Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Na igen. Ugyanezt tapasztalom állandóan, de nekem sikerül lebeszélnem magam a fejlesztésről (pénz nélkül mondjuk amugyis elég nehéz lenne :D ).
Legutóbb azon haltam be, hogy "5850-t ne vegyél, nem elég FullHD-hoz". Egyre kevésbé merem bizonygatni, hogy az 5770 is rohadtul elég. Pl AC Brotherhood max grafon 8xAA ritkán esik 40FPS alá. Vagy ott van a krájzisz (ha már lúd akkó legyen dagadt). 2xAA (őszintén én nem látom 2x és 8x között a különbséget) szintén 1080p tartja a 30FPS-t. És ez még tuning nélkül.
Ha meg nem kell játékra, hanem pl számításigényes feladatokra, akkor meg ott van a Q6600 ami sokak szemében már őskövület, és alap 2.4GHzen is szépen megy, de 3.2-3.6GHzen körberöhög egy pár újabb generációs procit.

Na most lehet kövezni.

(#2) Mania


Mania
senior tag

Szerencsére én leszoktam ezen káros és cseppet sem pénztárcakimélö szokásomról.
Lassan 3 éve nem került új hardver és mobil eszköz a háztartásba, és az egyetlen laptopon szerencsére még nem sikerült összeveszni a párommal.
Megfogadtam, hogy akkor veszek valamiböl újat ha menthetetlenül tönkremegy...eddig sikerült betartani. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Иван


Иван
őstag

A válasz egyszerű: fogyassz. Ezt sulykolják beléd a rádióból, a tévéből, a netről, a plakátokról, sőt, még a környező emberek is. Fogyassz! Ezért élsz. Ha megveszed te leszel a legjobb, a legszebb, a legmenőebb. Fogyassz! Csak ekkor lehet boldog.

Ez másrészről amúgy is egy 22-es csapdájába vezet: nem vagy boldog, ezért vásárolsz, de minél többet veszel, annál többet akarsz és annál boldogtalanabb leszel. Hidd el, a nagy cégeknek kiváló az, hogy az átlag ember boldogtalan. Így könnyebb elhitetni, hogy a vásárlás után jobb lesz neked. Ezért élsz, hogy dolgozz a nagy vállalatnak, majd a tőle kapott pénzen fogyassz a másik nagy vállalattól.

"You're fretting, you're swetting
But did you notice, you ain't getting anywhere?"

The Magnificent 7, The Clash

Kevés ideológia tudta még ennyire bedarálni a világot, mint a konzumerizmus. :N

SZERK:
Én már ha jól számolom 2008 óta nem vettem semmi kütyüt, nem is akarok. Vegyél hangszert és meglátod jól jársz :)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) Hyacinto válasza Иван (#3) üzenetére


Hyacinto
tag

Vettem egy szájharmonikát, de lassan haladtam vele és nem találtam tanárt ezért feladtam. PC-n több a sikerélmény :D .

Amúgy azt veszem észre magamon, hogy én a sikerélményért vásárolok. Vagyis, tervezgetem, kinézem utána olvasok vágyódok utána majd megveszem és ez totál kielégít. Nem akarom a politikát idekeverni, de amikor mindenhol falakba ütközök a ez a vágyódás kicsit drog jellegű is. Na persze nem minden hónapban veszek valami kütyüt, csak a vásárlás valamiféle önigazolás jelleget is ölt, és ezt nem csak kütyükre értem. Cipőre, ruhára, csokira.

Kíváncsi vagyok, hogy ez manapság más történelmű, nyugati országokban hogy jelenik meg a középosztályban péel. A punkok és a hippik is lázadtak a fogyasztás ellen de a konzumtársadalom őket is begyűrte...

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#5) Иван válasza Hyacinto (#4) üzenetére


Иван
őstag

Milyen herflit vettél? Én most kezdtem el egy diatnikus C-n játszani (10 lyukas) és nagyon élvezem, napról napra fejlődök. Iszonyat jó dolog.

