Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Amishok

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Mi PH-sok is alapíthatnánk egy közösséget.
A közösség élére mindenképp magamat képzeltem el. :D

Várom a véleményeket a cikkről. Nem az enyémről, hanem a linkeltről. Szerintem iskolai tananyagnak kellene lennie annak, hogy így is lehet élni csak akarni kell.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Na, letelt a két nap? :)

(#3) Huma válasza Dany007 (#2) üzenetére


Huma
addikt

Két nap?
Ja értem. Eddig fel sem tűnt. Kétnaponta új bejegyzés. :D
Pedig nem szándékos, csak így alakult.

Az a baj, hogy ott is értelmet és szándékosságot vélsz felfedezni ahol szó sincs ilyesmiről.
Azt meg külön kikérem magamnak, hogy velem kapcsolatban értelmet vélj felfedezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) finest


finest
őstag

LOL, LOL, LOL. Én meg olyat olvastam, h az amish bio zöldség és gyümölcs átcímkézett tömegárú.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) Dany007 válasza Huma (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, amiről tegnap beszéltünk. :)
A "besértődésed" óta az elmúlt majd egy hónapban 2-3 naponta nyomatsz új bejegyzést. Olyasmi témákról amit tegnap kifejtettem. Előtte ~ 4 hónapig egy bejegyzés se volt.
Gondoltam tartod magad a megszokotthoz és már vártam az új témát. :) Ami be is jött a szokott intervallumot betartva.

szerk.: jó, a szerkesztést most láttam :)

szerk 2.: pedig legalább örülj, hogy van valaki! :P

[ Szerkesztve ]

(#6) Huma válasza finest (#4) üzenetére


Huma
addikt

Én ilyesmiről nem olvastam. Hol találkoztál ezzel a hírrel?

(#5) Dany007:
Szereted az összeesküvés elméleteket? :) Semmi különösebb ok nincs a bejegyzéseim mögött. Egyszerűen most ehhez van kedvem. Mint ahogy olyan is volt, hogy átlag havonta egy hozzászólást írtam csak a fórumba. Nem véletlenül van ilyen kevés hozzászólásom ahhoz képest, hogy milyen rég vagyok itt.
Amúgy ezt a bejegyzést tegnap akartam megírni csak már késő volt és fáradt voltam.

"pedig legalább örülj, hogy van valaki!"
Akkor felírlak az öribari listámra. Eddig csak az én nevem szerepelt rajta. viszont az többször is. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Amishok az sok... :))

kéremkacsojjaki

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link] :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Huma válasza lezso6 (#8) üzenetére


Huma
addikt

Nevetni fogsz, de ebből indult ki a bejegyzés.
Erről a klippről jutott eszembe az a kép amit beraktam a blogbejegyzésbe. Mikor ezt a képet keresgéltem akadtam véletlenül erre a cikkre. Mivel érdekesnek találtam az amish üzletemberek témát ezért elolvastam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sensei, mi lesz a következő, világmegváltó volumenű, mindenkit érdeklő témájú bejegyzés?

on: én sosem értettem az ilyen közösségeket, de az ő életük, ő dolguk.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Amish ugyan még nem vagyok, de azért van egy feelingje sparhelttel melegített kútvízben fürödni, meg kecskéket hajtani a legelőre. :)

Az ideális szerintem a technokrata és a 20. század eleji mechanikus, historista technika és kultúra keverése lenne, vagy legalábbis egy érdekes színfolt lehetne. Olyasmi, mint a steampunk, csak ellentétben azzal, az elektromossággal már működnének is azok az eszközök, amik a steampunkban csak fantasy-szinten léteznek. :) A magam részéről el bírnék viselni pl. egy neobarokk notebookot.

