Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Mesterien tud a mester megfogalmazni egy negatív hírt. A végén tök pozitív a kicsengés, még örülünk is neki.
BTW: 105W TDP mellé miért is nem jó a Wraith PRISM?

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Édeskevés lenne hozzá a gyári szutyok. :))

satz18

Mert a Wraith prism még 65W-os procikhoz sem ajánlható jó szívvel.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) joey04 válasza satz18 (#1) üzenetére


joey04
titán

:DDD
+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Pedig ez így kevésbé környezetszennyező.

(#5) FeRRaR1 válasza satz18 (#1) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mitől negatív? Én örültem volna ha az 3700X-et is meg tudom venni hűtő nélkül, esetleg olcsóbban. Szinte látom a dühöngő tömeget aki ki adta volna a pénzt a 3950X-ért meg minden körítésért, de gyári hűtővel használná. Oh wait.....

De tovább megyek, az elmúlt 20 évben az összes procimon Zalman, Asus vagy Noctua dolgozott. Akár csúcs volt akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#6) snecy20 válasza FeRRaR1 (#5) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem amúgy hűtés nélkül sem lennének ezek olcsóbbak, lásd az Intelnél az OEM vs. BOX procik ára.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) Zotya84 válasza satz18 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Én tervezek rá váltani, amint lesz rá lehetőségem, és olyan árat kér érte, ami ki tudok/akarok fizetni. Ugyanis néha kevés a 1700X teljesítménye, de akkor nagyon – bár sok egyéb esetben meg baromira sok, ezért nem lett TR belőle. Ahogy a 16G RAMot is meg tudtam fektetni, ezért 32re lett cserélve. És nem, nem játék miatt, bármennyire is gamingnek hívják. Viszont bármennyire is sajnálom, hogy nem lesz hozzá hűtő, pont nem érdekel, mert anno a 939-es X2 4400+-omtól kezdve, amihez adtak, egyiknek sem volt a gyári hűtője kivéve a dobozból, minthogy hűtve épített vízzel van most már 12+ éve a rendszer. Azt a +10W TDP-t (ja, persze) meg bőven el kell bírja a jelenlegihez használt EK-blokk. A radiátor meg az egyebek amúgy is ~1000W-ra lettek tervezve, hogy mindig halk maradjon, és ez eddig be is jött.

Úgyhogy annyira nem gond szerintem, hogy egy ilyen kategóriájú CPU-hoz nem adnak hűtőt. Ahogy az 1700X-hez sem volt, ha jól emlékszem.

A PRISM-nek meg sose láttam értelmét, mert csak a csicsára volt jó, az meg nem kell mindenkinek - még a lap alapvilágításának kikapcsolása is az első UEFI-beállítások között volt.

Bár lehet, hogy a már egyre erőteljesebben kiöregedő 7950-m fog lecserélődni valami kisebb fogyasztású utódra - ha arra is találok FC-blokkot...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) lemusz válasza FeRRaR1 (#5) üzenetére


lemusz
addikt

Nekem az rémlik az ilyee pcx-es meg egyéb összeszerelő videókból, hogy bizony sokan vannak akik csúcsprocit vesznek, sokszor még csúcs alaplappal is, aztán a hűtő meg valahogy marad a gyári... laikusokat nem érdekli a hőfok, meg az esetleges zaj, amíg az nem okoz gondot.

(#9) Ribi válasza lemusz (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze, de teszt alapján már a 3900x is kis mértékben fisszavesz a frekiből, mert 90 fok közelében van amikor rendesen terhelik. Még 4 mag, freki még lentebb lesz. Nyilván van akit nem érdekel, de procinak sem annyira jó ez.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

"a vártnál nagyobb igény miatt"

Másutt azt olvastam, ez csak a kifogás, az igazi ok pedig a nehezen (alig-alig) hozható ígért órajel. De persze ki tudja biztosra...

(#11) snecy20 válasza Fred23 (#10) üzenetére


snecy20
veterán

3900X-et sem azért nem találsz sehol, mert gondok lennének az órajelekkel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) Ribi válasza Fred23 (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ráírnának egy értelmes max frekit, azzal is ellennének az emberek. Akinek ilyen kell úgyse a max freki érdekli. Csak hát beígérték aztán már égő lenne visszamondani? Vagy inkább mennek a jó chipek a szerverbe.

(#13) Fred23 válasza Ribi (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

& snecy20:

Ha igaz ez az órajeles dolog, szerintem arról van szó, hogy nem akarják megismételni ezzel is a múlt havi cirkuszt; ennek -akár az új, akár egy annál is újabb mintavételezési módszerrel, de- tudnia kell a 4,7 GHz-ces turbót.

