Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Szokásos hozzászólásommal kezdeném:
Helyesírási hiba GARANTÁLTAN van, akinek nagyon szúrja a szemét, kérem jelezze, de NE AZT!!! hogy, van benne hiba, hanem, hogy hol, és micsoda, természetesen javítom! :R

(#2) Bordoi válasza bacsis (#1) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Ismét egy jó írás, köszönöm. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

Nekem már 1 hónapja van egy ilyen "szőnyeg" fehér színben és figyelemreméltóan kevesebbet hallani a laptop ventillátorát. (ASUS F8P T7500-al)

⭐ https://wellbe.hu

(#4) blackrulz

blackrulz
(veterán)

passzív notihűtés kb a bigmac menü után light cola :( amikor üvölt a gép mert agyon van terhelve, akkor nem az az 1-2 venti fog zavarni ami egy aktív hűtő miatt kerreg a gép alatt :DDD de azért a cikket köszönjük :R

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#5) Bordoi válasza blackrulz (#4) üzenetére

Bordoi
(őstag)

Az üvöltést gépe válogatja. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#6) KrenAtesz

KrenAtesz
(veterán)

Érdekes cucc :) De nem tűnik rossznak..

(#7) bwoay

bwoay
(nagyúr)

nekem is D630-am van, de az integrált Intel grafikus vezérlővel,
ami hál' Istennek nem melegszik annyira, hogy kelljen alá varázsszőnyeg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8) bacsis válasza bwoay (#7) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

na ja, nekem sem kell alapból, de ha crysisozni akarok élvezhető sebességgel, akkor kell egy kis plussz kraft a VGA karinak, és ettől a 65%tól azért érezhetően jobban melegszik, nyáron 1-2óra után volt hogy túl is melegedett, ekkor határoztam el hogy veszek egy ilyen "szőnyeg alátétet" és azóta nincs túlmelegedés!
Volt hogy lanparty-n kb 5-6órán keresztül 65%os tuning mellett ment a gép, mert ugye a GRID-nek is kell a kraft, féltettem is egy picit a gépet, de az ég világon semmi baja nem volt, végig stabilan működött!
Szóval télleg szuper cucc! :R

(#9) blackrulz válasza Bordoi (#5) üzenetére

blackrulz
(veterán)

aminél már melegedési gondok vannak mint az előbb emlegetett gép, ami eldobta magát mert megfőtt kb az azért nem a halk kategória:) két 5V-on hajtott venti azért legtöbbször még nálam is az elviselhető kategóriába sorolható

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#10) Sipi16

Sipi16
(senior tag)

Nem rossz kis dolog, viszont szerintem egy asztali hűtőpadnak több értelme van. Vagyis annak aki hosszabb távon használja. (Napi 6-7óra)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#11) xeri

xeri
(tag)

Hello!
Ne vedd sértésnek, de a teszt végén kicsit furcsán éreztem magam. Leírsz egy korrekt tesztet, ahol gyakorlatilag a hibahatáron belül mozog a tesztelt cucc mérhető hatása (jó, ez enyhe túlzás, de tény, hogy jelentéktelen különbségek voltak), majd hozzáteszed, hogy ettől függetlenül a nemtomkinek mennyire bevált és a tiedtől teljesen különböző eredményeket hozott, EZÉRT mennyire fasza dolog. Ha már egyszer a teszttel nem sikerült igazolni, akkor kicsit másképp kéne kanyarintani a történetet, hogy mégis azt hozd ki belőle, amit szeretnél :)

Ettől függetlenül, nem azt vonom kétségbe, hogy bizonyos körülmények között nem lehet hasznos a cucc.

(#12) bwoay válasza bacsis (#8) üzenetére

bwoay
(nagyúr)

ja, hogy te komolyan játszol egy ilyen notebookon? :)
mert szerintem a D630 egy igazi anti-gamer, legalábbis az enyém,
de az nvidia kártyás sem sokkal jobb ilyen téren.

(#13) concret_hp

concret_hp
(addikt)

hm asszem veszek egy ilyet :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) bacsis válasza bwoay (#12) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

csak idönként ;)
olyan fifa partikat nyomunk rajta, hogy csak na :C
ha megelégszik az ember a medium vagy a low részletességgel, elvisz még mindent, 1,5-2éves játékok meg főleg :C

(#15) ttower

ttower
(aktív tag)

engem érdekelne hogy a levegő hogyan jut be a gépbe ha ez alatta van. néha nagyon sokat tud az is segíteni hogy ha csak kitakarítod a bordákat (nálam ez bő 20-25 fok esést eredményezett).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#16) Lars

Lars
(őstag)

Ez a cucc működési elvéből fakadóan szerintem tényleg csak azokon a laptopokon segít, aminek izzik az alsó részes munka közben. Ezek általában nem a márkásabb képek szoktak lenni integrált videókártyákkal :)
Az én kis forrúfejű amd procis asus gépem sem forró, csak a kiáramló levegő tud kissé kellemetlen lenni, de pont hátrafelé fúj, ott meg nem zavar senkit :)
A másik hátrány tényleg az, hogy ha egyszer megolvad a cucc ebben a csodaszőnyegben, akkor már semmit sem ér.
Nekem egy Thermaltake Tai-Chi M -em van, ennek a ventilátora viszont morog. Szóval akinek érzékeny a füle, az tuti hallani fogja.
Mondjuk elviselhető a hangja, halkan morog csak.

