Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Mai témám a kelkáposzta főzelék. Miért van az hogy nagyon lassan hűl ki? Gondolom egyrészt a magas víztartalom miatt, de szerintem szerepet játszik a káposzta is mivel a leves hamarabb kihűl. Érdekes.
Lehet hogy fellehetne használni valami találmányhoz. Pl ha káposztával szigeteljük a bojlereket akkor lehet, hogy energiát spórolunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) petipetya válasza Huma (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Utálom a főzelékeket.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Huma válasza petipetya (#2) üzenetére


Huma
addikt

Én meg szinte az összeset szeretem. A sóska és a sárgaborsó a kivétel.
A babfőzeléket sem szereted? Füstölt csülökkel és friss, még meleg kenyérrel?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) greenity válasza Huma (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Használjuk fel fűtésre a káposztát :) Mit szólsz? Ezentúl káposztafőzelékkel fűtenénk :D :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Huma válasza greenity (#4) üzenetére


Huma
addikt

Te vagy a fizikus. Mekkora a káposztafőzelék fűtőértéke?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) greenity válasza Huma (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem nyaltam be a négyjegyű függvénytáblát, lemérni talán letudnám :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Huma válasza greenity (#6) üzenetére


Huma
addikt

Én itthon a lángelmémmel fűtöm a lakást. De sajnos globálisan alkalmazva elhumulást eredményez. Szóval csak felelősséggel és óvatosan lehet használni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) greenity válasza Huma (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

:D Csinálj már egy képet az elmédről :D kíváncsi lennék rá.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Huma válasza greenity (#8) üzenetére


Huma
addikt

Ahhoz halszemoptika kellene. Az meg nincs nekem. :(
De ha jellemeznem kellene akkor leginkább egy ereje teljében lévő csillaghoz tudnám hasonlítani. Elképesztően hatalmas és tündöklő. Hatalmas energia lakozik benne, aminek csak egy picinyke százalékát fordítom erre a fórumra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) greenity válasza Huma (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor tényleg jól lehet vele fűteni :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Huma válasza greenity (#10) üzenetére


Huma
addikt

És még le is barnítalak. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) greenity válasza Huma (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Hmm így tavasz elején lehet bután néznék ki csokibarnán :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) Huma válasza greenity (#12) üzenetére


Huma
addikt

Magassarkú, cuki retikül, szőke haj, miniszoknya, öt centis műkarmok és máris mehetsz shoppingolni mert a színed már adott lesz hozzá. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) greenity válasza Huma (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Magassarkú oké, retikül semmiképp, szőkehaj? Nem :D max vörös :D a műkarmok meg nem bírják a pecázást :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Huma válasza greenity (#14) üzenetére


Huma
addikt

Ezek szerint a miniszoknya is adott, ha nem emeltél ellene kifogást. ;]
Tényleg szoktál pecázni?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) greenity válasza Huma (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

A miniszoknya definíciójáról lehetnek különböző fogalmaink :D Alapból szoknyát hordok mostanában, bár nagyon nem miniszoknyát :D

Igen, szoktam :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Huma válasza greenity (#16) üzenetére


Huma
addikt

És szoktál girnyókat meg csontkukacokat is tűzdelni?

Én sosem voltam nagy pecás, de néha azért megesett velem. Egy időszak volt amikor kb minden héten pecáztunk, de az hamar elmúlt. Amúgy fárasztónak tartom. Nem tom miért, de én elfáradok tőle. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) greenity válasza Huma (#17) üzenetére


greenity
aktív tag

:D Igen, szoktam :D

10 évesen kezdtem horgászni, az elején be nem állt a szám, most már élvezem a csendet :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) Huma válasza greenity (#18) üzenetére


Huma
addikt

Egy gilisztákat tűzdelő csendes nő? Ez lenne a világ nyolcadik csodája? Hallottam legendákat erről, de nem hittem, hogy tényleg létezik ilyen. :D

Hol szoktál horgászni? Duna, Tisza, patak, tó?
Egyszer egy horgásztóból fogtunk afrikai harcsákat. Az volt bennük a jó, hogy miután bezsákoltuk őket, folyamatosan pukkogtattak. Mivel ugye képesek a levegőn is lélegezni és közben elég jellegzetes hangjuk van.
Otthon aztán lett belőle sült hal meg pörkölt. Van ahol csinálnak belőle szalámit is.

