Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza // Chaka // (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az egész ipartelepet optikai kábelekkel behálózzák valamelyik évben.": szerintem ha háromnál kevesebb hálózatot építettek ki, akkor be se kapcsolják. nem biztos, hogy a 6 az olyan sok. pláne, ha olyan helyen van, ahol fontos a rendelkezésreállás.

szerinted a szuszogók jobbak voltak? szerintem nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) // Chaka // válasza bambano (#50) üzenetére


// Chaka //
tag

Köszi a részletes magyarázatot :) Most már képben vagyok :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#53) // Chaka // válasza bambano (#51) üzenetére


// Chaka //
tag

Ma hosszasan beszéltem egy műszer beszállító embereivel, akik több MOL ipartelepen is járnak. Az olajfinomítási területen kisebb mértékű az agyhalál, mint mifelénk. Szóval a pesszimista hozzáállásom indokolt, de nem érdemes általánosítanom. A többszörös optikai hálózat tényleg értelmetlen. Pl. a tűzjelző rendszer üzemeltetőjének kellett egy önálló, mert nem szereti, ha más is rádugja a patch kábelét az ő tálcájára. Az IT állam az államban, naná, hogy neki külön hálózat kell. A többi területgazda dettó. Ha a telephelynek van gazdája, akkor a második ilyen hálózatépítő akciónál legkésőbb felteszi a kérdést: srácok, kinek kell még hálózat? Milyen sávszélességet kértek? Ki akar a gazdája lenni? Hogyan szabályozzuk a használatát? És akkor elég egy rendeset megcsinálni, menedzselhető switch-ekkel, külön VLAN-nal, felügyelettel. karbantartással ....

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#54) bambano válasza // Chaka // (#53) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A többszörös optikai hálózat tényleg értelmetlen.": üzemi területen, ahol elég veszélyes technológiák üzemelnek, és reális esélye a kábelvágásnak, ott a két hálózatnál kevesebb esetén be se kapcsolnám a cuccot. például az adatlapod szerint tiszaújvárosi vagy. a tvk olefinüzemében irgalmatlan mennyiségű benzint főznek. ha ott "szituáció" van, akkor Debrecenben az észak felé néző ablakok zömét még betöri.

na ide nem tennék soha kettőnél kevesebb hálózatot. pláne nem tennék vlanozott menedzselt hálózatot egyet se.

ráadásul például a tvk üzemi területére betelepült egy csomó idegen gyár is. akzo nobel esik ki hirtelen a memóriámból, mintha festéket gyártottak volna. ott meg már gond, ha közösködni kell a hálózaton.

szerk: ami civilnek túlbiztosításnak tűnhet, az lehet, hogy szakmailag indokolt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) // Chaka // válasza bambano (#54) üzenetére


// Chaka //
tag

Ha minden optikai kábelt egyszerre vágnának el, akkor sem történne semmi :) A technológia pukkanós része elsősorban biztonsági szelepekkel van biztosítva, másodsorban biztonsági vezérlőkkel, amelyek a gyárvezérlő számítógépektől (DCS) függetlenek. Ezek (hálistennek) azért ma is szentnek számítanak.
(Az a benzinfőzés a főzésnél is ütősebb: a cső, amiben benzin "folyik", sötétvörösen izzik :) )

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.