De igen, senki se sírt volna szerintem se, ha ez is csak 4,6 GHz-re lett volna maxturbósítva, illetve tényleg lehetnek ellátási nehézségeik is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Wasp91


Wasp91
aktív tag

"játékosoknak szánt csúcsmodellből"

Játékosoknak minek 16 mag? :DDD

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#15) JordyG válasza Wasp91 (#14) üzenetére


JordyG
tag

8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás... :F de ez csak 24 :O

8 mag játszik, 8 mag streamel, a maradék 16 szál pedig malmozik a windows egyben tartásán... :DD :D :DDD :))

(#16) Gróf... válasza JordyG (#15) üzenetére


Gróf...
aktív tag

De egy jóérzésű ÁjeMDés kikapcsolja a többszálúsítást, mert így is jelentős fölényben van...!

De nem is ezért ragadtam pennát, hanem mert ha valaki vesz 250 pengőért egy processzort, az nekem ne rinyáljon egy 1500 forintos hűtőért! Még elvi síkon sem!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#17) worxland válasza Gróf... (#16) üzenetére


worxland
addikt

A Prism nem igazán 1500 forintos hűtő. Egyébként meg tartaléknak pont jó lenne, ha valami gond akad a rendes hűtővel, addig se álljon a masina.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) green dude válasza Fred23 (#13) üzenetére


green dude
tag

Lehet hülye kérdés de ez all core turbo-ra értendő? :U

(#19) Ribi válasza green dude (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, ez az 1 magos turbo, amit néha látsz felvillanni.
All core talán 4.1-4.2 körül ha lesz rendesen hűtve, de lehet ennél kevesebb.

(#20) Noukoum válasza snecy20 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Az Intel más kategória

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Őszintén?

Ki az aki a piac legfürgébb asztali prociját gyári hűtővel használja?
Belépő szinten szokták használni ill amíg megérkezik a torony/játékvize amit hozzá rendelt.

Megnézek 10 gépet? 1 gyári hűtő, 5-6 torony, 1-2 játékvíz, 1 nem játékvíz vagy "ecceribélának" volt annyi kézügyessége meg felexe hogy csinált egy lefogatót a régi hűtőjéhez.

Konkurencia se nagyon adogat hozzá ha mégis...... szépen visszaveszi magát 1 perc után mikor már hűthetetlenné válik vele.

Vihar a bilibe. :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) Puma K válasza worxland (#17) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon max a dupláját ha érheti.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) worxland válasza Puma K (#22) üzenetére


worxland
addikt

Nem az a kerdes, hogy mennyit er, hanem, hogy mennyibe kerul. Nezz utana, meg fogsz lepodni, mi penzt kernek erte.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24) worxland


worxland
addikt

Na meg 3000-ért ezeket kapod meg. Ne vicceskedjünk, ezekből melyik ér fel a Prism-mel?
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#25) Puma K válasza worxland (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Az egy dolog hogy mennyi pénzt kérnek érte. Az meg egy másik hogy amúgy mennyit ér.

A következő hozzászólásodra reagálva [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) worxland válasza Puma K (#25) üzenetére


worxland
addikt

Hát ez pont feleakkora mindenben, mint a Prism.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) pandras83 válasza snecy20 (#2) üzenetére


pandras83
senior tag

Tapasztalatból vagy zsigerből fikázod a Prismet? Nálam egy R5 2600 3.9-en vígan megy alatta idle 40, gaming alatt max 62 fokon, mindezt csendben.

Cyberfuck Patchrunner

(#28) snecy20 válasza pandras83 (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Tapasztalatból. Ameddig meg nem jött a 3700X-emre a Dark Rock Pro 4, addig a gyárival húztam ki néhány napot, és elég vad hőmérsékleteket mutatott vele a proci. És azért egy 2600 3.9Ghz-en nem ugyanaz a kategória mint egy 8 magos 3700X 4.4Ghz-en, de gondolom ezt te is tudod magadtól.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) Ribi válasza snecy20 (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jéé, nem olyan mint egy 25k-s hűtő? Téééényleg?
Csak azt próbálja mondani, hogy nem annyira fos mint az egyesek állítják.
Itt egy teszt, CM evo 212-vel van egy szinten majdnem, igaz jóval magasabb venti fordulattal.
Szóval nem egy szemétkupac, de azért drágábban adják a kelleténél.
Pont kerestem én is tesztet, hogy a régi AM3-as hűtőhöz képest milyen, mert az tényleg egy szar, habár nagyon hasonlóan néz ki. Meglepődtem, hogy mennyivel jobb annál.