Angolnát fognék egyszer szívesen. Meg ennék is, mert még nem kóstoltam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) greenity válasza Huma (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Alapból nem vagyok csendes és be nem áll a szám :) csak pecázás közben :) Nah jó akkor is inkább minimalizálom a beszédet :P

Két helyre szoktunk járni. Ide és ide

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) Huma válasza greenity (#20) üzenetére


Huma
addikt

Ezek a helyek nem ismerősek. Mondjuk ezen nem csodálkozom mert én a saját lakásomban is eltévedek.

Akkor hogy a témánál maradjunk, szerepjátékot próbáltad már? Mármint a kockadobálósat. Még mielőtt félreértenél.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Huma


Huma
addikt

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) greenity válasza Huma (#21) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem... nem szoktam. :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Huma válasza greenity (#23) üzenetére


Huma
addikt

Akkor mivel kapcsolódsz ki? A horgászáson kívül.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) greenity válasza Huma (#24) üzenetére


greenity
aktív tag

Tekeréssel, sétával, olvasással, kártyázással. Ilyesmivel.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) Huma válasza greenity (#25) üzenetére


Huma
addikt

Kártyázást nem szeretem. Meg úgy általában a szerencsejátékokat. Viszont régen nagyon sokat HKK-ztam. Ami egy RPG-s kártyajáték. Olyasmi mint a Magic the Gathering. Ezek inkább szólnak a logikáról és a stratégiáról mint a szerencséről.
A Munchkin is jó. Csak kicsit egyszerű és több szerepe van a szerencsének. Viszont sokkal könnyedebb szórakozást nyújt.

Olvasni mit szoktál? Én főleg fantasyt és sci-fit. De azért pár klasszikus is beficcen néha. Pl Zabhegyező, Vörös Oroszlán, Svejk, Legyek Ura.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) greenity válasza Huma (#26) üzenetére


greenity
aktív tag

Vörös Oroszlán, Svejk :) nagy kedvencek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A Csodálatos Huma miért pazarolja halandó férgekre drága idejét?

Skynet is real. It's called Google.

(#29) nem_tom válasza FehérHolló (#28) üzenetére


nem_tom
őstag

Biztos mert megszánt minket, a pórnépet.

(#30) Huma válasza greenity (#27) üzenetére


Huma
addikt

Nem semmi könyvek, az biztos. :)

( #28 ) FehérHolló:
Ugyan. Kicsit erős az önkritika. Szeretek másoknak segíteni és megosztani velük a gondolataimat. Olyasmi vagyok mint Gandhi.

( #29 ) nem_tom:
Én az osztálykülönbségek ellen vagyok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) greenity válasza Huma (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

A Vörös Oroszlánt tervezem még egyszer elolvasni ha lesz időm :) lehet végig sem értem rajta anno? :U

"Egy mosolynál jobb a több"

(#32) Huma válasza greenity (#31) üzenetére


Huma
addikt

Én régen olvastam egyszer. Aztán kb 3 éve megvettem, hogy újra elolvassam, de a második kötetből hiányzott vagy 20 oldal, szóval félbehagytam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) greenity válasza Huma (#32) üzenetére


greenity
aktív tag

Én szerintem megnézem megvan-e az intézeti könyvtárban.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#34) Huma válasza greenity (#33) üzenetére


Huma
addikt

Úgy könnyű. Te csalsz. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) Huma


Huma
addikt

Mai érdekes témánk a mesevilágból érkezik.

Nem találjátok érdekesnek, hogy Donald kacsa alul mindig pucér, kivéve fürdés után, mivel akkor egy törülközőt teker a derekára? Ilyenkor felül nem visel semmit.

Valamint az hogy lehet, hogy Hamupipőke összes varázslatos holmija eltűnik éjfélkor, kivéve azt az üvegcipellőt amit a szerelmetes párja megtalál?

Az élet nagy kérdései. Mondjuk nekem vannak tippjeim.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) FehérHolló válasza greenity (#33) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az intézeti könyvtárunkban csak képes mesekönyvek és színezőfüzetek vannak. Utóbbiak többsége erősen használt állapotban.

Huma: Ne szerénykedj, hogy Gandhihoz hasonlítod magad. Ő is csak egy ember volt.

