Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Petyyyyy

Petyyyyy
(addikt)
LOGOUT blog

Egészen szimpatikus darab a Savage. Az ára is rendben van a kapacitást és sebességet tekintve.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever. Im the star

(#2) CsonkaImo

CsonkaImo
(addikt)

Szeretem a HyperX cuccokat, de sajnos az SSD-ken elég gyakran előfordult a Sata Data csatlakozó törése. Az én HyperX 3K-mal is megtörtént, szerencsére a hivatalos support-nak jelezve cserélték (természetesen hazai kis/nagyker nem akart foglalkozni a problémával). Ezt a hibát kiküszöbölhették azóta? Mert nem csak a HyperX termékcsaládra volt jellemző hanem az SSDnow-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Cassi

Cassi
(aktív tag)

Elmegy, de árban és sebességben is verik a már piacon levő Samsungok, semmilyen téren nem hoz újat egy otthoni felhasználónak.

(#4) Normi™ válasza Cassi (#3) üzenetére

Normi™
(őstag)

A legtöbb otthoni felhasználónak tök mindegy milyen ssd-je van mert úgysem vesz észre semmi különbséget még sata2 és sata3 között sem,maximum ha ész nélkül benchmarkol vagy rendszeresen nagy fájlokat másol.

(#5) lenox

lenox
(addikt)

Van valami kulonos oka, hogy azokon a teszteredmenyeket mutato kepeken, ahol egy sorban tobb eredmeny/vonal/szam is szerepel nincs kiemelve a most tesztelt versenyzo. A tobbin egy pillantassal el lehet igazodni, ezeken meg keresgetni kell. Igazabol ha a felirat ki lenne emelve mar az is megoldana, a vonalakat nem kell bantani.

(#6) Duracellm... válasza CsonkaImo (#2) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

"Mert nem csak a HyperX termékcsaládra volt jellemző hanem az SSDnow-ra is."

Alátudom támasztani, kihúzás gátlós sata kábelt használok, és a váll amibe a fék beakad már lekopott a csatlakozóról, kb.: 6x-volt mozgatva. letörni még nem "sikerült"

[ Szerkesztve ]

(#7) creation válasza lenox (#5) üzenetére

creation
(senior tag)

+1/OFF]

Másrészt... Nekem jelenleg egy 64GB-os SSDNow tevékenykedik a gépemben. Arra, hogy az oprendszer elfusson róla, tökéletesen megfelel. Más nagyon úgysem fér el rajta a kötelező office és kihagyhatatlan egyéb nyalánkságok miatt. Így nálam a játékok a HDD-ről betöltve továbbra is időt vesznek igénybe. Nagyobbra nincs keret és árban az nyert. Ettől eltekintve, ha beruházhatnék egy 2X akkora területűre mint most van (max 120GB), akkor 90% az esélye annak, hogy nem samu lenne a befutó.

Nem rossz kis kütyü, must buy :R

Köszönöm az értékes cikket! :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) creation válasza CsonkaImo (#2) üzenetére

creation
(senior tag)

SSDNow V100 szintén nem egy eget verő anyagminőséggel megáldott csatlakozósorral van felszerelve. Gondolkodtam már azon, hogy alulról felcsavarozok egy alu lemezt neki, hogy megtámassza a csatlakozósort... :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) CsonkaImo válasza Duracellm... (#6) üzenetére

CsonkaImo
(addikt)

Én csak beüzemeltem a mellékelt sata kábellal. Pár hónap múlva géptakarításkor lehúztam róla és a kábelban maradt a csatlakozó. Hangja se volt, így észre se vettem csak amikor vissza akartam rakni, akkor láttam az SSD-n az aranyló lemezecskéket.

(#10) D1Rect

D1Rect
(félisten)

Pofás, de ennyiért drága. Amíg nincs jobb mint a sata3, az egyik 19 a másik egy híján húsz.
Gari és a tárhely/Ft a lényeg, a többi érzékelhetetlen.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#11) Rover623

Rover623
(félisten)

"A fémcsomagolás meglehetősen súlyosra sikeredett, ugyanis a meghajtó tömege körülbelül 95 gramm. Mindez annyit tesz, hogy a súlyra érzékenyebb, elsősorban a könnyű mobil gépekbe vásárlók számára nem feltétlenül ideális alternatíva a modell."

