói tábora. ezt szoktam követni. Ebből kifolyólag foglalkozunk a suzukis balesetekkel. Ezeknek az autóknak az átlagéletkora 20-25 év. Mégis hibátlanul nyílnak a légzsákjai ha arról van szó, tehát azért szerintem annyira nem mindegy :)

(#117) gaborbol válasza Rick4 (#51) üzenetére


gaborbol
őstag

[link]

“ Elvitte szervizbe, mert a hutomaszk kozepet csak a lokos leszedesevel lehet cserelni, de elotte a kerekjarat takarot is le kell bonani meg a lampakat?
Ott megallapitottak, hogy 7000 dollaros a kar, a lokos belsejeben levo energia elnyelo "vasrud?" is karosodott, azt is ki kell cserelni.
Nincs az orszagban egy darab :DDD
8. hetet tulti a kocsi a markaszervizbe, mar en legyarottotam volna neki ennyi alatt, most jott meg az alkatresz kinabol...”

Huto, klimahuto tarto konzol, klima huto is megrepedt valahol, eleg rendes lista jott ossze belole.

9 het lett belole 8100 dollar….

[ Szerkesztve ]

(#118) freeknight


freeknight
őstag

De jó kis téma ez, élmény volt olvasgatni :D
Bátor ember vagy, az biztos ;] :D

Szomszédom vásárolt a fiának egy 2011-es amerikai Passatot régi jó nepper haverom útján (kisváros, mindenki ismer mindenkit :DDD ), mert tetszett a gyereknek, és tényleg nem minden nap látsz ilyet, még ha ismerős is a forma. Az is törve volt nem kicsit, de azért nem a két autóból összetákolt kategória. Ez még a jobbik eset, mert a vízkáros sokkal durvább meglepetéseket tartogat. Sajnos haverom elmondása szerint, aki 15 éve foglalkozik használtautó kereskedelemmel emellett nem egy amerikai vas átment már a keze alatt, az itt pocskondiázott kollégának igaza van, ezt az olcsóbb, "népautósabb" kategóriát nem igazán éri meg jó állapotúként behozni, lényegében az összes törött és/vagy vízkáros - ez utóbbi a délkeleti államokban nem is olyan ritka arrafelé.
Ami viszont jó hír, hogy a nagy többség azért a törött kategóriát képviseli, és abból sem a ropira tört fajtát. Ha sérült már pár elem, akkor ott már nem éri meg javítani, úgyse fogják megvenni, jobban működik az előélet lekérdezés is, úgyhogy nagyon nyomott áron nagy tételben eladják a mexikói vagy ritkábban k-európai neppernek (most már a szigorodó behozatali szabályok miatt annak sem, de erről itt is volt szó) aki megcsináltatja és szépen továbbadja. Nem egy nagy történet, mivel ismétlem, legnagyobbrészt nem a két autóból összehegesztett halálcsapdákról van szó.

Egyébként szomszédom fia 7 éve boldogan használja a Passatot, pedig napi 70 km-t ingázik vele dolgozni.
1.8 tsi motor, a legtöbb alkatrész elérhető, egyedül a kasztni elemekkel lenne gondban, de szerencsére ilyen cserére még nem kellett sort keríteni.
Neked is hasonlóan problémamentes használatot kívánok, és örülök, hogy részt vehettem a beszélgetésben, nagyon érdekes témájú topik! :R

[ Szerkesztve ]

(#119) 8th válasza freeknight (#118) üzenetére


8th
addikt

"az olcsóbb, "népautósabb" kategóriát nem igazán éri meg jó állapotúként behozni"

Azt sehogyan sem éri meg behozni kivéve ha project autónak szánja az ember. Olyankor a pénz nem számít. Cimborám két éve hozatott magának egy Golf mk5-öt (Rabbit GT). Többe került a hazahozatal mint maga az autó. Európában nem talált szép állapotú 2.5L R5 motoros golfot így kénytelen volt a tengerentúlról hozatni. Egy Audi TT 2.5L R5 TFSI motorja ugrott be a gyári szívómotor helyére ezért kellett, hogy gyárilag a 2480ccm öthengeres motorral szerelt legyen a Golf. Magyar rendőr életében nem látott még ilyen autót közelről szóval tízből tízben fel sem merül a turpisság a felnyitott géptetős autót nézegetve. :P

