Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borzaszto


Borzaszto
csendes tag

:R

Mostanában vetődött fel bennem, hogy is lehetne ezt megcsinálni...
Köszi!!
Ki is próbálom!!

PÜ-re azért - ha csak egy nemleges válasszal is - illenék válaszolni!!! - ha már többször is bejelentkeztél annak kézhezvételét követően!!! Nem értem!! Ha nem aktuális a hirdetésed, miért nem törlöd????!!!

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes :)
Mondjuk ha a Windows csak fileszerver, webszerver, nyomtatószerver funkciókat lát el, akkor nyugodtan lehetne azokat a funkciókat is az Ubira tenni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) varga.tamas válasza hcl (#2) üzenetére


varga.tamas
tag

Igen lehetve. Viszont azt vettem észre, hogy az sc_trans megdobja a loadot olyan 4.50-ig. Ez régen is gond volt, de bíztam benne hogy javitják... Ezek szerint nem történt meg.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#4) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Valakinek van esetleg tapasztalata video streamelésben több felhasználó számára ? Az alap streamelés vlc-vel megoldott, de így csak 1-2 felhasználó tud kapcsolódni. Olyasmit szeretnék, mint a ustream, hogy én csak egy példányban küldöm el a streamet egy disztribúciós szerverre. Ez utóbbi telepítéséhez szerver is lenne, meg adatközpont is brutál sávval, de tapasztalatom zéró :(

(#5) varga.tamas válasza szabolcs.sz (#4) üzenetére


varga.tamas
tag

A shoutcast képes videót is streamelni. Csak nem transcoder kell hozzá, hanem egy NSV tool.

Google ezeket dobta:

[link]
[link]

A shoutcast telepités megegyezik az általam vázolttal, NSV-tool meg a linkekből kiindulva könnyen belőhető.

[ Szerkesztve ]

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#6) bambano válasza varga.tamas (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a javítás módja a sokkal erősebb processzor. ezt aligha fogják neked megoldani a shoutcast fejlesztők...

érdekes lett volna leírni, hogy hogyan kötöttetek szerződést a jogvédő hivatallal, adóhatósághoz hogy jelentkeztetek be, ilyenek. mert egy shoutcast szervert feldobni nem nagy dolog, a többi a kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) varga.tamas válasza bambano (#6) üzenetére


varga.tamas
tag

A "többi" akkor kérdés, ha jogdíj köteles tartalmat sugárzol, ami jelen esetben nem áll fenn.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#8) bambano válasza varga.tamas (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Milyen az a "nem jogdíj köteles" tartalom?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) beteg


beteg
őstag

Ha egy virtu gép fut ami Linux, nem lenne gazdaságosabb az ingyenes Hyper-V szervert használni? :)

Csak futni kell!

(#10) varga.tamas válasza bambano (#8) üzenetére


varga.tamas
tag

Megmondom derekasan, nem kívánok leállni ezen filozofálni, a cikk szakmai szempontokat figyelembe véve íródott és nem a jogi helyzet elemezgetésére.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#11) hege8888 válasza bambano (#8) üzenetére


hege8888
aktív tag

Mondjuk az engem is érdekelne, hogy mi van akkor, ha én teszem azt, a csehómban
pl. Youtubról, soundcloudról, stb.. leszedett amatőrök ilyen-olyan, esetenként profikat, eredetiket megszégyenítő minőségű coversek-et akarok, hogy szóljon?
Remélem érthetően tettem fel.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#12) bambano válasza hege8888 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a./ szerződsz a jogvédővel és perkálsz
b./ nagyobb adag vazelint készletezel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) varga.tamas válasza hege8888 (#11) üzenetére


varga.tamas
tag

(#14) sutszi válasza varga.tamas (#13) üzenetére


sutszi
veterán

A cikk lényegre törő és jó.

Ettől a szervezettől meg rosszul vagyok...Persze elosztják...Na mindegy.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) hege8888 válasza varga.tamas (#13) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ezt én értem, hogy minden fajta hivatalos előadót " képvisel". Bár kétlem.
De akkor mi van, ha én csak a Szomszéd Pistike által citerán játszott Ákos számokat akarom, hogy szóljanak a csehómban, vagy John Smith kanadai favágó elnyomja a High Way to Hellt Ukulelén a Youtubon, és azt "tálalom" a vendégeimnek?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#16) hege8888 válasza hege8888 (#15) üzenetére


hege8888
aktív tag

Tehát az elóadó nem "hivatalos", csak a szám, amit perforál éppen...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#17) varga.tamas válasza hege8888 (#15) üzenetére


varga.tamas
tag

Teljesen értelek. Én sem értek egyet a jelenlegi joggyakorlattal, mint sokan mások, de sajnos nem tudunk ellene mit tenni. Már azért is fizetni kell egy helynek (pl bolt, pékség, a piripócsi talponálló), hogy a helyi rádiót bekapcsolhassa....

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#18) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket,érdekes volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.