Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Látom a messzebbi tájak annyira nem vonzóak :) Furcsa is volt hogy Zágráb után a benzinkútnál minden második autó magyar volt, míg a következő megállónál (már Split környékén) nem volt egy magyar sem. Szerintem ez abban keresendő hogy nálunk már 250km is nagy távolságnak számít, míg mondjuk Lengyelországban ez semmi. Pedig szerintem a legszebb városok arra vannak (elég csak Dubrovnikot említeni)
Dubrovnik felé (meg Korcula, Peljesac környékén) a legtöbb külföldi német-szlovén-holland(?)-szlovák. De még orosz autót is látni (szerbből is akad egy pár>merészek). Ami nekem feltűnt még hogy mennyire nacionalisták az emberek, és mennyi a falfirka. A 4 csillagos szálloda wc ajtaján is ott virít a merda srbija felirat. Illetve a helyi csapat címerét, illetve szurkolói csoportjának nevét is rengeteg helyen fel lehet fedezni, akár 200km-re Split-től is. Csak hogy a fociban nem járatosak is értsék: Mintha nálunk Ózd tele lenne B-közép Fradi, vagy Ultras Újpest feliratokkal.[nem tudom mennyi Torcida tag van, de sok, és nem is magyar csoportok módjára működnek, szóval ne kérjétek ki magatoknak hogy miért nem UVB-t, vagy GM-et írtam] És nem csak a nagyvárosokra érvényes, hanem az egész kis falvak piacának falán is egy tökéletesen megfestett Hajduk címer van. Ez nekem furcsa volt, és nagyon tetszett :))
A vezetésről: Szalagkorlát csak nagyon ritkán, amúgy meg a helyiek eléggé tolnak, és nem úgy mint az olaszok, hogy rádtapad, dudál, hanem előz is, ezzel nagyon meredek szituációkat tudnak előidézni (mondjuk meg lehet érteni, hisz ő 30éve ezen az úton megy, ismeri mint a tenyerét a nyomorult holland túrista meg csak 60-al vánszorog a szerpentinen)
De aki a Mátrában nem esik kétségbe, az itt is fel tudja venni a helyiek ritmusát.... Korcula szigetén (2 hét alatt) 1 rendőrt sem láttunk. [ellenben tengeri sün van bőven :D ]
Én nagy bevásárló központot nem láttam, ellenben akadt Konzum nevezetű bolt, ami a magyar Tescohoz képest drága, de szerintem ezt nem is úgy kell nézni.
Ivásra a Dzujisko sört ajánlom, de a többi sem rossz. Ja, olyan szabályok vannak életben mint a németeknél: 1-2 sör után még lehet vezetni (akit érdekel az utána nézhet a pontos értékeknek)
Jó utat mindenkinek, várom a második részt! (3éve Voltam Velencében és sajnos csalódás volt)

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.