(#120) apatyas


apatyas
Korrektor

Ez a cikk még csak most került ki? Te jó ég.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#122) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Vigyázni kell az autóval való közlekedéskor, mert nem szabad 50 liternél többet beletankolni, hiába férne bele 70 liter, mert ha többet tankolsz, mint 50 liter, akkor a teljes mennyiségre a 770 Ft/liter benzinárat kell kifizetni :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123) Rick4 válasza 8th (#119) üzenetére


Rick4
félisten

Nem csak a rendőr, még a vizsgabiztos sem, szóval ott már mindegy is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#124) Rick4 válasza gaborbol (#117) üzenetére


Rick4
félisten

Ismerős, sok ilyenről tudok. Saját esetem is van európai autóval, ahol a citroen márkaszerviz 1.8mm gittel rakta össze a kocsit, de azért felvette az elemcseréért, bontásért, és minden másért az 1.7M-t.. :D Már folyamatban van a per...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#125) bacsis válasza C0R0 (#121) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én csak a tesztanyagot adtam :)
Úgy voltam vele, hogy megmutatom olyannak is, aki ért is ahhoz hogy cikket írjon róla :D

(#126) bacsis válasza Donki Hóte (#122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi a figyelemfelhívást, oda fogok rá figyelni :R :R

(#127) Lenry válasza Donki Hóte (#122) üzenetére


Lenry
félisten

MOL kutak 49,5 liternél megállnak
legalábbis Szegeden

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#128) Hieronymus válasza bacsis (#126) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyen sok örömöd az autóban.

PS:
Ez a hozzászólás kerek számra emeli a hozzászólások számát. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#129) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nagyon szép az autó még nekem is bejön! hyundai az egyik legmegbízhatóbb autó a márkák közül és nem rohadós fajták. :)

Szerk.: Már megelőztek az autonavigátoros link kérdéssel. :DDD

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#130) FoLey-v válasza Donki Hóte (#122) üzenetére


FoLey-v
addikt

Tegnap M. Petrolnál csak 20 litert tudtam beletankolni. :(

100-as benzinnél már 800ft-ba számolják. :(((

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#131) 8th


8th
addikt

Ez jóval nagyobb autó mint a Suzuki volt. Ha az ITX rendszámmal fut én csak kiváltottam volna erre egy ATX rendszámot. ;]

(#132) N_A_S válasza 8th (#131) üzenetére


N_A_S
veterán

:C :C :C

Gratula az autóhoz bacsis! Nagyon formás egy verda!

https://tinyurl.com/phnas

(#133) Gibo


Gibo
senior tag

Nekem a 2016-os S-Max-nak a fedélzeti számítógépre decire pontosan adja meg az átlagot mindig... :)) Nehéz volt elhinni, mert a többi kocsink mindig hazudott általában -1 dl-ert

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#134) plömplöm


plömplöm
őstag

[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#135) Rick4 válasza plömplöm (#134) üzenetére


Rick4
félisten

Én ezt már leírtam konkrétan ennek az autónak az esetével, szóval valójában nem hogy semmi meglepő nincs ebben, hanem teljesen nyilvánvaló volt, hogy ugyanaz a helyzet. Én napi szinten találkozom ilyenekkel, 10-ből 9 onnan származó autó annyira törve volt, hogy a kinti bérekkel kint, és normális minőségben itthon sem érdemes javítani, mert nem jössz ki vele jobban, viszont kókányolni, trükközni még mindig lehet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#136) Borzoló


Borzoló
senior tag

Még mindig bacsis segge alatt a verda, teljes megelégedésére. Láttam, nagyon szép....sok szép km-t!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.