(#12) Huma válasza Mister_X (#10) üzenetére


Huma
addikt

Nem fordítva kellett volna offba tenni? :D

Még nem tudom. Talán a lét értelmét fogom boncolgatni... Ja nem, az már volt. :)

(#11) Crystalheart:
Steampunkos laptop. Egy kis ajtócskán keresztül egy pici lapátocskával lapátolod bele a szenet. :D

Szerintem az lenne az ideális, ha az ő környezetbarát és emberséges életmódjukat követnénk, ésszerű keretek között. Nem pedig ezt a mindent és mindenkit kizsákmányoló, feleslegesen pazarló életvitelt.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#13) lezso6 válasza Huma (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mai fogyasztókra épülő rendszer már hanyatlik, szvsz 50 éven belül mindenképp vége lesz ennek az egésznek, nem lehet örökké szemetet gyártani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Dany007 válasza lezso6 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, de a "szemét" gyártás egyik alapvető része annak, hogy olyan sok emberhez eljutnak a termékek. Bár attól függ mit értünk szemét alatt persze. :D

Igazából az egyedi tervezésű, egyedi gyártású termékek mindig is jobb minőségűek és tartósabbak lesznek, mint a tömegtermékek. Na de gondoljunk csak bele, ha kézzel gyártanák a mobiltelefont és nem futószalagon, vajon ki tudná azt megfizetni? Lenne talán havi pár ezer darab a jelenlegi milliós nagyságrend szerint. Plusz képzettebb munkaerőt és lassúbb fejlődést eredményezne...

Lehet sorozatgyártásban is minőséget gyártani. Csak akarni kéne. De igazából a többség 2-5 évnél tovább ma már nem tart meg egy telefont se, talán TV-t se. Na jó TV-t itthon talán.
Ugye az autó is a sorozatgyártásnak köszönhetően léphetett be az átlagemberek közé.

(#15) Huma válasza lezso6 (#13) üzenetére


Huma
addikt

Úgy legyen!

Régen még nem eldobhatóra terveztek mindent hanem arra, hogy minél tovább használható legyen. Nem hiába vannak még 20-30 év elteltével is működő cuccok.
A Miele példáját kellene követni. Lehet hogy drágán adja a termékeit, de 10 év garancia van rájuk. Nem véletlenül, simán kibírnak annyit.
Más márkájú mosógép meg csoda ha kibír 3 évet.

(#14) Dany007:
Tömegtermelésben is lehetne sokkal jobb cuccokat gyártani.
Gondolj bele: Kétszeres árért kapnál mondjuk háromszoros élettartamot. Tehát hiába kerül a duplájába, mégis olcsóbb. Ráadásul mivel háromszor annyi ideig bírja ezért harmadannyi szemét lesz belőle. Ez mindenkinek jó, kivéve a terméket előállító céget mivel kevesebb lesz a profitja.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) Иван válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Иван
őstag

A steampunk az a stílus, amit sose értek meg. Gőz az van, de elektromosság nincs.

Fuck logics :DDD

Amúgy meg nem vágyom az ilyen életre. Számomra a boldog békeidők ami vonzó, de ott is valami felső-középosztálybeli lennék (minimum), hogy azért élvezhessem az akkor eleterjedő technológiákat.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#17) Dany007 válasza Huma (#15) üzenetére


Dany007
veterán

De mért lenne kedvesebb amikor azt mondtad kétszeres árért? Hiszen a dupla áron a cégnek már nincs költsége, az már tiszta nyereség. Ez neki még így is jobban megéri, mintha 3x adná el a terméket egyszeres áron. Hiszen a másik 2 termék előállítása / csomagolása / szállítása neki is pénzbe kerül.

Amúgy ja. Lehetne.

(#18) Huma válasza Dany007 (#17) üzenetére


Huma
addikt

Azért mert jobb minőségű holmit általában jóval drágább előállítani.
Jobb illesztések, precízebben legyártott alkatrészek, drágább anyagok használata. Illetve nem spórolják ki az anyagot ahol csak tudják.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) lezso6 válasza Dany007 (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szemét alatt a tényleges szemetet, és a csapnivaló minőségű terméket is értettem.