(#17) Rossi

Rossi
(őstag)

Kemény 5 fok több ezer forintért. Megéri...

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság, és látá az erényt az ő alakjában…”

(#18) bwoay válasza bacsis (#14) üzenetére

bwoay
(nagyúr)

nekem az 1280x800-as matt kijelző van,
és azt bizony nem filmre vagy játékra szabták.
nem mintha lennének ilyen ambícióim :)

(#19) Tim82 válasza bacsis (#1) üzenetére

Tim82
(nagyúr)

Első mondat kapásból.

"Október van, és lassan 3hete nem kedveskedtem nektek új, tesztel, így hát bele vágtam egy új bemutatóba!"

Helyesen:

"Október van és lassan 3 hete nem kedveskedtem nektek új teszttel, így hát belevágtam egy új bemutatóba." Egybe- és különírások javítása, rossz helyre rakott vessző kiszedése, indokolatlan felkiáltójel, mert ez kijelentő mondat. :)

Egyébként tetszik az írás. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - 2x2 GB noti DDR3 RAM eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) bacsis válasza Tim82 (#19) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Köszi hogy szóltál, kijavítom!

(#21) twollah válasza blackrulz (#4) üzenetére

twollah
(nagyúr)

Mi a bajod a Light Colaval?
Sok embernek koztuk nekem is a normal cukros Cola tul edes.

(#22) didyman

didyman
(őstag)

Annak a túlmelegedős Dell-nek csak meg kéne nézni a hűtését. Egy normális notesz maximális terhelésen sem szabad túlhevüljön egy munkanak során.
CPU-nak kb. mindegy a hűtés, VGA-nak annál inkább nem. Én elsősorban a pasztázást cserélem le tisztítás alkalmával, ez önmagában 8-10 fokot jelent, ilyen külső megoldásokkal csak annyi a bajom, hogy "előbb-utóbb úgyis megmelegszik az is". vannak aktív megfejtések, alig hallható légkeverőkkel és USB-s ellátással, azt hatékonyabbnak tartom.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#23) didyman válasza twollah (#21) üzenetére

didyman
(őstag)

Főként az aszpartám tartalma.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#24) bacsis válasza didyman (#22) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

A fene tudja miért hevülhet túl az a D600... Volt már szét kapva, újra pasztáztuk, semmivel sem lett jobb.. mindegy, srác is boldog tulajdonosa egy ilyen iXoftnak :C

(#25) Kantorpe válasza didyman (#23) üzenetére

Kantorpe
(tag)

Hoppa kiscipo :O 8 eve nem ittam kolat, most ujra "raszoktam", eddig a pillanatig.... :Y
Kosz az infot!

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#26) Sweet Lou 6

Sweet Lou 6
(őstag)

Jó írás lett, gratula! :C

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#27) FPéter

FPéter
(aktív tag)

Te úgyis szeretsz "átlagtól eltérő" teszteket csinálni, úgyhogy most játszd el ezt az egészet egy nagy tojástartóval a laptop alatt:) Tudod, amibe belefér vagy 40 tojás. Én arra tippelek, hogy kb. ugyanez, vagy ennél jobb lenne az eredmény.

(#28) bacsis válasza FPéter (#27) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Ki tudja?! Lehet igazad lenne! lehet, megfontolom tanácsod :R

(#29) shtml

shtml
(őstag)

Szép és alapos volt a teszt, de valami nagyon nem tetszett. A tesztedből az derült ki, hogy a te gépeden a CPU maximum 1 fokkal, a GPU pedig max. 6 fokkal lett hűvösebb a cuccos hatására. Aztán pedig ezt írod (kiemelés tőlem):

Ha egy olyan laptopot veszünk alapul, aminek izzik az alja, azt garantáltan 10-15fokkal is alacsonyabb hőmérsékleten tudja tartani!

Mire is alapozod ezt a garantáltan 10-15 fokot? Semmire, mert ezt éppen a tesztednek kellett volna igazolnia. Minden egyéb feltételezés. Vagy a 10-15 fok nem a GPU-ra, hanem a gép aljára vonatkozik?

