Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

én senkinek nem utalnék előre.
Tök mindegy milyen referenciákkal rendelkezik.
Bizalmatlanság van.
Személyes találka, és miután az árú átszemlézve, ott is a pénz a másik félnél.

de sok sikert a többieknek :)
végül is a szerencsejáték is működik...

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nekem is lehet :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) DigitXT válasza Drenadar (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

Ja, és ez az ország másik végébe elutazva
egy párezer forintos cuccért tényleg megéri.

(#4) Silent77 válasza Drenadar (#1) üzenetére


Silent77
veterán

Személyes találka nem mindig kivitelezhető sajnos.
Én mindig utalok, és utaltatok. Persze utánanézek kinek is utalok előre.

Mr.Csizmás: Nekem is. :C

DigitXT: Ezt már megfigyeltem, leginkább a fővárosban lakóknak szokása, hogy nem utal, nem postáz.
Persze nincs ezzel semmi gond. :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nekem is lehet utalni, fellelhető vagyok közösségi oldalakon, ha netán egy 6990 helyett egy szaros téglát küldök, bárki agyonverhet.

ON-ra fordítva a szót, aki egy ideje használja a hardverparót, rájön bizonyos fogásokra, amiből ki lehet tudakolni a megbízhatóságot némileg.
Első ilyen a pirospontos fórum olvasgatása, utána a már említett kutakodás (megnézem, hogy ilyen néven van-e fent máshol, ha igen milyen tevékenységet folytat), meg az üzletelés során ha valaki buta, nem tud rendesen írni, nem reagál, annak élből nem utalok előre, inkább skippelem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#6) Jofi81


Jofi81
őstag

Én is előreutalok, miután utánanéztem a tagnak, nekem is utalnak. Nem budapesti lévén ritkán megoldható a személyes találkozó.

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyon ritkán utalok (előre), de csak azért, mert nem szeretem a postát, a személyes átvételt preferálom. Amikor utaltam, akkor pedig olyan tagoknak, akik az ősidők óta itt vannak. Bárki bármit mond, nekem ez garancia. Nem fogják eljátszani pár tízezer forintért a szavahihetőségüket. Persze gondolom volt már erre is ellenpélda, de elég ritka. Amúgy meg egyre inkább nem vásárolok itt semmit, ha igen, akkor meg személyesen, tehát szinte lehetetlen, hogy belefussak egy ilyenbe.

[ Szerkesztve ]

(#8) Hunter2 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Hunter2
addikt

nálam a posta eddig még mindent normálisan kiszállított, persze a nagyobb értékű cuccokat legalább start+ ként küldtem ami 1980Ft de nyomonkövetés+értékbiztosítás 50.000Ft-ra.

(#9) laolaj


laolaj
aktív tag

érdekes ez a kérdés.. h utalj vagy ne.. :)

mi lenne azzal a sok üzlettel ahol eddig megköttettet, és ha nem utalsz előre? :) akkor meg vagy nem adod el vagy nem veszed meg mert senki nem utal előre még te sem :))) érdekes...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#10) Mr X válasza laolaj (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Ha nem akarsz utalni, keresel olyat, ahol megoldható a személyes átvétel.

[ Szerkesztve ]

(#11) laolaj válasza Mr X (#10) üzenetére


laolaj
aktív tag

azért vajuk be őszintén h van olyan helyzet mikor nincs rá mód :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#12) Mr X válasza laolaj (#11) üzenetére


Mr X
veterán

Aláírom, főleg vidéken. De akkor még mindig ott van az utánvét.

(#13) dabadab válasza Mr X (#12) üzenetére


dabadab
titán

Es az utanvet mennyivel jobb?

DRM is theft

(#14) EmberXY


EmberXY
addikt

Nekem is utalhattok előre bátran, le lehet nyomozni... :)
A Fekete lista csak nekem tűnik úgy, hogy nem bővült mostanában? Szerintem hasznos lenne egy ilyen gyűjtőhely...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#15) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nekem is lehet utalni. Akár mindenféle üzlet nélkül is. Megbízható vagyok.

Skynet is real. It's called Google.