Nagyon egyszerű lenne a megoldás, csak azon kellene elgondolkodni, hogy mire van ténylegesen szükséged. Pl ott az általad felhozott mobiltelefon: ne mondja nekem senki, hogy mindenkinek okostelefonra van szüksége. Ma már annyira egyértelmű, hogy mindekinek van saját számítógépe, TV-je, mobiltelefonja, hifije, stb; pedig ez nem feltétlenül van így. S akkor ezek csak a műszaki cikkek.

Teljesen elkényelmesedett mindenki, minden viszonylag olcsón elérhető, bárki számára. Ez nem feltétlenül lenne rossz, mert örvendetes, hogy mire vagyunk képesek emberek; viszont az, hogy semmi sem elég, mindig kell a több, a jobb, az újabb, az olcsóbb, a "praktikus", az akciós; ami aztán később használat híján (vagy "szavatosság" lejárta után) jobb esetben megy a kukába, rosszabb esetben felhalmozódik.

A harcosok klubjában volt erre valami hasonló idézet:

Nem te birtoklod a tárgyaidat, hanem azok téged.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Dany007 válasza Huma (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Vagy elég csak kivenni a "tervezett elavulás" részt a munkafolyamatokból! ;]
De igazából még minőségibb anyagokból is jóval több nyereség maradna meg, mint 3 gyengébb minőségűt előállítani és 3x eladni.
A mai cuccok se olyan hűde rosszak. Persze kilehet fogni 1-2 gagyi példányt. De nekem pl mindegyik telefonom 2-3 évnél tovább bírta. Azóta is bírta volna csak lecseréltem. Ugyan ez monitorral. A Samu 21 colosom 3 év után kezdett köhögni, de nem volt vészes.
De igazából ezeket a cuccokat én nem is szeretném 10+ évig használni. Hiszen 10 év múlva v.színűleg a telefonom szart se fog érni, ahogy a gépem vagy a TV-m se.

1-2 termék van csupán a lakásban + az autó aminél szeretném ha 10+ évet is kibírna.

(#21) Crystalheart válasza Huma (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Egy kis ajtócskán keresztül egy pici lapátocskával lapátolod bele a szenet." - Hehe :DDD Hát igen, fura, amikor összegányol valaki egy úgymond steampunk laptopot, álcsavarokkal meg álfogaskerekekkel, meg álkulccsal, annak úgy sok értelme nincs. :) De valakinek az a design tetszik.

Az a gond egyébként a visszafogott életmóddal és spórolással, amit mi is követünk pl. (szerintem a háromnegyed háztartásunk meg berendezésünk lomtalanításból, esetleg aukcióról van, több minden száz év körüli, mint tejszeparátor, sparhelt, vajlingok stb., ökológiai lábnyomunk nem is tudom, mennyi lehet), hogy vagy mindenki egyszerre áll rá, vagy az az ország, amelyik nem ezt teszi, veszettül elhúz. Ezért lesz erre az egyetlen "megoldás" a nyersanyagok kimerülése, amikor általánosan lesznek kénytelenek új megoldást keresni az országok és vállalatok. De ez egyéb problémákkal is fog járni, mert például sok permetszer vagy műtrágya is olaj-alapú, azok is drágulnak majd.

[ Szerkesztve ]

(#22) Dany007 válasza lezso6 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

A szükséggel nagyon vigyázni kell. Anno sokat vitáztunk ezzel kapcsolatban mikor bejöttek az okostelefonok a piacra. Én sem tartom szükségesnek őket. Venni is csak akkor vettem ilyet mikor új telefonra volt szükségem, plusz már olyan olcsó áron árulták hogy nem volt értelme hagyományos telefont venni.