Javaslatom az, hogy kérd kölcsön a barátod gépét és azzal is végezd el a tesztet, ezáltal nagyot nőne a teszt értéke.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) bacsis válasza shtml (#29) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Az a gáz, hogy a D600ban még nincs GPU hőmérső szenzor, amúgy simán azzal csináltam volna!
Én szerintem azért lett csak 1fokkal hűvősebb a processzor a passzív hűtéstől, mert az gondolom teljesen üzemi hőmérséklet neki, és ott a laptop alja ahol a proci van, még kevésbé melegedett..

(#31) csgabor5

csgabor5
(csendes tag)

.

[ Szerkesztve ]

-VW Passat 1.8T-

(#32) hcl

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Hosszú lesz bocsi

Hát érdekes eredmény született :(
A laptopok nagy része alul szív (vagy fúj, de ez mindegy, ha le van árnyékolva a szellőző akkor úgyis gáz akármilyen irányú).

A működési elv jó is lenne, csak nem hagyja szabadon a cucc a szellőzőket. Ez pedig baj. Amúgy igazán akkor lenne jó hatása ha a CPU és GPU hűtő hozzáérne a házhoz, de akkor meg az alja sem annyira melegedne fel a gépeknek mint így. Volt már hogy szilikongumival tuningoltam meg 1-1 gép hűtését (az első laptopos cikkemben van ilyen, a HP XE3 winyója kapott pl egy szilikont ami a billentyűzet fém aljához hozzáér, és ezután már nem dobálta a fejet melegedés miatt), az is azért segített mert a hőt átvezette egy nagyobb felületű, átmelegíthető cuccra (ez még akkor is segítene valamit ha az a laptop műanyag alja).

Szóval az ötlet, miszerint egy nagy olvadáshőjű cuccal hűtsük a gépet jó, de ebben a formájában inkább a user számára kényelmes...

Amit én tapasztaltam laptopok hűtésének javítására :
-tiszta bordák, jó venti (porszívó csodákra képes ha valaki nem szedi szét a gépet)
-ha nem elég akkor meg lehet próbálni a megfelelő borítólemezt rosszul visszarakni, hogy elálljon a háztól és rés keletkezzen, ahol plusz levegőt tud beszívni a gép (ez az Albacomp D4V-mnél -2-3 fokot jelentett, pont annyit hogy nyáron terhelésen nem melegedett túl), meg olyan is előfordul hogy egyes vasakon vannak plusz nyílások amik le vannak zárva...
-ha lehet akkor valahogyan a házra átvinni a hőt (szilikongumi, alumíniumtömb)

Az eddigi No.1 egy Acer noti volt ami nemrég járt nálam, és az egyik szellőző gyárilag le volt ragasztva rajta...

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#33) spacer

spacer
(aktív tag)

A teszt jó, és a leírás is szuper lenne, csak nem értem miért kell isteníteni az összegzésben, hogy ez milyen szuper kis szerkezet, mikor a tesztek szerint egy fostalicska. :)

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#34) bacsis válasza spacer (#33) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

mert 5rongyért a tiéd lehet, onnantól kezdve nem fogyaszt áramot ami plussz költség ugye, hangtalan, pici, kényelmes... kb ezért :C

(#35) spacer válasza bacsis (#34) üzenetére

spacer
(aktív tag)

Öt rugóért, inkább vettem egy Cooler Master NotePal Infinite hűtőpadot.
Bár sajnos az se tökéletes... :U

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#36) ttower válasza bacsis (#34) üzenetére

ttower
(aktív tag)

5k-ért egy 17"-es dögöt is képes 10-15 hűvösebbre hűteni? a gyári ventinek is el kell bírnia a gépet, a fogyasztása meg bele van kalkulálva. ha ez eléri a hőfoka tetejét mi lesz? megint kiveszem és melegszik a gép tovább, amit a rongy nélkül is megtehetett volna. nem értem hogy miért jó, de használjátok egészséggel (azért valaki felhomályosíthatna).

(#37) hcl válasza ttower (#36) üzenetére

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

"a gyári ventinek is el kell bírnia a gépet, a fogyasztása meg bele van kalkulálva."

Vagy nem bírja el. Van pár erősen alultervezett cucc... (Albacomp asztali P4 procis gépek, meg ami most volt nálam Acer TM2460 is...)

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#38) spacer válasza hcl (#37) üzenetére

spacer
(aktív tag)

Szerintem, ha alul van tervezve akkor úgyis gariztatva végzi.
Azért kiadni egy ilyen "rongyra" pénzt, hogy alapállapotban csak süsse a seggét a gépnek, nem hiszem, hogy okos ötlet. Arra jó a paplanom is. :)

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#39) bacsis válasza spacer (#38) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

ennyi erővel az aktív ventis, vagy bármilyen noti hűtések feleslegesek!
Ha megnézted a tesztem, láthattad, minimálisan, de segített a laptopon!
A gép elment nélküle is bármi féle gond nélkül!
csak 5-6fokkal melegebb volt a GPU akkor fogd fel úgy hogy kiméli a laptopot, és növeli az élettartamát!

