Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HyperXuper

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

észrevételek, kommentek jöhetenek bátran, jó olvasást! :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) IBasterd válasza vinibali (#1) üzenetére


IBasterd
tag

Engem a plecsni, es a bringas homeres fogott meg... ;] :D

Szamomra tanulsagos volt, de csak tovabb erosodott bennem a gondolat: ha vegre FM2-re valtok, atjossz es belovod a memoriakat. ;)

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Az volt már, hogy utálom a nem nulláról kezdődő grafikonokat? ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Zigur


Zigur
senior tag

Nem tudom, 2-3 FPS plusszért megéri ez a memória.. mennyivel drágább egy ilyen kit mint egy sima kit ?

(#5) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nagyon unhatod/ utálhatod már ezt a 2 játékot ;]
Amúgy köszi, majd valamikor aktuális lesz a váltás, de memória terén eddig nagy homály volt nálam, így ez a cikk most kellett.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hallelujah!

Soha sehol nem láttam még ,memoria hőmérsékleti grafikonokat,még itt a saját forumjában sem tudták megmondani mennyi a memória "üzemi" hőmérséklete.!
Számomra remek hasznos írás! :R

(#7) fsb1000


fsb1000
nagyúr

"A gyártók nagy része, olykor elég tetemes árrést teremt saját portfólióján belül"

Az "árrés" nem a megfelelő szó ebben a mondatban.

(#8) fsb1000


fsb1000
nagyúr

"Csupán nettó minimum 10-14 óra ment ezekkel a mérésekkel, nyugodt szívvel hagyom ki. :)"

Ez a mondat komoly kihívásokkal küzd értelmezhetőség terén, ezért javaslom átszerkeszteni.
Ha pl azt akartad írni, hogy 10-14 órát töltöttél ezekkel a mérésekkel, akkor a "ment" után kéne egy "el"

(#9) vinibali válasza IBasterd (#2) üzenetére


vinibali
őstag

ámen :)

(#3) Dluinet: a kicsi eltérések miatt kénytelen voltam

(#4) Zigur: ilyen T1-es kitet még tavaly augusztusában 12ezerért vettem. ha most akarsz ilyen tudásút (Kingstonban) Predatort keress

(#5) ]Phobos[: rég voltak a mérések, elmúlt a harag

(#6) Silentfrog: szerintem csak ez a része üt a tesztnek :D

(#8) fsb1000: köszi

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) Dluinet válasza vinibali (#9) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért nem szabad ilyent csinálni, ha nulláról indulna a grafikon, akkor látszana, hogy semmilyen vagy elhanyagolható eltérés van a modulok között.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11) Silentfrog válasza vinibali (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

Esetleg te tudod,hogy mennyi a memoria max hőmérséklete amit elvisel?
Én 70 fokra tippelnék.
Csak azért kérdezem mert múltkor majdnem megtíptek egy forumban amikor megjegyeztem,hogy minek egy memoriára hőcsöves aluborda. :)

(#12) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

OMG!

Egy hónapja vettem 8 giga 2,4-es predatort 64 ojróért, most meg nézem h 81. Aztaq, gyorsan mennek fel az árak!

Hogy a témához is hozzászóljak - aki Predatort vesz, készüljön rá fel, hogy lehet le kell szedni az egyik ventit hogy beférjen a RAM.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#13) #21346560


#21346560
törölt tag

Eddig azt hittem, hogy nekem BLUE van, de a képeket és a táblázatot nézve nekem T1 van :U :DDD

(#14) siriq


siriq
őstag

Intel-el is fenteb lehet menni mint 1.5-1.6 Az 1.86 24/7-ben megoldhato ha tudja az ember mit hova kell allitani.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#15) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi a tesztet. Megnyugtatott, hogy jó választás volt a 3 éves blu-kat genesis-re cserélni! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) Teréz Atya válasza siriq (#14) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A ventit maxra :)

sarcasm OFF:

A proci OC-jét neked nem korlátozza a magas RAM fesz?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17) vinibali válasza Dluinet (#10) üzenetére


vinibali
őstag

ha ez a helyzet, akkor miért csináltam az egész mérést? :)

(#11) Silentfrog: a gyári leírások szerint 85°C-ig üzemképesek, bár ez egy ottó motor vízhője, elég extrém helyzetnek kell történnie, hogy ezt elérje.

(#12) Teréz Atya: vagy a bordákat a Predatorról :K

(#13) Runo: akkor sokat ne habozz, valami állíts rajta!

(#14) siriq: VTT+0,5V(max) függvénye az egész, egy hsz az SB topikból. ameddig az Intelnél van ajánlás, addig az AMD-nél mégcsak maximumot sem határoztak meg. itt egy másik portálos cikk

(#15) Tsebacsi: használd is ki őket, akkor!

(#16) Teréz Atya: ha a kérdés nekem szól, akkor 3250(130*25)Mhz-es mag órajel mellett ment a RAM 2426-ot, szóval nem :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Most jutok hozzá 6x2gb hyperx t1 1600 mhz kithet. Ha nem olvasom a teszted, nem is tudnám, hogy mennyivel jobb a sima blu változatnál. 18-ért meg ajándék, ha a mai árakat nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#19) #00137984


#00137984
törölt tag

Gigabyte GA-MA 770TUD3P alaplapban először HyperX-et kaptam, ami rendben el is indult, de a szervízben nem tesztelték ki, ezért otthon ért az a meglepetés, hogy alapbeállításon fagytak a RAM-ok. Akkor cserélték Geil Black Dragon-ra. Majd bővítettem 8GB-ra, de már az újabb kiadásokon egy oldalon voltak csak memória modulok (1 rank, 8 bank), minden másban lényegében hasonlóak voltak (1600 MHz-en CL8 és 1.6V). Az egyik eltérés sajnos az időzitést érintette. A két régi modul 90ns-os BIOS beállitáson ment, a négy együtt csak 110ns-on volt üzemképes. Az NB 2.2GHz-en megy most és a CPU és rendszer sávszélessége rendesen ki van használva. Az AM3 ezt tudja és ezen a még gyorsabb memóriakezelés sem sokat lendit, váltanom kell majd, de még nem tudom AMD vonalon melyik életképes megoldás, ezért kivárom a következő foglalatváltást, vagy reviziót.

[ Szerkesztve ]

(#20) Findzs


Findzs
addikt

volt 1866 mhz -es t1-es 2x4gb -os kittem megerősíthetem király volt :K

most 2400 as van predator, alacsonyabb fesz mellett tudja a 2400 mhz -et annyival jobb

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) siriq válasza vinibali (#17) üzenetére


siriq
őstag

Tehat ezek utan nem ertem a troll reszet amit a cikkedben irtal. Valotlant irsz, majd levezeted, hogyan lehet siman megoldani intelnel. Gratula.
A max vram feszko nem erdekel amd-nel. A lenyeg olyan feszkon tesztelted amin intelnel is megoldhato, ergo troll on: jo lenne ha nem balf@szsagot irnal le. troll off.
AMD-nel meg a 4 modulal is soksszor szivsz alap feszkon, intelnel meg megy.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#22) siriq válasza siriq (#21) üzenetére


siriq
őstag

Ph-s tapasztalat nem erdekel mit ki ir es hogyan.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HyperXuper
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.