Ha megnézed a fórumokat mindenhol olvasni lehet, hogy pl egy egyetemistának mekkora szüksége van egy tabletre vagy laptopra - esetleg a kettőre együtt - az okostelefon mellé a tanuláshoz! És nem lehet velük vitába szállni mert megmagyarázzák, hogy de nekik akkoris szükségük van rá. :D Holott mindenki tudja, hogy anélkül is le lehet diplomázni.
Csupán plusz kényelmi funkciókat nyújt ami jó indokot szolgáltat nekik arra, hogy elköltsenek egy rakás pénzt amúgy szükségtelen ketyerékre.

De ahogy mondod a fejlődéssel és az olcsó mindenkihez eljutó termékekkel nincs is gond. A gond ott van, hogy boldog - boldogtalan megveszi még akkoris amikor semmi szüksége sincs rá csak mert ez ma a divat. Plusz egy adott terméktípust 10-15 féle gyártó kezd el gyártani, mert mindegyik megakarja szedni magát belőle. Lásd tablet. A tisztességes versenyhez elég lenne szvsz 3-4 gyártó is. De jóval többen gyártanak már ilyen terméket. Ahogy mást is persze. Így keletkezik egy rakás szemét gagyi termék, csökken a színvonal.
Bizonyos típusok már alig különböznek a konkurensekétől.

Ezt a sok felesleges energiát az újabb fejlesztésektől veszik el. Lásd HTC. Havonta kiad két telefontípust (minimum), amelyek között alig vagy egyáltalán nincs érdemi különbség. Előrelépés / fejlesztés / innováció meg szinte nulla. Max évente, kétévente egyszer. Miközben mindenki tudja, hogy teljesen fölösleges évente 20-25 közel azonos tudású telefont kiadni. Na ezt kéne beszüntetni.

(#23) Crystalheart válasza Dany007 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tényleg vigyázni kell vele. Mert én például az egyetem első hónapjaiban (amikor egyáltalán jártam egyetemre :D) megszenvedtem, hogy minden teremben más gép, minden gép más, nem is mindig ugyanaz jutott, és ami volt, az is trehányul votl összerakva, meg nem használhattam a saját fejlesztőkörnyezetemet. És még nem is nagyon bonyolódtunk bele a programozásba. Jó, ez programozós volt.

De akkor egy másik személyes példa, meg lehet írni egy könyvet számítógép nélkül is, de tízszer több fölösleges meló - és talán keveset mondok -, mint szövegszerkesztőbe gépelni. Őszintén tiszteletem ezért a régi írókat és szerkesztőket, hogy ekkora irodalmat képesek voltak létrehozni papír alapúan, de lehet, hogy én ott adnám föl, amikor a regényemet negyedszerre is át kell másolnom új lapokra.

(#24) Dany007 válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Dany007
veterán

"De akkor egy másik személyes példa, meg lehet írni egy könyvet számítógép nélkül is, de tízszer több fölösleges meló"

Remélem nem feltételezted rólam, hogy ilyen triviális dolgot megkérdőjeleznék? :D Mert még a végén megsértődök.

Szóval egyáltalán nem olyanokra gondoltam, hogy könyvet írjon valaki kézzel... :U A tanulás sem abból áll, hogy a diák könyvet ír az órán. Azt jegyzetelésnek hívják. Márpedig jegyzetelni kézzel sokkal gyorsabban lehet, mint érintőkijelzőn, esetleg billentyűzeten főleg ha ábrák is vannak.
A programozás rész megint egy specifikus dolog. Én csak általánosságban beszéltem.
Amikor én jártam, mi is dolgoztunk számítógépeken. Főleg, hogy info mérnökiasszisztens szak volt. De nem volt szükségünk napi szinten egész nap a számítógépre / laptora, hogy minden órán velünk legyen.