:W

1. mindig is tudtam, hogy az átlag informatikus vagy pizzát és cukros üdítőt zabáló szőrös szemüveges dagadt disznó, vagy pedig ropilábú és kezű (szemüveges) pálcikaember...de egyik sem szeret, mert nem bír súlyt cipelni!
2. a PH! még mindig és kitartóan bulvárosodik!

De most komolyan!

A legtöbb kommersz SSD az 50-70g-os kategóriába esik. Ez meg 95!
Na püff...és akkor mi van? Legfeljebb a válltáskába nem teszi be a doboz óvszert/tampont, és akkor nem szakad le a válla a túlsúlytól! :P

Ha valaki ráér, keresse már meg, melyik az a legkisebb tömegű hordozható eszköz (laptop, tablet, akármi), amibe bele lehet tenni 2.5"-os SSD-t!
Aztán számolja ki, hogy az össztömegnek hány százaléka az a plusz 25-45g...és hány kalóriával kell többet bevinnie a szerencsétlen tulajdonosnak, hogy el bírja cipelni ezt az irtózatos terhet! :W

primus inter pares

(#12) D1Rect válasza Rover623 (#11) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Mert magadból indulsz ki...
Most gondolj bele, hogy szegény feltörekvő brókerpalánta kénytelen otthon hagyni azt a 25g kokaint...
Az egész napja el van b@szva.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#13) bsh válasza D1Rect (#10) üzenetére

bsh
(senior tag)

azért egy hulladék vezérlő és/vagy egy hulladék firmware elég érzékelhető tud még lenni... :U

(#14) Ed3r_X_ válasza creation (#7) üzenetére

Ed3r_X_
(veterán)

Nem tudom milyen rendszert használsz, de a 64GB-os (valójában kisebb) Samsung 830-on van egy minden frissítéssel megrakott 8.1, és van mellé 35GB helyem :)

"The best things in life aren't things"

(#15) berVi

berVi
(senior tag)

Hianyzott mar az M.2 meg az NVMe, mint egy falat kenyer. Ezek a tesztek vegtelenul egysikuak mar :)

(#16) haxiboy válasza Duracellm... (#6) üzenetére

haxiboy
(addikt)

Ilyen problémám nekem is van, mondjuk nekem az első naptól kezdve, azt hittem hogy nincs is rajt váll ahova beakadna.

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#17) szaszimi válasza D1Rect (#10) üzenetére

szaszimi
(tag)

na meg az, hogy ne kezdjen el szarakodni, lassulni, mint a samu EVO sorozata pl...
én többet nem veszek samut, az tuti

www.eosimi.tumblr.com | www.instagram.com/szaszimi

(#18) Reggie0

Reggie0
(nagyúr)

Lehet nem artana a masodperc alapu meresek felbontasat novelni, mert igy sok ertelme nincsen.

(#19) Rover623 válasza D1Rect (#12) üzenetére

Rover623
(félisten)

:R

primus inter pares

(#20) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Sajnos a SATA3 csatlakozo mar nagyon "elavult".
Ahogy fejlodnek az SSD vezerlo chipek ugy utkoznek egyre tobbszor a SATA3 csatolo korlataiba.
Kis tulzassal elmondhatjuk, hogy aki 2014-2015-ben mar olvasott SSD meghajto tesztet az elolvasta az osszeset.

Olyan, mint egy AC/DC vagy Motorhead album, hallott egyet az ember akkor hallotta az osszeset.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Zimmy88 válasza D1Rect (#12) üzenetére

Zimmy88
(tag)

:DD :DD

FZR2000 ®

(#22) hemaka válasza Ed3r_X_ (#14) üzenetére

hemaka
(nagyúr)

Win7-re tippelnék, plusz az office, az már nálam is necces volt a 64-es SSD-n(15GB szabad hely volt kb.).
Win8.1 óta nekem is kicsit szellősebb az SSD.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#23) ViZion

ViZion
(félisten)

OK, megvannak a tesztek... fél év múlva cserélik ennek is a "belét", mint a SV300-nak? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) fondorlatos

fondorlatos
(aktív tag)

Ez erdekes. Samuek ezt a teljesitmenyt mar egy eve tudjak.
Ugyanakkor szin es formavilag nagyon tetszik, meg persze a sok extra a dobozban...