(#40) ttower válasza bacsis (#39) üzenetére

ttower
(aktív tag)

ha elmegy nélküle is akkor minek? jó hogy növeli az élettartamát, de biztos megéri 5k-ért? főleg hogy korlátolt időtartamig lehet használni. ennyit szerintem nem számít az a pár fok különbség. hogy lehet ezt olyan notiknál használni ami hátul melegszik egyedül (nem az alján hátul hanem a hátlapnál. alja szobahőnél kicsit melegebb csak)?

(#41) remington2

remington2
(senior tag)

Sokan értetlenkednek az eredmény láttán, én is kicsit, meg nem teljesen világos a teszt. Attól, hogy alá rakja ezt a cuccot, maga a cpu + gpu páros még nem lesz hidegebb, "belül" ugyanolyan meleg. Az eltérés ott van, hogy ez nem a combod 5x5 centijére, hanem az egész (vagy legalábbis fél) szőnyegre hat, amely szétoszlatja a hőt. Valahogy ezt kellett volna mérni, nem pedig magát a cpu-gpu hőmérsékletet. Vagy rosszul látom a helyzetet? Az író sem könnyíti meg a félre nem értelmezést, mert a végén "de ezzel sokkal hidegebb" szubjektív, és alá nem támasztott érv. A teszt meg 2-3 fokot mutat, amely akár a hibatartományban is lehet.

szerk: ez a cucc nem inkább "ergonómiai" plusz? Nem arra szolgál, hogy a gép ne "süssön", ha az öledbe veszed?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#42) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Most nem tudok mit csinálni... megvettem, leteszteltem publikáltam, ezek az eredmények jöttek ki... döntse el mindenki, hogy ő szerinte van-e értelme vagy nincs... nekem megért 5ezret 4-5fok javulás...
És azért lett hűvösebb a GPU, mert a noti alja lényegesen hűvösebb, ezáltal könyebben át tudja adni a hűtőborda a hőt a noti alján keresztül az iXoftra...

(#43) Siera

Siera
(senior tag)

grat bacsis!:)
gondoltam,hogy te írtad :D
aloeverás kézkrémet mért nem kentél alá :((( ?:D
na mind1:)
jó kis teszt megint

(#44) bacsis válasza Siera (#43) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

hallod, nem is mondasz olyan hülyeséget?!
Biztos sokkal jobban megnőtt volna a hőátadó felülfet, és jobb eredményeket értem volna el...
Na majd legközelebb!
Örülök, hogy tetszett :R

(#45) shtml válasza bacsis (#44) üzenetére

shtml
(őstag)

Akkor már inkább mustárt! Vagy nem az volt a legjobb a processzor és a hűtő közé?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) bacsis válasza shtml (#45) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

ja, csak az büdös mint az ördög :DD

(#47) hcl válasza spacer (#38) üzenetére

hcl
(nagyúr)
LOGOUT blog

NEm biztos hogy gariztatva végzi. 1 év gari, és van aki tovább használná a lapost... A múltkori cikkeimben szereplő Acer sem volot már garis amikor bemondta a (valszeg) IDE vezérlő az unalmast, és PCI eszköz problémákat generál ha melegedik...

(#48) forras2

forras2
(őstag)

Én vagyok az a bizonyos barát! :)
A d600-asomhoz vettem én is,és nekem bevált!
Nekem arra van a laptop,hogy lanparty meg játék,és nem az asztali gépemet kell cipelnem!
Hűtés nélkül játszok a Far Cry-vel kb fél órát,azt felmelegszik és olyan szinten szaggat a játék,hogy játszhatatlan! Ilyenkor gép kikapcs és pihi!
Nah ezzel a "csodaszönyeggel" 3-4 órát gond nélkül játszok ezzel a játékkal,és nem kell fél óránként kilépnem a játékból!
Így nekem megérte ezt a párezer ft-t,de ha kellett volna még többet is adtam volna érte! :)

Ismét jó lett Bacsis! :R Nem kell hallgatni a leszólásokra! ;)

(#49) bacsis válasza forras2 (#48) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

köszi hogy megerősítettél :R

(#50) blackrulz válasza twollah (#21) üzenetére

blackrulz
(veterán)

látom te is megértetted a lényeget :DDD bocsánat akkor jó úgy hogy diétás kóla? remélem ezzel értelmezhetőbb lett a hasonlatom

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.