Vannak előnyei. Ez tagadhatatlan. De ez jobbára inkább csak egy divat. Amitől az egyetemisták komolyabbnak, "menőbbnek" tűnnek. Ez szerintem a 90-es évekre vezethető vissza. Amikor még csak a jólmenő üzletemberek, igazgatók ügyvédek stb engedhették meg maguknak a laptopot. Akkoriban még a PC se kis dolog volt egy átlagember otthonában.
És amint a laptopok olcsóbbak lettek egyből minden - ahogy most a tabletekre is - lecsapott rá. Saját tapasztalat, hogy egy rakás ember vett laptopot úgy, hogy azt se tudta mire való. Lerakta a számítógép asztalra és évekig meg se mozdította. Csak akkor az volt a divat.

Most ugyanez van pl a talbetekkel, amik a laptopokat igyekeznek felváltani az egyetemisták körében. Viszont szerintem túl sokba kerülnek ahhoz a kényelemhez képest amit nyújtani tudnak.

(#25) Crystalheart válasza Dany007 (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez így van, persze... Nagynéném is ilyen. :) Neki azért kellett iphone (mindig a legújabb), mert apple, a laptopot meg alig használja valamire, de azért újat vett. (Alig tudtam lebeszélni a macbookról.) Igazából nem csak a hitelfelvételek megfontolását kellene népszerűsíteni, hogy tudatosuljon az emberekben, hanem hogy mérlegeljék, mire van szükségük, és mire van a legnagyobb szükségük. Brahira venni hitelből egy ki nem használt kütyük felelőtlenség nem csak a saját pénztárcánkkal, de magával a Földdel szemben is.

Ja, és Nokia 3310 rulz ;]

(#26) lezso6 válasza Dany007 (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ha már a gyártóknál és termékeknél tartunk, nem is lenne baj, hogy ennyi van mindkettőből, hisz mondanám, hogy eltérő igények stb. De hát ez nem egészen igaz, hisz a "parasztja" azt veszi meg, ami szép piros. A gyártóknak sikerült beleverniük az emberekbe, hogy ne terméket vegyenek, hanem lekerekített éleket, kék ledeket, millimétereket illetve szép marketing-számokat (innovációt!), mesterségesen generált problémák megoldásait, "jobbat" a hagyományosnál, márkajelzést, menő cuccokat, élet(stílus)t.

Így manapság csak elvétve létezik tudatos vásárló. Azaz a termékek eladásánál a fő szempont nem a funkcionalitás, hanem a csomagolás, design (ezekért "valaki" már perelni is képes), marketing. Nincs valós termék, cserébe van 628-féle izé, ami vagy jó, lesz vagy veszel másikat. Persze azért egy bizonyos szinten van funkcionalitás, mivel enélkül nehezebb lenne a verseny, de ez már csak egy kényszernek tekinthető a konzumer piacon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Иван válasza Dany007 (#22) üzenetére


Иван
őstag

Persze, hogy kell az egyetemistának laptop. Nekem is kell.

Különben mivel csézek Pesten? :DDD

SZERK
Amúgy ez a téma is hatezerszer ki lett tárgyalva.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#28) bambano válasza Dany007 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért az érdekes műsorszám lenne, hogy kézzel smd ic-ket forrasztanak sorozatban...
vagy visszatérnék az első 450-es telók méretéhez, az aktatáskához?

az 50 éves jóslat meg szerintem téves, jól láthatóan bedőlt ez a rendszer, nem 50 év múlva, gyakorlatilag napjainkban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most a képen lévők mind börtönben vannak? :F

Egyébként meg.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) Ringman válasza Dany007 (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

most csak ehhez:

Ha megnézed a fórumokat mindenhol olvasni lehet, hogy pl egy egyetemistának mekkora szüksége van egy tabletre vagy laptopra - esetleg a kettőre együtt - az okostelefon mellé a tanuláshoz!

van, hogy a beadandókat meg tudd csinálni a szar-de-kötelező előadások/gyakorlatok alatt, ill akkor, ha 2 órád között másfél-2óra szüneted van, haza/albérletbe nincs értelme menni, vagy elbaszod az időt, vagy pl rajzolsz.