(#25) fury71 válasza fondorlatos (#24) üzenetére

fury71
(aktív tag)

Nekem is tetszik a színe és a 4GB-os Savage ramok mellett jól is mutatna.
Jelenleg egy 120GB-os 3K teljesít szolgálatot. Lehet cserélni fogom egy ilyen 240-re. :))

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#26) milszab

milszab
(senior tag)

Szerintem ha a teljesítményt nézzük totál mind1 milyen márkájú az ssd. Minél olcsóbb legyen és kész. Én eddig nagy Samsung párti voltam, de miután vettem egy fele annyiba kerülő Kingston ami majdhogynem jobb is, másképp gondolom.

(#27) Zsmester89 válasza milszab (#26) üzenetére

Zsmester89
(őstag)

:D Elkerülvén a "majdnem" címszavakat, inkább adok +5e ft-ot egy jobbért.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#28) dchard

dchard
(veterán)

Szerintem érdemes volna átvenni az Anad-os TRIM validálást és a működés konzisztenciáját vizsgáló teszteket is, mert ott bizony kijöhet komoly különbség is, amiről jó ha tud a vásárló.

Osztom a többiek véleményét abban, hogy ezek a tesztesetek egyre kevésbé képesek megállapítani a különbségeket, talán érdemes lenne újragondolni a tesztelési metodológiát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) lenox válasza dchard (#28) üzenetére

lenox
(addikt)

Kerdes, hogy miert lenne jo olyan kulonbseget lattatni, amit aztan soha senki nem latna a valos eletben.

(#30) tatala77

tatala77
(tag)

Én nem tudom. 1 hónapja volt kioffolva 20k-ért a Samsung EVO 850-es, 120 GB-os, megvettem, feltettem rá Win8.1-et, hasít, mint a szél....
Azon tanakodtam haverokkal, hogy 120 GB-snál minek átlagfelhasználásra nagyobbat venni?
Alap op.rendszer, Office pár nyalánkság, 1-2 játék, amivel az ember játszik és kész...
Sebességben bőven megfelel, váltani akkor fogok legközelebb, ha az m.2 vagy gyorsabb meghajtók lesznek kaphatók.

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#31) dchard válasza lenox (#29) üzenetére

dchard
(veterán)

Egyrészt azért mert a tesztelés egyetlen értelme, hogy differenciálni lehessen a termékek között. Erre a mostani teszt csokor alkalmatlan, lényegében nincsenek különbségek. Másrészt a lineáris írási olvasási teszt vagy az IOPS mit mutat meg egy átlag felhasználónak? Semmi olyat, ami egy kicsit is érdekelné.

Hosszú távon igenis lényeges a TRIM és a GC működésének az ellenőrzése. Az SSD-kel különösen megnyúlt a rendszer újratelepítési időköze, és ha szarul működik a TRIM vagy a GC az bizony befolyásolja a teljesítményt, nem is kicsit. Ha úgy vesszük ennek több értelme van, mint IOPS-ot vagy lineáris átvitelt mérni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#32) lenox válasza dchard (#31) üzenetére

lenox
(addikt)

Egyrészt azért mert a tesztelés egyetlen értelme, hogy differenciálni lehessen a termékek között.

Nem igy van, a teszteles fontos ertelme a validalas, hogy az adott termek hasznalhato. Lasd bizonyos ssd vezerlok, amikkel szerelt ssd-k otthoni felhasznaloknal es problemakat okoztak.

(#33) gabee jr

gabee jr
(tag)

Sikeresen bezsákoltam egy ilyen 240 gigás SSD-t rendszermeghajtó gyanánt. Ráadásul 35%-al olcsóbb volt, mint a másik kiszemeltem a 850-es Samu Pro.
Kíváncsi leszek rá, hogy a brit és usa vásárlók (amazon és newegg véleményeket olvastam) miért vannak annyira oda.

"Csukaharapást szőrivel"

(#34) Runner_fxr

Runner_fxr
(őstag)

Én is gondolkodtam, hogy kingston savage ssd legyen vagy 850evo. Végül a kingston lett. Viszont látva hogy szinte mindenki a samsung-ot ajánlja kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem volt jó választás. Átlagos használat mellett, lehet érezni a két meghajtó között különbséget?
Még soha nem volt ssd-m, ma rakom össze a gépet. Játékra, filmezésre lesz használva, illetve gopro 3 silver kamera videóinak szerkesztése.

[ Szerkesztve ]

(#35) R̲e̲m̲ válasza Runner_fxr (#34) üzenetére

R̲e̲m̲
(aktív tag)

Szia!
Semilyen különbséget nem fogsz érezni

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.