[ Szerkesztve ]

(#30) snecy20 válasza Ribi (#29) üzenetére


snecy20
veterán

Az Intel gyári hűtésnek nevezett gagyijaitól tényleg jobb, azt nem vitatom.
Azt viszont eléggé meg lehet érteni szerintem, hogy az AMD nem csomagolja hozzá a 3950X-hez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) Ribi válasza snecy20 (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezzel szerintem sokan egyetértenek, de szutyoktól messze van ez a hűtő.
Én sem raknám 3950x-re és remélem más sem teszi.

(#32) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért a nagy "minek adnának gyári hűtőt" hadjárathoz tegyük szépen hozzá, hogy a szintén 105W-os TDP-jű Ryzen 9 3900X-hez és Ryzen 7 3800X-hez az AMD kérés nélkül adja a Wraith Prism-et...

Szóval egy kicsit azért faramuci helyzet, hogy az olcsóbb (8-12 magvas) változathoz jár gyári hűtő, a 16 magvas drágábbhoz viszont nem. Én sem raknék ilyen procira persze Prism-et, de akkor a probléma mégsem ott kezdődik, hogy minek ehhez gyári hűtő, hanem egyáltalán minek 105W-os TDP-jű AMD-s procihoz gyári hűtő? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) #16939776 válasza Cifu (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Annak, aki nem vette a fáradtságot ellátogatni a hivatalos oldalra: [link]

...Thermal Solution (PIB)Wraith Prism with RGB LED...

Gyanítom lesz olyan kiszerelés is, amiben nem lesz gyári hűtő mellékelve.

[ Szerkesztve ]

(#34) worxland válasza #16939776 (#33) üzenetére


worxland
addikt

Ezt nézed: 100-100000051BOX
Közben terjed a hír, hogy lesz 100-100000051WOF is (WOF: without fan)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35) koko52 válasza Puma K (#22) üzenetére


koko52
veterán

Eközben Intel Boxban:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) Noukoum válasza koko52 (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább a 9900k-hoz már nem ezt adják:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) Puma K válasza koko52 (#35) üzenetére


Puma K
veterán

A 9. szériánál egyedül az i3 mellé adnak hűtőt. A többinél csak a CPU-t veszed a dobozos verzió esetén.

(#36) Noukoum :

Akinek van pénze ilyen teljesítményű CPU-ra annak van pénze hűtésre is.

Meg hát adott teljesítménynél eszébe sem jut az embernek rátenni a gyári hűtőt, mert rendelésnél vagy már a meglévő szettjében úgy is minden téren hatékonyabb-jobb hűtése van.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) Noukoum válasza Puma K (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindez jogos lenne ha ehelyett olcsóbb lenne a CPU. De nem, emelik az árat és még hűtőt sem adnak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) Puma K válasza Noukoum (#38) üzenetére


Puma K
veterán

A 9. szériája ami 2017-2018-ban jelent meg még a jelen, de rövidesen a múlt lesz.

Ha megnézem az árdiagramot az egyik kiskereket listázó oldalon, akkor azt látom, hogy egy ideig volt az átlagára magasabb, majd visszacsökkent az azelőtti korábbi szintre.

Az Intel új 10. szériája olcsóbb lesz magukhoz mérten az AMD-nek köszönhetően aki ~13 év tetszhalott állapot után adott teljesítményszinten-szinteken végre árversenyre kényszeríti az ellustult kékeket: [link]

De a jelenesetben a lényeg az az, hogy a két cég CPU-t árulnak és nem CPU-t és hűtőt.

Így annak a megléte vagy nem léte nem oszt nem szoroz. Az csak egy elhanyagolható plusz.

Ezek a gyári hűtők adott teljesítményszint mellett maximum arra jók, hogy ha nincs kéznél az adott foglalathoz való hűtés, akkor rápattintod és megnézed, hogy megy-e minden rendben a CPU-val. Majd ha igen, akkor leadsz egy rendelést egy rendes és hozzá való hűtőre.
A Windows-ban való szüttyögésen kívül másra nem alkalmasak.

Az meg megint nem mellékes és nem győzőm hangsúlyozni, hogy ha adott fogyasztással-teljesítménnyel rendelkező CPU-t kellene hűtenie egy ilyen gyári megoldásnak, akkor azok nem a leghalkabbak... a hőmérsékletről és az így kapott órajelekről nem is beszélve, hogy azok ilyen hűtési teljesítmény mellett nem a legjobbak.

Korábban raktam össze és most is folyamatban van egy olyan gép amiben Ryzen 5 2600 van és a gyári hűtője kerül használatra. Ha nem lenne a dobozába akkor lett volna rendelve mellé egy olyan ami erre a CPU-ra való. De mivel jár hozzá és a szóban forgó CPU-t le tudja hűteni, így ez lesz használva.

Kinek mi az igénye és az elvárása plusz mennyit tud-akar rá költeni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mindegy hogy milyen kiszerelésben, csak jöjjön már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.