(#31) Huma válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


Huma
addikt

Bevitték őket az őrsre. Ha jól emlékszem azért mert nem voltak hajlandóak kirakni a szekerük hátuljára a lassú járművet jelző háromszöget.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A fotók alpaján semelyik nincs megkattanva áááááááááááá nincs.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#33) Huma válasza Brutális eb (#32) üzenetére


Huma
addikt

Én azt bírom, hogy mindegyiknek nagyjából a fül vonalában van levágva a haja. Tuti van valami egyenbilijük amit a fejükre húznak és csak simán körbevágják. :D

Jó nagyra nőttek. A legalacsonyabb kb 190cm.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy miért van mindegyiknek szakálla és miért nincs egynek sem bajsza. Gondolom valami vallási dolog lehet. Vagy csak simán szokás kérdése?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) Dany007 válasza bambano (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Kézzel gyártás alatt valami ilyesmire gondoltam. És ha megnézed a hsz-t pont, hogy a sorozatgyártást próbáltam védeni. :)

@Ringman:

Igen, nem mondtam, hogy rossz dolog vagy hogy ördögtől való lenne. :) De az is pl amit te írtál, az nem szükség, hanem plusz kényelem. Az itteni fórumokon is többen mesélték, hogy előadás alatt a hallgatóság x százaléka angry birds-özött a tabletjén... : ) Na ezért luxus a laptop + okostelefon kombó mellé még egy tabletet is tartani. Dehát már több esetben is megfigyeltem, hogy a mai egyetemisták egy részének igen jól megy a dolga... : ) (ahhoz képest persze, hogy még csak tanulók és milyen drága is az iskola meg az albérlet...)

[ Szerkesztve ]

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

Van amit nagyon jól csinálnak. Lehet tőlük tanulni.

Egyébként az amishokból bármikor lehet viccet űzni az interneten, úgyse olvassák.

(#36) DeFranco válasza D1Rect (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL :DDD

(#37) Huma válasza D1Rect (#35) üzenetére


Huma
addikt

Én szívesen eléldegélnék egy ideig köztük. Persze csak ha nem kellene dolgoznom. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) hzsolee


hzsolee
őstag

Mindig a tökös tekés jut eszembe. Amikor megfejte a bikát .... :DDD
Amúgy meg jól csinálják, aki ebbe születik annak nem furcsa. Kívülálló ebbe belehalna. Ismerek olyat aki ha nincs térerő fizikailag rosszul van. Ha valamilyen dögvész csak az amishokat hagyná meg, megmenekülne a bolygó. Így sajnos hamarosan mind megdöglünk...tik-tak-tik-tak......

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39) hzsolee válasza hzsolee (#38) üzenetére


hzsolee
őstag

Ah, most nézem jó régen írtak ide. Csak az amishok olvassák... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#40) hzsolee válasza hzsolee (#38) üzenetére


hzsolee
őstag

Basszus, tessék itt a dögvész (covid) :U

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#41) hzsolee válasza hzsolee (#40) üzenetére


hzsolee
őstag

És megint...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#42) hzsolee


hzsolee
őstag

Elmúlt megint pár év...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#43) hzsolee


hzsolee
őstag

Nem jár ide senki? Pedig azóta a covid lecsengett, meg kitört 2 háború...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#44) Zsolt,72 válasza hzsolee (#43) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Úgy tűnik, erre még a madár sem jár. :D

A magam részéről szimpátia övezi ezt a kis társaságot, akik ezt az életmódot követik. :)

 iPhone 15

(#45) hzsolee válasza hzsolee (#40) üzenetére


hzsolee
őstag

Hmm...hsz 4 éves évfordulója.
Akkor "még" csak 46 voltam 😔...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Amishok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.