Szerintem az anti-konzumerizmus ma a legjobban talán a zöldekben lehet megtalálni. Nem kifejezetten ellene irányulnak, de olyan dolgokat pedzegetnek és elleneznek, ami közvetve az ellen szól (spórolások, fölösleges dolgok meg-nem vétele).

Mellesleg ne hidd azt, hogy manapság nincsenek "igazi" hippik, punkok és más "lázadók", csak nem tömegével. Meg én vallom, hogy valaki nem attól lesz lázadó, hogy LSD-zik vagy taréjban áll a haja. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem nagy mákod van inkább hogy nem 10 évvel ezelőtt vagyunk.. Pl 2000-től 2002-ig azért nagyobb fejlődés volt, mint manapság. Mára kissé lelassult ez a folyamat, sztem a Phenomos rendszerem még évekig jó lesz, bár a Sandy Brigde tetszik, de csakis a kis fogyasztása miatt. Mivel játszani annyira nem játszom, így nem égek a nagy videókártya cserélgetésben, jelenleg is egy 4670-em van, 1280x1024-en.

Én is gondoltam már rá, hogy kéne fullHD, de minek? Úgyis megszokom, így is élvezem, így nem váltok.

Valamennyire talán a Microsoftnak is köszönhetjük, hogy pl a Windows 7 nem eszik annyit és nem kell annyit fejleszteni a gépet, mint az XP-ről Vistára váltás során..

Szóval míg régen ez gáz volt, és kb évente kijött egy 8x jobb gép konfig, addig egy ma összeállított rendszer nem fog 2-3 év múlva sem "akadni" :)

Másik vége is van a dolognak, szerintem pl az Intel szándékosan visszatartja a technológiát. Amennyi pénzük van, már sokkal előrébb lehetnénk, illetve nekik köszönhetően, mert sztem elképesztő teljesítményük van, de kivárják míg megveszed ezt meg azt, lépnek egy kicsit (magukhoz képest) és kisebb fejlesztéssel többet kaszálnak. Ez csak egy spekuláció, meg az én hülye elméletem, de vegyük figyelembe, mennyit fejlődött a tech 1998 és mondjuk 2010 között. Előtte meg kb semmi, ahhoz képest hogy ma mivan. Bocsi kicsit elkalandoztam :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) #27483136 válasza Apollyon (#6) üzenetére


#27483136
törölt tag

Én rendesen betege vagyok, ha egy hónapban egyszer nem vehetek valamit a géphez. Legalább egy egeret, vagy egy USB kábelt, vagy akármi apróságot.
Tökéletesen megfelel a gépem a célnak: Athlon BE2350-2,1GHz, 1,5GB ram, 640GB HDD, integrált alaplapi 690V.
Játszani nem szoktam. Amit szoktam:
Ha egyszerre megy az e-plan, egy PLC-programozó progi, egy office, n+1 PDF megnyitva, +web-oldalak, akár még youtube is, simán megy minden.
Mégis minden nap megnézem a web áruházban az erősebb procit, vga-kártyát. Hátha jobb lenne.
Tavaly vettem is egy 4350-est, megkönnyebbülés volt. 2 hónap múlva eladtam, az is az volt, hogy még azt az 5W-ot se fogyassza fölösen a gépem. De már megint nézegetem a kis dx11-eseket.
Múltkor vettem egy USB hátlapot. Valamit dugni kéne bele.

(#8) Apollyon válasza #27483136 (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A szenvedély annyira nem gáz, csak az amikor már nicns értelme és kukába megy a pénz:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) Hyacinto


Hyacinto
tag

Иван : szintén zenész :D. Hering Free Blues, diatonikus és C.
Persze tudom én , hogy sokan csendesen lázadnak, de a punk és a hippi mozgalom radikálisan, szélsőségesen hívta fel arra figyelmet, hogy valami nem oké. A zöldek meg vagy nem tudnak, vagy nem akarnak ennyire szembe menni a társadalommal.

Iscariah: az a baj (baj?), hogy nem kalandoztál el, hanem jó érzékkel a lényegre tapintottál!

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.