Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janus27


Janus27
tag

Azért már boccccsss! de a kíválótól meg a zseniálistól olyan messze volt az első rész mint Makó Jeruzsálemtől. Egy szimpla semmi extra "jó játék" volt, ami rohadt sokat késett. Ez meg szerintem az IDTech 4 motorral eleve halálra volt ítélve, mivel már az IDTech 5 is túlhaladottnak mondható!

(#2) Samus válasza Janus27 (#1) üzenetére


Samus
addikt

Igencsak jó játék lett belőle, nem mondom, hogy nagyon egyedi lett, de volt benne újdonság. Többek között a portálok, a "minibolygók", és voltak egyedi megoldásai is, például a gravitációval való trükközés (járdák, a feladványok, és a kedvencem, az újjáéledés. Nem mindent a grafika ad el, nem lett elsöprő siker, de sokan szerették.

A második rész viszont már a bejelentéskor csalódás volt számomra, főleg, hogy nem az első rész sztoriját akarták folytatni, hanem egy teljesen újat, egy katona lett volna a főszereplő, aki egy zuhanó repülő utasa volt, mikor az események elkezdődtek a bárban. Azért nem is érdekelt a többi, mert az első rész sztoriját gyakorlatilag elvágták a végén.

11 évvel a bejelentés után, csendben érkezett meg. Pont a napokban szereztem be az első részt, eredeti dobozos kiadásban, Amazonról.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) huskydog17 válasza Janus27 (#1) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerinted nem volt egy nagy durranás, szerintem meg igen, más az ízlésünk. 2006-ban az első rész látványvilága megelőzte a korát és példa értékű optimalizálásnak köszönhetően gyengébb gépeken is kiválóan futott a program. A játékmenet szintén új volt (portalok és gravitáció manipulálása nagyon új volt akkor) akkor, a fegyverek is egyediek. Az akció és a logikai feladványok között szerintem tökéletesen megtalálták az egyensúlyt. A végén szenvedem egy kicsit az idegen űrhajóval, de nem volt vészes.
A Human Head Studios példa értékűen alkalmazta a Tech4 motort, alaposan feltuningolták látvány terén és brutál jól optimalizálták. Én nem bántam volna, ha a 2. rész is ugyanazzal a motorral jön ki, ha hozza ez első rész hangulatát.
Számomra az első rész abszolút zseniális alkotás, de ezért is írtam a személyes blogomra. ;)

A 2. részt már nagyon vártam, reménykedtem benne, hogy 3 év után a több helyen is felbukkant előrendeléseket látva idén végre valóban elkészülhet a folytatás. Sajnos a 3 évnyi reménykedés és várakozás hiábavaló volt, nagyon nem örülök ennek.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) djculture


djculture
félisten

Az első is törölt állapotban volt amúgy amikor nemtudom én hány év után feléledt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.