Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

m.2-re vízhűtés...elmentek otthonról.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Locutus válasza snecy20 (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Biztos túlmelegíti az RGB világítás, mint ezt :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) Synthwave válasza snecy20 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ismerve, hogy mennyire melegszenek ezek a cuccok, szerintem nagyon is van létjogosultsága az M.2 vizezésnek.

Az más kérdés, hogy a hírben szereplő modell megoldása mennyire effektív - bár ha másra nem, küllemre csecse.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Törzsúr válasza snecy20 (#1) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Van aki North Bridgre, vagy FET-ekre tesz vizet, vagyis blokkot, akkor ez miért hülyeség? Engem zavarna, ha baromi magas hőfokon üzemelnének az alkatrészei a PC-nek.

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) snecy20 válasza Synthwave (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Én továbbra is azt mondom, ha nem punnyad bent gépházon belül a 80°C, és van némi kereszthuzat, akkor rendben van a dolog és az m.2 sem fől meg. Azért elég melegnek kell már ahhoz lenni, hogy elkezdjen throttlingolni. Jó, persze nem rossz ezt az alkatrészt is a lehető leghűvösebben tartani, aztán lehet hogy csak én látom megfelelően hűvösnek a sajátjaimat sima léghűtés mellett még izzasztás közben is - Pedig úgy tudom hogy a 970 Pro azért melegedős fajta - , és tényleg kell(het) rá a víz. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) MPowerPH válasza snecy20 (#1) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig nem butasag. Samsung 970 -ek eleg szepen melegszenek, meg bordaval is. Bar pont az Asus megoldotta ezt ugyesen a DIMM -es megoldassal... Sajnalom is, hogy Ryzen lapokba nem vittek tovabb.

Don't Tread On Me

(#7) nexplo


nexplo
őstag

De most komolyan mi volt a legnagyobb hőmérséklet amit ssd-nél mért valaki otthon a kedves fórumtársak közül? Nem hiszem hogy 70-80C foknál lenne több. Akkor meg tényleg mi értelme van?? Díjazom az innovációt de ennek kb semmi értelme. Majd ha jön olyan ami ténylegesen igényli a melegedés miatt akkor egy korrektebb verziót el tudok képzelni. Ez nesze semmi fogd meg jól. De ez privát véleményem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#8) Synthwave válasza nexplo (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

88 fokot lazán mértem már infrahőmérővel. M.2 NVMe eszközök jellemzően melegszenek - de ha valakit nem zavar, hogy lassan elszublimál a drive, lelke rajta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) XuChi válasza nexplo (#7) üzenetére


XuChi
addikt

970 Pro borda nélkül 100 fok!!!

Ha Neked ez ok, hajrá, de Én igenis hűtöm egy bordával + légáramlat. Ok hogy 5 év garancia van rá, de nem szeretném megfőzni

[ Szerkesztve ]

(#10) NandoXXL válasza Synthwave (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

M.2 NVMe itt azért az alaplap gyártók hozzá teszik az igénytelen hibás tervezéssel a magukét: a 'vga'-s pcie fölé teszik általában a foglalatot a legrosszabb helyre.

(#11) MrTwister válasza NandoXXL (#10) üzenetére


MrTwister
őstag

Hidd el nem az a legrosszabb hely, van ettől szó szerint lejjebb, egész pontosan a videókártya alatt, tessék: Gigabyte X370 Gaming 5. Szegény 970 EVO Plus-om ritkán van 50 fok alatt, max idle, pedig kapott bordát is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#12) sittes79 válasza MrTwister (#11) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam is a 970 evo plus a legmelegebb, ráadásul berktam 3-at egy x570 taichiba szépen egymás mellett fekszenek 3 nvme ssd, hát nem kell fűteni a lakást. :Y

(#13) Synthwave válasza NandoXXL (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez is egy tény. Néha a fejemet fogom és nem hiszem el, hogy ezért tanultak 3 meg 5 éveket felsőoktatásban a mérnökök, hogy ilyen-olyan silány (és átgondolatlan) dizájnt hozzanak össze - gyakran nem is éppen olcsó eszközökön.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) MrTwister válasza sittes79 (#12) üzenetére


MrTwister
őstag

:P Az komoly! Hol vannak ezek az SSD-k fizikailag? Jól látom az egyik a déli híd mellett? A másik kettő a borítás alatt, nem főnek meg? Átveszi és elosztja a hőt az armor vagy hogy? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#15) sittes79 válasza MrTwister (#14) üzenetére


sittes79
addikt

Igen igy vannak egymás után, van rajtuk gyárilag heatsink, ami jobban zavar,hogy a kis venti ami a lapon van konkrétan nem kap levegőt, mert rajta fekszik a vga...elég hülyén csinálták meg.

Amugy max olyan 60 fok a lap-sb!

(#16) nexplo válasza XuChi (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Hogy lehet az 100fok??? Jesszus. nekem a kistestvére volt, de az olyan 75-85 közé esett csak be. Nekem félig nyitott házam van korrekt szellőzéssel. Elképzelni sem tudom miért lehet ilyen meleg a tiéd.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) Synthwave válasza nexplo (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Simán. Amit én bedobtam 88 fokot, az pölö pont a 970 PRO volt, csak bordával.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) nexplo válasza Synthwave (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Nálam a lélektani határ valahogy 90fok kb. Na a felett azt mondom hogy melegszik. Bár hozzáteszem 100fok alattra-környékére tervezik stabilan az alkatrészeket. A 88-at röhögve kéne hoznia :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) Synthwave válasza nexplo (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, én nagyon nem röhögök, ha ilyen hőmérsékletek vannak a masinán belül.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) nexplo válasza Synthwave (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig minden azon múlik hogy mit milyen üzemi hőmérsékletre terveznek. Van aki a 90 fokos videokártyától is a szívéhez kap. Pedig pirosaknál ez sokszor előfordul mint ahogy a majdnem 100 is alulról súrolva...
Nyilván ha normális összegből lehet hűteni valamit akkor az ember megteszi. Ezt nem is vitatom :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) Synthwave válasza nexplo (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Pedig pirosaknál ez sokszor előfordul mint ahogy a majdnem 100 is alulról súrolva..."

Igen, a referencia blowereknél - és throttlingolnak is rendesen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) nexplo válasza Synthwave (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Tudnék mesélni.1 éven belül volt ref VEGA64 és GTX 1080TI is. Még télen csak csak de nyáron komolyan sütni tudtam volna rajtuk. Nem vicc. Ilyet én pl nem adnék ki a kezemből mint gyártó. Nem filléres cuccok és alul vannak tervezve hűtés tekintetében nem kicsit....

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Walter_White válasza snecy20 (#5) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nekem az M.2-m 75 fokon uzemelt, es 25%-ot esett a kondicioja. Jelenleg 75%-on all mert tettem ra egy bordat, amivel 45 foknal nem megy fel jobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.