(#16) BITBOYS válasza dabadab (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

Házhoz viszik :D

mod: Nekem is utaljatok előre plííz :R
Megbízható vagyok, ezt mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Mr X válasza dabadab (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Ott legalább kapsz valamit, van egy címed és egy neved, míg utalásnál a bank nem ad ki infót.

Amúgy mennyivel több előreutalásos átverésről hallani, mint utánvétesről?

(#18) dabadab válasza Mr X (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Ott legalább kapsz valamit, van egy címed és egy neved, míg utalásnál a bank nem ad ki infót."

Név utalásnál is van, a rendőrségnek meg kiadják mindkettőt.

"Amúgy mennyivel több előreutalásos átverésről hallani, mint utánvétesről?"

A tranzakciók arányában? Fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) Mr X válasza dabadab (#18) üzenetére


Mr X
veterán

Nos, nem mindig akarja az ember rendőrségi feljelentés útján, hosszadalmas procedúrával intézni a dolgot. De ezt a vonalat inkább nem folytatom.

(#20) Thome


Thome
addikt

Én szeptemberben megyek bíróságra, egy fazont szépen lekapcsoltunk... számlaszám + név volt meg. Ja igen, 2009 szeptemberi az eset. Gyorsan haladunk... ;]

(#21) laolaj válasza Mr X (#17) üzenetére


laolaj
aktív tag

végül is..

mennyivel jobb h elmegyek megverem.. az elmegy látlelet + rendőrség.. feljelent és mehetek a dutyiba testi sértés miatt :)) végül is :DD

de okos vagy.. cukrot neki :DDD

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#22) Mr X válasza laolaj (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Ne haragudj meg, de én nem akarom hagyni, hogy valaki átverjen aztán meg megússza. Rendőrségi feljelentés, talán évek múlva lesz is belőle valami, de akkor sem garantálja semmi, hogy viszontlátod a pénzed.

Az utolsó mondatodra inkább nem írok semmit...

(#23) Kassadin válasza Mr X (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

Ott van az utánvét, amit a vevőd nem köteles átvenni/másrészt ki kell fizetned a csomag értékét+pk költségét és csak utána nyithatod ki, ha te vettél valami utánvéttel. Az utánvét is ugyanolyan rizikós mint az előre utalás egy mindenféle referencia nélküli embernek...
Az meg hogy tudod a címét, önmagában mire mész vele? Kivered belőle a pénzt, csak legyen 8 napon belül gyógyuló sérülése, akkor is lesz priuszod. Meg gondolom nem vernél meg mondjuk egy 15 éves kölyköt.

(#24) Hunter2 válasza Kassadin (#23) üzenetére


Hunter2
addikt

"Az meg hogy tudod a címét, önmagában mire mész vele?"

Pláne hogy pont azt ír rá feladónak amit csak akar.

(#25) Roland81


Roland81
csendes tag

Mindenkinek ajánlani tudom a vele való üzletet. Megbízható, korrekt. Pénzt előre utaltuk és minden úgy történt ahogy megbeszéltük.
Én egy kijelzőt vettem tőle. Tökéletesen be volt csomagolva, és teljesen jó állapotban volt.

(#26) TriTron válasza Mr X (#10) üzenetére


TriTron
csendes tag

Üdv!

Én talán 200x is utaltam előre (nem csak itt a PH-n) és mindig azt kaptam, amit rendeltem, abban az állapotban, ahogy rendeltem...
Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy sokaknak az üzleteléshez való hozzáállása mások megkárosításán alapszik.
Ahogy észrevettem, főleg 'csóróéknál', 'bűnözőéknél' és 'alulműveltéknél' divat a lehúzás (milyen érdekes, hogy e 3 jellemző legtöbbször kéz a kézen fogva jár együtt...), mert azt tanulták apuéktól, csórikáimból pedig sajna akad bőven szép hazánkban...)... :(((

Amúgy meg:

Kedves Új Kormányunk nemrég felemelte a megélhetési bűnözők lehetőségeit 20.000. HUF-ról 50.000. HUF-ra, csökkentve ezzel a nagy értékre elkövetett lopások számát és növelve a rendőrségi statisztika pozitív rátáját... :U

Amíg a vezetők ezt teszik, mit várjunk a polgároktól... :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.