A mai témára: A tárgyak eltűnése és a Pipőkéhez mért távolságuk reciproka között pozitív kovariancia áll fenn.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#37) Huma válasza FehérHolló (#36) üzenetére


Huma
addikt

A szerénység az egyik gyengeségem. És az még az Istennek is van.

Jó fáradt vagyok. Ma dolgoztam. Két hónap kihagyás után. Vissza kell szoknom.
Az egyik munkatársam hiányolt. Mikor elkezdtem eszmét futtatni mondta, hogy ez már nagyon hiányzott neki. :)
Hiába, no. Van aki értékeli az értelmes társaságot.

Más:
Azon gondolkodtatok már, hogy ha teleportáláskor atomjaira bontanak majd más atomokból felépítenek újra a célnál akkor te tulképp meghaltál. Az új ember lehet hogy atomi szinten 100%-san olyan mint te, de mégsem te vagy az. Milyen érzés lehet úgy belépni egy teleportfülkébe hogy tudod, hamarosan megsemmisülsz és az életedet egy másik ember fogja folytatni aki ugyan te vagy, de mégsem, hisz te atomjaidra bomlottál.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) greenity válasza FehérHolló (#36) üzenetére


greenity
aktív tag

Ismerjük egymást? :)

Másrészt elnézést nem az intézeti, hanem a Kari Könyvtárra gondoltam :D

Más kérdés, hogy az intézeti könyvtár könyveinek nyelve orosz :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) FehérHolló válasza greenity (#38) üzenetére


FehérHolló
veterán

De hát nem te vagy greenity, kedves molnare?!
Hogy ne ismernélek!

Huma: Ha a féreglyukazást is a teleportálások közé soroljuk, akkor az még félelmetesebb tud lenni, hogy egy párhuzamos univerzumon keresztül jutsz el valahova.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#40) Huma válasza FehérHolló (#39) üzenetére


Huma
addikt

Miért félelmetesebb a féreglyuk? De amúgy az nem számít teleportálásnak. Annak ellenére hogy hatalmas távolságokat tehetsz meg pillanatok alatt.

Ami engem még lenyűgöz az pl a fekete lyukak eseményhorizontja. Eleve abba belegondolni, hogy az időt hogyan befolyásolja. Azt az időt ami egy átlagembernek csupán egy egy irányba tartó, állandó sebességgel hömpölygő folyó.
Meg ugye minél gyorsabban halad valami, annál lassabban telik számára az idő. A föld pl 107e km/h-val száguld a nap körül. És az egész naprendszer is mozgásban van. Tehát számunkra alapból lassabban telik az idő mintha az űrben lebegnénk, teljesen mozdulatlanul.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) Huma


Huma
addikt

Nem tom ki találta fel a munkát de még idejében agyon kellett volna ütni. Olyan fáradt vagyok, hogy még a fórumba sincs kedvem írni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) Huma


Huma
addikt

Ma voltam az Aquaworldban. Jó volt. Csúszdáztam, még a szaunát is kipróbáltam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Huma


Huma
addikt

Ma uramnak szólítottak. Ennyire még sosem ismertek félre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) Huma


Huma
addikt

Ma leesett egy csavar. Majdnem rá egy rendőr fejére. Nem tetszett neki. Sosem fogom megérteni az embereket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) greenity válasza Huma (#44) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem érted hogy miért nem szeretik hogy működik a gravitáció??

"Egy mosolynál jobb a több"

(#46) nem_tom válasza Huma (#44) üzenetére


nem_tom
őstag

Érthetetlen. Én mindig nagyon örülök neki ha majdnem a fejemre esik egy csavar. :F

[ Szerkesztve ]

(#47) Huma válasza greenity (#45) üzenetére


Huma
addikt

Sajnos nem szeretik a tudományt az egyenruhások. :(

(#46) nem_tom:
Csak egy kis csavar volt. A kórházban kikezelték volna. Nem is értem miért mondta, hogy neki pisztolya van és remek céllövő. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) nem_tom válasza Huma (#47) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondolom hálából csak beszélgetést szeretett volna kezdeményezni és mesélni kicsit magáról. ;)

(#49) Huma válasza nem_tom (#48) üzenetére


Huma
addikt

Nem jött be neki. Rendőrbácsikkal nem randizom. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50) nem_tom válasza Huma (#49) üzenetére


nem_tom
őstag

Ejj már de válogatós itt valaki. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.